Jump to content

Musu laiku vinils


Recommended Posts

Sviestc, tu nemāki savu ideju īsi un precīzi pasniegt. Es saprotu, ka tev ir vēlme uztaisīt Karavellu, lai tā spēlē. Tiktāl OK. Līdz brīdim , kamēr runājam par procesu, visi stāv mierā, bet brīdī, kad sākam runāt par "klausīties uz Kravellas vinilu", "skan" - tur ļoti jāsaņemas, lai neizrunātos.

 

Es māku novērtēt lauku siena šķūnī atrasta ausainā Zapara pacelšanu līdz rūpnīcas izskatam, vai par vēl smukākam, jo zinu, kādi jamie brauca laukā no rūpnīcas.Tādam varētu staigāt apkārt, domīgi klakšķinot ar mēli, un skandējot - smuks, smuks. Nu, kā Dambja restaurētajam GAZ-53 vai vecajam RAFam.  Bet brīdī, kad man kāds sāk šo zaparu lielīt kā "visu laiku labāko auto" ... ;)

Link to comment
Share on other sites

Nu nelielīju es viņu kā "visu laiku labāko auto"....

Te jūs mani esat pārpratuši...

Īstenība jau esmu es dilēmas priekšā..

patik tā Karavella, bet orģinālās plates likt virsū bail...

eh, ja būtu man atsevišķa audio izstaba, kā Long John,

tad iepirktu nu piemēram no Ivo sony, vai ko līdzīgu, un

būtu gan "zīle rokā, gan mednis no koka" :)

eh...

laikam jāmaina dzīvoklis uz lielāku...

:O

 

vot šito pēdējo savu rakstīto teikumu lasot,

man jau pašam sāk škist, ka laikam tomēr labāk ir aiziet pie ārsta..

:D

Link to comment
Share on other sites

laikam jāmaina dzīvoklis uz lielāku... :O vot šito pēdējo savu rakstīto teikumu lasot, man jau pašam sāk škist, ka laikam tomēr labāk ir aiziet pie ārsta..

nee tieshi otradi,Tu sac pareizi domat,jo ja nav vietas kur novietot turntabli,tad tiesham ir kaut kas jamaina... :)

Link to comment
Share on other sites

 Ir man normāls atskaņotājs, vienkārši...gribējās arī Āriju piedabūt pie normālas atskaņošanas.

>>  Skrūvju grozīšana būs palīdzējusi - ātrums tagad tikai ļoti nedaudz lēkā un vairs neķeras.

      Tas jau ir normāli priekš Ārijas, ka disks cilājās par ~3mm uz augšu un leju?

 

 

>>  Tas vairs nav normāli - 3 mm mešsana nav pieļaujama: saku kā bijušais REMR ( 140 ceha, 4-stāva elektro tehnisko iekārtu un radioaparatūras regulētājs...kā bijušais. apskati motora ass un bukses salāgošanas vietu.

neticas ka ass būtu ieliekta.

 

>>  es ar par galējībām...jā, jā - par galējībām: Ir 3 x - RRR_A/O Radiotehnika's - Viktorija-003 Vinilatskaņotāja galdiņi...tagad jau daļēji restaurēti >> un parametri kā jauniem tikko kā no konveiera. ( sisksniņa un rullīša gumija atlieta no silikona massas Vācijā - var visu ja labi grip )    

post-63199-0-46687900-1356895338_thumb.jpg

Labots - Vitalii
Link to comment
Share on other sites

Ir 3 x - RRR_A/O Radiotehnika's - Viktorija-003 Vinilatskaņotāja galdiņi...tagad jau daļēji restaurēti >> un parametri kā jauniem tikko kā no konveiera

Kapec Tev vini ir?Gatavo krajumus karam(moderna versija:pasaules galam)?

Link to comment
Share on other sites

Labrīt!

Labprāt iegādātos Mikrafona aptaujas dziesmu plates,

interesē tieši 84,85 un 86 gadu aptaujas plates, ka arī visu deviņdesmito gadu (90-94.gada) ja tādas,protams vispār tika izlaistas....

Link to comment
Share on other sites

85. gadā netika izlaista un, ja nemaldos, sākot no 90. gada tā dalījās šļāģeraptaujā un rokaptaujā.

Link to comment
Share on other sites

Parakājos pa googli, jā 83 gadā vispār nenotika aptauja, bet 85 gada aptaujai plates nav ( nez,kāpēc? ). un no 90. desmitā dalās...

Bet vispār boot.lv ir nopietns forums,

jo trīs plates jau dabūju..

84,86 un 91. gada rokaptauju...

tātad interesē pārējie 90-desmitie gadi un vispār jau 70-desmitie arī...

Link to comment
Share on other sites

70tajos neiznāca. Es arī gribētu nopirkt 90to gadu Mikrofonus, atskaitot 90. gada šļāğeraptauju un 91. gada rokaptauju. Vēl es gribētu rokoperu "Lāčplēsis", visas trīs LP.

Labots - Guest
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Iegadajos Pink Floyd The dark side of the moon(2011 remaster;2cd) un Wish You Were Here - Experience Version  2cd.Remasteretajai Dark...versijai nekads vinyls nestav pat tuvu,pat uz manam letajam/nedargajam skandam skana bija lieliska...un ari Wish... piekibinatais cd ar nerealizeto materialu ir fantastisks...neesmu kluvis par Lp noliedzeju,bet Pink Floyd man personigi labaks skiet cd varianta...

Labots - Partyman
Link to comment
Share on other sites

vot,vot...skanu industrijas gramatvezhi/prezhi izdomajushi,ka letak/ertak cd vakus razot no papira...mocoties ar maksimali nospriegoto celofanu lai tiktu pie cd, paspeju mazliet sabojat Dark...glanceto,spozhi "exkluzivo" papira vacinu,nacas pielabot ar melno nagu laku... :)  :)  :) A cena pirms atlaides bija 24 poundi...

Link to comment
Share on other sites

Man DSOTM ir 70to gadu LP, 2012 gada LP, 80to gadu CD, MFSL Original Master Recordings CD un ~ 2002. gada izlaistais SACD. Nez vai es vēl gribu 2012. gada remasteru. Parasti tāpat klausos MFSL versiju.

Link to comment
Share on other sites

Iegadajos Pink Floyd The dark side of the moon(2011 remaster;2cd) un Wish You Were Here - Experience Version 2cd.Remasteretajai Dark...versijai nekads vinyls nestav pat tuvu,pat uz manam letajam/nedargajam skandam skana bija lieliska...un ari Wish... piekibinatais cd ar nerealizeto materialu ir fantastisks...neesmu kluvis par Lp noliedzeju,bet Pink Floyd man personigi labaks skiet cd varianta...

 

  :sorry: vai nevarētu pilnam priekam ieskicēt dzelžu krāvumu pie kura testēji CD_Ripuli un LP_Vinildisku.

        lūgums nav obligāti jāizpilda...man kā knauzerin šķiet interesanti!

        Jā, ar bildēm būtu jau pavisam forši !!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

.

Labots - Sviestc
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
osscar

kamēr copēju, pastnieks bija atnesis MF dubulto , pēdējo LP, šim vismaz cena daudz maz ok, nekā vecajām viņas LP (kur cena sākas no 60EUR +-) ...tiesa pats jaunais albums nu tāds - nekas super labs , bet ir ok. Vecie albumi uz CD man patīk labāk,bet tāpat ir plāns uz MF konci aizlaist rudenī. Bija iemesls iedarbināt vinilgaldu :

 

DSC09937.jpg



ticketi iegādāti :

15/11/2013 20:30

PALAIS/PALEIS 12 - BRUSSELS EXPO :party: 

 

parīzē būtu vēl krutāk, bet transports dārgāks no Rīgas.

Link to comment
Share on other sites

osscar

forši :) tā man ar patīk, bet šitas jau būs uh pasākums, vismaz pēc bijušo koncertu noskatīšanās!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Melvins

(dzēsts)

Labots - Melvins
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Partyman

...bet vispar jau Techniks sl-1200 sakotneji nebija speciali domats,ka DJ aparats ?

Link to comment
Share on other sites

Kaut kas neiet kopā. Pirmkārt, lielākā daļa DJ lieto nevis mazos singlus, bet 12 zolliniekus, jo esot ērtāk. Neesmu DJ, nevaru komentēt. Otrkārt, tonarma darbības aspekti (tracking etc) izsauc zināmu skepsi. Ja tie aparāti tiešām ir speciāli izgatavoti, man pat bails iedomāties to cenu, disku izliet vien no maksā. Arī tonarms, ja kvalitatīvi izgatavots, ar pareizu tracking un antiskating, nav lēts prieks.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Larijssene

 

 

ticketi iegādāti : 15/11/2013 20:30 PALAIS/PALEIS 12 - BRUSSELS EXPO     parīzē būtu vēl krutāk, bet transports dārgāks no Rīgas.

 

Kas gan tur Parīzē krutāks? Sarūsējušais tornis? pfff.

Ja apvieno koncerta braucienu Briselē ar vēl kādu dienu tūrismam, tad iesaku aiziet uz kafeinīcu "Delirium Cafe". Pirmo reizi ko tādu redzēsi. 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Labdien, es nekad neesmu saskāries ar vinila plašu atskaņošanu, tākā ir iekrājusies nauda es vēletos to iegādaties.  Mājas nav nekādi pastiprinātaji. Jautājums tāds vai pie MicroLab H-200 ir iespējams pievienot Pioneer PL-990. Varbūt varat ieteikt kaut ko labāku, bet vēlams lai būtu ar pasta piegādi. Vel ir doma par SANYO TP 625  vai TOSHIBA SR 220 . Budžets ir līdz 110 ls.

Labots - Panical
Link to comment
Share on other sites

ir iespējams - imho ir korektors tam PL bet viņš ir krāms. nav tās naudas vērts. Biedrs Mopsis pastāstīs par viņu :D



un tiem pēdējiem imho cena par lielu. Nu tev prasības - pa pastu - tak transportējot viņus var sabojāt.

Link to comment
Share on other sites

Skaidrs, varbūt varat ieteikt kādus labus atskaņotajus kuriem nebūtu vajadzīgs pastirinātajs vai pastiprinātaju + plašu atskaņotāju, lai varētu iekļauties cenā līdz tiem 110 ls.

Link to comment
Share on other sites

tak rekur atsevišķi korektors - var arī ebajā lētākus atrast - http://www.soundheaven.lv/lv/s/priekspastiprinataji-phono/caa551p-azur-551p-fono-korektors

 

+ kāds lietots aparāts. Kā jau elfas forumā minēju. Korektoru par pa visam vienkāršu pa 10-15 ls nopirkt.

 Tas pats mopsis šķiet savu var pārdot par 10ls.

Link to comment
Share on other sites

Long John

Skaidrs, varbūt varat ieteikt kādus labus atskaņotajus kuriem nebūtu vajadzīgs pastirinātajs vai pastiprinātaju + plašu atskaņotāju, lai varētu iekļauties cenā līdz tiem 110 ls.

Neviens vinilatskaņotājs bez pastiprinātāja skanēt nevar! (protams, ja neņemam vērā mehāniskos gramofonus ar tauri) :yahoo:

 

Jebkuram vinilatskaņotājam ar magnētisko galviņu ir vajadzīgs īpašs pastiprinātājs (pjezo galviņu variantus neiesaku,  jo dēļ rupjās adatas un lielā piespiedējspēka tie neatgriezeniski bojā plates). Magnētiskā galviņa dod ārā ļoti vāju signālu- tikai dažas tūkstošdaļas volta (milivolti), bez tam vinilplašu mehāniskā ieraksta tehnoloģijas dēļ skaņas signāls tiek īpaši pārveidots un pēc atskaņošanas to jāatdabū "normālā" stāvoklī. Vecākos pastiprinātājos (resīveros) ir speciāla ieeja "phono" (krieviem "zvukosņimateļ") un tur attiecīgas shēmas kaskādes signālu gan pastiprina, gan pārveido.

 

Mūsdienu skaņu sistēmām (resīveri, pastiprinātāji, "kinozāles", aktīvo datortumbiņu komplekti utt) parasti tādas "phono" ieejas nav un vinilatskaņotāja pieslēgšanai nepieciešams atsevišķs t.s. fonokorektors, kurš ļoti vājo magnētskās galviņas signālu pastiprina pārsimts reižu, kā arī veic nepieciešamo skaņas korekciju. Sākumlīmeņa aparātiņiem šādu korektoru dažreiz iebūvē pašā atskaņotājā, bet kvalitatīvākai tehnikai vismaz vinila zelta laikos tā nedarīja- to laiku pastiprinātājiem bija īpaša "phono" ieeja.

 

Mūsdienās kā kompromisa pārejas variantu ražo dažāda līmeņa (un arī cenas) atsevišķas "kastītes"

 

http://www.ebay.de/itm/VIVANCO-PA-111-PHONO-VORVERSTARKER-ENTZERRER-WOW-/200997207845?pt=DE_Elektronik_Computer_TV_Video_Elektronik_Verst%C3%A4rker&hash=item2ecc5dff25

 

http://www.ebay.de/itm/PHONO-VORVERSTARKER-/271294748548?pt=DE_Computing_Monitor_AV_Kabel_Adapter&hash=item3f2a6d5784

 

http://www.ebay.de/itm/Pro-Ject-Tube-Box-S-Rohren-Phono-Vorverstarker-schwarz-/251110025501?pt=DE_Elektronik_Computer_TV_Video_Elektronik_Verst%C3%A4rker&hash=item3a7752e91d

 

Otra alternatīva- nopirkt tā laika pastiprinātāju vai resīveri, kur tāda ieeja jau ir.

Kaut ko varu piedāvāt arī no savas "kolekcijas".

 

Sk. PM.

Labots - Long John
Link to comment
Share on other sites

Paldies par Elfas forumu, tādu nemaz nezināju. Ieraudziju tur zip.lv sludinājumu un man visvairāk piesaistija Nordmende RP-1350. Varat lūdzu paskaidrot kas man ir vajadzīgs lai šo pieslēgtu pie savas skaņu sistēmas un vai man ar Panasonic (Technics) SL-H40 ir vajadzigs taspats vai kaut kas vairak vai mazāk? Liels paldies par atsauksmi !

Link to comment
Share on other sites

NU jānis jau tev PM uzsita - sarunā ar viņu!

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...