Jump to content

Musu laiku vinils


Recommended Posts

Pjezo galvas radās un tās lietoja šellaka (cieto) plašu laikā - 40-50 gadi, 78RPM. Vēl 60jos arī lēto galu komplektēja. Kad radās LP - kad plates sāka presēt no mīksta vinila, nācās domāt jaunas metodes atskaņošanai. Ne tikai tāpēc, ka kvalitāte bija slikta skaņai, bet arī tāpēc, ka mīkstās vinila plates ar resno korunda adatu, kas piemontēta smagai pjezo galvai, plates ceļu burtiski "izara". Pjezo galvai piespiešanas spēks - 5-7 grami. MM - 1 - 2 grami.

Spēlēt mīkstu vinila plati ar pjezo galvu - tas pats, kas līmējot tapetes, tās graizīt ar zāģi. Nogriezt jau var, bet...

Link to comment
Share on other sites

nu ja,es jau par tiem gramiem rakstīju iepriekš...

Labots - osscar
Link to comment
Share on other sites

Jā, bet izskatās, ka cilvēks joprojām nespēj noticēt, ka ka tās galvas reāli bojā plates.

Link to comment
Share on other sites

Mūsdienās dzīt plates uz pjezogalvas tiešam nav prāta darbs. Nav jau tā,ka uzreiz platei "skaidu noņems", bet plati tomēr čakarēs. Es atceros no jaunības, kad Paula plati uzlikām uz gramafona.Vot tas bija šovs. Vienu reizi noskanēja un tad varēja nopūst vārda vistiešākajā nozīmē skaidas. Otreiz atskaņojot tikai šņāca.Neetceros, kā izdevās ātrumu samazināt,laikam mehāniski bremzejot.

Link to comment
Share on other sites

Vissirsnīgākie Apsveicini Šejieniešiem Ziemassvētkos!

Lai Siltums,Gaišums un Mīlestība ienāk jūsu mājās un nekad to nepamet!

 

 

 

P.S.

Lai notiek brīnums, un pat Karavellas sāk skanēt labi, protams ja jums tādas ir....:)

Link to comment
Share on other sites

paldies un pievienojos apsveikumiem. Lai vinils nesprakšķ un plates "taisnas" !priekā!

 

:drinks:

Link to comment
Share on other sites

Sviest, tev Karavellu vajag nomainīt pret šādu aparātu, tas ir vēl neierastāks.

kaut kāds ne tāds viņš...

nav jūtama mākslinieciskā piiesitiena aura...

šama dizainers ,manuprāt, pīpēja ne to zāli... :rus_roulette: 

 

Negribu tādu! :pooh_honey:  



Tātad..

padzēram ar elektriķi Nikolaju vēl divas dienas...

pārveidojām MM stiprināšanas veidu un pielikām elastīgo atsvaru...

tagad viss notiek... plates vairs nelēkā....

Heurēka!

Karavella darbībā

http://foto1.inbox.lv/aldis1232/Karavella/MOV-0007.mp4

Link to comment
Share on other sites

Konstatators

Jēziņ...

Kā aci piesaistošs eksponāts veikalā OK, kā sentimentālas atmiņās gremdējoties nodrellētas Melodijas plates pagriezt OK, bet no skaņas kvalitates vidokļa, cik var spriest pēc video, nu absolūti garām!

Labots - Konstatators
Link to comment
Share on other sites

Jēziņ... Kā aci piesaistošs eksponāts veikalā OK, kā sentimentālas atmiņas nodrellētas Melodijas plates pagriezt OK, bet no skaņas kvalitates vidokļa, cik var spriest pēc video, nu absolūti garām!
 

Nu sory..

ar telefonu filmēts un vēl skaņa ne caur pastiprinātāju, bet pa taisno uz carsistām Radiotehnika S30...

da kāda tur var būt skaņa.. :O

 

Uz "Phono" izeju, caur Grunding pastiprinātaju ir pavisam cits stāsts...

un manuprāt, ne tas sliktākais..

pat daž labs 80 gadu "importa" atskaņotājs var atpūsties... :)

Link to comment
Share on other sites

Par centību "pīrādziņš". Bet nu par skaņas kvalitāti es atļaušos pašaubīties :) Muzejā gan varētu labi izskatīties, ka tik ne vienīgais šāds "vertikālais" daikts visā PSRS :)

Link to comment
Share on other sites

Muzejā gan varētu labi izskatīties, ka tik ne vienīgais šāds "vertikālais" daikts visā PSRS
 

Nu ar MM galviņu laikam tiešām vienīgais. 

Tad man mainīt paraksta telkstu no Latvija uz bijušās soc. valstīs, vai kā?  :yahoo:

Link to comment
Share on other sites

Jānopērk man arī tāda Karavella 203 un jāuzliek MM galva no Ārijas 102, tad tu nebūsi vienīgais. :D

Link to comment
Share on other sites

Neprecīzi izteicos. Vienīgais tāda tipa atskaņotājs, kas tika ražots PSRS. Saglabājušies gan jau ka ir vēl kādi.

Link to comment
Share on other sites

Jānopērk man arī tāda Karavella 203
 

A Tu atrodi tādu no sākuma...  :yahoo:

Link to comment
Share on other sites

Nedaudz PVA un man būs bijušajā LPSR pirmais Creative Soundblaster ar MM galviņu.

Link to comment
Share on other sites

A Tu atrodi tādu no sākuma... 

 

Gan jau ka atradīšu. :) 

 

Vispār, Sviesta iedvesmots, nolēmu nocelt no skapjaugšas savu Āriju 102. Tai ir problēma - nestabils ātrums, visticamāk, dēļ tā, ka motors kaut kur ieķeras(vai aizķeras, jo ir tāds kā klikšķis(klik, klik, klik, klik...), video var dzirdēt). Kas tur varētu būt? Kāds gruzis aizkritis garām?

 

http://www.youtube.com/watch?v=V9LpruqO42M

Link to comment
Share on other sites

Konstatators

Gruzis tā nedara, gan jau ka vadiņš atlodējies. Vajag pielodēt atpakaļ...

Jēziņ, kāpēc cilvēkiem, kam nev nekādas nojēgas par elektroniku par visām varitēm vajag līst elektronikā problēmas risināt/meklēt... tas i psc

Link to comment
Share on other sites

Izjaucu, nekas atlodējies neizskatās. Jāpamēģina motora skrūves pagrozīt, varbūt izdosies uzregulēt. :)

Link to comment
Share on other sites

Varbūt.... a varbūt paņem no manis sony par pašizmaksu..

Link to comment
Share on other sites

Ir man normāls atskaņotājs, vienkārši iedvesmojoties no Sviesta, gribējās arī Āriju piedabūt pie normālas atskaņošanas. Skrūvju grozīšana būs palīdzējusi - ātrums tagad tikai ļoti nedaudz lēkā un vairs neķeras. Tas jau ir normāli priekš Ārijas, ka disks cilājās par ~3mm uz augšu un leju?

Link to comment
Share on other sites

disks??? vai tomēr plate?

Link to comment
Share on other sites

Konstatators

Normālā atskaņotājā tam metālam, uz kā liek plati, ir jābūt no stikla...

Link to comment
Share on other sites

to sauc par disku un tam nav jābūt no stikla. bet 3 mm tas tomēr ir daudz...

Link to comment
Share on other sites

Konstatators

Vaig vaig i (org)stiklu, i ņeržu, i keramiku... :>

4914536283_b09e39c982.jpg

Labots - Konstatators
Link to comment
Share on other sites

Un tu gribi teikt, ka tev tāds ir, Konstatator?

 

post-94100-0-18050600-1356811847_thumb.jpg

 

Kāds nevēlas šādu skaistu 1. klases atskaņotāju apmainīt pret lentu magnetofonu? :)

Link to comment
Share on other sites

Konstatators

Palūk, kādā amplitūdā staigā Torņisa linkā redzamā ledus plate un nekas, skan tikpat "brīnišķīgi" kā jūsu karavellas un ārijas, a Kristeris te par vieniem sūTa 3mm uztraucas... :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Sviests ir pamatigi iegrimis padomju razhojuma audiotehnikas(tas ir apmeram tas pats,kas apgalvot,ka Rekorda razotas botas vai Asote razotas kurtkas bija labas un joprojam pievilcigas...paldies Dievam pashreizeja jaunatne nav ar tadiem murgiem sastapusies aci pret aci)purva un te vairs pat autoritativakie foruma biedri nespej palidzet...tikai psihologs(jeb psihiatrs?)tikai tas...

Link to comment
Share on other sites

Sviests ir pamatigi iegrimis padomju razhojuma audiotehnikas purvā un te vairs pat autoritativakie foruma biedri nespej palidzet...tikai psihologs(jeb psihiatrs?)tikai tas...

 

 

 

Paldies par diagnozes noteikšanu un novēlu laimīgu Jauno Gadu arī Tev!  :)

 

Bet, es tomēr atļaušos oponēt...

Pirmām kārtām par psihologu...

kāpēc cilvēki iet pie psihologa? tāpēc ka viņi "vēlas par To parunāt"...

bet man ( mums )ir boot.lv kur mēs varam "par To parunāt" :)

kāpēc tad tērēt naudu vēl papildus psihologam?

:shok:

 

Otrām kārtām par psihiatru...

psihiatrs jau tomēr ir 100% ārsts, bet pie ārsta cilvēks iet tad, kad jūtas slims..

Tu varbūt neticēsi, bet es nejūtos slims, man nekas nesāp un es es esmu apmierināts ar savu psihisko stāvokli

tad kāpēc man iet pie ārsta?  :shok:

Bet, ja man tomēr ir šāda rakstura novirzes, bet es tikai to nesaprotu, tad brīdī, kad tās paliks traucējošas un bīstamas apkārtējiem,

tad man jau nekur nevajadzēs pašam iet, atbrauks sanitari, uzvilks man kreklu bez rokām un paši aizvedīs pie psihiatra,kurs arī tad man palīdzēs..

vai tad nē?

 

Treškārt par padomju ražojuma audiotehniku..

Ir XXi gadsims..

pašlaik ir savi audioskaņas nesēju standarti, un Neviens vinila atskaņotajs neietilpst šajos modernajos audi skaņas atskaņotaju sarakstos..

vinilla klausīšanās mūsdienās ir fetišs... nu labi, lai nebūtu tik bargs, hobijs jeb vaļasprieks...

Un hobiji cilvēkiem mēdz būt dažādi..

viens krāj pastmarkas, viens mušas, cits plates un t.t...

citi bļit ko,tepat Juglā, man zem loga...

es īstenībā nesaprotu, ka var sēdēt te pie mīnus cik tur grādiem, visu dienu, lai tajā ne īpaši tīrajā Juglas kanālā noķertu kādu sīku zivi, ko labākā gadījumā varēs atdot kaķim..

:O

nu labi, varbūt tas ir pārspīlēti...

bet man nav ienācis prāta iet leja un Šamam teikt,

Tu esi stulbs! Tev vaig ārstu!

Beidz bļitkot, nopērc Karavellu un klausies mājās plates!

:D

 

 

Nu otrā nianse šaj hobija lietai jau it kā ir tā, kā Tu saki,

ka it kā būtu loģiski tiekties uz labāko pat te,

respektīvi labaku skaņu, labāķu dizainu, labākas plates un t.t....

bet ,manuprāt, tur, kur sākās hobijs...tur loģika ir ļoti pat staipāms un ne vienmēr apkārtējiem izprotams jēdziens...

nu kaut kā tā....

 

Ceru ka vismaz kāds to penteri būs izlasījis...

jo es , kā redzat,neaizgaju pie psihologā,

bet ieekonomejot naudu

"parunāju par TO" te.....

 

 

 

Laimīgu Visiem jauno 2013.gadu!

Labots - Sviestc
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Izlasiju,Tevi sapratu ,Tu mani ne...par blitkotajiem,ja izurbj ledu caurumu un blitko ir o.k.,bet ja uz ledus uzbrauc ar piem.Saab un automashinas grida izurbj caurumu lai blitkotu uz ledus,tas butu kautka nevisai "riktigi"...apmeram lidziga ir Tava epopeja ar Karavellu...neka personiga,vienigi interesanti... :)

Link to comment
Share on other sites

Nu nezinu...

Par Saab runājot.. ( tas neskaitīsies jau spams? Šī topika tāma tak ir "mūsdienu vinills" )

ja ledus biezums ūdens kratuve ir 25 cm, tad braukt uz ledus ar auto jau ir 100% droši ( tik jāveic ledus biezuma pārbaudes urbumi vairākās ūdenstilpnes vietās pa perimetru, jo eksitē pazemes straumes ,iesalušas ūdenszāles, ka arī eļļains un t.t. ūdens, kas nesasals pietiekoši )

Grīdā caurumu uzbt arī jādomā kurā vietā un cik lielu, lai to pēc bļitkošans varētu aizdarīt ar korķi...

bet pats process jau,manuprāt,būtu komforlablāks, nekā sēdēšana klajā laukā uz kastes..

Salonā siltāk, nepūš vējš, mūziku var klausīties.. sēdeklis ērtaks, nekā kaste un vel noteikti varētu atrast vairākus plusus, ja iedziļinātos ....

Labots - Sviestc
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

bet pats process jau,manuprāt,būtu komforlablāks, nekā sēdēšana klajā laukā uz kastes..

 

vot te jau pazud ta pasakuma jega...vel komfortablak ir tas zivis nopirkt veikala,lai sievai pateiktu,ka blitkoju,kaut taja laika komfortabli sildiju sanus pie milakas...(tas gan nav par mani jo es neblitkoju...) :)

Labots - Partyman
Link to comment
Share on other sites

vot te jau pazud ta pasakuma jega.

Iespējams, ka Tev ir taisnība.

Tev škiet ka zūd jēga, vēl, piemēram, Janim, Peterim, Aleksejam un t.t škiet tieši tā pat...

Bet man gan tā neškiet...

Un atškirība ir skatu lenķī uz procesu...

Ja mēs bļitkošanu uztveram kā dienas pavadīšanu svaiga gaisā uz ledus, 

tad visas minētās darbības tiešām ir apsurdas,

bet ja runa iet par brīva laika pavadīšanu sev tīkamā veidā..

tad kas tur ir apsurds?

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ir protams lietas ko verts darit savadak,bet vinyls ir isti pinkeriga padarishana un lai dabutu ara skanu tadu,kadai vajadzetu but ir japerk iespejami kvalitativaki atskanotaji,bet pirkt iespejami sliktako un apgalvot,ka esmu savadaks...var jau ari apgalvot,ka 2*2=5 lai butu savadaks

Link to comment
Share on other sites

Es jau neapgalvoju, ka tā Karavella ir zemes naba.. :D

Un es neapgalvoju, ka viņa ir ļoti kvalitatīva...

nebūt nē..

vienkārši viņa man patīk..

tas arī viss...

viņa ir mana hobija sastāvdaļa...

un es, kopš viņu saremontēju,

esmu priecīgs un apmierināts....

 

ai, labi...ko tur ņemties?

izlasi manu niku...

es domāju ka esmu izvēlējies to pareizi.... :D

 

īstenībā jau mums nav nekas jacenšās pierādīt,

ne man Tev, ne Tev man...

esam par To parunājuši...

un viss ir visiem skaidrs....

 

Lai ir Miers uz Zemes un Cilvekiem labs prāts!

Āmen!

:)

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...