Jump to content

Kā sākt programmēt?


Gatis33
 Share

Recommended Posts

Tātad, esmu ļoti noskaņots un paņēmies mācīties programmēšanu mājās, bet ar ko lai sāk to visu darīt, es internetā skatos un meklēju tur ir tikkai par algorismiem, bet es īsti neizprotu tā jēgu kaut gan esmu pārlasijis visu. Varbūt kāds gudrais var man palīdzēt?

Labots - Mr.Līkrocis
Link to comment
Share on other sites

Jā Jā lasiju netā par PACAL, bet grūti saprast pat kas tas ir, nu jāmēģina meklēt un meklēt...

 

Leshij par to es gribu tieši uzzināt! :)

Link to comment
Share on other sites

Sāc taisīt ļoti vienkāršas pascal programmas un centies izprast, kā tas strādā, vai arī dabū kādu, kurš tev varētu pamācīt pamatus. Pēctam visa tā lieta aizies.

Kodu piemērus vari atrast kautvai tajā paša LIIS lapā, vai googlē. Veiksmi!

Link to comment
Share on other sites

Kā grūti saprast pat kas ir Pascal?

Tā ir vienkārši programmēšanas valoda.

Ej uz freepascal.org un novelc sev nepieciešamo versiju, lai varētu sākt kaut ko rakstīt :)

Link to comment
Share on other sites

Pēc tam jau varēsi ķerties pie Pascala.

Paskāla grāmatu priekšrocība ir tā, ka šajās grāmatās ir apstāstīts arī par kaut kādiem algoritmiem un piemēriem.

--> joprojām iesaku papīra grāmatu un nevis novilkt, bet nopirkt.

Link to comment
Share on other sites

Dažiem ir vieglāk uzrakstīt programmu, ja priekšā ir tā blokshēma.

Ja gribi iemācīties blokshēmas saprast, būs jāiemācās kura figūra ko nozīmē.

Ko tieši nesaproti?

Link to comment
Share on other sites

Katram tas mācīšanās ceļš ir savs, vienam ir vieglāk ņemt gatavus samplus ar tiem eksperimentējot iztaustīties pašam programēšanas pamatam, un loģikai, cauri. Citi savukārt ņem no nulles un vispirms mācās kas ir bin/hex/dec, kā domā dators, utt. Kā pareizāk ir tavā gadījumā, tev jāskatās pašam. Par to vai Pascal's ir tas piemērotākais ar ko sākt, lai vēlāk (ja domā arī ko tālāk par Pascal mācīties), nebūtu problēmas, vēl forumos domas dalās, taču galvenais ir apņemties iemācīties un neatmest šo apmņēmību jau pie pirmās sintakses kļūdas. Materiālu pilns internets par programmēšanu, vajag tikai "rakt".

Link to comment
Share on other sites

Nu kā lai izstāsta, kā ko lai es zīmēju uz papīra? Es jau ieliku to linku, tur itkā viss ir pateikts par algorismu un PASCAL un Blokshēmu bet es nesaprotu kā viņas vispār var strādāt ja ir kā zīmējums vai tml. Es dabuju Microsoft Visual Basic 2008 Express Edition, Bet man uz viņu nav nemaz ko skatīties :D Tātad kur lai es to algorismu tagad pielietoju to visu kādā kopējā darbībā Nav kādas progas.. Es tagad instelēju to Free Pascal ko voltrix teica skatišos kas būs...

Link to comment
Share on other sites

Nedaudz offtopic'a, bet būtu pateicīgs par kādu ērtu blokshēmu zīmējamo tool'i, word liekas ne pārāk ērts ja ilgāk tajā jābakstās.

Link to comment
Share on other sites

Grāmatnīcās joprojām ir nopērkamas divas grāmatiņas latviski par pascal un basic. izvēlies vienu un sāc mācīties.

Link to comment
Share on other sites

1) novelc kompilatoru. Vai nu klasisko TurboPascal7, vai arī to pašu FReepascal kaut vai.

2) uzraksti pirmo "Hello, world!" programmiņu. Vot šitā -

3) Būs azarts, ka "wow, es uztaisīju EXE failu!".

4) Lasīt NPS nodarbības, lai saprastu, "kas tas ir". Tur viss ir pa soļiem pastāstīts.

 

"vispirms algoritmus zīmēt un pēc nedēļas tik pie klavieres" - tas ir nopietniem tēvočiem, kas pie bekām rindā stāvējuši, lai varētu ievadīt savu nedēļu perināto kodu. Jauniem puikām nagi niez kaut ko strādājošu uztaisīt, kaut vai sīkumu, lai saprastu, kas tas ir. Ja reiz datoru resursi ir visiem pieejami :)

Labots - tt2t
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Kam tev jau uzreiz vizuālais beisiks?

Bez programmēšanas pamatu zināšanām nav jēga ķerties klāt pie objektiem.

 

Skatoties uz gatavām blokshēmām, sāc ar kaut ko vienkāršu. Piemēram uzzīmē shēmu programmai, kurai ievada skaitli A un viņa to skaitli palielina par 10 un izvada rezultātu. Nav jāsāk ar neko sarežģītu, jo pēc tam vēlāk būs bail vēlreiz sākt, ja šoreiz nekas neizdosies :D

 

Protams es tavā vietā tās shēmas nezīmētu, man nepatīk. Bet drīzāk paņemtu jau kādu gatavas programmas piemēru un tur kautko pamainītu, lai lēnām saprastu kas tajā programmā notiek un kāpēc.

Labots - voltrix
Link to comment
Share on other sites

(labots)

Voltrix kā lai es to uzzīmēju? Nu uzzīmēt jā bet nu kā lai es zinu vai es pareiz zīmēju.

 

Kur lai es tādas progas atrodu? ja zini pasaki lūdzu :)

Labots - _snoop_dogg_
Link to comment
Share on other sites

Tagd jau lēnām sāku iebraukt tajā visā, vislabāk būtu atast kādu tūli kur būtu gatavi un es varētu pamainīt un tad es labāk visu varētu izsprast par šo!

 

Novilku free Pascal, un rezultāts ir tāds ka esmu aizsteidzies uz priekšu , jo tur ir jau ar kodiem jāmauc kurus es nezinu. Labāk būtu dabūt tooli kur var mainīt un tā būtu vieglāk

Link to comment
Share on other sites

0xDEAD BEEF

Naj^%^$% sakt ar paskal, ja var sakt ar C# piemeram! Uztaisit formu ar pogu ir vienkarshak par vienkarshu! Un ari pasham bus vairak prieka!

Nu - es tev varetu pasniegt privati programeshanu par kadiem teiksim 6Ls stunda. Domaju, ka pec 50stundam jau kaut ko macesi uzprogramet!

Beefs

Link to comment
Share on other sites

, iesākumam labākais "tūlis" ar ko trenēties izprast programmas darbrības pricipus, ir tas pats "Hello World", kuru jau Tev ieteica, kad esošo kodu esi sapratis, sāc to pilnveidot ar savām idejām... iespējas gandrīz neierobežotas, ja vien domāsi pareizajā virzienā.

Labots - Delphin
Link to comment
Share on other sites

PlayingTheSaint

Tam , kurš prasīja , kur blokshēma ērtāk uz pc zīmēt - maksas MS visio , bezmaksas Dia

Link to comment
Share on other sites

Novilku free Pascal, un rezultāts ir tāds ka esmu aizsteidzies uz priekšu , jo tur ir jau ar kodiem jāmauc kurus es nezinu. Labāk būtu dabūt tooli kur var mainīt un tā būtu vieglāk

Protams, ka ar kodiem.

Ko tu gribi mainīt WTF? Gatavas programmas labot? Aizmirsti.

Tev laikam būs jāiet pie 0xDEAD BEEF mācīties vizuālo C# :D

Link to comment
Share on other sites

Nu kā - izlem, ko vispār vēlies. Ja vēlies taisīt ūberspēles un tā - aiziet, ķer GameMaker un davai. Bet par programmētāju strādāt gan nevarēsi, jo tas nevienam nav vajadzīgs, tikai izklaide.

Ja vēlies visu "fiksi" - davai, instalē Delphi vai Visual Basic vai MS Visual C# EXpress. Tajos pat ōmei var iemācīt uzlikt pogu uz formas, nomainīt pogas tekstu un izmest "MessageBox("kaut kāds teksts!"). Bet tie paši drausmīgie "kodi" vienalga būs jāraksta, lai izdarītu kaut ko vairāk par zīdaiņa līmeni. Nekur nepaliks iterācijas, loģika, if..then un citas pamatlietas. Toties ātrāk metīsi mieru, jo secināsi, ka pogas likt uz fromas - tas ir baisi kruta un 2 dienu laikā esi kļuvis par niibacca (lasi - "spico") programmētāju. :)

 

Bet visi kaut cik sakarīgie programmētāji ir sākuši, lasot tutoriāļus, rakstot šausmīgos "kodus" pēc parauga un lēnām saprotot, ko tie nozīmē. Pamazām arvien labāk un labāk.

Varbūt labāk mest pie malas drausmīgo programmēšanu un iet cilāt svarus, lai iepatiktos meitenēm? Pagalmā muskuļi kotēsies kudi augstāk par spēju uztaisīt paskālī savu kalkulatoru, ko varēsi izdarīt tikai pēc kādas nedēļas-divām? ;)

Labots - tt2t
Link to comment
Share on other sites

Grossmeister

Ja ir patiesa iekšēja vēlme , tad varbūt kaut kas sanāks , ja ne - tad met mieru . Atceros savulaik gribēju Z80 asembleri apgūt , nopirku vienu grāmatiņu , kādas 5 reizes cauri izgāju - nekā nesapratu , tad nopirku vēl vienu , kādas 2 - 3 reizes cauri izgāju un tad jau arī pamazām parādījās nojausma par akumulatoru , steku , reģistriem , adresāciju , nosacījuma pārējām atkaribā no flags utt.

Link to comment
Share on other sites

0xDEAD BEEF

Isteniba es saku progamet basic un pec tam qbasic, bet es vispar neprogrameju teksta rezima. Visas programas taisiju grafiskaja un centos visadas smukas lietinas uzzimet uztaisit. Nepagaja ilgs laiks un jau vareju asma ari optimizet kodu nu jau zem borland 7 paskala un 320x200 rezima tikai mochiju paletes mainiju, taisiju visadus stiligos efektu - uguni, sniegu, saplushana, krasu mainja, pec tam hardcoriga bmp failu ateloshana. Meginaju pat speli uztaisit, bet kaut ka ems laika vai ka sauca to atminas menegeri mani pamatigi uzmeta un man nekas galu gala nesanaca. Pofig. Pec tam jau savu 3d renderesanu uztaisiju, jo skola algebra iemacija vektorus! :))

Beefs

Link to comment
Share on other sites

_snoop_dogg_, varbūt Tavā skolā vecākām klasēm ir kāds informātikas skolotājs, pie kura painteresēties par iesācēju literatūru. Ja paveiksies, varbūt skolā pat bibliotekārs, kas palīdzēs to atrast.

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Skola man ir sviest , bibliotekā nav un datorzinību skolotāja ir vienkārši ļak, man liekas es pat par viņu vairāk zinu nekā pati viņa..

Labi es sāku ar to hello World, BET Kā lai es zinu kādus kodus man rakstīt? :D ir taču kautkādi standarti vai tml.

Labots - _snoop_dogg_
Link to comment
Share on other sites

datorzinību skolotāja ir vienkārši ļak, man liekas es pat par viņu vairāk zinu nekā pati viņa..

Iespējams, Tev taisnība, bet to pārbaudīt varēsi tikai sarunā ar šo mācībspēku. Es iesaku mēģināt.

Link to comment
Share on other sites

Nopietni viņai jau no tiešām par šo nebūtu poņas.... ZB Tāds gribas spēks bet esmu tupikā!

Link to comment
Share on other sites

nu ja tev pauti ir tad sāc ar šo "Kā Pēcis Beisikāns Maiju Saprātiņu programmēt mācīja", es sapratu ka naf priekš manis

Link to comment
Share on other sites

grāmta laikam ir tepat kaut kur forumā

 

bet no sākuma izdomā, kāpēc tev vajag programmēt. Izdomā, ko tu gribi uzprogrammēt. Da kaut vai tiešām, programmu, kas sareizina divus skaitļus. no sākum uztaisi prasti, bez maz vai komandrindā lai prasa skaitļus. Pēc tam jau uztaisi smuku saskarni. Un tas jau būs pamats lai domātu tālāk.

 

Man piemēram darbā šo to pēķšņi vajadzēja JavaScriptā saveidot. Nedēļas laikā viss bija gatavs, ņemot vērā, ka no JS pirms tam praktiski neko nejēdzu.

... nu labi, skolā kādreiz uz BK0010 basic programmēju (piem. pats izveidoju tipa elektroniskās klavierītes, un arī programmu, kur varēja ievadīt notis, un tad pēc tam atskaņot, neņemot vērā to, kas bija pēc mācību programmas), un RTU bija C++,bet tas bija sen. Nu jā, no HTML arī šo to jēdzu. Gan jau tas palīdzēja.

Link to comment
Share on other sites

Aleksejs

Arī iesākumam iesaku izlasīt "Pēci beisikāni". (Ja jau par to runājam, tad iesaku izlasīt arī citas sērijas "zaļais stars" grāmatas, piemēram, vai ķīmija ir nesaprotama).

Vēl tikko pamanīju šādu angļu valodā:

http://my.safaribooksonline.com/9781933988498

Spriežot pēc satura rādītāja un dažiem fragmentiem, kuriem ātri pārskrēju pāri izskatās interesanta.

http://www.manning.com/sande/ Kā pamats tiek izmantots Python.

Labots - Aleksejs
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Šitā jau ir tipiska mietpilsoniskā muldēšana. Lai kaut ko uzprogrammētu var mierīgi iztikt bez shēmu zīmēšanas. Vispirms algoritmam jābūt galvā, respektīvi atbilstošai domāšanai, un tad uz papīra/kodā utt.

Kamēr tu neesi iemācījies algoritmizēt, kā arī sastadīt blok-shēmas, tikmēr vari pat neprovēt mācīties programmēt.

Link to comment
Share on other sites

Aleksejs

Iesākumā ļoti svarīgi ir saprast, kā sākt - kā nokompilēt 1. programmu. Pārējais ir otrajā un trešajā plānā.

Ja biedra "gribas spēks" būs patiess, nevis epizodiski pilnmēness eksaltēts, tad vēlākais, nedēļas laikā pēc 1 "Hello, world!" uztaisīšanas atradīs arī visus tutoriāļus, lasīs to pašu NPS utt.

 

Blokshēmas vajag galvenokārt tādēļ, lai saskaņotu nosacījumus ar kādu VAI sarežģītas problēmas vispirms sev izskaidrotu. Vairums cilvēku problēmas risina gana pakāpeniski, lai bez shēmām iztiktu. Ja vēlies tūlīt pēc "Hello, world" un 2 skaitļu saskaitīšanas risināt to pašu Hanojas torņu problēmu, tad tās noder, kamēr vispār saproti "kas man tur jādara un kā tur lōģika attīstās". Bet ja pakāpeniski risini problēmas "kā saskaitīt 2 skaitļus", "kā kāpināt kvadrātā", "kā saskaitīt un kāpināt summu", tad iemaņas nāk pašas par sevi. Ābečniekiem nav jāsāk ar blokshēmām - viņi paši ķēpās papīru, kad pirmoreiz vajadzēs atrisināt kvadrātvienādojumu. Vai, kā tagad modernāk, bļaus forumā - "Heeelp!! Kā šito atrisināt??? PLZ, uzrakstiet kodu!!!" ;)

Vispirms elementāra sintakse, pēc tam pakāpeniski loģika, jo šim cilvim nav neviena, kas vestu aiz rociņas un mācītu visu priekšā.

 

Informātikas pasniedzēji kādreiz ir likuši zīmēt blokshēmas, lai "uz pirkstiem" visai klasei apskaidrotu un iebāztu *kaut ko* galvā pat visām blondajām "Cosmopolitain" fanēm. Tās ir noderīgas, ja ir dots 1 gads, kura gaitā 1x nedēļā visi obligātā kārtā nāks uz klasi un pakāpeniski visiem var visu izstāstīt. Atkārtoju, ka pašmācībā noderīgāks ir tas foršais prieks "wow, es uztaisīju strādājošu programmu!!!". Pārējais, ja būs smadzenes un vēlme risināt, teiksim, taisnstūra paralēlskaldņu/cilindru tilpumu utml uzdevumus, nāks pats par sevi. Bet apturēt entuziasmu saknē, pirms sintakses uzzināšanas liekot nedēļām ilgi vilkt uz papīra kaut ko, ir neracionāli.

Labots - tt2t
Link to comment
Share on other sites

0xDEAD BEEF

Es jums kaut ko pateikshu par blokshemam! BLOKSHEMAS IR PILNIIGS MURGS iesacejam. Blokshemas varbut bija aktualas talaja 88 gada, kad goto un labeli bija pierasta prakse, bet musdienas blokshemu realizacija prasa "main routine" un "state", kur attiecigi "main routine" attieciba no "state" izsauc kaut kadu funkciju. Karoche - pamatigi sarezhgitak. Tas ir kaut kas lidzigs windowsa message queue, kur galvenais message loops sanem messages no sistemas/aplikacijas un atticigi uz katru messagi reage. Ta jau ir automatu teorija gandriz vai. Iesacejam prieksh elementara uzdevuma izpildes taisit blokshemu - nu piz%^$ tur tak visi mati izkritis, lai pec tam to blokshemu smuki koda realizetu!

Ta luk! Esmu izteicies!

Beefs

Link to comment
Share on other sites

Beefs: tās ir stāvokļu un sadarbības diagrammas, kas ir UML sastāvdaļa. Nepin iekšā augstskolas vielu pie iesācējiem.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...