Jump to content

Astra 1N/2F (28.2°E)


Fouchet
 Share

Recommended Posts

Šaubu nav, lai Rīgā mēģināt jābūt vismaz 3m. Paldies.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 183
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • lipka

    10

  • Dexs

    12

  • MartiniB

    15

  • RimaNTSS

    49

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vecīt, spriežot pēc UK forumos lasītā, tieši otrādi - šim stars būs vēl labāks un fokusētāks uz UK. Arī jaunākās tehnoloģijas "staru uzbūvē"/fokusējumā (kā jau skaisti parādīja Astra 4, kura nogrieza Īriešiem letiņu kanālus) daudz asāk nogriež signālu aiz tā robežas. Varam diemžēl uz neko necerēt, domāju, pat ar 3M. Vispār kādam ir 3M? Var jau mēģināt paspēlēties un kaut ko paķert.

Labots - Dexs
Link to comment
Share on other sites

Nu tur tā lieta,ka kamēr viņi vēl nav nofokusējušies kārtīgi un pašlaik notiek kanālu pakāpeniska pārcelšana no vecā pavadoņa, tikmēr stars ir ievērojami platāks. Pēc tam jau, protams sašaurinās lai nebritiem nebūtu iespēja skatīties FTA kanālus.

Vai tāds piemērs. Te gan iet runa par 2,4-3m antenu bet kur!post-78751-0-72003200-1354857423_thumb.jpg

Labots - RimaNTSS
Link to comment
Share on other sites

Pa tēmu runājot kāds ir skatijies kādu laiku atpakal uz Viasat Explorer raidijumu ka būvē satelītu no sērijas "How to build" . Man likās ļoti interesants.Tur tieši bija temats ka veido antenas diagrammu.

 

 

The new BBC series of ‘How to Build’ featured Astrium in a programme on the

manufacture of a telecommunications satellite. The hour-long documentary was

filmed in Stevenage, Portsmouth, Ottobrunn, Toulouse and Kourou and featured

many of the people involved in the design, manufacture, engineering,

assembly and test of our spacecraft.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Pēdējās dienās uz 28E no 2A un 2B Eiropas beamiem Sky UK kanāli esot pārcelti uz 1N/2F Eiropas beamiem, kuri tik tālu austrumos ar signālu neiejot. Vai pēdējo dienu laikā nav pazuduši kādi kanāli? Es nebūšu vēl dažas nedēļas mājās un nevarēšu pārbaudīt. No somiem/igauņiem nāk diezgan sliktas ziņas, bet viņi ir augstāk ziemeļos.

Karte arī neizskatās patīkama.

post-59116-0-89299500-1359056160_thumb.jpg

Labots - base7
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Diemžel jā...neiet vairs daļa HD kanālu...bet ko tagad tas nozīmē SKY UK laiki pagājuši :( ?

 

-----------------------------------------------------------------------------

Es ar ievēroju , ka daži kanāli neiet (Sky Sports HD), bet nodomāju, ka dēļ laika apstākļiem vai vienkārši transpoders pamainīts...
Vakarā būs jāpaskatas , kas vēl pazudis.

 

-----------------------------------------------------------------------------

Pārskanēju 28,2*E (satellites.xml failu gan neesmu apdeitojis sen), sanāca 773 kanāli (agrāk bija 784). Pagaidām nevaru iefiksēt kādiem konkrēti kanāliem ir pasliktinājies signāls. 

Ja kas, tad nāksies likt kārtīga izmēra antenas.

Edit: Tā kā skanēšanai lietoju 1,5m antenu tāpēc arī viss ir uz vietas. Vairāki kanāli ar 90cm vairs nav uztverami. Runā iet par šīm frekvencēm:

12,070 GHz, pol. H, SR 27500, FEC 2/3, DVB-S/QPSK
12,090 GHz, pol. V, SR 29500, FEC 3/4, DVB-S2/QPSK 
12,148 GHz, pol. H, SR 27500, FEC 2/3, DVB-S/QPSK
12,168 GHz, pol. V, SR 29500, FEC 3/4, DVB-S2/QPSK
12,226 GHz, pol. H, SR 29500, FEC 3/4, DVB-S2/QPSK
12,324 GHz, pol. V, SR 29500, FEC 3/4, DVB-S2/QPSK
12,188 GHz, pol. H, SR 29500, FEC 3/4, DVB-S2/QPSK
12,207 GHz, pol. V, SR 27500, FEC 2/3, DVB-S/QPSK
12,266 GHz, pol. H, SR 29500, FEC 3/4, DVB-S2/QPSK
12,363 GHz, pol. V, SR 29500, FEC 3/4, DVB-S2/QPSK

Nu ko, kā minimums 1,5m, labāk 1,8m un tos atkal varēs normāli skatīties. Un tas ir Pierīgā, Alojā, iespējams 1,8m būs minimums.

Edit2: Un šodien vēl praktiski nav mākoņu!

 

--------------------------------------------------------------------------------

Šķīvis 1,5m,kā gājuši tā iet :)

 

---------------------------------------------------------------------------------

Vieta? Un vai tiešām signāla līmenis uz šīm frekvencēm ir tieši tāds pats, kā agrāk bija?

 

---------------------------------------------------------------------------------

Sporti HD 11.739V dvb-s2 29500 3/4 - 13.8dB

 

---------------------------------------------------------------------------------

Man uz 110 cm, kaut kādiem kanāliem vairs nav signāla, īpaši viņus neskatos, tapēc nepievērsu līdz šim uzmanību, domāju ka varbūt atkal uz Triax mieta galvai priekšā kupena uzsnigusi, apskatijos tīrs, tātad cauri.

 

--------------------------------------------------------------------------------

Vajadzētu turpinājumu.....uz 1,8m un gandrīz fokusā  :)

 

--------------------------------------------------------------------------------

Šitas

Sky Sports 1 HD 11.739V dvb-s2 29500 3/4 - man rāda stabili 11.2dB

 

--------------------------------------------------------------------------------

Sky Action HD (Crime HD, History HD, NatGeoWild HD) 12.246V  29500 3/4 laikam būs tutū vienu brīdi vēl rādija raustoties , tagad 0

 

Bauska.

 

Izgāju cauri citām frekvencēm.


4Music 12,070 GHz, pol. H, SR 27500, FEC 2/3, DVB-S/QPSK 16.2dB
Comedy Central HD 12,090 GHz, pol. V, SR 29500, FEC 3/4, DVB-S2/QPSK 4.9dB
Comedy central Extra 12,148 GHz, pol. H, SR 27500, FEC 2/3, DVB-S/QPSK 5.0dB klučojas
Sky Movies Modern Greats HD 12,168 GHz, pol. V, SR 29500, FEC 3/4, DVB-S2/QPSK 5.2dB stabili
Good Food HD 12,226 GHz, pol. H, SR 29500, FEC 3/4, DVB-S2/QPSK 5.4dB stabili
SyFy  HD 12,324 GHz, pol. V, SR 29500, FEC 3/4, DVB-S2/QPSK 4.9dB
Animal Planet HD 12,188 GHz, pol. H, SR 29500, FEC 3/4, DVB-S2/QPSK 5.3dB

 

-----------------------------------------------------------------------------------
Izrādas nav tik traki. Sportus arī rāda. Tie arī vairāk interesēja.

 

 ----------------------------------------------------------------------------------
Jāsameklē cik bija kādreiz.
Kaut gan tagad citi laika apstākļi, un varbūt arī antenas regulējums izmainijies.
Nu ko pavasarī varēs mēģināt piedzīt 28.2 precīzāk :)

Labots - base7
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Sky Sports 1 HD 11.739V dvb-s2 29500 3/4 - man rāda stabili 11.2dB

 

Šis nav viens no pārnestiem kanāliem, tur ir citi 4 gab sporti un 11739. Cik tev tie uzrāda?

Link to comment
Share on other sites

Man it kā rāda visu Sports 1,2,3,4 HD,

SportsNews HD (12265) 4.9dB

Sports F1 HD (12363) 0dB

Kurš transpoderis intereresēja ?

 

Link to comment
Share on other sites

Kurš transpoderis intereresēja ?
 

Piemērām šis 12,148 GHz, pol. H, SR 27500, FEC 2/3, DVB-S/QPSK

Sky Sports 4

Link to comment
Share on other sites

Paldies. Kaut kāda mistika, vispār neko neredzu uz 

123630 29500 vertikala 3/4

Un  ko tu redzi uz 12,148 GHz, pol. H, SR 27500, FEC 2/3, DVB-S/QPSK

Link to comment
Share on other sites

Tā kā Latvija ir tā saucamajā fringe zonā, tad uztveršana diezgan krasi var atšķirties pat dažu desmitu kilometru attālumā. Neaizmirsīsim, ka jaunajiem satelītiem arī uzlabota beamu tehnoloģija, kur signāls tieši pie beama robežas diezgan asi arī tiek nogriezts nost! :(

Kad būšu mājās paskatīšos kas darās manā saimniecībā.

Labots - Dexs
Link to comment
Share on other sites

Eurosport2 SkySport4 Fox+
 Man uz šiem ir aptuveni 54% (8,7 dB) drīma skala. Un kādos līmeņos tu uztver? Drīzāk, ka Dexs būs taisnība par tiem straujiem kritumiem.
Link to comment
Share on other sites

Sky Sports 4 12,148 GHz, pol. H, SR 27500, FEC 2/3, DVB-S/QPSK 5.5dB (34%)

T90 centrā 19.2

Xtrend 9200

Bauska

Labots - Fils
Link to comment
Share on other sites

123630 29500 vertikala 3/4

Kaut kā tomēr izdevās (pieregulēju aktuatoru) noķert ar apt. 30% (zem 5 dB). Parādīsies mākoņi, lietutiņš un aizies arī signāls.

Ādaži, 1,5m

Labots - RimaNTSS
Link to comment
Share on other sites

 Jā es arī ievēroja, ka ir izmaiņas 28°E uztveršanā uz slikto pusi. Nāks pavasaris, būs nedaudz jāpiestrādā pie antenu saimniecības.

Tas, ka piemēram, man viena un tā pati antena Alojā un jau netālajā Valmierā rādija jūtami sliktāk, bet Vidrižos vai Rīgā labāk,  tiku novērojis arī agrāk.Un arī mūsu visu agrākās diskusijas to liecina.

Link to comment
Share on other sites

Nu spriežot pēc kartes, Kurzemē būtu jābūt vieglāk. Kaut kas līdzīgs bija jau iepriekš ar South staru (uz kura kādreiz sēdēja BBC interaktīvie kanāli utt.), bet atcerēsimies, ka tas bija viens no vecajiem "putniem" - ar 90to gadu beamu "shaping" tehnoloģiju, kur signāls netika nogriezts kā ar "nazi" pēc tā beigām. Astra šogad un nākamgad nomainīs arī pārējos 28E palikušos "vecos putnus", tā kā nākotne priekš Sky UK Latvijā bez vismaz 1,2 - 1,8m neizskatās spīdoša.

Nez kāda situācija ir Latgalē un Vidzemē - augšā pie eestiem jau?

Labots - Dexs
Link to comment
Share on other sites

Kaut kādi skatāmi FTA iekš 28°E ar ir palikuši? Man ir 1.6m šķīvīts ar motoriņu, varētu patestēt. Atrodos uz Kurzemes - Zemgales robežas.

Link to comment
Share on other sites

Beidzot pasūtināju jaunu galvu, nākošnedēļ palikšot siltāks, tad nomainīšu un pastīšos.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
janis1207

Kādam ir izdevies pēc pēdējās pārvietošanās saķert Sky Sports F1?

Man Rīgā ar 1,2 m šķīvi 0,00 dB :(

Sīčiem Disneja kanāli arī pazuduši.

Link to comment
Share on other sites

2 janis1207: Iespējams, ka var mēģināt nedaudz pieregulēt antenu/galviņu. Bet, jā, tā ir pēdējo frekvenču pārnešanas neteikšu problēma, bet jautājums, ko vajadzētu risināt. Man, nedaudz uz Z no Rīgas uz 1,5m tās frekvences ķeras, bet līmenis ir krities ievērojami. 

Ja tev nesanāk ar antenas/LNB regulēšanu panākt manāmu rezultātu, tad atliks padomāt par lielāka izmēra antenas uzstādīšanu. Kā variantu piedāvāju par demontāžas un transportēšanas izdevumiem paņemt sev tādu antenu (diametrs varētu būt 2m, mērīts nav). Ar to nu droši visu var saķert. Bet būs jāpastrādā ar rokām lai saimniecību savest kārtībā.

post-78751-0-04622600-1359990015_thumb.jpg

post-78751-0-24349600-1359990027_thumb.jpg

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

janis1207

Paldies, RimaNTSS!

Tas ir taisni tas, ko gribēju uzzināt - vai ar lielāku šķīvi kādam sanāk.

Martā pirmais F1 posms. Tātad man ir 40 dienas, kuru laikā uzlikt lielāku šķīvi. Laikam tiešām 2 m jāliek, lai nav tā, ka katrs lietus mākonis visu uztveršanu nograuj.

 

Sky Movies pagaidām rāda labi, lai kaut ko pieregulētu, man jārāpjas uz apsniguša jumta. Pagaidīšu siltāku laiku, lai ar 2 m trauku tur augšā līstu! :)



Zariini,

Tu apmēram kur atrodies?

Link to comment
Share on other sites

Rāda bez problēmām.
 Es vienmēr esmu teicis, ka "Pilsēta, kurā piedzimst vējš" ir labākā. Un te ir apstiprinājums - tur pat SAT TV labāk rāda  :) 

Bet, ja nopietni par to lielo bļodu, tad tā ir pieejama "First come, first served". Es to pamanīju ss.lv un šodien biju sazvanījies ar pārdevēju un piestājis apskatīt. Mani tādi antenu izmēri vairs neuztrauc, tāpēc sev to negribu.Bet, ja kur pagadīsies kāda 3m, tad, droši vien domāšu.

Link to comment
Share on other sites

janis1207

zariini,

Liepāja tak gandrīz pie Londonas :)

Man ir līdzīgi kā Tev: 1.2 m 36E ; 28,2E, taču daļa kanālu 28,2E iet ne sliktāk kā agrāk, bet citi pazuda. Tieši tāpat kā Fils 24.01. rakstīja: Sky Sports 1, 2, 3 un 4 HD priecīgi iet ar 7 - 8,5 dB, bet Sky Sports F1: 0,00 db

 

abyss00,

ja Tev ar 1,1 m pierīgā rāda, tad kaut ko nesaprotu. Kādā frekvencē? Man skanējot uzrādās Sky Sports F1 - acīmredzot, SD, nevis HD.

 

 

Betnu laikam jau šā vai tā būs tā, kā Dexs saka un Sky uztveršanai nāksies likt lielāku šķīvi. Manā gadījumā kaimiņu ozols arī aug priekšā un iespējams, drusku jau traucē.

Link to comment
Share on other sites

Tikko veicu 28E aklo skenēšanu, atradās papildus kanāls, Polijas reliģija FTA. 

post-78751-0-28182900-1360010480_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

RImant - izskatās pēc kāda feeda drīzāk.

 

Liepājā un Kurzemē esošajiem šis "frekvenču jandāliņš" tiešām sāpēs mazāk nekā tiem, kas Vidzemē un Latgalē - mēs vairs "zonā" neieejam. Būšu mājās paskatīšos līmeņus arī es.



EDIT:

Nu tad varu pateikt, ka Viesītē (Jēkabpils reģions) ar ļoti precīzi noregulētu 110cm un 28E centrā visi iepriekšminētie SD kanāli dienas laikā ļoti kubikojas (bildi brīžam saprast var). Vakarā signāla līmeis uzlabojas un naktī bildi jau var skatīties bez kubiem (lai gan BERs minimāls tomēr vēl ir).

Principā, vajag needaudz lielāku bļodu un tad varētu būt aršana. Ar rezervi uz lietu gan arī tad nezinu. Tagad pirmais mākonis un signāls pazūd pavisam.

Link to comment
Share on other sites

2 Dexs: Apsveicu arf atgriešanos mājās!  :) Man patīk Viesīte- miests, kas parādās nekurzemē un ne no kā (es to labā vārda nozīmē). Kultūras pils (vai kā tur tā ēka saucas) ir iespaidīga. Un vēl baigi patika tā darbnīca, ar ES atbalstu izveidotā,  kur jebkurš pilsētas iedzīvotājs var atnākt un savā priekā pastrādāt.

Pa tēmu: Skaidrs, ka, ja ir interese par 28*E, tiem, kas dzīvo uz austrumiem no Rīgas meridiāna ir jādomā par 1,5 un > šķīvjiem, šaubu nav.

Link to comment
Share on other sites

Jap, ar to signālu kaut kā tā notiekās - man ir 1m antena ar 19e centrā un pa nakti  sky news transponderim uzlec līdz 44 enigmas procentiem, pa dienu nokrītas līdz aptuveni 35. Atrodos saldū.

Link to comment
Share on other sites

Daudziem Sky kanāliem signāls nokrities.

Jelgavā ar T-85 antenu.

Sky Sports HD 3 vai Sky Action HD kādreizējo ~13dB vietā, tagad knapi 5dB

Lietus laikā būs švaki :(

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Šonakt laikam labāki apstākļi

Sky Action HD 5.6dB rāda stabili

Sky Sports F1 HD 4.6dB viss klučojas

Kaut kur uz pašas robežas laikam esu.

Jāsagaida siltāks laiks. Varbūt izdosies pieregulējot nedaudz vairāk dabūt.

Link to comment
Share on other sites

Gaidot pavasari sameklē sev normāla izmēra antenu un tad, kad jau paliks siltāk, uzreiz to bliez virsū. Pieregulēt esošo LNB, protams var mēģināt, bet neko daudz tur klāt nedabūsi (ja vispār dabūsi). Pašlaik ss.lv ir dažas antenas uz pārdošanu; vienu ~2m, vai pat lielāka, atdod vispār bez naudas, tikai jāņem nost no sienas pašam un jāved prom. Ir viena 1,5m uz polārā mehānisma  par kuru prasa 45 bet, ja kārtīgi patirgoties, tad par kādiem 15-20Ls var sarunāt. Tā nu tur brīdi pa brīdim parādās interesanti piedāvājumi, ir vērts pačekot. Viens pārdod jaunās MABO alumīnija antenas uz polāriem mehānismiem, es no viņa vienreiz gandrīz nopirku 2 gab. bet tad viņš domāja ka tās ir 1,8m un atveda man no Daugavpils. Pamērījām, secinājām, ka ir 1,5m un tā arī aizveda atpakaļ uz Daugavpili un turpina tirgot tikai jau norāda pareizo izmēru. Te arī var mēģināt patirgoties, jo antenām nav ne vaina, tiešam alumīnija un jaunas.

Tur, protams, pilns ar sludinājumiem kur par parasto VIASAT antenu  prasa līdz pat 70 Ls! Tie ir jāignorē, jo cilvēki nezina ko dara vai meklē kādu muļķīti. Es nesen biju iesaistījies sarakstē ar vienu pārdevēju, kas mēģināja savu uztvērēju pārdot par Ls 70 (biju domājis paņemt, jo tur bija iebūvēts pozicionieris), kad paskaidroju viņam, ka uztvērējs ir analogais un tādi vairs netiek izmantoti, tad beigās ir ar mieru atdot par Ls 3. 

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...