Jump to content

Lattelecom mobilais internets


Shampuns
 Share

Recommended Posts

Lattelecom zem sava zīmola sāk piedāvāt mobilo internetu. Nekur nav pieminēts, bet ir acīmredzams, ka tiek izmantots Telekom Baltija jeb Triatel CDMA sakaru tīkls. Interesanti, kāds būs virtuālā Telecoma piedāvājums, salīdzinājumā ar tīkla īpašnieku.

 

Lattelecom sāk piedāvāt mobilo internetu

 

No trešdienas uzņēmums «Lattelecom» sāk iedzīvotājiem piedāvāt mobilo internetu ar lejupielādes ātrumu līdz 3,1 Mbit/s un augšupielādes ātrumu līdz 1,8 Mbit/s, portālu «Apollo» informēja uzņēmumā. «Lattelecom» mobilais internets jau tagad ir pieejams lielākajā daļā Latvijas teritorijas un ir laba alternatīva iedzīvotājiem, kuriem līdz šim nav bijis iespējas pieslēgt platjoslas internetu, izmantojot kabeļus.

««Lattelecom» mobilais internets ir nākamais solis ambiciozā mērķa sasniegšanā — lai katrā Latvijas mājsaimniecībā būtu pieejami kvalitatīvi interneta sakari. Bezvadu tehnoloģijas ļauj pasaules tīmeklim pieslēgties tiem cilvēkiem, kas dzīvo mazapdzīvotos rajonos vai arī atrodas kustībā un grib lietot internetu ne tikai mājās vai darbavietā,» norāda uzņēmuma komercdirektors Jānis Ligers.

«Lattelecom» piedāvā trīs mobilā interneta veidus, kuri atšķiras pēc mēnesī lejupielādējamo un augšupielādējamo datu apjoma (attiecīgi 500 MB, 5 GB un 10 GB).

 

Visiem abonentiem ir iespēja izmēģināt jauno pakalpojumu trīs dienas, lai katrs klients varētu novērtēt interneta darbības kvalitāti tieši viņam vēlamajā vietā. Piedāvājumi piemēroti iedzīvotāju interneta lietošanas paradumiem. Tā datu apjoms 500 MB mēnesī paredzēts cilvēkiem, kuri internetu izmanto nelielos apjomos vēstuļu un ziņu lasīšanai, informācijas meklēšanai un norēķiniem interneta bankās. Savukārt 5 GB un 10 GB piedāvājums būs noderīgs tiem, kas internetu ikdienā izmanto bieži, kā arī klausās no interneta lejupielādētu mūziku un skatās filmas. «Lattelecom» mobilā interneta pieslēgšanai ir vajadzīgs modems, kurā jāievieto RUIM karte, kas līdzīgi kā mobilo tālruņu SIM karte nodrošina abonenta identifikāciju mobilo sakaru tīklā.

 

Pašreiz «Lattelecom» piedāvā izmantot bezvadu modemu, kas piemērots privātmājas vai neliela biroja vajadzībām. Turklāt šis modems aprīkots ar Wi-Fi, kas nodrošina bezvadu piekļuvi internetam aptuveni 30 metru attālumā no modema, un bateriju, kas ļauj modemu pārvietot uz vietām, kur nav pieejams elektrības pieslēgums. Tuvākajā laikā tiks piedāvāts arī neliels mobilais modems, kas pieslēdzams pie datora un īpaši piemērots klientiem, kuriem ir svarīga bieža pārvietošanās un mobilitāte.

Link to comment
Share on other sites

Bet te var palasīt par paša Triatel attieksmi: CDMA.lv
Tagad tas būs Lattelecom pakalpojums ar attiecīgo attieksmi. Visas saistības uzņemas un kvalitāti nodrošina Lattelecom.
Link to comment
Share on other sites

izlasot šo gribot negribot sanāca aiziet līdz triatel lapai

ņemot vērā ka šo veidojumu nākas lietot, jo cits te reģiona nav pieejams nekas .. kā arī ne LMT ne TELE nepiedāva neko labu te ..

a te skatos ka pa 5GB ir 19ls mēnesī ..

a kad kļuvu par klientu bija 23,6 .. tagad ar jauno gadu nāk rēķins 24,... ls

bļin čakarētaji .. jāuzzvana būs jāapjautajas kas par štelli ...

Link to comment
Share on other sites

Pakalpojuma apraksts no šodienas arī Lattelecom mājas lapā.

Interesanti ir ierobežojumi:

Pakalpojuma ierobežojumi Lai mobilajā tīklā nodrošinātu vienlīdzīgu pakalpojuma kvalitāti visiem abonentiem, jāņem vērā šādi pakalpojuma ierobežojumi.
  • Modemam nedrīkst pievienot ar Lattelecom nesaskaņotas ārējās antenas vai signālus pastiprinošas iekārtas
  • Neizmantot modemus, kas nav saskaņoti ar Lattelecom
  • Pieslēgto datoru nedrīkst izmantot kā interneta serveri
  • Vienu pieslēgumu jāizmanto ne vairāk kā vienam datoram
  • Failu apmaiņas programma (peer to peer savienojumi) ir ierobežoti

Labāk būtu ierobežojuši ātrumu, nevis prasītu 1 santīmu par pārtērēto apjomu. Būtu loģiski arī kaut kādā veidā brīdināt, ja apjoms ir pārsniegts, piemēram nosūtot SMS.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Un kāds ātrums attālākos miestos? Droši vien standarta 40kbit/s.

Bite par 500MB prasa 9.23 Ls (lasi vēl) un nav jāpērk papildu aprīkojums, jo GSM standarta tālrunis ir teju vai katram.

 

Shampuns, nez kādēļ man būtu jāslēdz ar LTK līgums, ja to var ar Triatel un labākiem nosacījumiem. P2P, VPN ierobežojumi paliek, bet nav nekur minēts, ka nevar izmantot vairāk nekā vienu datoru. Vismaz rūterim galā var likt tik daudz, cik pavelk tīkls.

 

Servera nosacījums jau pats par sevi atkrīt, jo IP adrese ir iekšējā un mainās pat 2-3x dienā.

Labots - mezhavecis
Link to comment
Share on other sites

Shampuns, nez kādēļ man būtu jāslēdz ar LTK līgums, ja to var ar Triatel un labākiem nosacījumiem.
Šeit vairāk mārketinga jautājums - tie kam ir Telekoma līnija, bet nav pieejams DSL var izvēlēties šo pakalpojumu". Lielāka uzticamība vecajam labajam Lattelecom.

Par nosacījumiem - tā arī sanāk. Ja Triatel pārdod modemu par Ls 190, tad Telecom par līdzīgu summu pieškir lietošanā.

Link to comment
Share on other sites

Nezinaju ka Piekāst atrodas dienvidamerika! :)

Pa temu...Ja tam modemam pieliek niknaku antenu tad var uzlabot neta atrumu?Esmu laukos ar visu no ta izrietosho,tikla atrums 30KB...

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Reika, es uzbāzu antenu uz jumta nu gandrīz 1MBit dabūju un tuvākais tornis 20km attālumā. Antena maksā 23Ls. Ar maziem sūdiņiem nav aršana.

Link to comment
Share on other sites

aparapacis

Es jau domaaju ka LTC buus kaut mazdruscinj leetaaks shajaa jomaa un bez datu paaraides ierobezojuma, bet nekaa :(

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Mošk būs lētāks, ka tos modēmus dos pa labākām summām. Redz Triatel jāslēdz līgums uz 3 gadiem, un tāpat jāmaksā 4Ls/mēn + 60 vienreizēji.

Link to comment
Share on other sites

Atenu tu liki to ko vinji tirgo(tjipa tadu ka shkjivi),Man liekas ka man nav ligums,vai ir uz noteikumiem ka var no vinjiem viegli ateikties,vairs jau neatceros ka tur bija,pa modemu 99 naudinjas nolociju sava laika.

Link to comment
Share on other sites

biju prezentācijā, kad LTC tikai gatavojās "laist gaisā" šo pakalpojumu. Tad cik es sapratu:

 

#Modemam nedrīkst pievienot ar Lattelecom nesaskaņotas ārējās antenas vai signālus pastiprinošas iekārtas

ja dzīvo mežā un saproti ko dari, tad būs OK, tas vairāk domāts blīvāk apdzīvotām vietām kur ar visādām paša gādātām antenām vari traucēt citiem

 

#Neizmantot modemus, kas nav saskaņoti ar Lattelecom

vari izmantot, tikai tādā gadījumā LTC nepieņems pretenzijas par pakalpojuma kvalitāti

 

#Pieslēgto datoru nedrīkst izmantot kā interneta serveri

a bet loģiski... Kurš maniaks to taisās darīt uz šāda pieslēguma...

 

#Vienu pieslēgumu jāizmanto ne vairāk kā vienam datoram

tas tā puspajokam, DSLiem arī nedrīkst (nedrīkstēja) pieslēgt vairāk par 1 datoru. Kurš gan to ievēro un kuram ir kaut kas bijis par to... Tas esot rūpējoties par to lai klients pārāk ātri nepārsniegtu savu trafika limitu...

 

#Failu apmaiņas programma (peer to peer savienojumi) ir ierobežoti

arī pamatā rūpējoties par klientu. Lai nenotērē savus megabaitus vienā dienā...

 

 

p.s. tas ir kā man skaidroja. Kaut kur piekrītu, kaut kur varētu arī pastrīdēties...

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Lapais, es tikai nesaprotu, kur ir problēmas atļaut VPN? Trafiku maz tas tērē. Citādi mums adminam viss LTK/Triatel adrešu reģions jārezervē rūterī, lai es pie darba varu caur RDC konektēties.

Link to comment
Share on other sites

nezināju ka VPNs arī piegriezts... Prezentācijā šis jautājums nepacēlās, bet tā kā pus pa miglu nāk prātā ka prezentētājam bija VPN klients uz datora un šķiet, pat strādāja...

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...