Jump to content

neliels bezmaksas CRM


Animal
 Share

Recommended Posts

Pats lietoju jau labu laiku, taadeelj varu galvot, ka verkjis ir darbaa eerts un tieshaam veicina produktivitaati.

Shobriid neko siikaak nerakstiishu, jo gatavoju pilnu paarskatu par sho softinju, bet ideja vienkaarsha - panjemti daudz open source softi un salikti vienaa maisaa = bezmaksas CRM

 

http://forums.opengoo.org/index.php?topic=1428.0 sheit ir links, kur tiek diskuteets arii par taa izstraadi prieksh iPhone (reaali uz iPhone var lietot ari pilnu webisko, bet ja ir pieejams WiFi vai ari ir neierobezhotais tarifs GPRS, preteejaa gadijumaa daargi ljoti).

 

Ceru, ka kaadam noderees arii shis manis sniegtais informaacijas mazuminjsh, centiishos driizumaa izlikt arii softinja apskatu.

 

M.

Link to comment
Share on other sites

izskatās smuks, bet kāpēc tu to sauc par CRM?

ir līdzīgi prožekti, kurus grupētu zem "Groupware":

- eGroupware

- Group Office

- dotProject

 

bet ir GOOGLE, kur tas viss tāpat par velti pieejams un bez menedžēšanas izmaksām ...

Link to comment
Share on other sites

Es arī agrak domāju par šo softu.

Tomēr izvēlējos http://docs.google.com - nekāda servaka uzturēšana, ik pa laikam pieliek kādu fīču, dokumentus var atļaut pārlūkot arī kādam citam un, galvenais, vienmēr ir on-line.

Ja piemet vēl googles pasta servisam savu domēnu, tad mazam kantorim vispār ir jauztraucas tikai par interneta kvalitati nevis serveru uzturēšanu :-D

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Saucu par CRM, jotas pilda CRM funkcijas.

to docs google scha iechekoshu :)

 

Njee tas nav tas. Opengoo kopaa ir gan dokumenti gan kalendars, epasti, taski, kontakti, taads kaa forums, visaadas pieziimes utt

Labots - Animal
Link to comment
Share on other sites

Njee tas nav tas. Opengoo kopaa ir gan dokumenti gan kalendars, epasti, taski, kontakti, taads kaa forums, visaadas pieziimes utt

Google docs arī ir taski, kontakti un to visu var sadalīt starp vairākiem lietotajiem. Nevajag baidīties paspaidīt linkus :-D .

 

Nav openGoo nekādu priekšrocību. Pats esmu lietojis abus un palieku pie googles.

Forums ir vienīgais, kas googlei nav, bet to arī nevajag.

 

Ja man vajadzētu veidot savu kantori es sakumam noteikti izvēlētos googli un ar laiku cerētu uz kādu nopietnāku sistēmu.

 

EDIT:

Nevajag aizmirst, ka google kalendāru var integrēt Thunderbird un sanāk lēta un spēcīga sistēma (links).

Protams, tas nebūs ne Exchange-apspiedējs, ne Lotus Domino-killers, bet sākumam risinājums ir ideāls.

Labots - UnderV
Link to comment
Share on other sites

(labots)

Teoretiski tad jau jams ir ari sinhronizējams ar vienu kopēju Google contacts?

Shobriid Opengoo top leenaam risinaajums sinhronizaacijai ar Outlook (komerciaals risinajums), ar Google contacs un kaut ko tur vel, kas manaa gadijumaa ir speks, jo rodas iespēja sinhronizeet trubas ar OpenGoo.

Vai esi izpeetijis sho iespeeju arii Googlee?

 

Tad tas tieshaam buutu speeks

 

He he... saaku saprast to speeku :)

tikko ieimporteeju CSV uz google contacts :)

Labots - Animal
Link to comment
Share on other sites

Teoretiski tad jau jams ir ari sinhronizējams ar vienu kopēju Google contacts?

Shobriid Opengoo top leenaam risinaajums sinhronizaacijai ar Outlook (komerciaals risinajums), ar Google contacs un kaut ko tur vel, kas manaa gadijumaa ir speks, jo rodas iespēja sinhronizeet trubas ar OpenGoo.

Vai esi izpeetijis sho iespeeju arii Googlee?

Varu padalīties ar savu telefona kontaktu risinajumu (viss ir open-source un ir iespējams realizēt bez finansu izdevumiem).

 

Man vienmēr ir besījis instalēt visādus telefonu softus un sinhronizēt kontaktus ar visādiem "slēgtajiem" outlook standartiem.

Tā vietā jau labu laiku izmantoju Funambol (links). Tas ir open-source risinajums un atbalsta populārāko telefonu ražotāju standratus (atbalstāmās iekārtas).

 

Ideja ir tāda:

Uzstāda funambol servaku un atver viņam portu no ārpuses.

Savā trubā saregulē iestatījumus un sinhronizējies caur GPRS. Visi kontakti nonāk uz mana servera.

No jebkuras vietas es šos kontaktus varu sinhronizēt Thunderbird vai Outlook klientā caur internetu (jauzstāda tikai funambol plugins). Tālāk šos kontaktus vari augšupielādēt kaut googlei (google contact plugins).

 

Funambol ir iespēja glabāt servera ierakstus MySQL datubāzē. Līdz ar to es iegūstu neierobežotu kontroli pār kontaktiem, uz telefona nav jauzstāda papildus programmas (izņemot IPhone) un es neesmu piesaistīts pie .pst failiem :) .

 

Ja truba vai laptops tiek pazaudēts, tad paņem citu iekārtu un sinhronizē no jauna ar serveri. Ja serveris mirst, tad uzstādi to no jauna un sinhronizē ar trubu vai laptopu. Tas ir mans "kontaktu nezūdamības likums".

Sinhronizēties varu kaut Sahāras tuksnesī bez datora, galvenais lai ir GPRS pieejams :-D . Trafiks arī ir minimāls, jo apmaiņa ir teksta veidā.

 

Protams ir dažas īpatnības - slikti strādā ar LV simboliem un telefonos nav ieteicams izmantot "advancētās" kontaktu grupas (business, private, utt). Pats šīs īpatnības nemaz nebiju pamanījis, kamēr nesinhronizēju lietotaju, kuram patīk visādi papildus lodziņi un kontaktu definēšanas varianti.

 

Lai labāk saprastu par ko es šeit gvelžu, varat aplūkot šo bildīti.

Link to comment
Share on other sites

Nu jā... tur tā sāls, ka mums ir svarīgi definēt kontaktu grupas. Mūsu kontaktos ir ap 2000 kontaktu :) Daudz klientu. Un tad tos vis visādi grupē, un atzīme kurš ir privātais kurš biroja numurs utt, bet enīvei japamēģina šita štelle.

Link to comment
Share on other sites

Nu jā... tur tā sāls, ka mums ir svarīgi definēt kontaktu grupas. Mūsu kontaktos ir ap 2000 kontaktu :) Daudz klientu. Un tad tos vis visādi grupē, un atzīme kurš ir privātais kurš biroja numurs utt, bet enīvei japamēģina šita štelle.

Nu 2000 ierakstu nav liels daudzums.

 

Es šo risinajumu izmantoju tikai privātam vajadzībām, jo biznesa prasības parasti ir augstas un vajadzēs skatīties uz komerciālo versiju.

 

Ja saraksta kaudzi ar SQL vaicajumiem, tad no šīs sistēmas var uztaisīt arī konfekti, jo datus no datubāzes var brīvi izvadīt un rediģēt kaut web lapā (ja pats sarakstīsi loģiku :-D ). Vari pat mētāt kontaktus starp vairakiem lietotajiem - pieņemsism visiem lietotajiem ir jābūt visu kantora darbinieku telefoniem. Dari ko gribi, bet tas ir pamatīgs darbs un man nepietika laika ar to nodarboties.

 

Funambol lapa ir ne īpaši ēra, tapēc varu iedot dažus tiešus linkus:

Funamol instalācija (linux) - links

Funabol admins (ar šo tūli vari definēt lietotājus) - win_links

Funambol admins (linux) - neesmu_testējis_links

 

Pēc noklusējuma tas izmanto savu "neērto" datubazi un neviens nevēlas reklamēt, ka Funambol brīvo versiju arī var "iemācīt" strādāt ar MySQL - links.

Labots - UnderV
Link to comment
Share on other sites

Hmmm... iisteniibaa ja to vareetu apvienot ar gatavu datu baazi.. vareetu pabeigt savu CRM un to arii lietot...

vieniigi jaapapeeta kaa tur buus ar garumziimeem

Link to comment
Share on other sites

Hmmm... iisteniibaa ja to vareetu apvienot ar gatavu datu baazi.. vareetu pabeigt savu CRM un to arii lietot...

vieniigi jaapapeeta kaa tur buus ar garumziimeem

Garumzīmēm es risinajumu neatradu. Tās tiek "izčakarētas" sinhronizešanās laikā pirms nonakšanas datubāzē.

Nezinu vai ir iepsējams regulēt sinhronizācijas loģiku.

 

Ja laika ir daudz, tad, izveidojot savu loģiku+vizuālu webu, vari mierīgi pieprasīt finansiālu atlīdzību par uzstādīšanu.

 

Man sākumā bija vēlme to izdarīt, bet daudziem nepatika ideja, ka lietotajam ir jānospiež liela zila poga pasta klientā (funambol plugina aktivēšana), lai sinhroniztos ar serveri :-D . Smieklīgi, bet instalēt visādus PCSuite un citu ražotaju izvirtības izrādās ir ērtak.

 

Viens paziņa ir saveidojis Linux serveri, kur, reģistrējot lietotāju, automātiski izveidojas ieraksts Samba DOMAIN, Postfix pasta serverī un Funambol kontaktu serverī. Ļoti ērti.

 

Neieteiktu veidot viena konta koplietošanu. Labāk ir katram lietotājam savs konts, bet kontaktu "share" risini pats ar SQL.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Kāds nav mēģinājis CRM risinājumu Vtiger. Atradu kantori, kas piedāvā hostētu risinājumu (http://www.smartcrm.lv/), kādam ir pieredze ar viņiem? Kantoris pat iztulkojis latviski abus divus, kaut gan domāju, tas nav grūti...

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...