Jump to content

copēt vai necopēt


divritenis
 Share

Recommended Posts

2 jautājumi.
Kādu auklu labāk iesakat gruntenei ar inerces spoli? Karāsies klāt barotava, Pb un 2 āķi.
Kādu spoli un auklu ieteiktu spiningam? Neko Hi-End nevajag, jo diezgan reti aizvelkos līdz upei.

Link to comment
Share on other sites

Veļas striķi inerces spolei, jo tik smalkam agregātam nekas labāks nav nepieciešams, secinu ka zvejas vieta ir 15m plata upele. Par spiningošanu tur cik smalki kungs vēlas izskatīties uz pārējo copmaņu fona. Pats nespiningoju, bet pēc tīmeklī lasītā izsecināts, ka spiningam labāk tomēr piestāv pītā aukla dēļ savām īpašībām(neesmu mēģinājis bet var paprovēt lētā gala salmo elite braid-vismaz radīsies priekšstats par pītajām auklām). Spoli atbilstoši auklas resnumam/garumam, jo vieglāka jo labāka spiningam. Protams tad tā spole ir piesaistīta konkrētajam makšķerrīkam un tā vairs nederēs gruntsmakšķerei. Personīgi neesmu un negrasos pirkt spoli dārgāku par 35....40eur, ja neesi naudasmaiss vai uber zvejnieks.

Link to comment
Share on other sites

tik ar inerceni jāmāk mest :-) . labāk tad monofīlo auklu - būs kāpostu vieglāk atpiņķerēt. diametrs - kādi 0.2- 0,3 mm priekš mono \= var plānāku pavadu uzlikt.

Spinim labāk pīto (nestiepjas, labāk jūt piesitienus, izturīgāka)  - tikai ar pīto auklu ir tā :jo tievāka- jo labāku vajag spoli - jo ja neakurāti klāj auklu - būs bieži bārdas. Pats gan izmantoju lētās china pītās (biku  resnākas un švakākas par dārgām) . spoles gan labas izmantoju - 70EUR un uz augšu. domāju ka tev derēs vidējs spinis - asarus līdakas varēs ķert  - teiksim 2,7m garš ar testu 5-20 vai 5-25 grami +- un spoli kādu 2500 vai 3000 ja pēc shimano. spoles ieteiktu zināmu brendu - shimano, daiwa, okuma ut.t.

Link to comment
Share on other sites

Man ir Salmo Supreme Sniper 270 (2,7) tests 10-30g, spole - Shimano Alivio 2500

 

Labs, lēts komplektiņš. :) Spole gan iesācējiem varētu likties padārga, bet ir to vērta.

 

Bieži copēt nedodos, bet tāpat kādu asari un līdaku esmu noķēris :)

Link to comment
Share on other sites

varbūt šim viņi no privāta dīķa ...

Link to comment
Share on other sites

atkarībā no mētājamā mānekļa svara un spoles izmēra, ja tin pīto un tā ir dārgā var apakšā kādu mono auklu patīt, lai nav lieki 200m auklas jātin virsū. lētajām čaina auklām es tā nedaru.

Principa izmēri šādi +- :

vieglajam asaru kātam  pītā : 0.08 - 0.12 mm

vidējam  0.15-0.18

smagajam kātam vai velcei - 0.22mm - 0.25mm

 

ja džerka kātam - tur pat  līdz 0,5 vai vairāk mm.


ja monofīlo - tad vidējam spinim kādu labu auklu 0.25 mm lai var zāles "ravēt".

Link to comment
Share on other sites

tak teicu iepriekš - mētājamā mānkļa svars - uz kāta to parasti norāda: tests 5-20 gr vai 5-18, vai 5 -30gr. Vai asaru kātiem  piem. 0-12gr. 

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Pagājušā sestdienā viss bija pilns tur. Visas mājiņas aizņemtas un vēl tāpat dienas makšķernieki. Tā kā, visticamāk, jārezervē laicīgi.

Trīs jaunās mājas vēl nebija pabeigtas. varbūt pa šito nedēļu sataisīs.

Link to comment
Share on other sites

smartdevil

alusb.. par rītu

A vot tas gan ir mīts iz cccp laikiem.

Ķeršanās ir tīri atkarīga no laikapstākļiem un barošanās vietas un katrai sugai dažādi. Karoče - ja neķeras, tad nav "reņģu vēja". ;)

Rīki ir otršķirīga lieta. Un tikai tik daudz, ka ar smalku rīku un gudru pieeju statistiski vairāk noķers un biežāk nekā ar 20 € vērtu cūkas veiksmi.

 

A tas ko iepriekš minēja par sportu... zirgam jāsmejas. Tad jau bumbiņas ripināt no deguna ir tik pat liels sports. Par sportu vēl varētu saukt spiningu, nerunājot nemaz par mušiņmakšķerēšanu, bet tupa sēdēt uz vietas, kad zivs izdomās vai tavs kārnais mielasts ir viņas augstības pieklājīgs... da nu. Atpūta ar aliņu - varbūt, bet ne sports. ;)

Labots - smartdevil
Link to comment
Share on other sites

ar žebērkli būtu sports ... vai arbaletu .

Link to comment
Share on other sites

ImissimI

Agrs rīts un vēls vakars vēl ir svarīgi karstumā. Kad no 8-21 ir +30, tad tikai pa pustumsiņu.

 

Es vakar aizgāju līdz Gaujai. Sapali barojas pēc nārsta. Bez smalkām izvirtībām - pamētāju baltmaizes garozas un pēctam pludināju zem krūma maizes bumbu - viens ar gandrīz uzreiz pieteicās.. ap 20cm, aizlaidu peldēt tālāk ar visu āķi un sapratu, ka nepatīk šitāda cope, viņš velns, kā paņem tā āķis bezmaz vēderā.

 

Un viens līdacēns man trīs reizes gribēja pludiņu apēst atpakaļ tinot.

Labots - ImissimI
Link to comment
Share on other sites

smartdevil

ed

Tas būtu pirātisms. :D

 

 

Sapali, alatas, tā ir pavisam cita opera. Nekā kopīga ar to pārtikas iegūšanu par ko šeit masveidā runā.

Tas ka viena zivs ierauj dziļi ir kāds rādītājs? Spiningotājiem sieva katru 10to reizi paņem dziļi rīklē. Tāpēc jāšķiras? :D

Labots - smartdevil
Link to comment
Share on other sites

ImissimI

heh, nu tev jociņi.. Par makšķere vs spinings - var jau arī ar makšķeri spininga stilā - nesēdēt iebarotā vietā uz vakti, bet provēt atrast. Es atkal nevaru izturēt laivā tupēšanu - patīk blandīties gar krastu, atrast kādu atstraumi, bedri - tad tas pirmais brīdis - jopcik! Izskatās cerīgi! :)

Link to comment
Share on other sites

Kādreiz bija laba šī vieta http://www.ihotels.lv/place/472/. Nezinu vai vēl ir pie dzīvības . Nu plezīram kā radīta.

PS iemetu aci SS - vēl ir. Pie reizes var paskatīt kādas tur mājiņas. https://www.ss.lv/msg/lv/entertainment/tourism/campings-and-tourist-parking/jefil.html. Kādreiz bija forša, sakopta vieta. Saimnieks stāstija, ka vieta iepatikusies Ķirsonam , Šis iedevis naudu , par to neko citu neprasot, tik lai kopjot smuku vietu.

Link to comment
Share on other sites

ykristaps

http://www.albertadiki.lv/start_lv.htm

Gadus piecus atpakaļ būts. Ar suņiem problēmas domāju nebūs. Tikai tajā laikā īpaši daudz to mājiņu nebija, nezinu kā tagad. Atceros, ka neviens netraucēja. Viss bija daudz maz izretināts, ne kā kempingos, kur kaimiņu bazars jāklausās :) . Pie pašas Rīgas. 

Link to comment
Share on other sites

Prasības- ~līdz 100km no Rīgas
Lai var ņemt līdzi miermīlīgus suņus
Lai varētu noķert kādu zivi
Un ideāli ja ir kāda guļvieta, sliktākajā gadījumā telts vieta  

 

Ir doma braukt no 4dienas uz 5dienu

Līdumu karjers>>>google maps 

Labots - Tubus
Link to comment
Share on other sites

smartdevil

 

 

heh, nu tev jociņi.. Par makšķere vs spinings - var jau arī ar makšķeri spininga stilā - nesēdēt iebarotā vietā uz vakti, bet provēt atrast. Es atkal nevaru izturēt laivā tupēšanu - patīk blandīties gar krastu, atrast kādu atstraumi, bedri - tad tas pirmais brīdis - jopcik! Izskatās cerīgi! :)

Tāpēc jau minu mušiņu. Pats atradi no kā uzsiet, pats izmantoji savu fantāziju lai uzsietu, pats zivi piemānīji, atlaidi. Nekas nesalīdzināsies zivs iznācienam pēc pludināta "meistardarba". :good: Pludiņš, tas ir bērniem un žūpām.

Link to comment
Share on other sites

Veči pludiņmakšķerei kātu jaunu vajadzētu, kādi skaitās labāki, vai palielam pofig, ka tikai viegls? Vajag gan upei, gan ezeram.

Link to comment
Share on other sites

 

 

egle
 

kāda nafig egle, senie latvieši ar lazdas kātu copēja...

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

skolnieks_2

kāda nafig egle, senie latvieši ar lazdas kātu copēja... - un lika kadiķa smaili, kā arī auklas tina no zirga astriem...

un āķis bija deficīts.

Jā, es arī lasīju staburaga bērnus, bet laiki mainās :D

Link to comment
Share on other sites

skolnieks_2

Man labāk patika tā daļa, kā ziemā gāja uz vēdzelēm, ja nemaldos - pa ledu un tad bliez ar āmuru pa ledu :)

Puisēni nebija vairs tālu no Staburaga, kad Jancis, šādai vietai garām pabraucis, palaida piepeši ragaviņas vaļā, pakampa lielo āmuru un metās atpakaļ.

Tūliņ arī Marčs sadzirdēja dobju zvēlienu.

Kad viņš pienāca, Jancis bija jau izsitis ledū prāvu caurumu un bāza pašlaik roku iekšā.

Marčs gribēja prasīt, ko tas nozīmē, kad Jancis izvilka no cauruma lielu, garu zivi, un Marčam jautājuma vietā paspruka tikai:

—     Oja, Janc! Kas tad tas? Tā jau vēdzele!

—      Nu jā, vēdzele. Un skat tik, kas par veceni! — Jancis priecājās.

—     Brīnums! Kā tad viņa neaizbēga?

—      Kur tad šī bēgs apreibusi.

—     Apreibusi?

—      Nu kā tad! Es tak viņai iezvēlu pa galvu.

—      Bet — ledus?

—      Nu jā — pa ledu. Kad trāpa tai vietā, kur galva, — vē­dzele paliek uz vietas un rokā! Kad pa asti — tad tik tev ko redzēt!

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pēc visa spriežot esmu bērnišķīgs alkoholiķis - viss sakrīt. Bet ko nu tur vairs...

Link to comment
Share on other sites

ImissimI

Kur ir palikušas tās veco labo laiku zivis? Vai ir kāds pētījums/slēdziens? Kolhozs un minerālmēsli no lidmašīnas? Upju taisnošana (meliorācija/bagarēšana)? Maluzvejnieki? Elektriķi? Deta Senator 74 Ah? HES'i? Bebri? Pārzveja? Kas?

 

Katru reizi, kad sanāk runa par copi ar kādu vecāku vīru - rodas priekšstats, ka agrāk!.. Jā... Visas upes bija pilnas ar platspīļu vēžiem. Katrā urdziņā dzīvoja foreles un alatas. Zem katra akmeņa sēdēja pa vēdzelei. Ezeri bija pilni ar rokas resnuma zušiem, ālanti un sapali kā rupjmaizes kukuļi lauza makšķeres uz pusēm un večus rāva atvarā un līdakas kā baļķi un un un.

 

Katram ōpim parasti ir savs skaidrojums priekš "lielā sliktuma" (5. elementa reference), kas tad to visu sabeidza. Parasti mani krekšķējumi, ka visticamāk tas, ka tava ar vecotēvu liktās tinas un kakažošana un veļas vannītes ar ālantiem žāvēšana arī varētu būt viens no tiem iemesliem, kāpēc vairs nav kā bija agrāk, netiek sadzirdēts. Vainīgs ir kolhozs, makšķernieki, kas ņem mazās u.c.

 

Tad kur zivis palika? Kāds ir tavs skaidrojums?

Link to comment
Share on other sites

skolnieks_2

Lai kā man nepatiktu, jāpiekrīt ķirzakai.

Vēl kad biju mazs, piedzīvoju šito leiputriju, reti kad bija tā, ka no copes tukšā atbrauc, reālāk bija tā, ka ķērās tiešām labi.

Tagad 2 dienas 4 džeki nomētājamies līki ar vairākām laivām, dažādām tehnikām un viss.

Nekā.

Tad tu pārsēdies uz pludiņmakšķeri, lai vismaz zivju zupa sanāk...

Link to comment
Share on other sites

 

 

Pludiņš, tas ir bērniem un žūpām.

Un gruntene urlām :D

Es viņus uzskatu par zemāko kastu plašajā makšķernieku saimē. Pludiņnieki ir nākamie.


 

 

Katru reizi, kad sanāk runa par copi ar kādu vecāku vīru - rodas priekšstats, ka agrāk!.. Jā... Visas upes bija pilnas ar platspīļu vēžiem. Katrā urdziņā dzīvoja foreles un alatas. Zem katra akmeņa sēdēja pa vēdzelei. Ezeri bija pilni ar rokas resnuma zušiem, ālanti un sapali kā rupjmaizes kukuļi lauza makšķeres uz pusēm un večus rāva atvarā un līdakas kā baļķi un un un.

Nostaļģiskas idealizētas atmiņas, nekas vairāk.

Link to comment
Share on other sites

suhinsh

 

 

Tad kur zivis palika? Kāds ir tavs skaidrojums?

Maluzvejniecība rūpnieciskos apmēros ar zivju inspektoriem jeb legālajiem maliķiem priekšgalā. Tā ir vesela industrija.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

smartdevil

Lai arī uz ko noveļ, bet es teiktu, ka piemēslotais ūdens ir primāri, respektīvi - visas attīrīšanas iekārtas, kurās nekāda attīrīšana nenotiek, augsnes mēslojums, kompleksi, masveidā tam visam pa virsu veļaspulveris un tml.  Ūdenszāles pastāsta pietiekami. Gauja par piemēru. Latvijas upe, neietek visāda zaraza no kaimiņiem. Seklākās vietas aizaugušas tā, ka šur tur vasarā ar laivu cauri netikt. Līdzi tam visādas aļģes, dūņas - ūdens arī vairs nav dzidrs.

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...