Jump to content

:Jautājums: Raid partīcijas formatēšana


narciss
 Share

Recommended Posts

Sveiki,

 

Ir saslēgti divi (RAPTOR 150GB SATA 10K RPM) kā raid 0 striped,un sadalīti divās partīcijās.C kā sistēmdisks un D failu uzglabāšanai.

 

Interesē sekojoši jautājumi

 

1.Kā var noformatēt C partīciju neizjaucot raid saslēgumu un saglabājot failus D partīcijā?

2.Izjaucot raid saslēgumu tiek zaudēti faili visos diskos? (Varētu būt aktuāli slēdzot diskus pie jauniem dzelžiem)

3.Vai ir iespējams nokonfigurēt Ide diskus un raid vienlaicīgi - proti: Pieslēgt jaunu disku kā Ide master - uzlikt uz viņa OS, bet raid (ar jau eošiem failiem) turpmāk izmantot kā slave.

 

Paldies!

 

P.S. Neesmu pārāk advancēts šādos jautājumos, ja kāds vēlas nopelnīt par nelielu konsultāciju ~ 15 min. garumā rakstiet privāti.

 

Sistēmas dzelži:

 

Pentium4 3.2 Prescott

Asus Deluxe 915P + Integr Raid kontrolieris

1GB Rāmis

WinXP Pro/Sp3

Link to comment
Share on other sites

2 - jaa, izjaucot RAID0, tiek pakaasts viss uz iesaistiitajiem diskiem.

3 - jaa, visiem diskiem nav obligaati jaabuut sasleegtiem RAID-aa. Mieriigi var instaleet sisteemu uz neatkariiga diska un peec tam piekljuut informaacijai uz RAID-otiem diskiem (draiverus iespeejams vajadzees).

 

1 - atkariibaa no taa vai softiskais vai hardware RAIDs, ar sisteemas partiicijas formateeshanu var arii panaakt RAIDa nokaushanu.

Link to comment
Share on other sites

narciss

Paldies Borja!

 

2.Vai es pareizi sapratu? Tad sanaak ka abus cietos es nevaru pieslegt pie citiem dzelzhim piemeram PC, viss ir jakonfigureno no jauna un ta rezultaataa tiek neatkgriezeniski zaudeti visi faili. Vienigais kur raids ir dzivotspejigs ir jau esosaa sistema.

 

1/3 Mana gadijuma raids ir izveidots tika uz Hardware bazes ka pamacits matenes user guide. Nekadi virtualie raidi vai softi nav lietoti. To ka visiem diskiem nav jabut raida es loti labi saprotu,kompi vel ir 2 hdd Seagate 400gb un Maxtor 300gb, sledzot vinus pie parasta Sata konektora Windows vinus neredz, redz tikai ja sledz pie sata_raid3/4 ka slave.Lidzarto ja es gribu uzlikt visu sitemu uz neatkariga HDD raid vieta.Tad sanak ka ir jaadzesh viss raids.Jo Winda mekle tikai raid - raid slave Diskus.

 

 

Tema loti akltuala par cik ar raidiem nekad dzive neesmu saskaries tikai ka biosa iegajis un aposnajis gaisu.

Ja izpalidzesi man saja jautajuma,tad ka jau krizes laika ciriku alinjam varu apsolit ;)

 

 

2 - jaa, izjaucot RAID0, tiek pakaasts viss uz iesaistiitajiem diskiem.

3 - jaa, visiem diskiem nav obligaati jaabuut sasleegtiem RAID-aa. Mieriigi var instaleet sisteemu uz neatkariiga diska un peec tam piekljuut informaacijai uz RAID-otiem diskiem (draiverus iespeejams vajadzees).

 

1 - atkariibaa no taa vai softiskais vai hardware RAIDs, ar sisteemas partiicijas formateeshanu var arii panaakt RAIDa nokaushanu.

Link to comment
Share on other sites

Var sleegt pie citiem dzelzhiem, bet RAID kontrolierim ir jaabuut taadam pasham, preteejaa gadiijumaa izredzes RAIDu atdziivinaat tik pat kaa nav.

 

Plates modelja nosaukums ir P5GD2 Deluxe - pareizi?

Ja taa , tad uz taas plates ir veseli 3 raid kontrolieri - gruuti neapjukt.

 

Taa arii nesapratu, pie kuriem sata konektoriem ir kas pievienots, pie kuriem nav. Un kurus sauc par parastiem, kurus - par neparastiem. Un kapeec raids jaadzeesh - arii nesapratu. Un kas at sho domaats: "Winda mekle tikai raid - raid slave Diskus"?

 

Vienkaarshi pievieno kompim jaunu disku. Uzstaadi BIOSaa, lai no shii diska notiek boot-oshanaas. Uzinstalee uz diska OS, peec tam uzinstalee raid draiveri. Viss - rezultaataa jauna sisteema ar pieeju raid-otajiem diskiem. Vai arii gribeeji kaut ko citu panaakt?

Link to comment
Share on other sites

narciss
(labots)

Vispar tur ir 4 raid kontrolieri (sata_raid conector) un 4 sata conectori kopa 8

 

Gribu panakt sekojoso:

 

a) Pieslegt Maxtor ka slave pie raid sistemas (bez OS instalesanas) , parkopet visus svarigos datus no raid diskiem uz Maxtor pec tam noformatet raidam C particiju un uzlikt atpakal svaigu OS.

 

vai

 

b) Pieslegt Maxtor ka sistemdisku (uzlikt uz vina OS) parkopet visus datus no raid diskiem, noformatet raidam C particiju.

 

 

Rezume:

 

Celi ir dazadi, bet merkjis viens, man laikam deres vieglakais :)

 

 

Saslegums:

 

1.Raidu veido 2 Raptori 150GB kuri ir sadaliti 2 particijas C un D (sata_raid 1/2 conector)

2.Pie sistemas klat ir pieshuts Seagate 400Gb (sata_raid 3 conector) kuru izmantoju ka failu glabatuvi.

3.Secinajums :grin: Paliek brivs viens raid conectors un 4 Sata conectori un tatad pie vienas no shim 5 dirkam es gribu piekabinat Maxi un veikt augstakminetas darbibas.

 

Problemas:

 

 

Piesledzot Maxi pie (sata_raid 4 conector) Windaa vinu neredz,meginaju ar visu dzhamperi nekaa! Turpreti ja piesledz ka (sata 3/4 conector) bioss vinu uzrada bet atkal Winda nebutojas. Izdariju secinajumus ka Sata ar Raid kontrolieriem nav savienojami varbut ir bet ne man saprotama veida :-D Protams man eksperimentet patik bet ne Biosa uz savu datu rekina.

 

 

 

 

Ja taa , tad uz taas plates ir veseli 3 raid kontrolieri - gruuti neapjukt.

 

Taa arii nesapratu, pie kuriem sata konektoriem ir kas pievienots, pie kuriem nav. Un kurus sauc par parastiem, kurus - par neparastiem. Un kapeec raids jaadzeesh - arii nesapratu. Un kas at sho domaats: "Winda mekle tikai raid - raid slave Diskus"?

 

Vienkaarshi pievieno kompim jaunu disku. Uzstaadi BIOSaa, lai no shii diska notiek boot-oshanaas. Uzinstalee uz diska OS, peec tam uzinstalee raid draiveri. Viss - rezultaataa jauna sisteema ar pieeju raid-otajiem diskiem. Vai arii gribeeji kaut ko citu panaakt?

 

 

P.S Ceru ka es pietiekami saprotama valoda visu uzrakstiju :)

 

Paldies!

Labots - narciss
Link to comment
Share on other sites

Vienkaarshi izlasi manuaali pirms spriedeleet par RAID kontrolieriem.

Piesledzot Maxi pie (sata_raid 4 conector) Windaa vinu neredz
- kuraa vietaa neredz? Disk Managementaa arii neredz? Vai tikai ieksh MyComputer?

 

Turpreti ja piesledz ka (sata 3/4 conector) bioss vinu uzrada bet atkal Winda nebutojas
- tas tapeec, ka mainiijushaas boot-oshanaas prioritaates (ko uzstaada BIOSaa BOOT sadaljaa). Kompis grib laadeeties no jaunaa diska, bet uz taa nav bootloadera/sisteemas, tapeec arii nekas neanaak.
Link to comment
Share on other sites

narciss
(labots)
Vienkaarshi izlasi manuaali pirms spriedeleet par RAID kontrolieriem. - kuraa vietaa neredz? Disk Managementaa arii neredz? Vai tikai ieksh MyComputer?

 

- tas tapeec, ka mainiijushaas boot-oshanaas prioritaates (ko uzstaada BIOSaa BOOT sadaljaa). Kompis grib laadeeties no jaunaa diska, bet uz taa nav bootloadera/sisteemas, tapeec arii nekas neanaak.

 

Gan,gan Managementa ari neredz pats cietnis ir jau noformatets gatavs lietosanai.

 

 

Manuali es protams neesmu lasijis un Dievs vien zin kura papira kratuve vins tagad atrodas, ja manualis butu lasits diez vai es te butu versies pec palidzibas. Noradijums izlasi manuali problemas butibu neatrisina. Tas tikai uzliek par pienakumu risinat pasam savas problemas stundam buroties cauri visadiem maualjiem :) To es protams vareju izdarit ari bez shi foruma palidzibas. Es pat piedavaju atlidzibu par konkretu problemas risinajumu.Izstastot saprotama veida kadas darbibas ir javeic

Labots - narciss
Link to comment
Share on other sites

Manuaalis nav jaameklee papiira kaudzee, bet gan razhotaaja maajas lapaa.

 

Taatad tev ir 2 varianti:

vai nu noskaidrot, kapeec maxtors nestraadaa pie sata_raid4 konektora (vispirms skatiitos SilImage raid biosaa) - varbuut pats ports ir beigts, mosh straadaa pie sata_raid3, varbuut pasham maxtor diskam ir savietojamiibas probleemas ar SilImage kontrolieri ... figvinzin ... jaapeeta;

vai arii sleegt maxtoru pie sata1 - sata4 konektoriem un BIOSaa salikt pareizi bootoshanaas prioritaates.

 

Veel arii 3ais variants - sleegt maxtoru pie sata1 vai sata2 konektora, laadeeties iekshaa no xp setup cd un instaleet uz maxtora sisteemu.

Labots - Borja
Link to comment
Share on other sites

narciss

Interesants paversiens ieks computer management Maxtors uzradas,tatad vins ir atpazits, bet pasha OS (my computer) un disk management neuzradas. Tatad visticamak problema neslepjas tik dzilji. Burshos talak. :)

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...