Jump to content

Kā sākt programmēt?


Gatis33
 Share

Recommended Posts

Aizgāju šodien uz bibliotēku un pilnīgi neko neatradu!

nezinu kā lai es mājas apstākļos iemācos...

Link to comment
Share on other sites

Aleksejs

Tad nu man jāsāk pūst un stenēt kā vecam ōpim: "Kad mēs augām..." mums nebija Interneta, kurā dabūt itinvisu. Kad mēs augām mums pat datora mājās nebija un tomēr kaut kā iemācījāmies ;)

 

Der tikai latviešu valoda? Vai tomēr arī citas valodas?

Link to comment
Share on other sites

eMDiiPii

Nezinu par bibliotēkām, bet grāmatas rullz .

Link to comment
Share on other sites

Der Labākajā gadijumā Latviešu valoda un otra angļu, bet nekādā gadijumā krievu , no krievu val es ne kū ņe bē :D

Link to comment
Share on other sites

RadiatorZ

Aizgāju šodien uz bibliotēku un pilnīgi neko neatradu!

nezinu kā lai es mājas apstākļos iemācos...

 

kas par muļķībām?

 

 

ieej torrents ru vai piraatbajaa un ka4aa graamatas cik uziet kaadaa valodaa vien veelies. es vakar noka4aaju torrentu uz 600GB, kolekcija par jebkuru teemu.

 

latviski te var palasiities par javu http://www.ltn.lv/~apsitis/java-eim/de/index_java.html

 

vēelies ātri tik pie WOW efekta, tad njem Action Script. buus kaut neliels mākslinieka talants, tad vispār viss bumbaas

 

 

Link to comment
Share on other sites

tt2t es viņu izlasiju bet neiebraucu kāds sakars tajām darbībām ar programmēšanu?

Link to comment
Share on other sites

0xDEAD BEEF

tt2t es viņu izlasiju bet neiebraucu kāds sakars tajām darbībām ar programmēšanu?

 

 

Muahaha! Nu varbut tada, ka ta ir programesana! :)

Tiesham negribi panemt privatskolotaju? ;) Gan laiku ietaupisi, gan ari atrak iemacisies!

Nu ja kas, tad PM man!

Beefs

Link to comment
Share on other sites

RadiatorZ

tt2t es viņu izlasiju bet neiebraucu kāds sakars tajām darbībām ar programmēšanu?

 

ja tu uzdod šāu jautājumu, tad aizmirsti par programmēšnu

 

 

nulle tu esi šai laucinjā. tas būtu taspats kas es pēkšņi vēlētos kļūt par pianistu. vēlēšanās un esntuziasms man ir uz max, toties muzikālās dzirdes 0

 

 

Link to comment
Share on other sites

_snoop_dogg: visu izlasīji? jau 18. lapā ir pirmā strādājošā programma.

Atklāšu vienu noslēpumu - programmēšana nav TIK elementāra, lai to varētu darīt jebkurš, kas sagrib. Tā prasa uzcītību, neatlaidību, spītību un zināmu daļu inteliģences. Par programmētājām nevar kļūt apaļīgas, ar dzīvi apmierinātas lauku tantes, kam ļoti patīk klačoties, bet nepatīk lieki piepūlēties. Nu nevar - savādāk visi apkārtnē būtu baisi gudri programmētāji. Lai sāktu, ir kaut mēnesi jāpacenšas, un to liela daļa nevar. Ja neesi gatavs lasīt, tad nesanāks.

 

Un atbildot uz jautājumu "kā sākt" - kaut vai izdrukā to PDFu, novelc TurboPascal programmiņu. Lasi grāmatiņu, izmēģini tur rakstītās programmiņas un pēti tās.

Visa fiška ir kompilēšanā: uzraksti programmiņu no 18. lapas, nokompilē to un palaid izveidojušos exe failu. Tas būs sākums. Ar karoti mutē neviens neiebāzīs - būs jālasa, jāsēž pie datora un jāmēģina.

TurboPascal var dabūt šeit - http://datzb.intelectuals.net/downloads.php

 

Vēl materiāli: http://lapas.dau.lv/ole/pasc.html

Link to comment
Share on other sites

tt2t es viņu izlasiju bet neiebraucu kāds sakars tajām darbībām ar programmēšanu?

Vispirms tev jāsaprot, ka programma var būt arī tāda ļoti maza, kas veic tikai vienu darbību, piemēram, saskaitīšanu vai vienkāršu teksta izvadīšanu un melna fona.

 

Vienkāršs piemērs. Apskaties programmu, skaidrojumu un pasaki vai kautko vispār saprati.

 

Var a : integer;
Begin
 a := a + 1;
End.

 

1. Var a : integer; - tu pasaki programmai ka izmantosi mainīgo a (varbūt jebkurš cits burts vai vārds). Vienkārši sakot tas būs kautkāds skaitlis, kā matemātikā x.

2. Ar Begin sākas programma.

3. a := a + 1; Tu savam a palielini vērtību par 1.

4. Ar End. beidzas programma.

 

Tā arī ir programma :)

Link to comment
Share on other sites

0xDEAD BEEF

Man nepatik nosaukums "mainigais". Tad uzreizu galva putrojas ar matematikas mainigajiem un liekas, ka uzrakstot x + 2 * y + 6 = 0 tiek automatiski atrisinats vienadojums! :) Manuprat, "mainigos" butu pratigak saukt par laukiem vai kada tada varda! Beefs

Link to comment
Share on other sites

Izliecies

Es arī šogad esmu sācis skolā mācīties Pascal. Interesē, vai tiešām ar Pascal var uztaisīt dajebkādu programmu (protams, ar zināmām prasmēm)? Piemēram, gribu DVD burn progu, ņemu pats un uzrakstu. :D Tas ir iespējams? Skolā pāris programmas esmu norakstījis, dažas blokshēmas uzzīmējis, bet neko vairāk par melniem logiem neesmu redzējis :) Varētu parādīt kādu piemēru, kas ir Pascalā rakstīts.

Link to comment
Share on other sites

Izliecies: viens vārds - "Delphi". Ar to iemācīsies lietot DLL failus un davai - ņem un taisi, ja vēlies.

Link to comment
Share on other sites

Izliecies

Tas jau bij tik tāds piemērs, man šobrīd nevajag burneri :D es tikai gribu pārliecināties, ka tiešām ir, kā domāju. Ir lasīts, ka lielām programmām, spēlēm ir tūkstoši koda rindiņu, bet kur to visu taisa? :)

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Vispār šitie te melnie vai zilie consoles logi by default atbaida programmētgribētājus, radot priekštatu, ka programmēšana ir ļoti ļoti ļoti garlaicīga.

 

Lai gan mana pirmā proga bija iekš QBasic, bet īstā interese parādījās, kad sāku lietot Visual Basic, kad ieraudzīju neierobežotas (nu labi, bija apgrūtināta tiešā pieeja COM, LPT portiem) iespējas.

 

Tas tā kā skolā tevi baida - mācies mācies, citādi rāvjus raksi. Te arī sūta lasīt tizlus palagus un ņemties pa konsoli.

 

Starp citu pašā Excel ir VBA un arī lielas iespējas daudz ko izdarīt. Savulaik paņēmos ar formiņām. Arī VBS neprasa nekādu īpašo vidi, tikai atliek vien programmēt savas idejas, bet jāpārzina nedaudz sistēmas objekti.

 

Ar to gribēju pateikt, ka dzīve neaprobežojas tikai ar to kakaino Pascal. Variantu daudz un atliek izvēlēties to tīkamāko.

Labots - mezhavecis
Link to comment
Share on other sites

Mezhavecis laikam uzskata, ka Delphi arī ir kakains? Kā nekā arī Paskāls vien ir... :sarkasms: Ja kas, arī FreePascal ir varianti ar smuku vizuālu IDE win aplikāciju veidošanai, kurā nav nekas zils.

 

Fakts ir tāds, ka programmēsanas valoda ir tikai programmēšanas valoda. To, ko var ar konkrēto valodu izdarīt, ir atkarīgs no Kompilatora. Ar Delphi, Visual Basic, C++ u.c. var uztaisīt praktiski jeb ko. Ir gadījies redzēt arī spēles, kuras strādā ar DirectX, un kuras taisītas Foksī :D

 

P.S. Katru dienu strādāju ar Delphi. Un ziniet, tas zilais krāsojums ir baigi labs - nenogurdina acis, ir viegli lasāms... Arī labojot Visual Basic, VFP, C++, PHP projektus lietoju līdzīgu koda iekrāsošanu, kā Delphi... paradums :)

Labots - rubb
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Tas tikai ir mans subjektīvais viedoklis, jo dēļ sintakses nemīlu Pascal un Delphi no seniem laikiem.

 

Bet galvenais gribēju pateikt, ka ne jau problēma, ka zili, melni vai kādi citi logi, bet rezultāts. Nu ko tai konsolē var uztaisīt? Kaut kādu aprēķinus - priekš kam? Aiz neko darīt? GUI iespēju arī nav, un ja ir tad čakars nevājš. Tas Pascal no praktiskā viedokļa nekur neder. Ne tur var izveidot sasaisti ar win objektiem, ne kaut kādām citām iespējām ārpus tā melnā loga.

 

Ja kaut ko dara, tad ar perspektīvu, nevis ar domu - vot šogad ņemšos ar pascal, bet nākamgad ar c++ hakerēšu.

 

Un vispār kaut ko ņemties savā nodabā, lasīt tikai pēršīņas, kā pareizi jāprogrammē, neko nevar iemācīties. Tas viss ir kaķim apakš astes, līdz nebūsi kaut ko realizējis.

Es arī skolā pirms +10 gadiem študierēju visādus algoritmus un citus sūdus. Tikai tad, ja konkrēta problēma, tad arī konkrēta lasāmviela. Pirms miega var palasīt kaut ko interesantāku, kas veicina radošo domāšanu.

 

Saprotu, ka te sprediķo īstie programmētāji, kas nozombēti un nemaz savādāk neprot pasniegt savu nodarbi. Nav viena un pareizā risinājuma. Praktiķiem šie te standartizētie varianti noteikti nederēs.

Labots - mezhavecis
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Mr. Nejēga

Sāc uzreiz darboties ar objektiem, nevis izolētajām valodām. C Sharp, Kāds no vizuāļiem. Pats mācījos pie Visual Basic skolā, normāls sākums - ļoti viegli uztverama sintakse, ja kautkas nav riktīgi, pats parāda, kas nav labi. Tā ātri iebrauksi ciklos, ifos un citās pamatlietās.

Link to comment
Share on other sites

Es tomēr lasi visu cītīgi, to matrālu ko iedeva tt2t , un tagad tiešām visu sāku saprast visu pēc kārtās lēnām lasu un pildu uzdevumus, un man sanāca! :) es taisu caur Free PASCAL un uzmeikoju savu pirmo programmu kuru var atvērt caur exe. Protams pirmo tur bija daudz sintax erroru kurus mēģināju saprast un beidzot , tagad lasu tālāk to garo mācību un viss pagaidām okey :)

Link to comment
Share on other sites

Aleksejs

Runājot par to, kā un kur raksta lielās programmas...

Kad tādā vai citādā veidā ir apgūti programmēšanas pamati un programmēšanas metodes (lielākoties vajadzīgas ir vēl šādas iesācējiem parasti neskaidrotas lietas: event-driven programming un oject oriented programming), var sākt domāt par kādas praktiskas problēmas risināšanu un rakstīt "īstu" programmu, kura veiktu kādu lietderīgu darbu. Lielās programmas parasti balstās uz jau iepriekš uzrakstītu speciālu programmu (bibliotēku) izmantošanu. Lūk šīs bibliotēkas/operētājsistēmas funkcijas/utt arī ir tās lietas, kuru izmantošana ļauj veidot programmas ar bagātīgu interfeisu (izsaucot interfeisa elementu "zīmēšanas" bibliotēku) vai ar īpašu piekļuvi iekārtām (piemēram rakstīt DVD diskus).

 

Iesācējam viens no ātrākajiem veidiem kaut ko ieraudzīt no sava programmēšanas darba ir programmēt web aplikācijas - izvēloties sev tīkamu valodu servera pusē un klienta pusē ar JavaScript - izvaddati tātad ir HTML/CSS, rezultāts praktiski lietojama web lapa.

 

Te gan uzreiz jāpiezīmē, ka web-aplikāciju veidošana lielākoties aprobežojas ar dažām specifiskām lietām (teksta formāta ievaddatu apstrāde, teksta virkņu manipulācijas, saglabāšana datubāzē un nolasīšana no tās) un gandrīz nemaz nenodarbojas ar citām vispārējā programmēšanā esošām lietām (datu un komandu apmaiņa ar iekārtām, skaitliskie aprēķini un optimizācijas, 3d grafika utt) - līdz ar to šis nav vislabākais veids, kā sākt programmēt. Tomēr, ja tik ļoti, ļoti gribas redzēt momentālu praktiski lietojamu rezultātu, tad ir vērts izskatīt arī šo ceļu.

 

Kādēļ iesācējiem uzreiz nemāca programmēt izmantojot grafisko interfeisu? Daļēji tieši tā paša iemesla dēļ, kāpēc pamatskolā neļauj izmantot kalkulatoru, bet liek rēķināt galvā. Bet daļēji arī tādēļ, ka grafiskā interfeisa bibliotēku lietošanai bieži vien vajag jau kaut kādas pamatzināšanas (pie kam pat ne tik daudz pamatzināšanas programmēšanā, cik pamatzināšanas konkrētās programmēšanas valodas un vides uzstādījumos, lai mācētu uzsaukt to grafiskā interfeisa bibliotēku). Šī situācija nedaudz atgādina pamatskolas darbmācību, kad skolniekiem liek ar vīli un zāģiti slīpēt detaļu, kaut arī turpat blakus stāv virpa, frēze un slīpmašīna ar kurām (ja to māk darīt) šo darbu var izdarīt par kārtu ātrāk. Šajā analoģijā uz programmēšanu kā tādu var skatīties kā uz pamatinstrumentiem (āmurs, zāģis, ēvele, skrūvjgriezis utt) - ar tiem izdarīt var visu, taču reālajā dzīvē ātrāk ir izmantot specifiskai problēmai izveidotu instrumentu (kuru turpinot mūsu analoģiju var izgatavot ar tiem pašiem pamatinstrumentiem). Reālajā dzīvē, protams, irgandrīz neiespējami ar vīli un zāģi uztaisīt elektrisko virsfrēzi, taču programmēšanā šādu ierobežojumu nav - šeit ir tieši tā, ka "visa smagā tehnika" pamatā ir veidota izmantojot vienus un tos pašus pamatinstrumentus.

 

Ļoti labi pats zinu, kas notiek, kad skolniekam liek programmēt "zilajā/melnajā DOS logā" (esmu divus gadus pasniedzis informātiku skolā), tieši tādēļ vēlreiz atkārtošu, ka izskatās, ka grāmata "Hello World!" ir lielisks mūsdienu ekvivalents "Pēcim Beisikānim". Lūk citāts no vienas no atsauksmēm:

How to get “out of the dos window” ?

Whenever my husband sees me typing at the console, he calls it the “dos window!” and he thinks we could move past that! I explain that you can’t point and click your way through life. But, visual is the way people think of UI’s now and it makes the program seem “real” if it has a popup box rather than a prompt on the console. Right off the bat, this book starts out introducing EasyGUI. one example of usage is

 

user_response = easygui.msgbox(”Hello there!”)

 

Nice huh? easy and straight forward. I think a new programmer seeing progress like this is pretty cool and probably very encouraging!

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Ne jau sāls tur ūberpupermega bibliotēku izmantošanā. Viens uzsktāms piemērs:

 

1. iekš konsoles - print "chau"

2. iekš GUI - msgbox "chau"

 

Kas izraisīs lielāku interesi? Un nemaz tik sarežģīti.

 

Vienkārši, ja cilvēkam liek ļisapēdu izgudrot no jauna, automātiski rodas negācijas. Galu galā kurā gadsimtā dzīvojam, kā arī drīzāk tāda konsole, DOS ir kā debesu dāvana, ko neviens īsti nav redzējis. Pirms 10 gadiem tomēr bija savādāk.

Link to comment
Share on other sites

Mežavecis: Kurš ir teicis, ka jaunietim visu mūžu paskālī jāprogrammē? Tā ir mācību valoda - lai viss ir prasti, saprotami jaunietim. Paskālis ir normāls "playground" priekš tā, lai pamatus saprastu - kaut vai kas ir cikls, no kā sastāv funkcija, kā elementāri risināt lietas. Ak, jā - var taču sākt programmēt arī iekš Delphi, izlaižot tur visus briesmīgo kodu mācīšanos ;) Es kaut kā neuzticētu darīt atbildīgu darbu cilvēkam, kas pats nav mēģinājis kaut vai elementāri piramīdas konsolē uzzīmēt. Un pie tam - pamazām to visu optimizējot pa funkcijām, nevis hārdkodējot.

Ja pēkšņi šis jaunietis sāktu mācīties C#, iemācītos likt pogas uz formas un pēc nedēļas nāktu pie Tevis par kolēģi - vai Tu un darba devējs būtu laimīgi? Konkrētu problēmu, es domāju, darbā netrūktu un arī attīstības ne :) Un instant koderis gatavs. ;)

Labots - tt2t
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Redzi, ir tāda lieta, ka 10. klasē sāku mācīties kompjus no tāda līmeņa, kad pēc grāmatas meklēju Ctrl, Shift un Enter nozīmi :) Visu to taciņu esmu izgājis un secinājis, kas ir pareizi, kas nav.

 

Pascal ēra bija man bija tikai augstskolā un ar Qbasic zināšanām izrullēju cauri. C++ tomēr nācās vairāk iedziļināties. Mans uzskats, vajag kaut ko progresīvāku, nevis noskaņot uz domu, ka pielietojums ir kvadrātvienādojuma izrisināšanai. Turklāt jebkurš ievades/izvades interfeiss jābūvē no nulles. Kur tur izpratne?

 

Nu kas mūsdienās krāmē tikai podziņas? Vismaz mūsdienās no jauna reti ko izgudro un balstās uz attīstīšanu. Tomēr tie, kas sākuši ar VB vai citu GUI orientētā valodu, var vairāk koncentrēties uz rezultātu, algoritma piepucēšanu, nevis stundām perties, lai izvadītu skaitļus smuki stabiņā, vai vēl lielāku murgu - uzbūvēt savu meņuci.

 

C un Java kā pirmā valoda būs pagrūta. Atceros, ka izlasīju 50 lpp C++, nobakstījos ar piemēriem un tā arī neko neiemācījos.

Link to comment
Share on other sites

Ne jau par interfeisu, konsoles vai GUI ir runa - redz, cilvis pamēģinājis konsolē parakstīt - un dienas laikā vēl nav nomiris. un priecīgs izklausās :)

Runa ir par to, ka cilvēki "lodziņos" aprobežojas ar prastām 1..2 soļu darbībām, nemēģinot rakstīt tur funkcijas vai ko sarežģītu. RAD vidēm ir jocīgs blakusefekts - "Wow, es uztaisīju pogu un izmetu MessageBox(Edit1.Text) - kewl!!! Tagad var atpūsties un parādīt veikumu draugiem!". Un cilvēki nemēģina risināt sarežģītas problēmas, bet tikai "iemest iekš listview kaut ko, uztaisīt jaunu failu, max parediģēt hosts failu". Attīstībai labāk, ja jaunietis iztiek bez pirkstu plēšanas jau pirmajā nedēļā.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Pirkstu nekustina, jo nav motivācijas. Ja pasaka, ka vajag, nepaskaidrojot, kamdēļ, tad arī rezultāta nav un nebūs.

 

Kādreiz arī borēja veselu gadu SQL, nu ne vella neiemācījos pat Access līmenī. Toties kad vajadzēja praktiski veikt uzdevumu, kur bez SQL zināšanām nu nekādīgi - pusgada laikā apguvu 10x vairāk, ko man centās iemācīt.

 

Vot bībele, no kuras iemācījos programmēt, kas arī bija sākums tam, ko vispār daru. Savādāk būtu dzīvojis citā pasaulē, bez programmēšanas utt.

 

vb_book.jpg

Link to comment
Share on other sites

Jocīgi Tev tie ātrumi. C++ pamatu apguve aizņēma 3 nedēļas - 2 no tām autobusos lasot "Teach Yourself C++ in 21 Days" krievu valodā, trešo - sataisot visus sakrājušos praktiskos pirms sesijas.

Priekš SQL pietika nedēļu vakaros palasīt biezu grāmatu "PHP and MySQL Web development", un pie PHP (kas vispār pēc c++ rakstījās automātiski) varēja likt klāt MySQL.

Par "reālās pasaules" lietām - 2 dienu laikā iekš Delphi uztapa smuka GUI aplikācija, kas sēž sistrejā un skatās - ja inets ir pārtrūcis, tad ielogojas automātiski caur SSL uz serveri ar savu jūzeri/paroli. Tāds "mdsl[re]conn" analogs vietējam provaiderim. Delphi/Pascal pirms tam nebija pazīstami principā, toties Win32 api un WinSock ar C++ bija mocīti vairākus mēnešus no vietas, izmēģinot visu, sākot no klienta-servera GUI ar TCP/UDP, multikāstu, hūkiem, perversu GUI ar skiniem (no resursiem) un tā.

Konsole NAV akmenī ierakstīts liktenis visam mūžam - tā ir vieta, kur apgūt pamatus, pēc tam pārejot uz modernu programmēšanas vidi, pēc kuras tobrīd ir pieprasījums.

Labots - tt2t
Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

Sāc uzreiz darboties ar objektiem, nevis izolētajām valodām. C Sharp, Kāds no vizuāļiem. Pats mācījos pie Visual Basic skolā, normāls sākums - ļoti viegli uztverama sintakse, ja kautkas nav riktīgi, pats parāda, kas nav labi. Tā ātri iebrauksi ciklos, ifos un citās pamatlietās.

Ak, dies... Kādām vēl izolētajām? Ar ko, piemēram, C vai C++ ir ierobežoti? Drīzāk jau C# un Visual Basic ir ierobežoti, jo var pielietot tikai .NET. Tieši ar C vai C++ var uzprogrammēt pilnīgi jebko! Un objektorientētu programmēšanu iesācējam? Ar galvu domā? Viņam vispirms jāsaprot kā strādā programma un tikai tad var ķerties pie abstrakcijas līmeņiem!

 

mezhaveci, piekrītu par to, ka nav jēgas baigi iedziļināties lietās, kas nav praktiski noderīgas. Bet Pascal konsoles programmiņas nav nekāda baigā iedziļināšanās! Pascal sintakse ir laba priekš iesācēja - angļu vārdi un tajā pat laikā tāds pats princips kā C tipa valodām. BASIC un Visual Basic sintakses gan ir sviesti - nevajadzīgi samudītas un liela liekvārdība. Starpcitu, izveidot menu konsolē nebūt nav sarežģīti. Nodzēs ekrānu un izdrukā numurētu izvēlni. Kad lietotājs ievada skaitli, tad atkal nodzēs un izdrukā nākošo izvēlni. Un, lai šo izdrukātu, cilvēkam no Pascal būs jāzin tikai divas funkcijas - readln() un writeln(). Bet, lai izveidotu programmas struktūru, kas to dara, būs jāapgūst IFi, cikli un funkciju veidošana un izsaukšana. Tas ir ļoti labs uzdevums iesācējam. Kad šīs lietas apgūtas, tad gan labāk pārsēsties uz C, kas prasīs labi ja nedēļu. Vislabāk vispirms tās pašas savas konsoles programmiņas notranslēt uz C. Ar to tiks nošauts vēl viens zaķis - cilvēks labi sapratīs robežu starp valodu un algoritmu, jo būs jau redzējis divas sintaktiski dažādas bet principiāli gandrīz vienādas valodas. Un tad no C jau var startēt tālāk tur, kur nu būs praktiska vajadzība.  Kopumā piekrītu tt2t teiktajam.

 

Un, veči, Izliecies jums uzdeva tiešām ļoti normālu un aktuālu iesācēja jautājumu, uz ko neesat normāli atbildējuši - vai Pascal var uztaisīt DVD burner progu? Domājams, ka cilvēks bija domājis ar grafisku interfeisu un citādi sakarīgu. Īsā atbilde - JĀ, VAR! Un tagad garā atbilde. Protams ar Turbo/Borland Pascal to neizdarīsi, jo tie ir paredzēti tikai konsolei, bet ar Delphi to var! Un Delphi izmanto to pašu Pascal valodu. Cita lieta, ka reālajā pasaulē tas nebūs tas labākais veids kā to darīt, jo C tipa valodām pieejamie instrumenti ir daudz labāki un vairāk. Bet iesācējiem ir jāpasaka viena lieta - kad būsi jau kaut cik sakarīgi izpratis Pascal, tad pārsēsties uz C tipa valodām prasīs labi ja nedēļu. Bet sākt uzreiz ar C ir daudz grūtāk, jo tās valodas sintakse ir iesācējam grūtāk saprotama. 

Labots - Inspektors Caps
Link to comment
Share on other sites

Drīzāk jau C# un Visual Basic ir ierobežoti, jo var pielietot tikai .NET.
LoadLibrary() nekur nav pazudis arī no .NET vides. sauc kaut 95. gadā taisītu DLL failu uz nebēdu. Tāpat Win32 api funkcijas var saukt - perversi, bet var.

 

vai Pascal var uztaisīt DVD burner progu? .. Protams ar [..]/Free Pascal[..] to neizdarīsi, jo tie ir paredzēti tikai konsolei

bik kļūdies.

Rīks: http://www.freepascal.org/docs-html/rtl/dynlibs/loadlibrary.html Ar to var izdarīt dajebko, kaut vai brutāli saukt windows iebūvēto CD rakstīšanas fīču.

Precedents: http://74.125.77.132/search?q=cache:buctRJr1NdYJ:community.freepascal.org:10000/bboards/message%3Fmessage_id%3D145103%26forum_id%3D24084+FreePascal+cd+burner&cd=3&hl=lv&ct=clnk&gl=lv

Labots - tt2t
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Caps, zinot C# uz Javu var elementāri pārmesties jo sintakse ir ļoti līdzīga. Tikai starp C# un C++ atšķiras būtiski ātrums, cik ilgā laikā uzcepsi aplikāciju. C++ nāksies daudz vairāk koda uzrakstīt, lai to pašu rezultātu sasniegtu. Pasūtītājam ir vienalga, ar ko tu to esi radījis, galvenais, ka funkcionē 100%.

 

Nevajag jau mūžos dzīvot akmens laikmetā un saukt to par pareizāko ceļu. Nu VB6 jau sen neizmantoju dēļ daudziem trūkumiem. Man tomēr ir galvenais ir ērta un ātra programmēšana, lai nav jātērē lieki laiks labojot sintakses kļūdas.

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

tt2t, labi, ka vismaz atzini, ka tas ir perversi! :D

 

mezhaveci, jā no C# uz Java būs elementāri, tikai tos abus es uzskatu jau par viena līmeņa abstrakciju - tas nav solis uz augšu bet uz sāniem. Un ar C# cilvēks nesapratīs kaut vai vienu fundamentālu lietu - kur sākas programmas izpilde! Ātrums ir atkarīgs no tā kāda programma ir jāuztaisa. tt2t minēto progu, kas sēž Notification Area (vecais nosaukums - System Tray), čeko konkecijas un ielogojas, točno C vai C++ var uztaisīt ātrāk nekā high-level valodās. Protams, ja māk to darīt! Savukārt, ja programma ir grāmatvedības vai tamlīdzīga programma, kur gudrākā loģika ir summai piereizināt PVN un izdrukāt rēķinu, tad, protams, ka high-level valodās to var izdarīt daudz ātrāk.

 

Esat padomājuši kādēļ Latvijas programmētāju stāvoklis šobrīd ir bez maz tādi "IT sētnieki" priekš rietumiem? Tāpēc, ka gandrīz visi māk tikai kaut ko ar peli salipināt kādā high-level vidē. Bet tikko kā vajag kodu, kas komunicē ar kādu kaut vai primitīvu COM porta iekārtu, tā viss - vietējo bāleliņu šaprašana vienkārši "nevelk". Protams, priekšnieks prasa un kaut kā tajā C# tiek samudīts kaut kāds līks .dll, kas nenormāli bremzēti to kaut kā izdara. Tikai tādu s*du var pārdot tikai vietējam mazajam veikaliņam, bet pasaulē ar tādu nekur netiksi. Par sarežģītākām lietām nemaz nerunājot...

 

P.S. Sintakse gan te nepričom, jo tai ir jābūt pareizai visās valodās.

 

 

 

tt2t, jā, par Free Pascal kļūdījos. Ja nu kas, izņēmu to no tā pirmā posta. Vispār, kad tā saki, atcerējos, ka pat kaut kad drausmīgi sen pats ar Free Pascal kaut ko no Windows API mēģināju padarbināt. :) Un MMX arī! :D Bet arī tas viss ir perversi... ;)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Caps, redzi, visu ko var uztaisīt. Tādus tev pieminētos DLL failiņus taisījis (apgreids ar jaunām funkcijām), kas čakarē COM portu. Protams čakars baiss, bet nav tā ka, jāmet plints krūmos. Visu ko var, ja laiks atļauj un vajadzība ir svarīga mērķa vārdā, ka bez tā neiztikt.

 

Bet cik cilvēkiem ikdienā ar to C/VC++ jādarbojas? Nu viss strauji attīstās, iekārtas pāriet uz USB interfeisiem un zemā līmeņa valodas paliek specifiskiem mērķiem aizvien retāk. Skaidrs, ka naudu pelnīt var ar high-level valodām. Pieprasījums rada piedāvājumu.

Link to comment
Share on other sites

progu, kas sēž Notification Area (vecais nosaukums - System Tray), čeko konkecijas un ielogojas, točno C vai C++ var uztaisīt ātrāk nekā high-level valodās.

Atšķirība ir tikai un vienīgi GUI izveidošanā un komponentu atrašanā. Esmu taisījis tādas lietas gan C++, gan Delphi. Delphi ir stipri vienkāršāk atrast komponentus, realizēt un uzturēt arī daudz vieglāk. Jo sevišķi uzturēt svešam cilvēkam.

Esat padomājuši kādēļ Latvijas programmētāju stāvoklis šobrīd ir bez maz tādi "IT sētnieki" priekš rietumiem? Tāpēc, ka gandrīz visi māk tikai kaut ko ar peli salipināt kādā high-level vidē. Bet tikko kā vajag kodu, kas komunicē ar kādu kaut vai primitīvu COM porta iekārtu, tā viss - vietējo bāleliņu šaprašana vienkārši "nevelk".

 

Kā nu kurš.

No patreizējā darba vairāki kolēģi aizgāja strādāt uz MS, un ne jau Latvijas MS ofisā jāsēž. MS gribēja, lai developēšana notiek uz vietas pie viņiem.

Firma pārdeva šeit izstrādātu C++ softu (visas sources) Microsoftam un līgumā bij rakstīts, ka softam līdzi MS ir ļauts "pirkt" developerus, kas pie tā strādājuši (potams, ja paši vēlas tur strādāt). Un C++ softam līmenis bija/ir augsts.

Link to comment
Share on other sites

Aleksejs

mezhaveci, tas, ko tu sauc par akmens laikmetu tātad jāaizvieto ar to pašu akmens laikmetu tikai GUIsku, tā?

Pēc analoģijas ar anekdoti:

Atnāk komisija uz skolu un prasa: "Vai jūs izmantojat datorus mācību procesā?"

Mācību daļa: "Jā protams, bez datoriem taču nekur mūsdienās. Nāciet, tieši šobrīd 2c. klasītē notiek matemātika!"

Komisija ienāk klasē un redz:

Skolotāja: "Jānīti, redzi, uz palodzes ir viens dators. Cik datoru būs, ja uz palodzes novietos vēl divus datorus?"

 

Pamatlieta programmēšanā ir tieši algoritmiskā domāšana - metodika ir tā svarīgākā nevis vide. Daudz svarīgāk ir iemācīties par zarošanos un cikliem, nekā izsaukt smuku logu (kas protams arī ir svarīga lieta, taču nevis programmēšanas apguvei, bet gan lietotāja interfeisa dizaina apgūšanai). Bez tam ja vēl lai tiktu pie smukā loga ir jāveic 20 pietupieni un 8 pumpēšanās, tad mācīties algoritmiski domāt neatliek laika. Programmēšana notiek galvā nevis datorā.

Link to comment
Share on other sites

(labots)

C++ ir taads pats kods pascal vai vispaar kautkas savaadaags? Jo uz Mircosoft Visual Basic jaukāk būtu čakarēties :)

Labots - _snoop_dogg_
Link to comment
Share on other sites

Aleksejs

C++ ir taads pats kods pascal vai vispaar kautkas savaadaags? Jo uz Mircosoft Visual Basic jaukāk būtu čakarēties :)

Itaalju valoda ir taadi pashi burti kaa vaacu vai vispaar kautkas savaadaags? Jo uz ķeltu valodam jaukaak būtu čakarēties :)

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...