Jump to content

copēt vai necopēt


divritenis
 Share

Recommended Posts

Domāju, domāju, līdz sadomāju uztaisīt te topiku par copi jeb makšķerēšanu, jo, cik noprotu, vismaz 1 copmanis te vazājas riņķī un apkārt :D Saaksim ar šo - kādas zivis rudenī makšķerē ?

 

Tālāk. Ar ko šīs konkrētās makšķerē ? Pludiņu ? Spiningu ? Pats esmu pilnīgs iesācējs, bet ļoti patīk pats process, tagad esmu svēti nolēmi pa rudeni vēl uz kādu copi aizlais, kādu inventāru vienkāršu iepirkt. Kā ir ar spolēm spiningiem ? Pa 20-30 LVL iesācējs var kaut ko normālu dabūt ? ALFĀ, veikalā GARDS skidoni baigi, vismaz uz kātiem, lai arī 2 dāmas aiz letes neviesa uzticību :D. īsāk sakot - ko rudenī ieteiksiet ķert no zivīm ? Un vai ar 50 LVL (kāts un spolet tik) var iepirkt tādu kā starta komplektiņu ?

Labots - grisha
Link to comment
Share on other sites

Pašlaik ir divas leitas - butes jūrā un rudens līdaks drīz būs. Pa 20 ls neko labu nevar nopirkt :) 20 Ls maksā viens jerk tipa vai liels voblers :D :D Protams , ja esi svētdienas copmanis tad arī ar maximas kātu un vizuli pa 30 santīmiem var izvilkt 5kg līdaku....

 

nu jā pa 50 Ls var paņemt - shimano sākuma līmeņa spoli kādu un salmo kātu pa 25Ls +-. Vai arī salmo spoli , labāku - shimano vietā...

Link to comment
Share on other sites

piekrītu osscar, jāgaida rudens līdakas,pats ar spiningu copēju,lieta tāda ka pa 50ls būs diezgan grūti salasīt ko labu, bet iesācēja budzetam lielāku usvaru jāliek uz žilku un spininga kārtu!

Link to comment
Share on other sites

Guest bebrs

Butēs aizvakar biju, paknapi... Un jā, Osscar, nebaidi cilvēku... tīri lai saprastu, kā tas viss darbojas, var ielīst arī zem 40Ls (nu, ar gariem zobiem un nosacīti) :D

 

Un jā, par vizuļiem vēl varētu diskutēt... nereti gadās ar to pašu 1,5Ls vērto roterīti piedzīvot patīkamākus momentus, nekā ar 7-10Ls vērtu vobleri...

Link to comment
Share on other sites

pagājušo weeknd labi butes esot nākušas. man čoms bija uz copi. Pats domāju piektdienas vakarā aizbraukt uz buti.

 

Rudenī , kā likums vajag lielākus mānekļus un niknākus rīkus ja iet uz lielajām- ar mazo rotiņu nav aršana lielā , dziļā ūdenstilpnē.....+ rotiņš vērpj auklu, vajag labu spoli.

Link to comment
Share on other sites

Par 50 ls var nopirkt iesaceju limenja kātu un spoli.

Drīz sāk nākt taimiņi, laši, bet tā jau līdz ziemai praktiski tas pat, kas pa vasaru, atkarīgs no ūdens tilpnes un ēsmas.

Link to comment
Share on other sites

O, sen šito štelli vajadzēja, pa lielam esmu svētdienas, bet stabilais copētājs, jautājums drusku pa citu tēmu - vēžot vēl var iet, vai šamie jau guļ ziemas miegu?

 

a pa copi - nezinu, kas Jums tur Rīgas pusē, Latgalē lielākoties pliči, saldūdens asari, tagad arī līdakas nāk.

Link to comment
Share on other sites

divritenis

Osscar, kā reiz tevi šajā topikā gaidīju :)

 

Tad jautājums sekojošs - pie minētā aptuvenā budžeta, uz ko labāk uzsvaru likt ? Kātu spiningam vai spoli ? Žilka utt nav iekļauta  budžetā, to visu varu aizņemties no čomiem, ar ko copēšu. Netēmēju uz lieliem kg, cik tādi kāti pa 30-35 LVL svaru tur ? Uz kādām spoles pamat ''fīčām'' mest aci ?

 

Vēl kas, osscar, varbūt ir kāds saits, kur smelies info ? Man gribās bik vairāk palasīties, kas un kā patīk līdaciņām. Par slodzēm - reti tikšu uz copi, reizi nedēlā maks., visdrīzāk - kāda 1-2 reizes mēnesī, bet tas var mainīties. Pagājušās nedēļas nogalē tīri prieka pēc pabakstījāmies pa mazo Juglu, rezultāts 2 līdaciņas, 300-400 grami. Gājām piln;igi uz dullo, tīri nodarbes pēc. Piemēra, novēroju 1 lētā voblera mīnusu - svins ir ''acs'', atrodas degungalā, un no mešanas vai tīšanas (ūdens pretestības) voblera deguns nomaucās uz sānu, svins lien ārā. Nezinu gan vai tas ko maina :D 

Labots - divritenis
Link to comment
Share on other sites

Divriteni līdakas manuprāt visslabāk un lētāk copēt ir uz dzīvās ēsmas ( mazas karūsiņas 2-5cm garas ). Ilgi turās pie dzīvīgas un ir ļoti kustīgas. Tad vēl līdakām garšo maiļuki, bet tie diezgan ātri nobeidzas. Ja esi iesācējs un gribi mētāt nevis sēdēt un gaidīt tad vari ņemt lētās gumijas zivis. Līdakām garšo, rudenī labi ņem uz spilgti zaļajām un sarkbaltajām. Protams vari pirkt dārgos voblerus, bet ja esi iesācējs tad labāk sākt ar gumijas zivēm jo ir atšķirība vai mācoties koka zaros iemet 40 sant vērtu mānekli vai 15 ls vērtu =D

 

Divriteni vari nopirkt kādu par 5 ls un izvilkt 20 kilogramnieci ( līdaku ) .. Atkarīgs kā vilksi. Jo ja nepareizi vilksi kāts par 20 ls saplīsīs tikpat ātri ick kāts par 4 ls vao 50 ls. Pats agrāk makšķerēju uz super low end makšķerēm, centrāltirgū pirktas par 3 ls un taka prieks nāca ārā 11kilo līdaka.

Link to comment
Share on other sites

divritenis

Vot, kā reiz pagājušajā nogalē arī uz sarkanbaltiem voblerīem lētajiem ķērās. Galīga nūba jautājums - vai to pašu līdaku var gan spiningot gan ar pludiņu ? ķipa uz ''dzīvo'' ? Labāk jautāju tagad nevis iebržos :D Atceros, ka bērnībā kaut kādas mazas vilku ārā uz pludiņu.., mazas, bet gandarījums tomēr:D

 

Ceru uz turpmāku osscar un citu buku padomu :)

Labots - divritenis
Link to comment
Share on other sites

Viss atkarīgs kā copēsi :

 

ja mētāsi - tad ņem kātu 2,7 m garu ar testu 10 -25 vai 30 +- . Būs daudzmaz universāls. Ieteiktu ņemt salmo supreme vai kā tur viņu - gana lēts un ja salauž salmo bodē būs jauns posms pa pāris latiem. Maksā ap 20 ar kapeikām ja nemaldos. Spoli vajag 3000 vai 3500 izmēru ....+- lai var ap 100m 0.28 auklu mono uztīt. Būs gana universāls rīks.

spoli var ņemt shimano nexeve vai kā tur viņa bija, vai arī salmo kādu pa 25 Ls....salmo būs vairāk gultņi un bling bling izskats (laba ir salmo diamond atx5 ), shimano būs prastāka, bet uzticamāka.

 

Ja velcēsi, vajadzēs niknāku kātu ar lielāku testu gramos un jaudīgāku spoli.

Labots - osscar
Link to comment
Share on other sites

Jā var līdakas ķert uz pluda, bet tad uz āķa jāliek ēsta, kāda maza,dzīva zivtiņa. Vobleris u ngumijas zivtiņa ir divas dažādas lietas ;) Tas tā.

Link to comment
Share on other sites

Guest bebrs

Destructo

 

Vēzi pieņemts ķert tad, kad kalendārā mēneša nosaukumā nav "r" burta. Pēc savas pieredzes, vis labākais laiks ir tad, kad tiek kulti rudzi.

Link to comment
Share on other sites

Jā var līdakas ķert uz pluda, bet tad uz āķa jāliek ēsma, kāda maza,dzīva zivtiņa. Vobleris un gumijas zivtiņa ir divas dažādas lietas ;) Tas tā.

Labots - Cepums89
Link to comment
Share on other sites

divritenis

 Osscar, ''ar testu'' ? Tās ir kaut kādas maksimālās slodzes ? Nu, es gribu mētāt, nevis sēdēt, tas nu ir izlemts. Cepums, tas, ka vobleris ir vobleris un zivs ir zivs, protams, ir pašsaprotams :D 

Labots - divritenis
Link to comment
Share on other sites

tests ir mētājamās ēsmas svara robeža gramos eiropas variantā. jo lielāki cipari jo lielāks bomis ir kāts. Butēm vajag ar testu līdz pat 200gr ....vai vairāk - lai var 100gr svinus plivināt jūrā :D

Labots - osscar
Link to comment
Share on other sites

Kautlkas nav ar formu kartiba man visulaiku refreshojot lapu pievieno iepriekšējo komentaru tadel sanak vislaik TRIPLE vai double post. SORY

 

Kātu vari paņemt divdaļīgo, kkādu Salmo Diamond Sapphire. ja nemaldos maksaja salmo veikala ap 25 ls. Loti labs par cenu

Labots - Cepums89
Link to comment
Share on other sites

Braukāt ar laivu uar izlaistu auklu 50m un vairāk m aiz laivas ar ēsmu galā un gaidīt copi vai zacepu :D Rezultatīvs veids tieši lielajām. Var velcēt ar airiem vai motoru. Vajag parasti ehelotu, lielus voblerus...ut.t.

Link to comment
Share on other sites

Divriteni WTF ? :D Makšķerēšana = zivju ķeršana .. Velcēšana ir kad tu piem sēdi laivā, iemet ēsmu aizbrauc kādus 40 metrus tālāk un brauc, ēsma kratās 40 metrus aiz laivas pakaļ. Diezgan garlaicīgi. Vajadzīgs obligāti ehalots savādāk tīrākā minēšana un bendžas dedzināšana.

Link to comment
Share on other sites

divritenis

cepum, pārprati, es prasīju TIKAI par velcēšanu. Paldies par atbildēm. Neatbildētais jautājums pirms sāku svešās mēlēs meklēt info, kas līdakām patīk ? Tumšs/gaišs laiks utt ? Zinu, ka nav tādas viennozīmīgas formulas, bet tīri pamatinfo.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Līdakām visslabak patik riti un vakari. pa dienu ar gadas labas copes, bet pa nakti jamas reti kad njem ( vismaz man )

Labots - Cepums89
Link to comment
Share on other sites

offt. vispār derētu kādreiz noorganizēt bootiešu copes kausu - i par labākā copmaņa titulu pacīnīties, i gardu uhu uzvārīt uz ugunskura...

vispār skumji par jaunburžujiem, kuri ar visu echoloti pakāš lomu vietējam jankam... bendžas dedzināšana? rociņas airus netur? es zinu, ko nozīmē kādas trīs līdz četras stundiņas pa ezeru nobraukāt ar pļentaku pakaļā, tāpat, kā slapjdranķī no pašas pirmās gaismiņas līdz tumsai uz ledus tupēt - vot tā ir attieksme, i garlaicīgi arī nav. vienkārši cope ir jāmīl, tas nav svētdienas skolas pasākums...

 

 

Link to comment
Share on other sites

Bonifācij es braucu copēt nevis lai sportotu vai visu dien airētu, bet gan lai atpūstos, vienkārši pasēdētu upes krastā, iedzertu alēnu, parunātos ar draugiem, relaksētos utt. Man vienalga noķeršu ko vai nē, man patīk tas process kā tāds.

 

Makšķerēju jau kopš mazotnes .. Kad nostājos uz kājām tad jau sencis man makšķeri rokā ielika. Velcēšanu un tīklu likšanu neuzskatu par makšķerēšanu. Brakanjerisms. Viss ..

Link to comment
Share on other sites

Destructo

 

Vēzi pieņemts ķert tad, kad kalendārā mēneša nosaukumā nav "r" burta. Pēc savas pieredzes, vis labākais laiks ir tad, kad tiek kulti rudzi.

 

Skaidrs, značet sezona ir maijs, jūnijs, jūlijs, augusts, nu es pagājušogad pirmo reizi biju un dikti patika! Tāpēc, domāju, moš var vēl sasmelt pazaudēto šovasar.

Link to comment
Share on other sites

es arī esmu garo copju piekritējs - kā no rīta sāku - tā līdz 4 - 5 vakarā , vai ilgāk...rudenī vairs nav tik izteiktu rīta copju un vakara cpopju, ja ņem tad ņem pa dienu ar. Pašam laikam ap 11:00 ir topa laiks :)

Labots - osscar
Link to comment
Share on other sites

divritenis

puslīdz tad skaidrs uz ko jāskatās, pārējais - atkarīgs no eksperimentēšanas :D zem logiem tieši copes lietu veikals, 5 gadu laikā tā arī neesmu iegājis :D

 

 

Link to comment
Share on other sites

Lai tā pa īstam izjustu copi ir svētīgi aizšaut uz skandināviju pacopēt. Ezeru daudz, dzidrs ūdens, zivju daudz - redzi kā nāk pakaļ māneklim - uzreiz adrenalīns garantēts...vai seklās vietās ar poperīti pašancēt - redzi zivs lēcienus - superīgi! Te iesācēji bieži aplaužas un pacietīgākie tikai iztur - visu dienu bez neviena piesitiena nomētā , piemēram.....Vajag izjust labs , piem. 2Kg līdakas copi un tad sapratīsi - patīk tā lieta, vai nē !

Link to comment
Share on other sites

divritenis

osscar, kā ir ar pavadiņām ? zinu, ka nāk dažādās krāsās. Teiksim uz tām līdakām, labāk nezukrītošu tak laikam ? Cik noprotu ir arī stingrākas/lokanākas ?

Link to comment
Share on other sites

JuutpaudisMaigcilveeks

Eu!

Es ar visām piecām par boot'istu copi. Ideja lai paliek līdzīga kā fotomedībām, novācas pilns buss, noīrē un brauc, jo sabiedrisko esmu atmetis daudzus gadus atpakaļ un nepanesu, varu kaut skaidrā pie stūres parakstīties, bet lai nav sabtr. + smieklīgi būtu ar copes piederumiem braukt sabtr. i atpakaļ ar lomu tajā smirdināties.

Link to comment
Share on other sites

pats bieži vien nelietoju pavadas - jo mānekļi man tādi uz 14 cm un lielāki.... Uz velcīti vai arī ja jūtu ka baigais "žors" būs - gan uzlieku.

Pamatā ir divi tipi - wolframs un kevlars. Volframs ar laiku savērpjas, kevlaru reizēm pārkož.....krāsai IMHO nav nozīmes. skaties kādai celtspējai KG paredzēts. Baigi resnās neliec. LV man, ja godīgi - neviens māneklis nav nokosts spiningojot bez pavadām. Zviedrtijā gan nokoda vienā dienā divus, tad sāku likt pavadas. Ālandos arī bez pavadām dragāju regulāri - bez zaudējumiem pagaidām.

Link to comment
Share on other sites

Vēl- pilnībā pievienojos = cope = ir iespēja pabūt pie dabas, pabūt vienam, izvēdināt galvu, pafočēt. Skaidrs , ka gaļa , mūsdienās ir lētāka veikalā. Vēl uzskatu ka vajadzētu mainīt zivs izmēru - tipa, mazās var ņemt , bet lielās virs 5 kg, teiksim, laist vaļā - lai genofonds uzlabojas....un lielo vairāk...un prieks pacīnīties. Bet mums jau pagaidām cilvēkiem ir primārās lietas, paēst un krīzes ietekmē nelegālā nozveja tikai pieaugs....

Pašam nepatīk copēt vietās kur daudz tautas, ir pat ezeri, kuros nav copes, bet vienkārši patīkami TUR pabūt....

 

Baigo alko lietošanu uz ūdens neatbalstu...tik cik sasildīšanās devu...

Link to comment
Share on other sites

Par to skandināviju piekrītu ! Pagaišgad biju somijā, āāāā, izjūtas super. Ja atrod vietas tad līdakas var vilkt kā pie mums kazragus.Visas laidām apakaļ. tad pēdējā dienā uzgājām vienu nelielu ezeriņu kur bija pilns ar ruduļiem. Savu mūžu nebiju tik lielus redzējis. Tādi 800gr-1KG. tad līdakas un citi zvēri mani nemaz neinteresēja :D Visu vakaru priecājos par lielajiem un smukajiem ruduļiem.

 

Nākamgad ir doma iazbraukt uz norvēgiju, paķert mencas :D

 

Es vienīgais esmu pamanījis, ka Latvijā savairojušies baigi daudz rotāni ?! Atceros agrāk vispār nebija, bet šogad esmu jau izvilcis kādus 30 ... Izvilku pāris arī daugavā. Katik nesanāk ziepe sar jamiem.

Link to comment
Share on other sites

Muļķības par tiem dārgajiem kātiem, spolēm, žilkām un vobleriem, ja cilvēks ir vienkārši copmanis, nevis fanātiska amfībija neko dārgu nevajag. Zinu viens otrs vecis vēl ar padomju laika inerces spolēm spiningo un izceļ uz urrā. Protams, cerēt jau var, ja ūberkruta pātaga, ka zivi izcelsi pat no akas.

Link to comment
Share on other sites

Ar rūpniecisko dinamītu - ātri , ērti un nav jāsalst n-tās stundas pie upes.

Tas tomēr ir ātrāk un ērtāk kā ar to elektrību ķēpāties.

  • Patīk 1
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

es arī esmu sācis ar inerceni savas spiningista gaitas-bet ar to ir jāmāk šancēt. Kamēr iemācies, laiku pin kāpostus :D

Spiningojot ar spoli par 5Ls tikai sev nervus sabeigsi...tici man. Es jau nesaku lai cilvēks pērk pa 100Ls - tikai kaut cik jēdzīgu - pa 20-25 Ls.

Tas viss, ka onka izvelk visas lielās ir fufelis, jebkurš pieredzējis spiningotājs ar sakarīgāku, daudzveidīgāku aprīkojumu pamakšķerēs to onku vienā setā.

Ir ūdenstilpnes - kur bez ehelota nevar - piem. Daugava - tur jāzina kantis, ne jau zivis es tur viņā skatos. Burtniekā var mierīgi bez ehelota iztikt - plakans kā bļoda un visi velcē krustu šķērsu....

 

Nu jā un krievu inercene ir labāka par vidusmēra bezinerceni - nevērpj auklu ut.t. - bet ar to jāmāk mētāt, kā arī ar to nevar mest vieglus mānekļus.

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...