Jump to content

Vidējais DSLR fotošāvienu skaits?


HeatPipe
 Share

Recommended Posts

versatile

a kas lai tur pasliktinaatos?

sleedzis var mehaaniski saluuzt. jaunajiem canoniem resurss paredzets apmeram 100 - 150 tukstoshiem kadru. kad saluzt, nevar pabildeet. nomaina sleedzi un blietee taalaak.

Link to comment
Share on other sites

Paldies par atbildi!

 

Tā kā agrāk rīkojos Tikai ar "ziepju traukiem" tad nav pieredzes šajā lauciņā, tamdēļ googloju un atradu ka bieži jautā fotošāvienu skaitu un tad nu jautāju.

 

Bet vai ir kas cits kam vajadzētu pievērst uzmanību?

 

Paldies.

Link to comment
Share on other sites

Pirmo spoguleni gribēju nopirkt lietotu, lai būtu lētāk kamēr sapratīšu, ko īsti vajag. Gribēju nopirkt Canon 350D no paziņas, lēti. Iedeva pabildēt vienu dienu. Nu un tai kamerai bija "front, back focus" - nofokusējies, piemēram, uz cilvēka seju, bet gad spied pogu, tad pārfokusējās uz fonu. Rezultāts-seja neasa. Savulaik tā bija 350D slimība. Googlē var atrast informāciju, kā to noteikt. Bet nu lieta ir baigi nepatīkama. Vēl vari pārbaudīt, vai matrica nav pilna putekļu - uzliec diafragmu 32 vai pat 16 un nofotogrāfē debesis. Tad skaties, vai nav putekļu plankumi. Ja tur viens vai divi, tad nekas. Bet esmu redzējis tādus brinumus.

Labots - Cody
Link to comment
Share on other sites

100-150tuukst? Tas ir kuraam kameraam? Ninon apakseejam galam ~40-50tuukst tikai. Un cik zinu taa ir visiem leetuchiem, bet tad gan arii ir dafiga. Man D60 gada laikaa tik ap 3000 kadri

Link to comment
Share on other sites

versatile

350d bija 30-40t, 5d mk1 100t, jaunajam 7d 150k. Ja var ticet mana 30d iepr ipasniekam, tad man vins nomira pie 55-60t, bet ne sledzis. Sledzim bija mehanisks bojajums, bet shava tik un ta.

Link to comment
Share on other sites

Laikam neesmu īsts fotogrāfs, jo uztaisu gadā tikai ap 1000-1500 bildēm. Tad jau mana Nikon D70s man pietiks līdz mūža galam.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Manam Canon 450D pēc >13 tūkstošiem bilžu vēl nekādas vainas un defekti pat netaisās līst ārā. 1000 bildes sanāk tādā kārtīgā pasākumā, tākā tas nekas nav.

 

Man liekas, ka tas vairāk atkarīgs kā lieto. Ciparniekiem atkal laika gaitā izģērbjas zobrati, kas grūsta objektīvu.

Link to comment
Share on other sites

Mežavecis laikam domāja nevis ciparniekus, bet Ziepniekus :)

 

Šāvienu skaits līdz slēdža iznīkšanai atkarīgs arī no ekspozīcijas garuma - laikam īsās ekspozīcijas to piebeidza ātrāk.

Labots - rubb
Link to comment
Share on other sites

ta sūc par to ekspozīcijas ilgumu.

Bet ja nebildē regulāri kādus pasākumus,kur kadru skaits iet pāri 100,tad ar spogulenes resursu izsmelt ātrāk kā kamera pati morāli noveco,būs pagrūti.

Link to comment
Share on other sites

Man teica ka esot zem 10K, precīzi nezinot bet varētu būt ap 5-6k fotošāvienu, tas ir OK, var ņemt? Un ir kāds veids kā to var pateikt?

 

P.S. Man nav to diafragmu :( vai varu kā savādāk izlīdzēties?

 

Paldies.

Labots - HeatPipe
Link to comment
Share on other sites

Ak dies....

Diafragmas(a) nav skaitlis. Tā ir detaļa, kas iebūvēta konkrētajā objektīvā. Tā var salūzt, bet parasti pirmais izbeidzas slēdzis. nu 10k ir faktiski 1/3 no rūpnieciski paredzētā noskrējiena.

 

 

Nez kāpēc man ir smagas aizdomas ka DSRL tev nevajag..

Labots - RedDragon
Link to comment
Share on other sites

cilvēk,pie šitādiem jautājumiem,labāk spoguli ij nevajag.Mazāk galva sāpēs.

Bet ja tomēr ņem,tad 5-6k ir štrunc,principā.

Nu tak diez vai tu taisīsi 10k+ kadrus gadā.

Link to comment
Share on other sites

sony 9 štukas nav nekas, man pirmajai sony 1,5 gados bija ap 9 štukas. Nav dzirdēts , ka sony beigtos slēdzis. Gan jau biedrs BASS paskaidros, viņš remontē soņkas.

Link to comment
Share on other sites

versatile

hmmm. nu nez, 10k gadaa nav daudz. 2 dienas bildeshanas - Rigas sveetki, saluuts burstaa, vienas meitenes fotosesija uz 2-3h - jau 800 kadri sanaak, ap 150 lietojamu un 10 ljoti labu bilzhu (lielais vairums nederiigo bija saluuta bildes un dazhi eksperimenti ar gaismaam, kamer pieshauj kameru)

 

ar filmu gan. 72 kadru butu pieticis minetajiem pasakumiem - vairak butu naudas zhel teret.

Labots - versatile
Link to comment
Share on other sites

Sagribējās DSLR jo tā kā apnikušas zemas kvalitātes fotogrāfijas pie ISO 200 ar "ziepju traukiem", šiem ir labāka kvalitāte tādā apgaismojumā, un tā kā cena saprātīga, tad domāju ka būs labāk kā NIKON Coolpix L100. Tamdēļ arī izvēlējos SONY: http://www.dpreview.com/reviews/specs/Sony/sony_dslra200.asp

 

Objektīvs komplektā: http://www.dpreview.com/lensreviews/sony_18-70_3p5-5p6_m15/

 

Manuprāt ir tīri ok, objektīvs toč kā nepieredzējušiem :) labi ņem gan tuvu gan tālu (saprāta robežās protams) :)

 

Ko Jūs par tādu sakāt, ir ņemams (tagad galveno vērību pievēršam objektīvam)?

 

P.S. Atzīstos, nēsmu fotogrāfs un ar to arī neaizraujos, bet brīžos, kad fotografēju, tā kā gribētos labas kvalitātes bildes un kā jau zināms DSLR būs labākas nekā ziepju traukiem, vai ne tā? :)

 

Paldies.

Labots - HeatPipe
Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

gribētos labas kvalitātes bildes un kā jau zināms DSLR būs labākas nekā ziepju traukiem, vai ne tā?

 

Paldies.

 

Nav tik viennozīmīgi!

 

1. Ja salīdzina vecu lēto DSLR ar (draņķīgu KIT objektīvu) un kādu svaigu, labu ziepjutrauku, piemēram, Canon G sēriju, tad ziepinieks vienkāršībā un bildes kvalitātē iekabinās beni staipošajai DSLR. Turklāt līdz jānēsā mazāks svars un tilpums.

 

2. Jāspēj nošķirt tā bildes kvalitāte ko dod ārā fotoaparāts un tā kvalitāte, ko bildei piešķir fotogrāfs fotogrāfēšanas un pēcapstrādes laikā!!!

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Piekrītu Žaka viedoklim un ne tikai šeit. Cilvēki - nesarežģijiet dzīvi. Lai iegūtu labas bildes pilnīgi pietiek ar labu "šāvēju" un normālu kompakto kameru. Nekad nesapratīšu tos kas stāsta par 1000 bildēm vienā sesijā. Mans viedoklis vienkārš - tas kas nemāk bildēt piešauj pilnu karti un tad izlasa labākos :)

Link to comment
Share on other sites

Jā, taisnība, Bet, ņemot vienādus apstākļus (piemēram uz statīva uzliekot vienu tad otru), varam paņemt "ziepju trauku, to pašu minēto Canon" un tad SONY Alpha A200 (Announced Januar 2008) ar kit objektīvu, kuram būs labākas bildes?

 

P.S. Tā kā runa iet par lielu naudu (vismaz man tā šķiet) tad varbūt kāds kurš ir pārliecināts par sevi (fototehnikas zināšanu jomā) varētu man piebidroties uz apskates brīdi un sekojoši izteikt savu viedokli (un pamatot)? Būtu ļoti jauki :)

 

Paldies.

Labots - HeatPipe
Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Definē vārdu "labāks".

 

Vienam cilvēkam "labāk" būs ātrāk, ar mazu intelekta ielikšanu šajā darbā. Point-and-shoot tā teikt. Turklāt šādā vienkāršotā režīmā (kad nav jādomā par manuāliem uzstādījumiem un fokusiem) var iegūt ļoti saturiski, kompozicionāli u.t.t. labas bildes.

 

Citam atkal iet pie sirds darboties ar manuāliem iestatījumiem, kruto stiklu, ātro fokusu un pilnā kadra matricu.

 

Protama lieta, ka ziepim pa 130Ls un DSLR kopā ar objektīviem un citiem štruntiem pa 2500Ls+ būs atšķirība attēlos, bet ne tik liela, lai ikdienas draugotājs to spētu izšķirt. Cita runa ir pas specifiskām vajadzībām un saržģītiem gaismas apstākļiem, bet šajā gadījumā lētais KIT objektīvs ar švako gaismasspēju un plastmasas optiku nav ne ar ko labāks par 130Ls vērtā ziepinieka objektīvu.

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

ņemot vienādus apstākļus (piemēram uz statīva uzliekot vienu tad otru)

 

Statīvs nav vienādi apstākļi!!! Fotoaprātiem vienādi ir gaismas apstākļi nevis atrašanās vieta telpā. Protams, ka sliktos gaismas apstākļos ar augstu ISO DSLR būs galvastiesu pārāks par ziepinieku, bet vienmēr jāatceras, ka fotoaparāts fotografē gaismu un nevajag izlekt no savām biksēm un mēģināt nofotografēt kā nēģeris pusnaktī pagrabā dzer kafiju no melnas tasītes ar aizvērtām acīm!

 

lētākais spoguļa kits fokusa ziņā būs ievērojami ātrāks par jebkuru ziepi.

 

Būs gan! Bet visu laiku jādomā līdzi vai tev tāds DSLR ar visām savām priekšrocībām un pakaļrocībām ir nepieciešams.

Link to comment
Share on other sites

Statīvs nav vienādi apstākļi!!! Fotoaprātiem vienādi ir gaismas apstākļi nevis atrašanās vieta telpā. Protams, ka sliktos gaismas apstākļos ar augstu ISO DSLR būs galvastiesu pārāks par ziepinieku, bet vienmēr jāatceras, ka fotoaparāts fotografē gaismu un nevajag izlekt no savām biksēm un mēģināt nofotografēt kā nēģeris pusnaktī pagrabā dzer kafiju no melnas tasītes ar aizvērtām acīm!

 

 

 

Būs gan! Bet visu laiku jādomā līdzi vai tev tāds DSLR ar visām savām priekšrocībām un pakaļrocībām ir nepieciešams.

 

 

Gandrīz saprati,bet ne līdz galam. Ar "statīvs" bija domāts - nemainot pozīciju telpā, kompozīcijā un gaismā (bet atbildēji uz manu jautājumu :) )

 

Tieši tas ka "sliktos gaismas apstākļos ar augstu ISO DSLR būs galvastiesu pārāks par ziepinieku" manuprāt ir tas punktiņš uz "i", jo bieži sanāk bildēt telpās (un tie "noise reduction" graudiņi bildēs mani tracina, tas arī ir tas kamdēļ gribu DSLR, dēļ labākām bildēm pie ausgtāka ISO), kā arī "ziepiniekiem" parasti nevar iestatīt manuālo ISO.

 

P.S. Tā kā runa iet par lielu naudu (vismaz man tā šķiet) tad varbūt kāds kurš ir pārliecināts par sevi (fototehnikas zināšanu jomā) varētu man piebidroties uz apskates brīdi un sekojoši izteikt savu viedokli (un pamatot)? Būtu ļoti jauki :)

 

 

Paldies.

Labots - HeatPipe
Link to comment
Share on other sites

Lūk arī par to es bieži vien saku - vai tas ir vajadzīgs. Piedodiet, ka es te nedaudz pafilozofēšu. Jau sen esmu sapratis tādu lietu ka ceļojumos fotografēt baigās ainavas nav lielas jēgas. Kas to pēc tam skatās? Kas atcerās kurā punktā kartē tas bija un vai tas vispār ir vajadzīgs? Ja jau baisi gribās var nopirkt atklātnīti ar profesionālu darbu - kur tiešām fotogrāfam ir bijusi laba pozīcija, labs aparāts utt.. Fotografēt savējos pasākumus - nu uztaisi dažas bildes piemiņai un viss. Skatos dažreiz kā citi tik spiež to pogu bez jēgas. Pats pēc tam nesaprot kā tusis pagājis (jo ir bijis aizņemts ar bildēšanu). Vai arī pēc tam pārlūrēt 100iem bildes. manā skatījumā sadomazohisms. Svarīgākais ir ko mēs paši redzam un atceramies.

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Nesatraucies, es pilnībā izpratu ko vēlējies pateikt.

 

Pastāstīšu savu dzīvesstāstu ar digitālajiem fotoaparātiem. Tad, nu, lūk, ir tā, ka arī es vēlējos savu digitālo ziepjutrauku nomainīt pret DSLR. Uzreiz zināju, ka man KIT objektīvi neintresē kā šķira, jo tādā gadījumā ieguvumi no DLSR pret esošo digiziepi ir minimāli, bet toties klāt nāk vesela jūra ar problēmām. Lielākās problēmas ir izmaksas, izmērs un svars.

 

Ja nopērc DSLR bodiju par vidēji lētu cenu 300-400Ls robežās, tad divi lietojami stikli katrs maksās sākot ar 250Ls. Kopā tā jau ir štuka. Zibenis vēl 150Ls. Stabils, viegls statīvs arī dafiga piķo. Soma, atmiņas karte, papildu akumulatori, filtri, aizsargstikliņi u.c. sīkumi arī kokos neaug.

 

Sarēķināju visu kopā un sapratu, ka man DSLR nafig nevajag. Protams, var iziet uz KIT stikliem, bet kā jau minēju no tā nav lielas jēgas. OK, ir atsevišķiem ražotājiem labāki KIT stikli...

 

(un tie "noise reduction" graudiņi bildēs mani tracina, tas arī ir tas kamdēļ gribu DSLR, dēļ labākām bildēm pie ausgtāka ISO), kā arī "ziepiniekiem" parasti nevar iestatīt manuālo ISO.

 

Pirmkārt jau ISO vari gandrīz visiem muļķaparātiem iestatīt pats, ja vien aparāts nav pilnīgs un galīgs automāts.

 

Otrkārt, DSLR nav nekāda panaceja, ja runā par noise. Kā tikai liek augstāku ISO, tā noise arī būs klāt. Yes, DSLR tā būs mazāka dēļ lielākas marticas. Bet te atkal slēdzas klāt KIT stikls ar saviem F3.5-5.6, kas ir pilnīgs mēsls un iekštelpās nelietojams cipars. Telpās lieto labus stiklus un labas zibspuldzes. Tas gan palīdz.

Link to comment
Share on other sites

Hmmm...

Salīdzinam to SONY Alpha A200 ar NIKON Coolpix L100 (nekas cits man nenāk prātā), kas liekas labāks? (kā jau esmu minējis vēlme ir normālas (labas) bildes arī telpās, vai vismaz labākas par standarta ziepju trauku bildēm).

 

Paldies.

 

P.S. Negribēs kāds atnākt līdzi uz fotoaparāta apskati :)

Link to comment
Share on other sites

tur jau nav ko īpaši skatīt. Paskaties vai vizuāli ir ok. No slēdža trokšņa nebīsties, sony skaļi šauj :D

Var kādus testa kadrus uztaisīt, bet tad dators jāņem līdzi lai var aplūkot tās bildes :)

Link to comment
Share on other sites

Ja Jums Oskar vaiu kādam citam būtu laiks, būtu ļoti jauki, uzsauktu arī kādu alu par palīdzību :) Esmu pārliecināts ka profiņi viennozīmīgi zinās labāk kam pievērst uzmanībuun pats galvenais - zinās/jutīs vai viss ir OK :)

Labots - HeatPipe
Link to comment
Share on other sites

kad somā ņemt un kurā rajonā ? man ar laikam ir kā ir. Bet ja būšu rajonā, varu pieskriet.

Link to comment
Share on other sites

Cilvēks dzīvo labi tālu no rīgas - Jēkabpilī un Sestdien solās būt Rīgā, tikšanās centrā sarunāta, par sīkāku laiku un vietu vēl sazvanīsiemies kad tas brīdis būs tuvāk. Tad es arī Jums varētu konkrētāk visu paziņot :)

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Tu taisies pirkt lietotu DSLR un gribi lai kāds atnāk līdzi un novērtē uz aci cik kamera noskrējusi un cik labi uzturēta?

Link to comment
Share on other sites

sestdiena un svētdien nebūšu Rīgā. Tā ka palīdzēt nevarēšu. sorry.

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Godīgi sakot - slidens pasākums. Olympus bodiji skaita izfotografētos kadrus, šķiet ka Nikon bija speciāls softs ar kuru var apskatīties shutter count, bet Sony ar šādām lietām neaizraujas un nav iespējams noteikt noskrējienu.

 

Vēl ir tāda lieta, ka būtu ļoti ieteicams paņemt līdz lapsi, lai varētu ielādēt uzreiz bildes un nočekot vai nav kādi nefokusi vai matricas gļuki.

 

Visvairāk jābaidas no kamerām, kuras bijušas līdzi ceļojumos uz eksotiskām zemēm ar tuksnešiem (sīki smilšu graudiņi), okeāna tiešu tuvumu (sālsūdens izgarojumi) un tropu klimats (mitrums). Redzētas šādā veidā smuki nokautas kameras.

Link to comment
Share on other sites

Labi, paņemšu līdzi arī Klēpjdatoru :)

 

Bet anyway, esmu pārliecināts ka ir lietas kuras pieredzējis cilvēks varēs pateikt pat tikai pataustot, paklausoties vai paskatoties, kur es savukārt neko nebūtu pamanījis ;)

 

Vai nevēlies būt kā konsultants?

 

Paldies!

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Mans viedoklis varētu būt tikpat vērtīgs kā tavējais, jo vienīgais konstatējamais ir ārējie bojājumi (apskrāpēti stūri, aizputekļots LCD). Kādas smilšu kāpas ir iekšā, vai ir kritis u.t.t. nav iespējams noteikt.

 

Vai ir vērts iegādāties konkrēto aparātu nosaka daži citi faktori:

 

* garantija

* komplektācija

* ārējais izskats

* piedāvātā cena

Link to comment
Share on other sites

Vēl vari pārbaudīt, vai matrica nav pilna putekļu - uzliec diafragmu 32 vai pat 16 un nofotogrāfē debesis. Tad skaties, vai nav putekļu plankumi. Ja tur viens vai divi, tad nekas. Bet esmu redzējis tādus brinumus.

 

Kā lai uzlieku diafragmu?

 

Paldies.

Link to comment
Share on other sites

Labi (ceru ka būs instrukcija) :)

 

Lai izkliedētu pēdējās šaubas vai, lai iegūtu jaunas: Jūsu domas salīdzinot SONY Alpha A200 ar NIKON Coolpix L100

 

Paldies.

Labots - HeatPipe
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...