Jump to content

Biezās kartupeļu pankūkas


Destructo
 Share

Recommended Posts

Nu ko , sen jau vajadzēja šādu sadaļu, tad nu piedāvāšu savu variantu manām kartupeļu pankūkām, šoreiz bez bildēm, bet pie nākamās cepšanas reizes rakstu papildināšu ar bildēm.

 

Kas gan var būt elementārāks un lētāks par labām kartupeļu pankūkām, protams, ir simtiem variāciju, ar sīpoliņu, smalkās, ar speķīti utt, bet nu piedāvāšu savu variantu, ko pats esmu "izgudrojis".

Kas nepieciešams uz četriem cilvēkiem:

 

Mizotu un nomazgātu kartupeļu trauciņš pēc sava vēdera lieluma; rupjā rīve; 2 vidējas vai 3 mazas olas, pipari, sāls, cauraugusī gaļa (var citu, bet šī ir vislabākā price/performance priekš kartupeļiem, bet jebkurā gadījumā - žāvētu, lai gan ar doktora desu arī labi iet iekšā :p ) divas ķiploka daiviņas.

 

Gaļiņu sagriež mazos kubiciņos 0,5 cm x 0,5 cm, ieber kādā palielākā bļodiņā, kur tiks mīcītas pankūkas.

 

Tālāk sarīvē ar rupjo rīvi kartupeļus tajā pašā traukā, samaisa ar gaļu un piemet klāt olas, turpina maisīt līdz iegūst vienmērīgu masu un olas dzeltenums ir kārtīgi izspaidīts. Izspiež ķiploku ar spiedi (CCCP the best!) un piemet klāt pankūkām, viegli pārmaisa, lai ķiploks vienmērīgi sadalās, paralēli pieber pa šķipsnai sāls un pipariem.

 

Sakarsē pannu un ja grib nelielu sīpoliņu var iemest, bet nu tam nav vitāla vajadzība, liek pankūkas lielas, taču nevajag likt resnas, jo var vidus nesacepties, 1cm biezumā būtu maksimums, pirmo kārtu apcepj tāpat, kad apgriež otrādāk, uzliek vāku, lai arī vidus issautējas un ir mīksts un nešņirkst. Cep, kamēr apakša ir cieta, pankūkas nejūk ārā un ir zeltaini brūna

 

Protams, pankūkas ir jāēd ar krējumu, taču šīs lieliski iet kopā ar ķiploku mērcīti - majonēzi un kečupu samaisa 1:1 klāt piemet pārpalikušo izspiesto ķiploku, maisa līdz iegūst oranžu, vienmērīgu konsistenci.

Labu apetīti.

 

p.s. randiņā šo netaisiet, nemelošu, ķiploku sit cauri, tā teikt, lielisks krīzes paēdiens - sātīgs un lēts, uz 4 cilvēkiem ar 2ls pilnībā pietiek ;)

randiņa ēdienu receptes arī ielikšu ;)

Labots - Destructo
Link to comment
Share on other sites

kartupeļu pankūkas man arī ir baigā cieņā - taču ne visas ir labas :)

Link to comment
Share on other sites

Mans pēdējais super atklājums - parastās kartupeļu pankūkas ar brūkleņu ievārījumu. Vienmēr biju uzskatījis, ka tikai un vienīgi ar krējumu.

Šito recepti pamēģināšu.

Link to comment
Share on other sites

PlayingTheSaint

Kad biju nedaudz mazāks , tad ēdu kartupeļu pankūkas vienkārši tik ilgi , kamēr slikti paliek. :D

 

No parastajiem ēdieniem , kartupeļu pankūkas un pelmeņi vismīļākie :)

Link to comment
Share on other sites

Destructo

Cody - bērnībā biju mazohists - jaucu krējumu ar zapti un ēdu ar kartupeļu pankūkām, tagad šaubos, vai ko tādu dabūtu iekšā!

Link to comment
Share on other sites

siekalas pilnīgi saskrēja mutē šito lasot :smile2:

man kā studentam, ļoti noderīga pamācība :clapping:

Link to comment
Share on other sites

Kad biju nedaudz mazāks , tad ēdu kartupeļu pankūkas vienkārši tik ilgi , kamēr slikti paliek. :D

 

es tā pat - māte tik cep - es tik eju un lādēju šķīvi , kamēr nevaru pakustēt :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Rododanders

Būtu ļoti jauki, pagatavošanas procesu kaut kā iemūžināt, pārs fotogrāfijas no procesa nāktu tikai par labu, tiem, kas sadūšosies pamēģināt ;)

Link to comment
Share on other sites

Cosmos, studentam tas ir pārāk sarezģīti. Studentam visvienkāršāk ir sarīvēt uz rupjas rīves skaidiņās un sacept biezās pankūkās. Ar krējumu iet nu tik labi...Ja vēl alus pirms tam izdzerts.

Link to comment
Share on other sites

Destructo paldies par recepeti. Taisīju stipri savādāk, pamēģināšu pēc tavas receptes. Izklausā jau labi.

Rīt vai parīt ielikšu ar kādu gardu recepti ar bildēm .. :)

Link to comment
Share on other sites

uhh, uzdzini vēlmi pēc kartupeļu pankūkām,laikam vajadzēs sestdien aizbraukt uz lauku tirdziņu un iepirkt buļbas :) ,ceru, ka izdosies sievieti piedabūt sacept - rīvēt gan pašam nāksies, savādāk turpmāko mēnesi vajadzēs klausīties par sabojātajiem nagiem ....

Link to comment
Share on other sites

Izprovēsim un tā.

 

Btv man kaut kā stipri iet pie dūšas vienkārši pankūks no sarīveta kartupeļa bez piedevām, pa virsu svaigs krējums ar jūras sāli un garšo labi :)

Link to comment
Share on other sites

dzhonsons

Advancētas pankūkas.. :) Mājās iemīļotas parastas kartupeļnieces ar krējumiņu :)

 

P.S. NC tagad varēs rādīt mums kulinarijas brīnumus :)

Link to comment
Share on other sites

Uz sestdienu ir pasūtītas kartupeļu pankūkas apmaiņā pret zālāja nopļaušanu.

 

Šitās tēmas ierosinātājam jāpiešķir kāda vārna, jo noveda līdz ģimenes strīdam.

Link to comment
Share on other sites

man tās bērnības bija baigi sarežģītās: jānostādina ciete + silts pien jāpielej...vesels process bija - bet kas par garšu bija....tās vienkārši rīvētās garšo pēc ceptiem kartupeļiem...

Labots - osscar
Link to comment
Share on other sites

Advancētas pankūkas.. :) Mājās iemīļotas parastas kartupeļnieces ar krējumiņu :)

 

P.S. NC tagad varēs rādīt mums kulinarijas brīnumus :)

 

es arī neesmu uz mēles kritis pavārs, tā, ka vajag ar NC uztaisīt kulinārijas dueli priekš būtistiem, bet nu viņš jau rūdīts virtuves vilks a es vēl zaļknābis ;)

Link to comment
Share on other sites

Tās vienkārši rīvētās arī ir tās galvenās. Pamosties, un dzirdi, kā māmiņa cep tās pankūkas, smarža pa visu māju. Vai to var aizmirst?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Raimonds1

Ja pusi no kartupeļiem sarīvē, bet pusi sarīvē sulu spiedē, tad ar iegūtās "sulas" ne/pielikšanu dozējot var regulēt pankūku ķēpīgumu/sausumu.

Link to comment
Share on other sites

Cody - bērnībā biju mazohists - jaucu krējumu ar zapti un ēdu ar kartupeļu pankūkām, tagad šaubos, vai ko tādu dabūtu iekšā!

To ko daudzi no mums bērnībā ēduši, tagad tiešām diez vai iekšā dabūtu!:))

Kad sīks biju, ēdu baltmaizi ar sviestu un cukuru:) Tad arī tēja ar pienu garšoja. Vecāmamma alutiņu ar cukuru glāzē samaisīja...mmm, kas par padzērienu:)

P.S. Par tēmu runājot - vienīgās pankūkas kas negaršo, tās ir kartupeļu pankūkas:/

Visvairāk garšo "badapankūkas". Uz plīts riņķiem tā grozāmā panna no divām daļām...ņamm:)

Labots - Brutto
Link to comment
Share on other sites

Paldies par recepti.

 

Mans meistarstiķis ir parastās, mazās pankūciņas, tādas kas ar vienu kodienu pazūd neizdibināmajos zarnu trakta laukos.

Tagad nomēģināšu roku arī kartupeļu pankūku gatavošanā!

Labots - ArT1E
Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...