Jump to content

Musu laiku vinils


Recommended Posts

Manā bērnībā manam onkulim bija blje Moskvič-408. Ta ko, man tagad par to kaifot un mēģināt Igaunijā lēti nopirkt?

Link to comment
Share on other sites

nu nez... es Majak-205-Stereo ideālā stāvoklī sameklēju.

un esmu Laimīgs :)

Link to comment
Share on other sites

Uzmanies, tev tūlīt stāstīs, ka tas ir sūds un jāpērk sliktākajā gadījumā vismaz Olimps vai Elektronika. :)

Link to comment
Share on other sites

Uzmanies, tev tūlīt stāstīs, ka tas ir sūds un jāpērk sliktākajā gadījumā vismaz Olimps vai Elektronika.

tas nav suds,jo taas ir bernibas atminas...ja protams nerunajam par pashu Majak-205-Stereo :)

Link to comment
Share on other sites

SS.LV saitā šams ir biežs viesis ;)

Cenas uzturētiem aparātiem no 20 + uz augšu.

Link to comment
Share on other sites

es aī ap 500 lentām vienkārši atdevu.

 

... daudz ko meta laukā :)

šodien savam mazajam pušķoju Ziemīšu egli - ar prieku tur karinu 40g. vecas, plīstošas bumbas.

Tagad jau plastmasas, kad plastmasas parādijās - daudzi vecās bumbas pat dauzīja, veidoja kolāžas etc.

Tagad?... viņas iet interneta izsolēs.

Link to comment
Share on other sites

Kaut kur lasīju, ka krāšana, turēšanās pie vecām, salauztām un sen nelietotām mantām ir to nāciju pazīme, kas baidās kara, trūkuma, nav pārliecinātas par sevi. "Neko nevar mest ārā, jānoliek šķūnītī, ja nu noder".

Turpat gan bija rakstīts, ka tas ir raksturīgs ziemeļu tautām, Eiropā, kur ziema, sniegs, aukstums un atšķirtība no pārējā sociuma spieda, gribi vai ne, veidot visa veida uzkrājumus. Kas gēnos ierakstīts, to tik viegli neiznīdēt.

 

Ja atgriežamies pie topika. Turpinot pierādīt to, ka nav jāmaksā par Olimpu 300Ls, vakar pa 69 EUR nocopēju SONY TC-755A. Vienīgais defekts - nav galvu bloka apakšējā vāciņa un siksna jāmaina. Ak jā, un pirms tam iegādātajam AKAI jau uzradās gribētājs.

Link to comment
Share on other sites

es pret lietotām galvām esu skeptisks - vecums dara savu.... var kādu lēto jaunu 10ls magnētisko uzlikt...bet nu tas pats kas mironim zāles dot. ja vajag kolekcijai - tad latgalē kādu analogu pjezo var atrst domājams... nu bet iekšā tam aparātam var mierīgi var 7-to Zāģi filmēt.

 

lietots paliek lietots...bet, nav sliktākais variants.

piemēram GZM-005 katridžšs ( lietots )

- pašam katrižam nav ne vainas ar pēc gadiem 20, adata ja naf nodrillēta - būs laba. ( adatas var piemeklēt eBay'a ) Shure vai pirmie Ortofoni

Link to comment
Share on other sites

buldozers Pievienots Vakardien, 16:57 Nopērk par 5Ls un pārdod ar 1800% uzcenojumu.

Nu, nu... gluži jau pa 5Ls es šamu nepirku..

Un jūs jau visi paši mani te saārstējāt "sūds,sūds" un t.t...

Žēl jau ir škirties, bet ja Spečoki neiesaka...

tad vismaz cenu saskrūvēju...

lai nav tik žēl :)

lai gan... rinda jau nestāv... un cik saprotu, arī par 50 un 40 Ls nestāvēs...

:(

 

Tornis Pievienots 15 December 2012 - 16:55 Sviests, es būtu ar mieru uzdāvināt Tev kādu direct drive japāņu aparātu bez vāka, ar normālu (ne jaunu) adatu, ar nosacījumu, ka tu savas Igaunijā atrastās šausmas te beidz publicēt!

A kāpēc gan ne?

Manuprāt labs darījums!

Esmu ar mieru!

Kad,kur un cikos man piebraukt tam pakaļ? :)

Labots - Sviestc
Link to comment
Share on other sites

Ja tev pašam tas aparāts patīk, tad paturi. Ja tev forumieši ieteiks nolekt no deviņstāvenes, tad tu arī leksi?

 

Torni, es arī gribu. :D

Link to comment
Share on other sites

Eh.. :( izskatās ka Tornis tomēr ir nolēmis "nolekt" no savas dāvināšanas akcijas... :(

Tāpēc, cik saprotu, nekas man netraucē te turpināt čalot par tām "igaunijā atrastām šausmām" ( Zāģis 7 ) ? :D

Tātad, pašlaik situācija ir sekojoša,

izdevās man rajonā, pie taras punkta, atrast vienu "padlaiku" elektronikas Spečoku-Fedju...

nu padzēram kopā dienu, divas, kā rezultātā mums izdevās uzlikt taj Karavellai magnētisko galviņu

http://content26-fot...oatt-ls1107.jpg

 

tagad skan abi kanāli, un skan labi, nu manuprāt..

bet, tagad ir cita problēma..

kā platei ir mazākais defekts, kuru nejuta neviens cits atskaņotājs..

( divi pirms tam bija )

tā sprūst dziesma.. :(

nu kāpēc, aptuveni man ir skaidrs,

orģinālai galvai bija cieta adata,

bet magnētiskā ir elastīga...

 

tikai nav skaidrs ko darīt lietas labā,

un kā vispār dzīvot tālāk?

Labots - Sviestc
Link to comment
Share on other sites

nu tak pjezo galva spiež vismaz ar 6 gramiem +-....a laba magnētiskā - 1- 1.5 +- grami...nu un cik veca plate ? arī 30 gadi ? noteikti ...protams, ka pjezo arkls turās celiņā....bet MM nē...

Link to comment
Share on other sites

kā vispār dzīvot tālāk

 

Klausīties MP3, kā visiem.

Bet, ja nopietni, tad pirmkārt izmest to brīnumu.

Otrkārt, sadabūt +/- normālu atskaņotāju. Dāvināt es gan neesmu gatavs nevienu, bet par pašizmaksu atdot kādu remontējamu verķi gan.

Link to comment
Share on other sites

Šim verķim varu nomest desmitnieku un tas jau būs tuvu pašizmaksai. Jauna AT-95 galva, kas viņam virsū vien maksā 20 Ls.

Link to comment
Share on other sites

Sviestc,bet Tu tak biji iegadajies normalu turntabli?kas notika,ka tik zemu kriti(karavella)?

Link to comment
Share on other sites

Sviestc,bet Tu tak biji iegadajies normalu turntabli?kas notika,ka tik zemu kriti(karavella)?

Nu pirmais man bija jauns plastmasnieks ar USB, bez autostopa, sagribejās loģiski "smagsvaru"..

jā, paņēmu es Aiwu.. bet tā izrādījās ar defektu,mazu un ātri novēršamu, bet to diemžēl uzzināju tikai vēlāk..kad to biju jau atgriezis pārdevējam..

bet tikmēr jau man bija tā karavella "netīšām" nopirkusies...

.. un vispār.. par tehniskām viņas iespējām, protams, ka jums visiem ir taisnība..

bet par dizainu gan es nepiekritīšu..

man viņa patīk..

man patīk viņas prastais un līdz ar ko arī orģinālais dizaina risinājums..

turklāt viņa iederās manas izstabas kopskatā.. :)

un ja es atrastu iespēju dabūt no viņas ārā labu un "nelēkājošu" skaņu..

tad obligāti pie viņas arī paliktu...

bet, cik izskatās, laikam tas nav lemts..

:(

Link to comment
Share on other sites

Bet ja negribi maksāt tik daudz par rietumu atskaņotāju, kur ir problēma paņemt kādu Ārija 102 par 5 - 10Ls? Būs daudz labāks par Karavellu un varēsi uzlikt šo pašu magnētisko galvu.

Link to comment
Share on other sites

Bet ja negribi maksāt tik daudz par rietumu atskaņotāju, kur ir problēma paņemt kādu Ārija 102 par 5 - 10Ls? Būs daudz labāks par Karavellu un varēsi uzlikt šo pašu magnētisko galvu.

Nu ne jau tajos latos ir sāpe..

man, kā jau pārliecinātam Saabistam ( savādāk domājošam, vai nedomājošam vispār :D ) nepatīk visādi standarti..

bet, tā rupji ņemot, visi tie horizontālie atskaņotāji ir standarta..

bet vertikālā karavella bija savādāka..

lūk arī iepatikās...

nu kaut kā tā..

Link to comment
Share on other sites

gribi būt savādāks - paņem beogram :D

 

https://www.google.lv/search?q=beogram&hl=lv&client=firefox-a&hs=ZhV&tbo=u&rls=org.mozilla:en-US:official&tbm=isch&source=univ&sa=X&ei=GQTWUPvtC4jYsgaknYDYBw&ved=0CC0QsAQ&biw=1440&bih=740

 

vai arī tos kuros plati kā CD ielādē :)

 

es ar savu telefunkenu arī esmu biku savādāks, bet tas skan vismaz.

 

bet nu karavellai tak izpildījums tik pahabnijs + visi armēņu elektrolīti jāmaina...

Link to comment
Share on other sites

Kur plati kā CD ielādē variantus izskatīju..

itkā jau interesants verķis, bet...

tu tak neredzi atskaņošanas procesu..

stāv kaste un viss..

un tajā brīdī tiek,nu manuprāt, laupīti vismaz 50% vinila klausīšanās pasākuma "ekšena"...

:)

Link to comment
Share on other sites

nu shitam var shupladi klausoties atstat ara un skatities cik grib,ka shis kustas...skana nekada laba,bet nu "sabistam"... :drinks:

post-92452-0-17496100-1356211727_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

nevaru izdomāt, kuru tev dāvināt, par visiem nauda maksāta Bez vāka un adatas ņemsi?

Ai,labi.. neeispringsim uz to Tavu tekstu,, es tak tikai "paķēru uz zoba" :).. kad izlasīju, ko piedāvāji..

pilnīgs bomzis jau neesmu, kad pārvarēšu psiholoģisko problēmu "patīk bet sūds,esmu iegrābies" ar to karavellu, tad izmetīšu šamu no 12 stava pa logu un nopirkšu ko sakarīgu par cilvēcīgu cenu vieta ( man ir maz dzīvoklis, diviem atskaņotājiem nav vieta :) ),

bet katrā ziņā Paldies,ka atsaucies..

 

Labāk kāds būtu palīdzējis to pārdot,a ne ņirgājies, kā Partyman, kaut kādas perversijas piedāvājot.. :D

Link to comment
Share on other sites

Ko tur palīdzēt - tas aparāts tak ir tik vecs + ideja savdabīga, bet realizēta "sūdīgi" . priekš kam likt plati vertikāli, ja pēc tam jācīnās ar kaudzi problēmu ? man pat negribas iedziļināties, kā viņš tur strādā....un piedevām tu viņus liec priekš pārdošanas.

bet tā kopumā vinils ir ok , kā reiz šādā brīvdienā - notīri putekļus, nomazgā plati , ielej kafiju, apsēdies dīvānā - un aidā (mans vinila stūrītis biku piekārtots) :

DSC09759.jpg

 

bez tam likt uz tādas karavelas jaunu, kaut lētāko padsmit eiro palti - ir neprāts. labāk uz reiz tad to aizlidināt pa logu. Neba visu laiku klausīsies vecās melodijas....

 

cilvēks jau iegādājas plašu atskaņotāju lai klausītos to kas patīk nevis to ko var dabūt :D

Link to comment
Share on other sites

Long John

Es vēl saprastu un pat palīdzētu nopirkt Sviestam šādu vertikālo verķi:

 

http://www.whatsbest...LT-5V-turntable

 

LT5V-vertigo.preview.jpg

 

 

Bet "Karavellas" izvēli es varētu salīdzināt tikai ar atteikšanos no SAAB par labu Moskābelim... :yahoo:

Labots - Long John
Link to comment
Share on other sites

Jā...tas Mitsubisi izskatas labs...

pat siekala notecēja.. :)

 

Bet, pie tēmas atgriežoties..

skatos ka šitam verķim ir pjezo galva

http://foto2.inbox.lv/janisf/Turntables/Universum-FV-5512-m.jpg

tātad cietā? Es pareizi sapratu?

 

Varbūt tad es varu nopirkt to verķi, un pārlikt no viņa galviņu.

Tas neatrisinās lēkāšanas problēmu?

 

a to MM galviņu pārmontēt otram...

un to nolikt garāžā ko klausīties, kad vasarā cepšu gaļu...

Ko Kungi domā par šo ideju?

Link to comment
Share on other sites

bet gan jau shitam "verkim"cena ari bus,ka saabam...

reku Eesti boisi tirgo piezemēti

http://www.okidoki.ee/item/1953732/#largepic

vienīgais, ka vispār nevar ieslēgt..

un dekoratīvajā vākā ir divas plaisas un viens nolauzts stūris...

:O

 

Tāds "kaķis maisā" jau vien sanāk, jo var gadīties, ka kamēr savedīsi kārtībā,

tikmēr arī ta Saab cena sapilēs...

Link to comment
Share on other sites

Sviesc, vai tad Tu nesaproti, ka ja plati vienreiz noklausās ar pjezo galvu, tad viņa ir neglābjami sačakarēta un uz normāla atskaņotāja vairs nav klausāma?

Par to igauņu variantu - ja vispār nevar ieslēgt, tā nav lielākā bēda, tādas vainas reizēm ir viegli labojamas. Ja esi gatavs pats ņemties un savest kārtībā, tad jau var ņemt. Protams, jārēķinās, ka vienmēr pastāv risks, ka aparāts var izrādīties neremontējams.

Link to comment
Share on other sites

Sviesc, vai tad Tu nesaproti, ka ja plati vienreiz noklausās ar pjezo galvu, tad viņa ir neglābjami sačakarēta un uz normāla atskaņotāja vairs nav klausāma?

To lūk gan es nespēju saprast....

Nu o.k. padomju savienībā vēl varēja atļauties ražot vinila atskaņotājus-plašu bendes.....

bet nu tās pjezo galvas tad stāv arī kaudzei ārzemju izstrādājumu...

kā tad kapitālists varēja autļauties ko tādu ražot, kas jau no konvejera nonāk kā brāķis un sūds ????.......atvainojos par izteicienu ......

Link to comment
Share on other sites

ārzemniekam pjezo ir vai nu vecajiem vai pilnīgi lētajiem. Es pats , ja godīgi neesmu redzējis nevienu sakarīgu LP pleijieri pjezo galvu. Universum ir kaut kāds Gerkena variants.

Nu ko var ņemties - normāls aparāts , 50 lati, lētākā jauna un laba galva - vēl 15-20ls. un klausies vesels. adatu parasti nemaksājas mainīt - jo tā maksā 90% no galvas un adatas cenas.

 

tādu mitsubishi bez sajēgas elektronikā , bez smalkiem mēraparātiem, un bez rezerves daļām neiesaku ņemt. tur tak servo + vadība ...tas nav "parasts" aparāts.

Link to comment
Share on other sites

Long John

Ja tā pavisam godīgi, es arī nabaga študenta jaunībā lietoju vinilatskaņotāju ar pjezo galvu- man bija tāds elektrofons "Vega 101" ar iebūvētu pastūzi un 10 MAS tumbām.

 

http://www.rw6ase.narod.ru/000/rez1/wega101s.html

 

Toreiz likās gana "kruta" un arī nekādu dižu plašu bojāšanos nemanīju. Bet tās Melodijas plates jau arī maksāja nieka 2,15 rub un bija pilni veikali ar plaša patēriņa Pugačovu un Paulu...

Pēc tam pārgāju uz Akordu-001 (vēlāk laikam bija RRR EP-101) ar magnētisko galvu un tā jau bija labāka skanēšana.

 

Sviestam- neej sviestā un liec takš mierā to Karavellu :shok: . Tur bez pjezogalviņas ir gana daudz iespējas plašu bojāšanai- pietiek nolekt kādai atsperītei un zāģis gatavs.... Mitsubishi parādīju tikai salīdzinājumam. Ja vajag vēl vienu spēlējamo- redzēji taču, ka man ir arī lētā gala aparātiņi pa 30- 35 Ls ar normālu magnētisko galviņu.

Tas minētais Universum tiešām ir lētais elektrofons ar pjezo galvu- kādreiz nopirku vienam tantukam vecās plates spēlēt , taču tantuks kautkur pazuda... :yahoo:

Link to comment
Share on other sites

vovo, jaunībā sex ar tehniku ( arī siev. :D ) ir apsveicams, bet tagad lai krāmētos ar to laiku bez kvalitātes izstrādājumiem - man nav ne mazākās vēlmes. atlodējos jaunībā Erevānas kondensatorus sigmās, televizoros un visur citur pietiekami :D

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...