Jump to content

Fotoaparatuura nelieliem objektiem


queters
 Share

Recommended Posts

Sveicinaati,

vai juus luudzu nepastaastiitu kaadi fotoaparaati un objektiivi buutu labaakie mazu un nelielu objektu fotogradeeshanai no attaaluma. Piemeeram, ejot pa mezhu vai parku ieraugu kaadu putnu vai vaaveri augstu koku zaros. Protams, interesee ne tikai mazi objekti, bet ainavas arii.

Man shobriid ir Canon S5 Is ar kuru var tikai pukjiites tuvplaanaa ar super macro fotografeet, bet veelos kaut ko nopietnaaku. Ar esosho putninju nofotografeeshu tikai tad ja tas nolaidiisies man degungalaa :)

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Cik tev ir liekās naudiņas? Un putnus ar šiem ultrazoomiem vēl īsti bildēt nevar.

Link to comment
Share on other sites

queters

Cenu liimenis vareetu buut ap 500.

Ja buutu kaads super duper (manaa skatiijumaa), tad, protams, nebuut zheel vairaak.

Link to comment
Share on other sites

Putnu bildēšana ir ļoti dārga nodarbe.Ja gribi nopietnus rezultātus,marš pēc hipotekārā kredīta.

Ja pietiek ar to ka 1 no 20 bildēm varētu sanākt,pērc nost to kam garāks snuķis un bildē,gan jau derēs.

Link to comment
Share on other sites

Ja putnus plāno bildēt no attāluma, tad jo lielāks objektīva fokusa attālums, jo labāk.

Ja neplāno izmantot statīvu, tad ir vērts padomāt par gaismasspēju un pēc iespējas augstāku ISO matricai vai filmiņai.

 

Ciparu spoguļiem t.s. crop faktors strādās Tavā labā.

Link to comment
Share on other sites

Kaut kur esmu dzirdējis, ka Olympus spoguļiem neesot necik objektīvu.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Ē, nu tie 500Ls aizies objektīvam vien, neskaitot kameru.

 

Protams var gaidīt saulainu laiku un iegādāties piemēram šādu lēto objektīvu :) Praksē gan ar 300mm ir bik pa maz. Viens pazīstams ornitalogs staigā ar veco labo canon 450D un ~120-500mm objektīvu. Parunājoties, tomēr secinājums, ka tas viņa objektīvs ir pa tumšu. A niknāki jau maksā daudz daudz daudz dārgāk.

 

Vo, es te pabildēju ar jauno 70-200mm F2.8 objektīvu, kurš maksā minimums 400Ls, tad nu jāsasaka, ka labi sanāk, tik pa maz var pievilkt tuvāk. Reku viens piemērs. Attālums gan pietiekami liels.

putnins.jpg

Link to comment
Share on other sites

Es arī gribu gribu gribu... jaunu stiklu!

Kaut ko no 70-300mm vai lielaku.

Bet nu (varda nenosaucamais .. k..) tagad ir iestajies un ar naudinam ta pasvakak

Labots - Aspire
Link to comment
Share on other sites

Gestapo
Kaut kur esmu dzirdējis, ka Olympus spoguļiem neesot necik objektīvu.

Nu kā to ņem, dabīgi, ka ir mazāk kā kanonam&nikonam un tātad arī lietoto tirgus ir šaurāks, bet nu zuiko tomēr rullē gurķi. :O~~

Olympus objektīvu klāsts.

Link to comment
Share on other sites

autor,izlasi PM ;)

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...