Jump to content

Musu laiku vinils


Recommended Posts

Man arī šis jautājums interesē. Es gan skatijos uz zerostat antistatiskajām pistolītēm, bet pagaidām naudu žēloju!

Link to comment
Share on other sites

Es padevos un atkal (pirmais bija astoņdesmitajos gados) eBajā iepirku Zerostat. Cita lieta!

Link to comment
Share on other sites

nu nez man tie sparkašķi noceļot plati nav tik traucējoši. Protams, iestājoties ziemas laikam statika palielinās....bīs japapētā tas zerostat brīnums.

Link to comment
Share on other sites

1) Aizvietot vecu sakaltuša papīra vai , Dies` nedo`, polietilēna ieliktni ar jaunu, antistatisku (es neaicinu vecām Melodijas platēm lietot MFSL konvertus, es pats tos lietoju jaunākām platēm vai mint stāvoklī esošām vecām);

2) Plati, liekot konvertā, pēc noņemšanas no griežgalda, noslaucīt ar mitrinošo suku, kas pildīta ar vāju izopropanola šķīdumu (vēlams, protams, destilētā, bet var vārītā) ūdenī un mitru (!) likt iekšā;

3) Plati sākumā, uzliekot uz griežgalda, noslaucīt ar zerostat + karbona slotiņa, pēc tam pāriet pāri ar mitrinošo samta suku;

 

4) Māju tīrīt regulāri, lai nav putekļu, + ziemā es lietoju gaisa mitrinātājus (man vienkārši sauss gaiss, ne jau LP dēļ, bet palīdz ;-) ).

 

Protams, katram var būt savas metodes. Ja vienkārši slauka ar samta lupatiņu, tad elektrizējas vēl vairāk..

 

re ku labs kits ļoti labā cenā:

http://www.discomania.lv/item.php?id=5300

 

mitrinošā suka:

http://www.amazon.com/Audio-Technica-AT6012-Record-Care/dp/B0009IGAPW/ref=sr_1_4?ie=UTF8&qid=1323240287&sr=8-4

 

MFSL konverti:

http://www.amazon.com/Mobile-Fidelity-Original-Master-Sleeves/dp/B001LQSFKY/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1323240354&sr=8-1

 

Zerostats jau te tika pieminēts.

Labots - Tornis
Link to comment
Share on other sites

par konvertiem, laba lieta, tikai daudzām platēm konverts ir arī kā iepakojuma satsāvdaļa- tobiš tur bildes , dziesmu teksti -etc...man te pgrābās viena plate - tādas drūmas vāka bildes un melns konverts - drūmi, atbilstoši muzonam tajā :)

Link to comment
Share on other sites

Nez, nav man nedz speciālu konvertu, nedz antistatisko pistoļu, bet nenovēroju nekādas problēmas ar statisko elektribu.

Vienīgais kas ir - oldschool krāsns apkure, aiz kam gaisa mitrums lielāks.

Link to comment
Share on other sites

Osscar, oriģinālo konvertu jau nav jāmet ārā, tikai plati liec citā blakus;

Ivo, tu tak Zemgales purvā dzīvo, tev gan jau ka nav tik sauss gaiss kā jaunbūvēs ar siltajām grīdām vai Purčika panelenēs ;-)

Link to comment
Share on other sites

Njā, man ir gāzes apkure +vēl trīs suņi un kaķis. Putekļu te netrūkst, lai cik bieži tīrītu.

 

Plates parasti tīru tikai kad uzlieku plati- ar mikrošķiedras lupatiņu, briļļu veikalos nopērkama. Šorīt pamanīju, ka jaunajai platei (nu mēnesi veca, apmēram) JAU ir radušās sīksīkas skrambiņas, kuras var saskatīt pret gaismu, klausoties praktiski nedzird, bet tomēr, noveļu vainu uz konvertiem- tie ir taisīti no gludā papīra un no sākuma likās, ka par polietilēna konvertiem sliktāki nebūs... un tomēr skrāpējas.

 

Tad jau te BAIGAIS process sanāk, izņemt no konverta plati,apstrādāt ar zerostat, tad ar karbona slotiņu, tad ar mitrinošo samta suku, pēc klausīšanās vēlreiz slaucīt ar destilētā ūdenī šķīdinātu izopropanolu un slapju(!?) likt antistatiskajā konvertā...

Link to comment
Share on other sites

Man pietiek ar karbona birstīti pirms atskaņošanas.

Link to comment
Share on other sites

Tad jau te BAIGAIS process sanāk, ...

 

Vinila lietāšana radniecīga būšana pīpes kūpināšanai - izvēlēties tabaku pēc garastāvokļa, piebāzt, piestampāt, aizpīpēt, nosēsties, izpukšķināt, iztīrīt, izjaukt, izpūst, nolikt izžāvēties, ....

Link to comment
Share on other sites

Lasot šo tēmu, secinājums viens - digitālie ieraksti kvalitātes ziņā nav sliktāki par analogajiem ierakstiem un nespēj neviens pierādīt pretējo. No otras puses lielākā daļa šeit forumā apgalvo ka atšķirību jūt un uzskata ka vinila skaņa ir pārāka.

 

Šeit jau ir minēti daudz un dažādi iemesli kāpēc tā, es tikai pievienošu vēl vienu:

 

Es domāju ka visa sāls slēpjas DAC. Jebkurai skandai ir jāsaņem analogais signāls lai viņa skanētu. Tātad digitālā ieraksta vienenieciņi un nullītes ir jāpārveido par elektriskajiem impulsiem kas tālāk darbinās skandu. Un tagd šeit nu rodas jautājums - cik labi ir tie DAC ko izmantojam ipodos, skaņu kartēs, recīveros utt. Ļoti nedaudziem mājas ir atsevišķa kastīte šim mērķim. Un cik man zināms, par nopietnu DAC mēs varam sākt runāt cenā ap ~1000 LS. Ja studijas "konservē" skaņu ar aparātiem kas maksā tūkstošus, tad kas liek domāt ka 15 LS skaņas karte varēs to pašu izdarīt pretējā virzinā?

 

Vinila gadījumā šis posms izpaliek - nav vajadzīgs DAC jo skaņa jau ir analoga. Protams, vjadzīga aparatūra kas precīzi to spēj nolasīt, bet kas mani interesē ir cenu samērīgums. Ja nemaldos, tad kvalitatīvu LP atskaņotāju var nopirkt cenu diapazonā līdz ~150 Ls, kas būs spējīgs nolasīt kvalitatīvu analogo signālu. Tad jautājums cik izmaksās kvalitatīvs DAC, kas spēs nokonvertēt tikpat kvalitatīvu analogo signālu? 1000Ls 2000 Ls?

 

Tagad iedarbinam vienkāršu statistiku - cik daudzi no mums sev mājās tur tik kvalitatīvus DAC? Cik daudz mums vispār ir izdevies paklausīties mūziku no tādiem DAC? Un protams, ka mēs jūtam atšķirību kad klausamies vinilu, it sevišķi ja salīdzinam ar to ko klausmies ikdienā - ipodiem, skaņukartēm, utt.

 

Tātad jautājums jums visiem spečukiem. Ja es gribu dabūt labu skaņu un ielieku svaru kausu vienā pusē 150 Ls vērtu LP atskaņotāju cik daudz man nāksies investēt DAC lai dabūtu ārā to pašu?

 

Ja atbilde ir ~1000 Ls, tad ir atbildēts arī šīs tēmas orģinālais jautājums. - Jā, ir vērts pirkt 2X dārgākas vinila plates, ja tev mājās nav DAC par 1000 Ls un datorā ir tikai DC kačātie MP3 faili...

Link to comment
Share on other sites

Nu gan sarakstīji :)

Ja nemaldos jau no 80-tajiem gadiem lielai daļai vinila pamats ir digitāls ne analogs. Tas tā....viss atkarīgs kā samasterēts etc.

Vinilā pats process ir patīkams - man vismaz patīk. Par skanējumu - ir albumi kuri labāk man patīk vinilā un ir tādi, kas labāk patīk CD.

DACi ir ļoti daudz un dažādi - ar dāžādiem čipeim. OS /bez OS ....to izejas ir dažādas - ar opampiem vai bez , ut.t....ut.jp.

Normāla LP adata maksā ap 100Ls...tā kā galds pa 150 ir pilnīgs entry level.

Pašas plates ir dārgākas - labs ripulis jauns maksā sākot no 17EUR, parasti gan vairāk - ap 22 - 25EUR.

Nesen labs ķēriens no anglijas ar piegādi bija jauns Agnes Obel LP - 14EUR no UK> tas ir lēti salīdzinoši.

Plus vēl labs phono preamps ut.t. utjp....+ plašu kopšanas līdzekļi...

Es gan sliecos uz to, ka laba analogā sistēma maksā tikpat cik labs daks nekrītot galējības ar zelta daviem pa 3000Ls un vinila galdiem pa 10 000Ls.

Pēc parametriem jā - CD ir ar lielāku dianamisko Diapazonu- bet tāpat vinilam ir pavisam cits fīlings. Tas ir tā kā ikdienā ēst ēdnīcā , bet brīvdienās restorānā. Abās vietās paikai ir kalorijas....un arī kotlete restorāna ir tā pati kotlete kas ēdnīcā :D

Link to comment
Share on other sites

Nu, pirmkār jau te neviens neapgalvo, ka vinils skan labāk nekā CD, vinils ir uz procesu orientēts pasākums. Īpaši tādiem, kā man kam lācis pa ausīm pastaigājies, un kas uzskata, ka visi puslīdz sakarīgi aparāti skan puslīdz vienādi. Varat smieties vai nē, bet es tās atšķirības tiešām nespēju (vai nemāku) saklausīt.

 

Par DAC runājot. Protams, ka datora skaņu kartē tas DAC ir tāds kāds viņš ir. Bet vai ne-lētā gala CD atskaņotājā arī viņš ir tik sūnains? Vai tiešām vajag atsevišķu kastīti pa 1 kLs, ko turēt mājās visiem redzamā vietā un cenu birku nost neplēst :D

Var jau darīt vienkārši - paņemt CD atskaņotāju, kuram ir ciparu izeja un palkausīties ar iebūvēto DAC un ar to 1kLs kastīti. Un izdarīt secinājumus. Man gan liekas ka tie 1000 Ls par stand-alone DAC ir biku pārspīlēti.

Link to comment
Share on other sites

Vispār jau DAC cenu nosaka drīzak razošanas apjomi, nevis skaņas kvalitate. Protams, iebūvētās skaņukartes nev domātas mūzikas klausīsanai, bet sarunām skype . Cita lieta, normāla ārejā skaņukarte vai cits atsevišķs DAC. Ja tos ražos simtiem tūkstošu, tad cena no 1000Ls nokristos vismaz desmitkārtīgi, bet skaņas kvalitāte paliktu tāda pati. Diemžēl, tirgu nosaka zemas kvalitātes mūzikas klausītāji, kurus apmierina MP3 un kvalitatīvus DAC ražo ļoti mazā daudzumā ar attiecīgi augstu cenu. Tak paši salīdziniet, cik sarežģīts ir teiksim datora mātesdēlis un cik DAC. Tak tai DAC neštrunta nav un nekādas augstās tehnoloģijas arī nav. Vienkārši ir paņemtas kvalitatīvas detaļas un savērta pareiza shēma, neekanomejot uz "pāris pretestībām".

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Papildus par DAC cenām. Nevajag aizmirst, ka tag tā ir tāda trendīgā štelle. Ārējie DAC bija arī 90-jos, bet tad tie bija domāti, lai uzlabotu jau esoša/vecā cd atskaņotāja "skanējumu", bet pēc būtības tas bija bezjēdzīgs gadžets, jo par to cenu varēja nopirkt tikpat labu/jaunu cd atskaņotāju un nomainīt veco nevis uzturēt divas atsevišķas kastes. Šodien datu nesēji ir tādā kapacitātē, ka mierīgi var turēt visus savus cd uz kāda ārējā cietā diska/datora/mediju servera utt. cd kvalitātē. Līdz ar to "audiofīliem" parādās nepieciešamība pēc ārējiem DAC, ko, protams, lielāki un mazāki ražotāji steidzas izmantot. Ekstra $ pa virsu būs jāmaksā ne tikai par to, ka tas ir ārējs DAC smukā/nesmukā kastītē, bet arī par komutācijas iespējām, visādiem bezjēdzīgiem skaņas filtriem, un to ka viņš spēs n reizes upsamplēt 44.1kHz :D

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

- Kā ir ar Melodija izdotajām platēm? To vērtība tuvinās 0 vai kā?

 

Melodijas ierakstu studija nemaz tik peļama nebij uz kopējā USSR fona kopuma.

Praktiski - plates kvalitāti raksturo uz kāda LP_Vinilgaldiņa, ar kādu adatu plate ir darbināta un cik intensīvi darbināta..

:) ...plates vērtība tuvinās [ 0 ], ja tai gabals izlauzts, vai tā ir ieplīsusi.

saskrāpēta plate vēl ir plate ( kā vizuālais materiāls, un nedauz, neilgi klausāma)

Link to comment
Share on other sites

Lielaka cena ko zinu,kas prasita par melodijas plati ir Livu"iedomu pilseta"-30 Ls.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
makatins

bet es te ieveeroju intresantu lietu.......sadalaa MAINU vai PAARDODU neesmu redzeejis nevienu kas vai nu mainiitu vai paardotu vinila plates....nu labi paardot,to vareetu SS reklaamaa bet mainiit.....seit tiesi taada nodala ir atveeleeta bet neviens neko :resent:

Link to comment
Share on other sites

nu domāju,. ka maz te vinila cienītāju ...vismaz man nav ko mainīt, jo es iegādājos plates kuras man vajag.....priekš kam mainīt ? nu bija te uz pārdošanu buipja Melodijas :D :D no vecmātes mantotās :D ....nu un lietotām ar kvalitāti mēdz būt problēmas - es tapēc tikai jaunas pērku.

Link to comment
Share on other sites

Guest kristers42

Kaut kas interesē no šīm? 50 santīmi par vienu. :)

 

1) Rolling Stones - Let it bleed

2) Rolling Stones - Play with fire

3) Rolling Stones - Lady Jane

4) Raimonds Pauls - Mūzika no filmas "Dubultslazds" (citā vākā)

5) Raimonds Pauls - Nakts ugunskurs (citā vākā)

6) I. Vīgners, J. Peters - Mūzika no izrādes "Trīnes grēki"

7) World hit parade (Balkanton, BTA10895)

8) Super disco party (Hansa, 26 088 XOT)

9) Stars on 45

10) Pupo

11) Olga Rajecka - Migliniece - Tev un man

12) Stevie Wonder - Sunshine of my life

13) Mirdza Zīvere - Viena diena manā mūžā

14) Poet Kenni Rodzers (Kenny Rogers)

15) Duet "Katz"

16) Italo Hits 1982

17) Italian hit parade 1983

18) Genesis - 1969

19) Diana Ross (citā vākā)

20) Chris Rea - On the beach

21) Coca cola Pop Star Gallery (CBS, Coke999)

22) Credo - Melnais kliedziens

23) Citron - Full of Energy

24) Bob Dilan - Slow train coming

25) Al Bano & Romina Power - Liberta

26) Modern Talking - Lets talk about love (citā vākā)

27) Demis Russos 1

28) The best of Engelbert Humperdink (citā vākā)

29) Engelbert Humperdink

30) Demis Russos - Souvenirs

31) Ornaments - Pie Ventas ziedu laikā

32) Apelsin

33) Zigmārs Liepiņš - Ceļojums

34) Igo un Ieva Akurātere - Klusums starp mums

35) Melodiju stafete 7

36) Teach In

37) Čikāgas piecīši Rīgā

38) Jurij Antonov - Poverj v mechtu

39) Disko klub 14b

40) Poet Amanda Lear

41) Antonin Dvorak

42) Ricchi e Poveri

43) Abba - Voulez vous (citā vākā)

44) Melodiju stafete 3

45) Maywood - Different worlds

46) Raimond Pauls, poer Valeri Leontev - Dialog

47) Aija Kukule dzied Raimonda Paula dziesmas

48) Boney M - Night flight to Venus (citā vākā)

49) Boney M - Night flight to Venus

50) ABC

51) Riccardo Fogli - Collezzione

52) Jūra, es dziedu tev

53) Duet "Lips Gold"

54) Mirei Matje - Ljubov i zhiznj

55) Chichago - 18

56) The Beatles - Love songs (dubultplate)

57) Rita Trence - Rozes gars

58) Raimonds Pauls - Tik dzintars vien

59) Mūzika disko klubos 1983

60) Ornaments - Pie dzintara jūras

61) Julian Lennon

62) Smokie - Bright lights & black alleys

63) Al Bano & Romina Power (citā vākā)

Labots - kristers42
Link to comment
Share on other sites

Partyman

3-5 Ls.

george harrison-the best

roxy music-flesh blood

the beatles-rock'n'roll music vol.1

tina turner-live'88(2lp)

cat stevens-tea for the tillerman

marillion-misplaced childhood

rick wakeman-jorney to the centre of the earth

wings-greatest hits

paul mccartney-back to the egg

the pretenders-the singles

status quo-rocking all over the years(2lp)

terence trent d'arby-introducing

elvis presely-thats the way it is

elvis presley-nbc-tv special

elvis presley-ballads

dire straits-dire straits

phil collins-hello,i must be going!

phil collins-no jacket reguired

phil collins-face value

phil collins-serious hits...live1lp

rod stewart-the best(2lp)

van morrison-into the music

van morrison-bautiful vision

frank sinatra-nice'n'easy(digitally remastered)

paul simon-negotiations and love songs 1971-1986(2lp)

chris de burgh-spark to a flame-hits

the cars-since you're gone(picture disc)

bruce springsteen-the wild,the innocent&the e street shuffle

motley crue homme sweet homme(picture disc)

barbara streisand-guilty

def leppard-on through the night

rush all the world's a stage(2lp)

mike oldfield-crises

w.a.s.p.-the last command

bad company-run with the pack

bonnie tyler-faster than the speed of night

kenny rogers-the gambler

jean michel jarre-oxygene

abba-the very best

Link to comment
Share on other sites

Man te tādi dīvaini vinili, kas dabūti pērkot komplektā ar man interesējošiem. 2ls/gab. vai Jūsu piedāvājums.

 

Golden Earing- 2nd live

Rah Band-Going up

John Cougar Mellencamp-The lonesome jubilee

Pentangle-Think of tomorrow

Randy Pie-Magic ferry

Nils Lofgren -Night fades away

Spandau Ballet-The singles collection

Penguin Cafe Orchestra -Broadcasting from home

Fisher Z-Reveal

John Watts-The iceberg model

Sniff`n`the Tears-Ride blue divide

Ry Cooder-The slide area

Ph.D.-Is it safe?

Andreas Vollenweider-...behind the gardens-behind the wall-under the tree

Rasa-Universal forum

Asia-Asia

REO Speedwagon-High in Fidelity

Simon and Garfunkel-Greatest Hits

Saga-Images at twilight

Bruce Hornsby and The Range-Scenes from the Southside

Ian Cussick-Treasure Island

Bruce Hornsby and the Range-The way it is

Howard Jones-Human's lib

Alison Moyet-Alf

Miami Sound Machine-Primitive love

Paul Young-No parlez

Engerling Blues-

Wolfgang Ambros-

Peter Green-

Ravi Shankar - 2LP-

Ekseption-

Angelo Branduardi (Cover mit Kaffe)

Nils Lofgren-

Donovan-

Capaldi-

Maddy Prior-

Patrick Ball-

Santana -

Peter Maffay- (vairākas plates)

Crosby, Stills, Nash & Young-

Udo Lindenberg -

Wolf Maahn-

Lindisfarne-

Wishbone Ash-

Millie Jackson

Nina Hagen-

Visage-

Nena-

Matt Bianco-

Neue Deutsche Welle-

Return to forever-

Aaron Neville-

All Star Festival-

Ellen Foley-

Joachim Witt-

Münchener Freiheit -

Chi Coltrane -

Toto -

Rickie Lee Jones -

Jackson Browne-

Jerry Lee Lewis-

Dusty Springfield-

Dave Brubeck´s-

Weather Report-

Ulla Meinecke -

Klaus Hoffmann-

Tom Robinson-Noth by northwest

The J. Geils Band-Freeze frame

Soulful Dynamics-Soul-soulful-soulful dynamics

Roger Whittaker-The best of 2

Buddy Holly-20 golden hits

Beat Farmers-The pursuit of happiness

Promises-Same

The Les Humphries Singers-The world of The Les Humphries Singers

Wolf Maan-Kleine Helden

Diverse Interpreten-Soundtrack Westside story

Juliane Werding-Sehnsucht ist unheilbar

Michael Chambosse & Friends-The timemachine

Angelo Branduardi-Cercando l´oro

Kenny Rogers-We´ve got tonight

Nik Kershaw-Human racing

Kennsy Loggins-Vox humana

Keith Marshall-Same

Diverse Interpreten-Soundtrack Bilitis

Harry Belafonte-Loving you is where I belong

Al Jarreau-L is for lover

Jackson Browne-Hold out

Hans Hartz-Sturm

Peter Frampton-Where I should be

Nino de Angelo-Jenseits von Eden

Paul Anka-My way

Johnny Cash-Johnny Cash at San Quentin

Peter Maffay-Kein Weg zu weit

Tom Robinson Band-Power in the darkness

Diverse Interpreten-Soundtrack The kids from fame

Milva-Geheimnisse

Marti Jones-Unsophisticated time

Münchener Freiheit-Traumziel

Starportrait-Procol Harum

 

Vēl arī maxi singli:

 

16 Bit - Changing minds

P. M. Sampson - We love to love

Mental as Anything - Live it up

Hollywood Beyond - What´s the colour of money

Bad Boys Blue - I wanna hear your heartbeat

Kai Tracid - Only the strong

KD4 - Tatort TV theme

John Farnham - You´re the voice

Mixed Emotions - You want love

Kaf´e - Can´t you see it ´98

Fergal Sharkey - You little thiefs

Boney M. & Bobby Farrell - Happy song

Trio - Anna-lassmichrein, lassmichraus

The Farm - All together now

DJ Energy - Set you free

David Rudder & Margareth Menezes - Dark secret

Band für Afrika - Nackt im Wind

Chill Fac-torr - Round ´n´ round

Chriss - Sweet for my sweet

Dos Amigos - Mambo

Blondie - Atomic

Urban Sci - Music with more muscles

Talk Talk - Such a shame

Peter Kent & Luisa Fernandez - Solo por ti

Head Room - Headrush

Diverse Interpreten - Italo Boot Mix Vol. 8

Mandy Winter - Julian

P. Lion - Dream

Prince - U got the look

Atomix + Rebel Yell - The future

BAP - Time is cash, time is money

Evelyn Thomas - High energy

Frankie goes to Hollywood - The power of love

Fern Kinney - Groove me

Fox the Fox - Flirting and showing

Irene Cara - Why me

Paul Young - Some people

Peter Schilling - Major Tom (Völlig losgelöst)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Paldies par interesantu diskusiju (sākumposmu, nevis pēdējās lpp).

 

No mana skatu p-ta - vinils tomēr ir reliģija :)

Un CD formāta skanējumam nav ne vainas - nekas tur nav sauss, nedabīgs, vai kā citādi sakropļots.

Link to comment
Share on other sites

pie nosacījuma ja iegulda CD skanējumā vismaz 200+ :D pasaki vēl ka maksimas nash skan baigi labi....

 

vienkārši daudzi neko labāku par sprakšķošu un peldošu RRR plati nav dzirdējuši - un nav ar ko salīdzināt.

 

es vairāk tā kā Torņa viedoklim piekrītu - ir plates, kuras neskan un ir CD kuri skan - un otrādi. man patīk kā vecie neremasterētie CD skan. jauni bieži vien skan sliktāk dēļ kompresijas.

Labots - osscar
Link to comment
Share on other sites

Partyman

teiksim 1000 ls iekartas;vienadi pastiprinataji un skandas,samainot vietam tikai cd atskanotaju ar tada pasha limena turntable,diezvai vinyls bus labaks,varbut vienigi mazliet dabiskaks skanejums...

Link to comment
Share on other sites

nu ar 1000 labs vinils nesanāks. salīdzināšanai. mans viedoklis. laba galva - 300ls. aparāts vēl tikpat. CD būs lētāk. bet tā būs audiofīlija :D bezjēdzīgs karš. es klausos abus. un abi skan.

 

un tehniski pārāks par CD būs SACD. CD nav labāks par plati , ok dinamiskais dipazons lielāks - bet daudz ko nosaka DAC konfigurācija. SACD būs labāks.

Link to comment
Share on other sites

Long John

Nu nez- ja jau ar 1000 Ls dažam labam vinilam pa īsu, vairāk izskatās pēc kārtējās krāniņa staipīšanas... :yahoo:

Labots - Long John
Link to comment
Share on other sites

Partyman

...vai ir ideals auto?Ir!Tikai cena tadam ir piem.100.000 Ls.Tas pats par vinylu,lai dabut tiesham labu skanu,jatere 2* vairak,ka cd iekartai...

Link to comment
Share on other sites

nu be tā ir. labākā MM galva maksā 300+-. MC ir labākas - MC sākas no 200 +-. Nu aparāts - pieņ. kaut kāds kaut ve ne audiofīlu tehnics 1200. 300ls +-. plates labas 180gramu vai cik tur bija...arī vajadzēs. tad vēl phono korektors - vismaz ls 200. un tad tas būs sākuma līmeņa. tad vēl plašu kopšana.

es pat nerunāju par audiofīliem ar zelta vadiem.

 

un granīta vinilgaldiem.

Link to comment
Share on other sites

Long John

Autoforumos takš ir tāpat- dažs labs lielīgi deklarē, ka bez Porshe nav ko iesākt, bet reāli pats dudina ar papujušu 2.Golfiņu... :yahoo:

Link to comment
Share on other sites

man pašam budžeta setaps :

lietots aparāts no LJ = 65 ls +-;

jauns vieglāks galvas turētājs (lietots no ebaja) = 30ls

jauna AT 440 galva - 130ls

paštaisītie phono - arī savs 100-nieks.

 

un tas bez platēm un sīkumiem.

 

skatoties kāds mērķis. ja tikai lietotas plates - tad protams pietiek ar 100ls. ja nav prasības mēģināt izvilkt maksimumu.

Link to comment
Share on other sites

Long John

Skaidrs, tādad Osscars ar kaučkādu friču lētuci Telefunken pa pussimts latiņiem nav ņemams nopietni... :yahoo:

 

P.S. Oskars jau paspēja pats sevi pareizā plauktiņā "iecelt"....

Labots - Long John
Link to comment
Share on other sites

cik nu kurš atvēl hobijam - vienam auto hobijs - citam plates :D

Link to comment
Share on other sites

Long John

Oskar, bet ko darīt ja interešu daudz un penzija maza- jādomā par kompromisiem.

Es labāk aizbraukšu vēl kādā ceļojumā, nekā krāmēšu plauktos neadekvāti dārgās Hi-End'a "pretenzijas"....

Tos vecos "krāmus" pēc manis bērni izmetīs miskastē, bet redzēto un izjusto man neviens neatņems :mda:

Labots - Long John
Link to comment
Share on other sites

nu tā ir. citiem patīk lampinieki, citiem patīk restaurēti dārgi veci mersedesi. lampinieks būs lētāks. tas pats par skaņu un braukšanu. vienam patīk jauda - otram plūdenums. bet nevar vispārināt - tipa - vinils neskan , CD skan ut.t....

 

man vienīgie ceļojumi ir uz copes vietām. Skandināvija etc. es ar piemaksu nebraukšu uz siltajām zemēm D:

 

un plates prasa rūpību - jānotīra, jāglabā pareizi etc, pretējā gadījumā sanāk teksti - vinils sūc, sprakšķ, neskan. Tas tāpēc ka nav pareiza aparatūra un attieksme. es nesaku , ka vajag milijonu. labs iesācēju komplekts ir lietots paltinieks plus jauna adata pa 15ls+ kāda nenodrāzta tīra plate. tad jau jūt vai tā lieta patīk vai nē.

Link to comment
Share on other sites

Skan pilnīgi viss. Gan CD, gan LP... arī MC - nesen atkal ieguvu savā īpašumā kārtējo porciju oriģinālo kasešu (pārsvarā Made In Holland, arī UK, USA) - un skan Labi, pat Lieliski :)

 

Katram savas prasības pret skaņu. Entry level Laba CD skaņa nebūt nav dārga - SS.LV kāds CD atskaņotājs (ap 25Ls), kāds pastiprinātājs / resīveris (ap 45-80Ls), tālāk akustikas (vai austiņu) jautājums - katram pēc izvēles.

Un IR :)

ps: Tikai ne vienmēr vajag visu jaunu pirkt, ja ir ierobežoti līdzekļi.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...