Jump to content

Pamācība LCD pie LPT


Dundurs
 Share

Recommended Posts

Labs vakars bootiešiem. Beidzot izdomāju uzrakstīt nelielu pamācību kā pieslēgt LCD pie LTP porta. No sākuma man likās, ka uzmeistarot LCD pie LPT porta būs grūti, bet beigās viss izrādījās vienkārši.

 

Sākšu ar to, ka pirms kāda laiciņa klejojot pa internetu uzdūros pāris interneta adresēm kurās ir parādīts, kā pieslēgt LCD pie LPT porta. Vienīgā problēma bija tā, ka man nebija LCD, un valmierā arī tos nevarēja dabūt. Tā nu vienu reizi, kad biju Rīgā devos uz latgalīti iepirkt diodes un pāris citus sīkumus, un vienā no tajām būdām pamanīju LCD moduļus. Uzreiz izdomāju, ka vajadzētu īstenot seno domu par LCD moduļa pieslēgšanu pie LPT porta. Tā nu spontāni nopirku LCD moduli par 7ls, sākumā man likās, ka tas ir lēti, vēlāk atkāju, ka tā ir normāla naudas izkāšana. Nu neko devos atpakaļ uz mājām un uzreiz ķēros pie darba. Pirmais mēģinājums bija neveiksmīgs un savu 2x16 LCD moduli nosvilināju. Patiesībā problēma bija tā, ka LCD pinouti nebija standarta secībā. Tā nu LCD meistarošanu atliku uz nedēļu.

 

Savu jauno LCD pasūtiju Argusā Tas bija 4 rindu un 20 simbolu LCD modulis, ar zilu backlight un baltiem burtiem. Starpcitu ļoti lēts. Maksā 7,20 Ls un piegāde uz valmieru izmaksāja 2,50 Ls. Links uz LCD

 

Tad nu ķēramies pie lietas.

 

Paciņa

1231020463.jpg

 

Un tās saturs

1231019876.jpg

 

 

Un tagad pie sagatavošanas darbiem.

 

Mums būs vajadzīgs LPT kabelis

 

Šāds te:

1231019868.jpg

 

 

Tālāk no šī vada mums ir jāiegūst pats štekeris, iespējams, ka viņu var arī atsevišķi kaut kur nopirkt tā pat būtu labāk, jo izdabūt šito štekeri ārā no izolācijas ir ļoti grūti.

1231019873.jpg

 

Tālāk vajadzētu sākt lodēt. Par cik man nebija multimetrs ar ko pārbaudīt kurš vads ir pielodēts pie kura štekera, es vienkārši LPT vadam nogriezu abus galus un pārgriezu izolāciju visā garumā, un izņēmu visus tos mazos vadus ārā.

 

1231019871.jpg

 

 

Tālāk pie shēmas.

Šajos abos linkos ir labi viss aprakstīts: links links2

 

 

Lūk pati shēma.

1231023964.gif

 

Man grūtības sagādāja noteikt LPT štekerim pinus. Shēmā it kā ir uzzīmēts, bet es nevarēju saprast no kuras puses tas ir domāts vai no tās ,kur lodē klāt vadus, vai no tās, kuru sprauž mātesplatē.

Izrādās no tās, kuru sprauž mātesplatē. Sākumā biju nepareizi salodējis.

 

Šai bildei vajadžetu ieviest skaidrību

1231023962.jpg

Visiem pinoutiem nesaliku ciparus, bet domāju, ka sapratīsiet tāpat.

 

 

Tālāk atliek tik lodēt pēc shēmas.

Nezinu cik labi esmu salodējis, bet ši man ir pirmā reize, kad lodēju kaut ko pie kādas shēmas. Galvenais izmantot konofoliju, lai vadus smuki var pielodēt. Sākumā smuki jāapalvo vadi un tad jāpielodē pie shēmas.

1231020465.jpg

 

Man tas viss galā izskatās apmēram šadi:

1231020469.jpg

 

Laiks pirmajam testam:

Ja redzat šādu attēlu, tad viss ir kārtībā.

1231020467.jpg

 

Tālāk ekrānam vajadzētu arī kaut ko iebarot. To ļoti vienkārši var izdarīt ar programu LCD Smartie

Novilkt viņu var ŠEIT Vai arī pielikumā.

 

Bet, lai šī programa darbotos ir vēl nepieciešams draiveris, kas ļauj kontrolēt LPT portu. To var novilkt pielikumā.

 

Tālāk jau atliek vizuālais noformējums. Es izdomāju LCD ekrānu ievietot paštaisītā panelī.

Paneli veidoju no 2 cd-rom vietu aizbāžņiem, tos salīmējot kopā, un vēlāk izveidojot tajā logu.

 

1231020898.jpg

 

Līmēju kopā ar moment līmi un karsto līmi.

1231020900.jpg

 

1231020902.jpg

 

 

Par materiāla kvalitāti lūdzu nepiesieties. Logs tika izveidots precīzāks, tikai nav bilžu. Panelis tiks nošpaktelēts un nokrāsots, jo vienā vietā ar drēmeli ieskrāpējās robs.

1231021115.jpg

 

Visbeidzot LCD moduli pie paneļa piestiprināju ar karsto līmi, BET ir jābūt uzmanīgam, lai līme nesabojātu ekrānu.

1231021117.jpg

 

Lūk pāris bildes no iznākuma:

 

1231021119.jpg

 

1231021120.jpg

 

1231021240.jpg

 

Kopējais skats ar lcd korpusā.

 

1231073453.jpg

 

1231073456.jpg

lcd_smartie_v5.4.zip

dsstester_DLPORTIO.zip

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Guest biivers

O, jau asj kādi 6 gadi kopš šādu pašu taisīju... foruma dzīlēs vēl mētājas :)

Prieks ka vēl kāds saprot, kurā galā lodāmurs turams un kādā virzienā smadzenes kustināmas...

Link to comment
Share on other sites

Nice, un nemaz nav dārgi, varēji tik iemest attēlu kā izskatās tas LCD pie panelīsiem gaismā, uz kopējās kastes fona.

Cepums autoram, labi pastrādāts :good:

Link to comment
Share on other sites

Nu re, super. Man patīk ka tiek attēlots procesora un ram noslodze un pārējās fīčas.

Link to comment
Share on other sites

Nēnu skaisti :)

 

Btw, neesi meklējis, kā ir ar kaut kādiem krāsainiem LCD un/vai ar tādiem, kam pikseļi nav grupēti rindās/kolonnās (tb nevis "4 rindas pa 20 simboliem", bet, piemēram, 320x240 px)?

Link to comment
Share on other sites

Aizmirsu piebilst, ka tā poga ir CCFL, jeb "neona" ieslēgšanai, izslēgšanai. Bet viņu varētu izmantot arī LCD backlight izslēgšanai. Citreiz gribas tam LCD izslēgt to spilgi zilo gaismu.

 

Binary, neesmu īsti interesējies, kā ir ar tādiem ekrāniem. Lai gan vienreiz youtube manīju video, kur čalim ir nekrāsainais LCD nevis rindu, bet ar izšķirtspēju. Varēja būt apmēram 320x240

Link to comment
Share on other sites

Galvenais izmantot skābi, lai vadus smuki var pielodēt.
Te laikam ir ieviesusies drukas kļūda, jo skābi saturošu kušņu lietošana (ZnCl, salmiaks) elektroniskas lodēšanai ir nāvējoša.
Link to comment
Share on other sites

es ar lodēšanai izmantoju veco labo konofoliju. skābe lai paliek spaiņiem.

p.s. lodāmuri made in china ir garām. pats izmantoju vēl no rūpnīcas VEF dabūtos 36 voltu lodāmurus ar vara uzgali.

Link to comment
Share on other sites

nezinu par nāvējošu, bet kādreiz stāstīja ka skābes lodējumi sairstot pēc kāda laika. (nu noteikti tie nav 5 gadi, bet vairāk)

Link to comment
Share on other sites

Skābi saturošie kušņi vada elektrību, un veicina metālu koroziju. Ar laiku vara vadi un plates metalizētie celiņi, skābes iedarbībā noārdās un, ja tā skābe ir tikusi zem vada izolācijas, tad noārdīšanās notiks ļoti ātri.

Link to comment
Share on other sites

es parasti lodēšanai nopērku alvu pildītu ar kušņiem + atsevišķi gabalus ar konofoliju. Pietiek ilgam laikam. skābi tiešām parasti izmanto saimniecības lietu lodēšanai nevis radioelektronikā. Nu jā tagad jau vēl tās zaļās tehnoloģijas - bezsvina alvas ut.t.

Link to comment
Share on other sites

Nu cerams, ka man nekas tur nesaēdīdies :) Nu ja tomēr arī saēdīs, tad būs mācība. Tūlīt izlabošu.

Link to comment
Share on other sites

Diezgan labs jautājums. Ar parastu slēdzi visam būtu jāiet, bet kā ar potenciometru, īsti nezinu. It kā jau vajadzētu iet. Bet vai pašam LCD patiktu, ka viņam regulē backlight spriegumu nezinu. Kāds varētu pamēģināt.

Link to comment
Share on other sites

Pašam par šādām rotaļlietām nojausma minimāla, vismaz pagaidām... Bet nu vēl jautājums - kāds ir skatījies, kā šitām rotaļlietām ir ar USB? t.i., cik reāli ir pieslēgt nevis pie LPT, bet pie USB?

Link to comment
Share on other sites

Jā, tiešī gribēju par to pastāstīt. Cik zinu jaunajām mātes platēm nav LPT porta. Tātad atliek 2 varianti:

1. Meklēt LPT PCI karti vai

2. Pirkt USB LCD Moduli

 

Ir iespējams nopirkt LCD moduli, kas darbojas no USB, latvijā neesmu manījis. Tur tā štelle ir bišku savādāka. Tur LCD modulis nāk gatavs, tik spraud iekš usb un gatavs. Tos LCD var mierīgi vadīt ar mans pieminēto LCD Smartie.

 

USB LCD moduļi

Link to comment
Share on other sites

malacis tieshaam skaiti! un tie bishku ne par teemu ar ko graveeji organiskajaa stiklaa?

Link to comment
Share on other sites

Par to būs bišku cits stāsts. Gravēju ar parasto drēmeli. :)

 

Ps. Nevienam nebūs iebildumu, ja šito pielikšu pie PC Modding jautājumi un atbildes augšā pie citām pamācībām?

Link to comment
Share on other sites

Aha, nu skaidrs par to USB, paldies :) Jautājums bija ne "jaunas MoBo", bet gan portābļa dēļ :)

Link to comment
Share on other sites

Ģenerālis

Patiešām skaisti. Noteikti izmēģināšu. Tik man pirmā dzirdēšana par tādu LPT kabeli. Cik es saprotu, vinš tika izmantots, lai pieslēgtu vecākus printerus utt. ?

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Guest EnS

Ha, šodien uztaisīju tādu mantiņu, bet aplauzos, kad bija gatava, un gribēju slēgt klāt... izrādās manai ASUS P5W paltei nav LPT porta... rofl... :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Лёха

Ļoti atvainojos, bet ir kādas iespējas pieslēgt tadu ldc displeju ( pie ltp, usb vai vga).

Viņam ir viens trūkums viņam nav tuchscreen bet pats displejs strada.

post-86657-0-69332500-1305361542_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

Dundurs
(labots)

Stipri šaubos. Tam displejam ko slēdzu ir iebūvēts kontrolieris, kas prot pievadīto signālu, tēlaini izsakoties 1 un 0, pārvērst grafiskos simbolos/ciparos/burtos.

 

Lai gan, zinu, ka daži krāmēja klāt 33. noķeļu (3310) displejus. Bet tur arī diezvai piesvieda vienkārši LCD matricu.

Labots - Dundurs
Link to comment
Share on other sites

Malacis, skaisti uztaisji. Pats ar kādu laiku atpakaļ gribēju ko tādu uztaisīt, youtube liela izvēle ar dažādiem piemēriem, pārsvarā skatījos tādus variantus, kur pašam jātaisa kontrolieris, tādēļ rokas tā arī nepieliku, bet, ja jau argusā var dabūt gatavu, un softs ar pieejams, varētu uztaisīt.

 

Kas attiecas par apgaismojuma kontroli, varētu mēģināt ar PWM, vismaz lapšos ekrāna apgaismojums tā tiek kontrolēts.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
kaspich

apd%(^((& un nepiecelties..

nu, ja shaada liimenja 'konstrukcijas' bootaa izpelnaas plashu atziniibu un ir taa veertas, lai veidotu atseviskju teemu.. es esmu uz mutes.. skumji.. vienkārši skumji..

piedodiet, nenoturejos. vienkārši teema paraadiijaas foruma pamatlapaa..

  • Slikti! 6
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

kaspich

 

Visas iespējas veidot labākas tēmas ar labākiem projektiem. Ja sākam apstāstit, liekam savus garadarbus priekšā.

 

Labāk uztaisi statistiku, cik prot ar lodāmuru/elektroniku utt. strādāt un iespējams, nāksies tev uz mākslīgā zemes pavadoņa pārcelties uz dzīvi, jo kopējais līmenis galīgi neatbildīs tavam standartam. Rādās, ka arī tuvākos 100 gadus statistika nemainīsies.

 

Te tomēr ir tehnikas forums un maz no tevalo.lv pastāvīgā kontingenta.

Labots - Mežavecis
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Kaspish vienkārši ir ļoti sarūgtināts, ka vakar nolietais foruma biedrs pats kautko strādājošu salodējis un jau sen.

Link to comment
Share on other sites

Dundurs
(labots)

Izskatās ,ka vienkārši biedram kaspich ir personiskas problēmas ar mani, kopš vakardienas topika par S90, kuru nācās slēgt. Sāks tagad meklēt katru manu rakstu un nod***t. Nav jau mana bēda, ka dažam te problēmas dzīvē. Lai vai kā visam ir savas robežas. Un ja tas tā turpināsies, tad nāksies kādam uz pāris dienām apdomāt savu rīcību.

Labots - Dundurs
Link to comment
Share on other sites

kaspich

neko nemekleeju. izleca 1. lapaa.

puis, man Tavi memmesdeelinja draudi - pilniigi paraleeli. uzskati, ka ir korekti uzsaakt monologu par manaam 'probleemaam' un tad nolokot teemu?

Tu raadi savu prasmi konkreetos darbos, nevis psiholohu teelo.

tikai smurguleenam jaaslepjaas zem 'moderators' pilnvaraam. ;)

  • Slikti! 7
Link to comment
Share on other sites

  • Ronalds unpinned this tēmaa

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...