Jump to content

1920 x 1080 - FullHD vai HD ready?


Nekurzeme
 Share

Recommended Posts

Lieta tāda, ka grasos pirkt televizoru. Tam izšķirtspēja ir 1920 x 1080, tomēr nekur nav pieminēts Full HD. Tas nozīmē, ka TV nav Full HD? Cik biju sapratis tad 1920 x 1080 pikseļu izšķirtspēja ir tikai Full HD, bet HD ready (kas ir norādīts TV aprakstā) ir 1366 x 768, ja nemaldos. Kā tad īsti ir?

Link to comment
Share on other sites

Tev uzrakstu tieshi vajag? Tak panjem markeri un uzraxti :)

Bet vispaar tur staasts dziljaaks. 1080i 1080p un ne viss kas raada 1080i raadiis ari 1080p, bet tikai jaunaakas 1080p iekaartas dod iisto HD baudijumu. Atkal cik nu es papetiju... man viens TV ir 720p otrs 1080i 42" un 32" .nekaadu shkjirbu neizjuutu.

Droshi vien ka 55" 1080p vareetu buut speeks, bet tad jaaizdomaa, kur taadu signaalu dabuut native.

 

Taas protams tik manas domas

Link to comment
Share on other sites

Droshi vien ka 55" 1080p vareetu buut speeks, bet tad jaaizdomaa, kur taadu signaalu dabuut native.

 

Blu-ray ?

Link to comment
Share on other sites

Kaads tam sakars?

Tiri teoreetiski ari uz CD var ierakstiit 1080p. BlueRay ir tikai datu neseejs. Svarigi ir lai pats muvis buutu jau filmeets prieksh jamaa. Es neesmu baiss tehniskais specs taadeelj varbuut kljudos, bet vados tiiri peec pieredzes. Kaa rii filmas ljoti daargas ir uz BR. Ja DVD 0.5-5Ls maksaa tad BR Lavijaa laikam vispaar nav taa briivi pieejamas,jaasuuta no Amazon vai kaa taa. Nu vai arii jaazog, bet ari nozagt BR ISO nebuus tik vienkaarshi.

 

Pagaidaam jedziigaakais (optimaalais) ir lietot 720p un DVD pleijeri ar upscale. Nu vai ari no PC caur HDMI skatiities HD ripus. Bet kaa jau mineeju, taas ir tik manas domas :)

 

Re kur atradu info. ir tomer tiesi no diska tipa kaut kas atkarigs:"Blu-ray ROM discs with up to 1920×1080 pixel resolution at up to 60 frames per second interlaced or 24 frames per second progressive"

 

Iisteniba to vareetu kaads PRO nokometeet.

Katraa zinjaa kameer bluray nav tik briivi pieejami kaa DVD es nepiekritishu tam kair jeega no 1080p

Labots - Animal
Link to comment
Share on other sites

Aigarsclp

Gribētu atgādināt ka BluRay disks nav vienīgais 1080P signāla avots. Pastāv arī tāda lieta kā HD kanāli kuri raida 1080P režīmā (jā viss materiāls tur nav tīrs HD,bet HD materiāls vairojas). Jāatceras ka tu televizoru nepērc vienam mēnesim vai gadam. Laiki ies un HD kļūs arvien pieejamāks...

Link to comment
Share on other sites

"Pagaidaam jedziigaakais (optimaalais) ir lietot 720p un DVD pleijeri ar upscale. Nu vai ari no PC caur HDMI skatiities HD ripus. Bet kaa jau mineeju, taas ir tik manas domas"

 

Vēl labāk, lietot HD pleijeri, BD kontenta ir daudz vairāk kā iespējams noskatīties... Nu jau arī HDTV kanālu ir pietiekami, tos arī var skatīties dažādos veidos...

Link to comment
Share on other sites

HD Ready - māk attēlot arī HD saturu samazinot tā izškirtspēju līdz aparāta matricas izšķirtspējai(downscale). HD Redy laikam bija divu variantu - vienkārši HD Ready un HD Ready 1080...

Full HD - pati matrica jau ir ar HD izšķirtspēju, tātad reāli varēs izbaudīt pilnvērīgu HD attēlu.

1920x1080 ir Full HD.

Labots - rubb
Link to comment
Share on other sites

1080p tieshaam raida televizija?

1080i protams zinu ka raida un esmu taadu skatijies, 720p ari daudz raida.. bet 1080p nav gadijies piefikseet.

Un ko noziimee pirkt naakotnei... shodien 720p TV maksaa 42" kaadi lati 300-400... 42" 1080i liidz 700Ls ... 1080p virs 1000 tochna. Es piem labaak izveelos pagaidiit gad LED TV maksaas tos 400Ls un tad vienkārši nomainiit esosho tehniku. Cilveeki kuri peerk FullHD tehniku nav ierindas lietotaaji (lielaakoties). Vai ne taa?

 

Par filmaam uz BD un FullHD... manupraat 90% no taa visa ir upscaled

 

Starp citu... shitos.. DLP(?) TV kaads lieto? palurot cenas sanaakka kvalitaates un cenas zinjaa labaakais. 60" FullHD, speejigs raadiit 1080p, ar upscale un vel tonnu fichaam ~1000Ls Tikai piezums ~25cm. Kaa ir ar shitiem?

Labots - Animal
Link to comment
Share on other sites

Aigarsclp

Man DM800 Rāda ka SKY HD kanāli rāda 1080P izšķirtspējā (pats DM800 attēlo tikai 1080I, bet 1080P spēj rādīt DM8000).

Tas ko cilvēks pērk ir paša ziņā. Es jau augstāk rakstiju ka vēlams pirkt ar skatu uz nākotni (protams saprāta robežās), es nekur neteicu ka jāpēr tv pa 2k. Nezinu kā ir šobrīd bet kad es pirku savu 40" tv viņš man izmaksāja mazāk kā 1k un rāda labi. pirku šī gada sākumā.

Labots - Aigarsclp
Link to comment
Share on other sites

Stepselis

Ja pērk TV lielumā līdz 42", tad nav ko iespringt uz Full HD. Tāpat starpību neredzēsi. Esmu testējis visādus variantus, un tādi ir mani secinājumi.

Link to comment
Share on other sites

Lieta tāda, ka grasos pirkt televizoru. Tam izšķirtspēja ir 1920 x 1080, tomēr nekur nav pieminēts Full HD. Tas nozīmē, ka TV nav Full HD? Cik biju sapratis tad 1920 x 1080 pikseļu izšķirtspēja ir tikai Full HD, bet HD ready (kas ir norādīts TV aprakstā) ir 1366 x 768, ja nemaldos. Kā tad īsti ir?

 

 

officiālie uzlīmju skaidrojumi - http://www.eicta.org/index.php?id=731

Link to comment
Share on other sites

HD televīzijas kanāli ar 1080i uz Full HD TV tomēr izskatās labāk nekā uz 1366 x 768 izšķirtspējas TV. Pagājušā gada 40" Sony W sērija bija krietni zem 1k.

Link to comment
Share on other sites

Aigarsclp

Jā. 1920 x 1080 = Ful HD.

Man ir Sony KDL-40W4000 pirkts šī gada janvārī.

Link to comment
Share on other sites

Stepselis

HD televīzijas kanāli ar 1080i uz Full HD TV tomēr izskatās labāk nekā uz 1366 x 768 izšķirtspējas TV.

To objektīvi notestēt ir pagrūti- cits TV jebkurā gadījumā rādīs savādāk. Objektīvi būtu, ja tam pašam TV varētu izmainīt izšķirtspēju, bet to nevar izdarīt.

Es saviem secinājumiem testēju ar dažādiem signāliem (720p, 1080i, 1080p) uz viena TV, un vienu un to pašu signālu uz dažādiem TV- 40" LCD, 42", 50", 65" plazma.

Link to comment
Share on other sites

Ieslīgāt te off topika diskusijā par to vai VAJAG un sajaucāt cilvēkam galvu tik tāli, ka viņs pat neredzēja atbildes uz viņa uzdotajiem jautājumiem... ;)

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...