Jump to content

Svētdienas brokastis diviem (Krāsns maizītes)


Destructo
 Share

Recommended Posts

Tad nu kādu reizi arī čaļi varētu saņemties un uztaisīt vājajam dzimumam brokastis gultā un nevis desmaizi ar kakao, bet ko sakarīgāku, tad nu piedāvāju savu variantu uz ko zaķi, kam nav problēmas ar ēšanu brokastīs (zinu ka citām tikai apelsīns un ūdens un nekā vairāk), ir kā traki :)

 

Ko vajadzēs 4 brokastu maizītēm.

 

Formas baltmaizi

Labu šķinķi (4 šķēles)

Pētersīļus (čut čut; © M. Ritiņš)

Sieru (Holandes) 4x4x4 cm

Rupjo Rīvi

Olu

Pipari

 

ingredienti.sized.jpg

 

Sākumā uzliek krāsni karsēties uz 220 grādiem.

 

220.jpg

 

Pa to laiku var sākt gatavot maizītes -

 

Sieru sarīvē lielākā bļodā ar rupjo rīvi.

Šķinķi sagriež smalkās strēmelītēs, vai kubiciņos, visu pieber klāt sieram un pievieno pavisam minimāli pētersīļus, tīri aromātam.

 

meat-me.sized.jpg

 

Visam pāri pārsit olu un samaisa tā, lai olas dzeltenums vienmērīgi sadalās. Klāt piekaisa čut čut pipar'.

 

puse-mix.sized.jpg

 

Iegūto masu bagātīgā kārtā smērē uz maizītēm, ja tās vēlas cietas un kraukšķīgas, tad apakšā neko neliek, ja vēlas mīkstas - tad pasmērē sviestu.

 

Pa to laiku krāsns jau būs uzkarsusi un liek iekšā uz grilla režīma, vai vēl labāk grills + konvekcija (uz loguča ir robota restīte un ventilators) un atstāj maizītes uz 5 min.

 

Pa to laiku var mierīgi nomazgāt traukus.

 

Pēc piecām min sāk vaktēt, kad maizītes paliek zeltaini brūnas un smuki čurkst, var droši ņemt ārā, tas ir apmēram pēc 8 min.

 

Pasniedz uz liela šķivja pa divām kopā ar zaļo tēju.

 

Gala rezultāts ir fantastisks :)

 

gatavs.sized.jpg

 

Labu apetīti, šis, kā jau pārējie mani ēdieni ir paša gudrotas un pilnveidotas receptes, tā, ka kādam var jau arī negaršot :p

Link to comment
Share on other sites

es laikam esmu izstaipījis vēderu, brokastīs esmu labi paēdis apēdot 10-12 maizītes. šādas man vajadzētu kādas 8 lick.gif

Link to comment
Share on other sites

Destructo

Zuhast - man arī, bet jāmāk ne tikai parīt, bet arī mierīgi paēst, tici man, lēnām ēdot divas maizītes un malkojot tēju var veselīgi paēst! ;)

Link to comment
Share on other sites

divritenis

Agrāk, vecajā dzīvoklī ar ģimeni bieži brīvdienās šādi brokastojām.

Šeit ir iespējamas daudz variācijas, bet piebildīšu, ka marinēts gurķis ir laba piedeva, kā jau NC minēja.

Link to comment
Share on other sites

Destructo

Nu tad neņemat marinētu gurķi, bet liekat spilvas marinēto gurķu salātiņus :)) vismaz man tā patīk :)

Link to comment
Share on other sites

divritenis

Starp citu, tikko atcerējos, ka ir tāda pavisam vienkārša, bet garšīga lieta - makaronu salāti, kur arī marinēto gurķi piešauj, tik slinkums taisīt topiku :D

Link to comment
Share on other sites

Pētersīļus (čut čut; © M. Ritiņš)

Maza kļūdiņa iezagusies - Rītiņš vārdiņu "čut" nespēj iemācīties, tādēļ viņa "firmas" teiciens ir tuč, tuč :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

smartdevil

Uz cepshanu vislabaakais ir Parmazaana siers. ;) Bet tas jau laikam no macinja biezuma.

Link to comment
Share on other sites

divritenis

Atļaušos piebilst, ka attēlā redzamais Holandes siers ir viens no garšīgākajiem tieši Cesvainei.

Link to comment
Share on other sites

Destructo
Uz cepshanu vislabaakais ir Parmazaana siers. ;) Bet tas jau laikam no macinja biezuma.

 

Picām jā, šīm nē.

Link to comment
Share on other sites

Picām jā, šīm nē.

picām Mozzarella siers ,bet Parmigiano pastām,zupām,rissoto...visam ,kā garšviela

Link to comment
Share on other sites

Destructo
picām Mozzarella siers ,bet Parmigiano pastām,zupām,rissoto...visam ,kā garšviela

 

Smalko parmezāna sieru kaisa arī pāri saceptai picai ;) Kārtīgā itāļu picā jābūt 4 sieriem un parmezāna seko kā pēdējais :) +jā, pastā es viņu bagātīgi beru :)

Link to comment
Share on other sites

es laikam esmu izstaipījis vēderu, brokastīs esmu labi paēdis apēdot 10-12 maizītes. šādas man vajadzētu kādas 8 lick.gif

 

+1, pēc tam es skatos Top Gear pa TV6 un rīta cigarete gultā :D

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...