Jump to content

Kā ierobežot cilvēka laiku pie datora?


rbs
 Share

Recommended Posts

Mr. Nejēga
Cik nav redzēts gadījumu, kad vecāki cenšas mīļi gan tā, gan šā, bet sīkais tik ņirdz.

 

Nu tas ir tiem vecākiem, kam par bērnu ir pohujs pirmos desmit gadus - sak, iemet stūrī, lai kustās. Ja vecāki ir lupatas, jēga nekāda. Ja vecāki ir lupatas ar tieksmi uz sišanu, tad arī jēga nekāda.

 

Reāli tie, kas klapē bērnus, vienkārši neko citu dzīvē nejēdz.. Nav izpratne par jēdzienu konverzeišen.

Link to comment
Share on other sites

Grossmeister

Kaut kur dzirdeju , ka pamati ieliekas līdz 5-6 gadiem , vēlāk tikai pieslīpēšana , tā kā uz štruntīga pamata stabilu ēku neuzcelsi .

Link to comment
Share on other sites

Nu bļin - atkal no vienas galējības otrā - Arča - neviens jau nesaka,ka ar sprādzi sit, kamēr bērns zaudē samaņu par katru nieku, bet ar plaukstu pa dupsi uzšaut sad tad - par KONKRĒTu neklausīšanu un neieklausīšanos - atbalstu. Arī es, kad biju sīks - ar mani runāja un es sapratu, bet kad vienu reizi pieķēra,ka esam ar čomiem sencim cīgas nospēruši un uzkurījuši - aprunājās - pie 3.reizes dabūju sulīgi ar plaukstu pāris reizes pa pakaļu tā, ka pēctam pat neskatijos uz cigaretēm.. un NEKĀDA naida pret vecākiem..

 

A tagad - sīči- izlutināti kā lupatas - biju te nesen bijušajā skolā savā, pie učukiem pāris ieskrējis aprunāties - 20 minūsu laikā 3 reizes dzirdēju, kā pāris učkuki tika NAAA pasūtīti... un tur jau ir 'tīrākais vecāku debīlisms un trulums, ka NAV ieaudzināta cieņa - manos laikos, ja kaut ko tādu kāds atļautos - i no skolas izlidotu i pēctam mājās atrautos:D Tā kā - visu ar mēru un tikai pie galējas vajadzības....

Link to comment
Share on other sites

Uhh, cik tik neesmu dabujis no fātera ar siksnu. Vismaz pēc tam nebija vēlēšanās taisīt "sūdus" vairs. Tā kā uzskatu, ja ar runāšanu neko nevar panākt +vēl sīkais klaji savus senčus izņirdz, "iespļauj tiem sejā", tad nekas labāks par pērienu nevar būt. Visi tie mājas aresti un citi aizliegumi ir fuflo. Sīkais gribēs iet arā, kaut pa logu izleks.

Link to comment
Share on other sites

KillerBiz
Uhh, cik tik neesmu dabujis no fātera ar siksnu. Vismaz pēc tam nebija vēlēšanās taisīt "sūdus" vairs.

 

Mana loģika šo tekstu nespēj apstrādāt. Saprastu, ja to vienīgo reizi uztaisīji sūdus, dabūji ar siksnu un vairs nekad, nekad nevārīji sūdus. Taču saprotu, ka esi sists konstanti. So, your theory fails!

 

Bet vispār ir aizraujoši skatīties kā mainās vecāku prioritātes. Kad es augu un superdatori bija P166 līmenī, biju ļoti aizrāvies ar basketbolu un spiningošanu. Vasaras režīms bija 4:30 pie upes, 7:30 atvērt tomātu būdu, 8:00 basketbols, 14:00 pusdienas un ūdens tomātu būdā, atkal basis un vakarā cope. Muterītei likās, ka es par blandoņu un šķeistu (garš un kaulains) izaugšu, aizdzina uz datorkursiem mācīties paskālu :)

Un priecājās, ka ziemā aukstā laikā nesēžu uz ledus upē, bet gan mājās siltumā un drošībā pie datora. Ah, atmiņas par Civilizācijas vai Warcraft naktīm... Visa ģimene sēdēja apkārt un priecājās par zemniekiem, kas nes zeltu no raktuvēm. Un tā skaistā grafika...

Link to comment
Share on other sites

Ze Baarda

Es ceru daudzi no Jums loģiski domā un nepieļauj domu konkrēto bērnu klapēt ar siksnu par to, ka viņš par daudz pie datora sēž! Ja reiz dators maksimāli piesaista jaunieša uzmanību, tad tuvākā alternatīva varbūt būtu parādīt / apstāstīt viņam kas lācītim vēderā! Kas zina, varbūt nepaies ne ilgs laiks un šamais sēdēs nevis pie, bet vairāk ložņās pa iekšām, un tad jau mazpamzam varēsi viņam iebarot ilustrētās zinātnes, citu literatūru! Variants idejas līmenī...pamazām pārvērt viņa interesi no kaut kā uz ko citu...

 

he, jeb arī brutāls variants...

 

Izjauc to datoru pa daļām, noliec uz galda! Sagaidi kad šis ienāk istabā, un tad tu smaidīdams pavēstīsi, ka ja gribēs spēlēt, būs jāsaliek kopā! Rodi viņam pieeju pie attiecīgās informācijas, kura nepieciešama lai saprastu kas kur un kā! Redzēs, iespējams atrausies ar spani procesa laika, katrā gadījumā ja saliks varbūt būs dzimis jauns datorspeciālists, nu vai vismaz pirmie soļi būs sperti un viņu interesēs vairāk pats pc nevis spēles uz tā..Variants idejas līmenī....:)

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...