Jump to content

Mājas lapas Hostēšana


burvis
 Share

Recommended Posts

Sveiki!

 

Tad nu sabriedusi vajadzība pec mājas lapas izvietošanas, izmantojot kādu no Latvijā pieejamajiem hostinga pakalpojumiem. Jo vairāk lasu, jo vairāk mulstu, tamdēļ nolēmu pajautāt - kādas atsauksmes par Latvijā esošajiem Hostinga piedāvātājiem, price/perfomance, sadarbības pieredze.

 

Kādas būtu prasības no manas puses :

 

Standarta komplekts (php, sql, etc...)

Lapiņa būs salīdzinoši neliela (cik nu skolai vajag)

Ir/būs forums.

E-pasta serverītis.

 

 

Skolai jau ir reģistrēts domens .lv

Ir ari mail.skola.lv uz konkreetu IP pashreiz, bet skolas telpu maiņas dēļ no šīs adresītes nāksies atteikties.

 

Nu apmēram tā. Ja kaut ko aizmirsu jautājiet.

Link to comment
Share on other sites

eMDiiPii

Es tomēr ieteiktu hostingu, kas nedarbojas uz idejām - "stulbs klients ir labs klients", bet cenšas nodrošināt kvalitatīvu pakalpojumu - sigmanet.lv

Link to comment
Share on other sites

NormaalsCilveeks

www.sigmanet.lv

Link to comment
Share on other sites

Tokra pilnīgi nešaubos :p

 

Uz valsts.lv piedāvājumu jau skatījos ar cerīgu aci, U1 hmzz papētīsim.

Link to comment
Share on other sites

Mūsdienās svarīga ir cena. Latnets tomēr nav lēts. Lai gan sekjuritī ziņā ir ok...

 

P.S. Bet labāk uz latneta nekā kautkāda kreisā servera. :bad:

Labots - Artanis
Domā ko runā..
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Njā arī taisnība, varbūt paņemt virtuālo serverīti sigmanet, manām prasībām pietiktu, un varētu visu pats salikt kā vēlos.

Link to comment
Share on other sites

eMDiiPii

Šodien vērtīgs pakalpojuma sniedzējs, kas rīt nepazudīs ar visu mājaslapu un saistībām (skatīt kontekstu par internetveikalu(metaleks) garantijām). Sigmanet ir LU MII akadēmiskā tīmekļa laboratorija, nevis kaut kāda sija vai IK :)

 

Sigmanet (exLatnet) nevajag jaukt ar Latnet Servisu (kur strādā daži bijušie LU MII darbinieki).

 

Ja vajag dažādus fona uzdevumus vai vides, kuras neatbalstam uz shared hosting serveriem (piemēram, J2EE) vai fona uzdevumi . PHP / SQL var nodrošināt ar shared hostinga risinājumiem, kam komplektā sigmanet piedāvā arī noteiktu e-pasta pastkastīšu skaitu (ar iespēju par simbolisku ikmēneša samaksu to palielināt).

 

VPS tev pašam būs meilserveris jāliek vai atsevišķi par meiliem jāmaksā. VPSa gadījumā sigmanet nodrošina tikai "dzelžus" - OS un viss cits pašam būs jāliek, jādrošina utt.

 

Uzraksti prasības uz sigmanet@sigmanet.lv un tev ieteiks atbilstošāko risinājumu.

Labots - Mazā dumjā mājas pele
Link to comment
Share on other sites

Ar mail servera uzstadīšanu nebūtu problēmas, ir darrīts kā saka. OS cik sapratu Ubuntu 8.04 veidā nāk komplektā, un ar to manām vajadzībām pilnīgi pietiktu.

 

Arvienvārdsakot izvēle un piedāvājumu apzināšana turpinās.

 

 

P.S. Ak jā varu minēt ka mēneša maksai jāietilpst ~ Ls 25

Link to comment
Share on other sites

eMDiiPii

ja ir vajadzīgi tikai meili, php un sqls nelielos apjomos (<1GB), tad neredzu jēgu maksāt par VPS un likt tur darbu iekšā :>

Link to comment
Share on other sites

Redz tur tā lieta, ka tie apjomi ir grūti nosakāma parādība, pašreiz apjoms grozās ap 500 mb, bet mājaslapa netiek sevišķi intensīvi lietota. Bet nākotnē jau plani lieli... nja ir viela pārdomām.

Link to comment
Share on other sites

Tominjsh

par valsts dzirdeetas sliktas atsauksmes par attieksmi. Es izveeleetos ko normaalu, nevis mazus "manirserveris,piedaavaajuhostingu"

Link to comment
Share on other sites

Tominjsh Piemērām ko? Kūciņas ar kapiju? :mrgreen: Katrs normāls hostings domā par lietotāju darošību visādā veidā, ja tā nav, tad agri vai vēlu prieki beigsies. :choke:

Link to comment
Share on other sites

Tominjsh

es arii veerteetu peec kuucinjaam un kafijas :D bet shoreiz staasts par ko citu, bet par to es publiski/privaati neizteikshos, tikai pabriidinaaju.

Link to comment
Share on other sites

eMDiiPii

Redz tur tā lieta, ka tie apjomi ir grūti nosakāma parādība, pašreiz apjoms grozās ap 500 mb, bet mājaslapa netiek sevišķi intensīvi lietota. Bet nākotnē jau plani lieli... nja ir viela pārdomām.

kad būs lieli apjomi, upgreidosies un maksāsi par VPS. Migrācija nav īpaši sāpīga.

Šobrīd nav jēga lieki naudu šķiest => mazākais VPS ir 10Gb, maksā 21Ls, 500Mb mājaslapai + 50 * 1GB pasta kastes maksā 9.99 Ls. (Apgreids uz 1GB mājaslapai izmaksās 5 Ls un nebūs vajadzīga nekāda migrēšana).

 

NormaalsCilveeks ir valsts.lv bijušais klients. Varbūt varēs komentēt par attieksmi. Manuprāt, attieksmi izsaka tas, ka armands.lv pieder Ingai Mustei. Netā/forumā var atrast arī citus kiberskvotinga gadījumus (piemēram, pastabanka.lv).

Labots - MDP
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Notfound

Nu pēc šībrīža projekta apraksta to mierīgi pavilks jebkurš šaraškina kantorītis,bet ja jau gribas to kvalitāti,tad jau atliek lielie grandi: Sigmanet,Deac,Vita.Pēdējam pašlaik izskatās ir interesanta akcija šobrīd: http://www.vita.gov.lv/index.php?id=57&pak=403&top=-1 Par iepriekšējiem komentiem attiecībā uz valsts.lv piekrītu-uz to labāk neuzķerties.Jo pēc pieredzes var pienākt brīdis,kad bez iepriekšēja brīdinājuma ierobežo vai pat norubī nost pakalpojumu,attaisnojoties ar slodzi.Tad labāk piemest kādus latiņus un izvēlēties ko vairāk paredzamu.

Link to comment
Share on other sites

Nu re noderīga informācija ir iegūta un arī viela pārdomām, paldies.

 

Ja ir vēl idejas laipni lūgti.

Link to comment
Share on other sites

Cik saprotu templets ir tikai sākuma lapai, ja?

Kā izveidot nākošās lapas?

Maz ticams bet tomēr - vai kāds entuziasts par lētu naudu neuztaisītu vebu no templeta?

Link to comment
Share on other sites

bet ja jau gribas to kvalitāti,tad jau atliek lielie grandi: Sigmanet,Deac,Vita.

 

A kas viņiem ir tāds ūbersuperduperīgs? UPSis un ģenerators? Gigabiti? Es neredzu iemeslu par tādām lietām pārmaksāt JO:

1. Ja tā lapa strādās kad pusei Latvijas nebūs elektrība - MAN VIENALGA, jo neviens viņu nevarēs apskatīt to_pick_ones_nose_eat.gif

2. Kam man tie gigabiti vajadzīgi ja mazas lapas vidējais patēriņs ir 2Mbps uz hitu? meeting.gif

 

Man mētājas zem galda P4 1,6GHz, 512Mb rāmis, kautkāds nestandarta lūznis 14Gb sistēmai un 2*60Gb datiem. Griežas uz viņa 2 vidēji kantori un 4 mazi domainiņi, vel nevar pārkāpt 6Gb robežu. Ar visu to ka 1 lapai ir videoroļiki. Mētājas viņs protams optikas galā, provaideris normāls un, ja nu kas, tad MX2 arī ir, bet tā īsti nav bijusi vajadzība... Protams ir piegatavots arī backups dzelzim, ja nu nomirst. Krietni jau nu pārspīlēts ir tas hostings un cenas.

Link to comment
Share on other sites

Es varu ieteikt www.miga.lv. Šis ir foruma biedra Knaģa privātais serverītis, kurš stāv (ja nemaldos) SigmaNet datu centrā. Cenas ir patiesi demokrātiskas, un īpašnieks ir ar augstu atbildības sajūtu un ļoti pretīmnākošs - sarunāt visu varēsiet. :)

Labots - Vilx-
Link to comment
Share on other sites

All Servers Are Down

Our technicians are currently working on permanently destroying the hardware. :pooh_door:

 

Ņirgāšanās par hosteriem :D

Link to comment
Share on other sites

atdodu balsi par sigmanet. tiešam patikami cilveki, kautko vienmer var sarunāt, 5 gadu laikā 1x tik bijusi problēma, uz 5-6h konfiguracijas delj. neteiktu ka cenas ir kosmoss bet letas gals ari nav, bet nu tie paris lati ir to verts. par serveris.lv ari neko sliktu nevaru teikt, standarta pakete, 2 gadu laikā nekādu nopietnu problēmu.

 

valsts.lv minusinu. kad velejos nelielu konfiguraciajs izmainu datu bazei, sie pasutija mani di*st, ar sigmanet cilvecigi bez problemam vienojos. zinu ka vel te paris biedriem noteikti ir ko pastastit par valsts.lv

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

ja jau lapa domaata skolai, tad kaa bezmaksas variantu varu ieteikt šo ārzemju hostingu. man pasham uz vinja griezhas lapele ar lv domeenu... ;) Ja tavs plaanotais bandwidth iekljaujas 100 gb (laikam meenesii) un lapas izmeers nepaarsniedz 1500 mb, tad imho deelj bezmaksas varianta ir pilniigi ok. + veel vinji neliek savus nekaadus bannerus un tralala, tu pac vari visu lapu bliezt augshaa no nulles. ar emailiem arii tur kko var dariit, bet man nav bijusi vajadziiba, taa ka nemaaceeshu pateikt...

Link to comment
Share on other sites

Vērtējot hostingu nez kāpēc parasti skatās tikai cenas un web lapai nepieciešamās funkcionalitātes esamību. Reāli tas pats e-pasts un to pārvalde ar laiku izvirzās krietni svarīgāka par web lapu, kas vienreiz uzlikta, strādā. Pie reizes arī gribu pareklamēt manis uzturētos serveri - http://miga.lv :), kur e-pastiem izmantots tiek http://www.smartertools.com/SmarterMail/ - vēl neesmu dzirdējis, ka kāds no LV hosteriem piedāvātu funkcionālāku risinājumu.

 

NC komentārs radīja domu, ka tepat forumā vajadzētu izveidot sarakstu ar biežāk sastopamajām problēmām dažādos hostingos. Lai ir tāds kā checklists, ar kuru vērsties pie pakalpojumu sniedzējiem.

Link to comment
Share on other sites

NormaalsCilveeks

Knagis

a domona nav slikta ...

Link to comment
Share on other sites

Laikam jau skolas lapai vajag ko nopietnāku un stabilāku, budžets arī, cik saprotu, atļauj, bet no lētajiem varu ieteikt http://terehost.lv. Lietoju jau kādu laiciņu un problēmu nav itin nekādu, supports uz e-pastu atbildēja pat brīvdienā pēc pusnakts un nav bijis tā, ka lapa nestrādā.

Kā jau teicu, priekš nopietniem projektiem varbūt lētums var atbaidīt, bet nu tā kā serveri stāvot LTC datu centrā, tad no otras puses - kāpēc maksāt vairāk, ja var maksāt mazāk? :)

Link to comment
Share on other sites

Vērtējot hostingu nez kāpēc parasti skatās tikai cenas un web lapai nepieciešamās funkcionalitātes esamību. Reāli tas pats e-pasts un to pārvalde ar laiku izvirzās krietni svarīgāka par web lapu, kas vienreiz uzlikta, strādā. Pie reizes arī gribu pareklamēt manis uzturētos serveri - http://miga.lv :), kur e-pastiem izmantots tiek http://www.smartertools.com/SmarterMail/ - vēl neesmu dzirdējis, ka kāds no LV hosteriem piedāvātu funkcionālāku risinājumu.

 

NC komentārs radīja domu, ka tepat forumā vajadzētu izveidot sarakstu ar biežāk sastopamajām problēmām dažādos hostingos. Lai ir tāds kā checklists, ar kuru vērsties pie pakalpojumu sniedzējiem.

Meilus uz Exchange DEACs hostē, tiesa tas maksā nevāju naudu. Principā neredzu uz SmarterMail neko tādu uber - spamfiltrs, meilu filtrēšana servera pusē, meilinglisti ir dajebkuram normālam pakalpojumu sniedzējam (arī SigmaNet :)) Un mail exchangeru un web frontendu griešana uz vienas kastes nav uber kruti :) Par daļu hostinga sniedzējiem varu teikt, ka jamie vienkārši iedala vietu uz servera, kur storē gan mailus, gan webu . Rezultātā, ar normālu e-pasta lietošanu un glabāšanu uz servera, vieta ātri izbeidzas un rezultātā sanāk maksāt vairāk kā tad, ja meilu vieta skaitās atsevišķi. Par terehost.lv to pašu var teikt - sigmanetā pēc viņu loģikas tev būtu nevis 500 Mb vieta, bet 50,5 Gb (500 Mb mājaslapai un 50 * 1GB meiliem).

 

Kalendāra serveri utt. nav meils, bet groupware risinājumi, no kuriem pa lielam ir jēga enterprise vidē, kur viss notiek ar AD integrāciju utt. Varbūt tu arī piedāvā SmarterMail integrāciju ar klienta AD vai arī AD hostēšanu ? Pa manam, tādām lietām ir jēga, ja to integrē klienta informācijas sistēmās.

 

No variantiem - ir serveris, piedāvāju hostingu miga.lv patiešām ir visnormālākais (ja atskaita to, ka griežas uz M$ risinājumiem :D ). Tomēr, tpu, tpu, supports izbeidzas tad, kad piemēram Knaģis nokļūst slimnīcā. Ja e-pasti un mājaslapa ir vitāli svarīga, tad ieteiktu tomēr izvēlēties kādu no lielajiem uzņēmumiem.

 

Ar lētajiem variantiem vispārīga problēma arī ir tā, ka viņi nav elastīgi konfigurācijas izmaiņu utt. ziņā. Pirmais cēlonis varētu būt tas, ka viņiem vienkārši nav tehnisku cilvēku, kas to māk un var, otrais - jebkāda papildus supporta sniegšana hosteri iedzen mīnusos, jo neietilpst cenās (Piemēram, no.lv supporta tālrunis ir maksas ar 900 sākumā :)).

Labots - MDP
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
MartinsBe

lietoju Hostnet.lv par atbalstu - atbil uz epastu nakti, ir konfigurejams. ja kas zvans un viss notiks attiecigajam cilvekam, ja būs nepieciešamiba pieliks klāt jaunu db, ja vajadzēs pievienos subdomenu.

Link to comment
Share on other sites

Programmētājs

Piedāvāšu arī savu hostingu http://martins.stals.lv/hostings/

Cenām gan nav īpašas nozīmes, jo mani klienti nav cilvēki, kas paši pārkopē failus vai labo datubāzes ierakstus. Mans klients ir tāds kurš pasaka, ka lai viņam lapa izskatītos tā un šitā un es visu izdaru. Es praktiski saņemu naudu par komunikāciju ar klientu un prgrammēšanu un hostings ir tikai nepieciešamā infrastruktūra.

Man serveris stāv IZZI datu centrā, tāpēc vakar bija problēmas, jo tur bija nomiris kaut kāds ģenerators (izzi.lv lapa arī negāja). Kaut kādas problēmas rodas reizi pusgadā, kas ir ļoti zems rādītājs salīdzinoši ar laiku, kad man bija serveris uz balkona. Pie mānīm klients nevar pats veidot savus e-pastus un domeina ierakstus. Šī nav mana niša, jo ar cenām es nevaru izkonkurēt kaut kādus mega serverus ar CPanel, Plex utml. E-pastiem izmantoju gmail apps tā pat kā valsts.lv. Tas priekš manis ir labākais risinājums. Pirms tam izmēģnāju visādas bezmaksas programmas un vienu krakotu, bet tik labi kā gmail, ar spamu necīnījas neviena no viņām. Ja klientam vajag MS Exchange, tad viņam nevajag tādu hosteri kā es jo viņam pašam ir divi admini jau štatā.

Burvis vairāk izskatās pēc zinātāja, kuram vajag tikai resursu īri un pēc iespējas lielākas tiesības uz servera.

 

Mans spalvainais projekts Keyboard.lv ir paredzēts priekš tādiem blogeriem vai skolu lapiņām, kuri nevēlas tērēt nekādu naudu. Tur 10 minūtēs var saveidot smuku lapiņu un arī norādīt savu domēna vārdu ja tāds ir. Loģiski, ka tur nav iespējams pasūtīt kaut kādas izmaiņas, jo tas projekts man kalpo kā klientu piesaistīšanas rīks, un ja tiem vajag ko vairāk tad es esmu ar mieru visu par naudu izdarīt. Jāteic gan, ka pagaidām baigos augļus tas nav nesis :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ok, esmu no sērijas ".. stulbs klients - labs klients...." , kas minēts augstākstāvošos postos...

Ir situācija:

1) ir uzzīmēta mājas lapele Jommlā;

2) klients gatavs nopirkt domēna vārdu iekšs www.nic.lv , vārds ir izvēlēts un pagaidām brīvs...;

 

Ko darīt?

 

Varbūt varētu šādi?

 

1) negribas būt apčakarētam!

2) negribas būt uzlauztam kāda ididota "sporta pēc...";

3) gribas, lai pret mani kā iesācēju un manis veidotās LAPAS īpašnieku izturas ar sapratni ( nevis kā to māk darīt daudzi pērtiķveidīgie primāti, kas iemācījušies tikai lasīt un rakstīt tizlus komentārus forumos...) un krīzes laikā varbūt NEDAUDZ pakonsultētu par produktu, ko gribas nodot hostēšanai....

 

Ar prieku sagaidīšu normālu info un palīdzību, var rakstīt privāti un e-pastu: mikelsons12@inbox.lv

 

Ceru, ka Tava sniegtā info palīdzēs izvietot pie Tevis nevis vienu, bet vairākas mājas lapas.. Padomā!

 

P.S. Idiotus lūdzu neatsaukties!

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Vēlreiz atkārtoju - kā mājaslapas hostētāju iesaku SigmaNet.

Par klientiem nesmejas,

Ir webmasters,

Ir diennakts atbalsts.

Labots - eMDiiPii
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 months later...

Es ieteiktu nomēgjināt kādu no Garmtech hostinga plāniem: atver saiti, un vari ar visām niansēm iepazīties. Iespējams, Tevi ieinteresētu iespēja izmantot tur piedāvāto Site Builder- intuitīvi viegli saprotamu dizaina modelēšanas un satura vadības sistēmu, kas ir piejama saslēgumā ar šo hostingu.

Labots - DeUld
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ka jau mironis pamodināts....

 

Izšķīrāmies par SigmaNet un esam ļoti apmierināti... vismaz pagaidām nekādu problēmu.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

atdzīvināsim mironi... :D

 

Vai kāds ir saskāries ar HostBig.com???

 

Ir kādas atsauksmes???

 

Nekas nopietns tur netiks hostēts, kāda web lapiņa vai forums tā kā galvenais lēti un protams kautcik kvalitatīvi... :)

 

P.S. 000webhost.com vismaz man vislaik ir problēmas ar failu ievietošanu iekš FTP servera tādēļ ceru, ka, ja nedaudz samaksās tad mazāk būs problēmu... :D

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

jautājums - kāpēc vēlies hostingu tieši Latvijā? ārzemniekiem taču arī ir tehniskais atbalsts labs (vai pat labāks)

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...