Jump to content

Personīgo izdevumu uzskaites un budžeta plānošanas risinājumi


VIL
 Share

Personīgo izdevumu plānošana un budžeta izpilde  

103 members have voted

  1. 1. Vai Tu regul?ri pl?no un kontrol? m?ne?a/gada bud?etu?

    • Bud?etu nepl?noju un izdevumus nekontrol?ju
      32
    • Bud?etu pl?noju, bet izdevumus nekontrol?ju
      22
    • Izddevumus uzskaitu, bet vienota pl?na nav
      30
    • Bud?etu pl?noju un kontrol?ju izpildi
      14


Recommended Posts

2007. gada nogalē BOOT forumā izraisījās diskusija par grāmatu uzskaites risinājuma izveidošanu, kuras laikā pieskārāmies arī izdevumu uzskaitei, kas realizējama ar OpenOffice Calc palīdzību.

 

Sveicināti!

Vai kāds varētu ieteikt programmu, ar kuras palīdzību varētu uzskaitīt/aprakstīt piemēram grāmatas. Tipa es domāju, ka varētu būt kaut kāds vizuāls izskats skapim, kur piemēam uzklikšķinot uz konkrētā nodalījuma, plaukta, varētu redzēt, kas tur atrodas. Un otrādi ievadot autoru/nosaukumu varētu parādīt kur tā atrodas. Ja kāds ir strādājis piemēram ar kaut kādu iekārtu menedžmentu, iespējams sapratīs par ko runāju, tikai tur grāmatu vietā ir plates:) Varbūt ar kādu klasisku progu var pac šitādu verķi uztaisīt.

 

Pēcāk forumā ir bijušas diskusijas, kurās daži biedri ir atzinušies, ka ir elektroniski plānojuši budžetu un elektroniski kontrolējuši budžeta izpildi. Arī es pats vienā topikā solījos padalīties ar savu uzskaites metodi.

 

Šobrīd tēma atkal ir aktuāla, jo pie ierobežotiem resursiem, svarīgu lomu spēlē efektīva resursu izmantošana. Piemērs: ja nauda dārgāka par laiku, tad par to pašu naudas summu var iegādāties TV uzreiz vai divus pēc gada. Savukārt efektivitāti palielināt palīdz plānošana un domāšana.

 

Jautājums: plānojam vai neplānojam budžetu? Izpildi kontrolējam vai nekontrolējam? Izmantojam datoru vai kladīti? Varbūt telefonu? Smartfoņiem lieli ekrāni - kamdēļ gan neizmantot šo priekšrocību?

Kādus programmatūras risinājumus izmantojam?

 

Varbūt ir vēl kādas atziņas, ko vēlaties pastāstīt foruma lasītājiem?

 

Papildināts: pērn forums.delfi.lv redzēju linku uz šādu web resursu, kas piedāvā xls templeitus budžeta plānošanai: http://budzets.times.lv/

Link to comment
Share on other sites

Es to visu lietu daru tomēr elektroniski, bet izmantojot, veco labo notepad un kalkulātora palīdzību ;) Ja man vajag iekrāt tad es sakrāja, bet ja vajag tērēt tad es to naudiņu tērēju, tā kā šobrīd esmu nolēmis bišku vairāk iekrāt, jau ar veco gadu aizejot esmu visur vajadzīgās lietās iegūldījis, tad nu ar jauno gadu sākšu iekrāt, bet nu redzēs kā bus :)

Link to comment
Share on other sites

Pats arī uzskaitu mēneša izdevumus. To esmu jau darījis pēdējos 20 gadus. Tas ir labs veids, kā trenēt sevi, netērēt par daudz, vai neapdomīgi. Katru mēnesi uzskaitu savus izdevumus. Viss man ir sadalīt pa kategroijām - pārtika, izklaide, auto, saimniecības preces utt. Tad arī mēnēsa beigās uzskaitu. Īpaši naudas ierobežojumi man nav, tjipa pārtikai tagad tikai 200Ls. Kad ieeju veikalā pērku, kas pa acij gadās, vai iepatīkas. Uzskaitu visu, lai redzētu kur nauda aiziet. Mhh.. tie cilvēki kuri neskaita izdevumus, iesaku pamēģināt un redzēsiet cik daudz naudas aiziet nevajadzīgos s*dos. Iesaku iepierkties ar karti, lai pēcāk ibankā var ērti palūrēt kas pirkts, jo sākumā čeki vienmēr tiks aizmirsti.

 

Pats izmantoju MS Excel, ērti, ātri un vienkārši.

Link to comment
Share on other sites

ir cilvēki grāmatveži un ir parastie, kuri neskaita. vienkārši tērēju un viss, visvairāk jau laikam aiziet hobijos: cope, elektronika, foto. paikā nezinu - cik ? - nerēķinu galīgi. nosacīti sadalu ieņēmumus 2 daļās: daļa tekošajiem maksājumiem, daļa izklaidei, gadu gaitā zinu cik +- aizies konkrētajai vajadzībai. ir pat tā ka it kā neko nevajag, bet es tāpat sēžu i-netā un meklēju gadžetu ko nopirkt. šodien piem. nopirku restaurētajam vef 101 oriģinālos skaļruņus, tas nekas ka man tagad ir lieki 4 jauni rrr skaļruņi. ik pa laikam veidoju tādu kā NZ neparedzētiem izdevumiem. Protams ir likumsakarība = lielāki ieņēmumi - lielāki izdevumi.

viss atakrīgs no vēlmēm, zinu kadrus kas braukā ar bmw x5 un iepērkas maximā (tikai lēto gal;u- sardales, pelmeņi ut.t.) un lielāko daļu maksā līzim. Katram savas prioritātes.

Labots - osscar
Link to comment
Share on other sites

Nav nekādu investīciju 'shēmu' vai citu sarežģītu lietu, lai ar savu budžetu netiktu galā galvā. Pie lielākiem pirkumiem tikai tiek nopietnāk parēķināta atdeve/izdevīgums. Galvenais ir price/performance katram pirkumam, grūtākais ir pieņemt lēmumu tērēt, jo bieži ieslēdzas 'uber' racionālisms un tiek garām palaistas lietas/aktivitātes, kas nestu gan morālu gan materiālu gandarījumu, bet tomēr nebūtu pašas-pašas-izdevīgākās. Īsāk ir grūti vēl novērtēt ieguvumu no morālā gandarījuma un komforta, tip atļauties varētu, bet nafig ja var izstikt.

Link to comment
Share on other sites

Es esmu plānošanas un uzskaites atbalstītājs. Pats izmantoju paša sagatavotu "exceli" ar atsevišķu lapu katram mēnesim.

Formāts: ods Aplikācija: OpenOffice Calc

 

Tā kā šodien sagatavoju dokumentu 2009. gadam, varu to publicēt forumā. Kā augstāk minēju, biju to solījis kādam foruma dalībniekam.

Izmantošanas un izplatīšanas noteikumi atbilstoši GPL.

 

Kā pareizi lietot:

1) iepazīstamies un koriģējam ienākumu/izdevumu pozīciju kodus un nosaukumus. (vienmēr varam izlīdzēties tikai ar vienu pozīciju I = Izdevumi)

2) sagatavojam ienākumu plānu (alga, regulārie ienākumi, neregulārie ienākumi, vienreizējie periodā gaidāmie ienākumi)

3) sagatavojam izdevumu plānu (vispirms pastāvīgie izdevumi: dzīvoklis, tv, internets,telefons, bet tam izdevumi no ikdienas pieredzes) --> šeit ir brīdis, kad koriģēt atsevišķas izdevumu pozīcijas, ja budžetā rodas iztrūkums vai nepietiekams pārpalikums

4) mēneša garumā piefiksējam izdevumus un ieņēmumus formātā: datums, pozīcija, summa --> ar formulām automātiski tiek aprēķināts aktuālais ieņēmumu/izdevumu kopsavilkums

Ieteikumi:

a) veicot regulāros maksājumus, iesaku ielikt atzīmi blakus rindai plānā, kas ļauj neaizmirst samaksāt un neļauj samaksāt vairākkārt

b) mēneša beigās iesaku nofiksēt banku kontu atlikumus, pensiju plānu uzkrājumus utml.

 

Savu uzskaites tabulu ik pa gadam attīstu. 2009. gada izmaiņas:

a) atsevišķā lapā automātisks gada kopsavilkums [līdz tam kopēju summu ik mēnesi ar roku]

b) izdevumu plāna un fakta uzskaite un kontrole [līdz tam bija tikai izdevumu fakta kontrole]

c) ienākumu plānošana [līdz tam pilnu naudas plūsmu plānoju atsevišķi]

 

2009.01 lapā iekopēti parauga dati. Lai apskatītu, kā mainās cipariņi gada kopsavilkumā, citu mēnešu dati jāaizpilda jums pašiem.

 

>> 090103_Izdevumu_uzskaites_un_budzeta_planosanas_risinajums_v4.0.ods

 

Prasības: OpenOffice 3 vai jaunāks

Link to comment
Share on other sites

Kurās vietās? Varbūt vari iemest gabaliņu ekrāna.

 

Atsauce uz neimiem ir apzināta izvēle, ko izmantoju faktiski no 2. versijas, kas vēl bija xls formātā.

 

Es izmantoju OpenOffice 3.0.0.

Tūliņ pārbaudīšu dokumentu uz laptopa. [cits dators + cita OS]

Link to comment
Share on other sites

Es uz laptopa pavēru ar XP + OO2 ==> nebaudāmi. Pašlaik ņemu nost OO2 un likšu OO3.

Pārbaudīts: XP+ OO3 ir kārtībā. Sākontējais konfigs: Vista + OO3 arī bija kārtībā.

 

Slēdziens: lai būtu savietojamība ar vecajām versijām, vai nu bija jāseivo vecajā formātā, vai arī ar veco versiju. Nekādas modernas konstrukcijas dokumentā nav izmantotas.

 

--> dokuments ir radīts tīri OpenOffice, tādēļ tam būtu jābūt neatkarīgam no platformas.

 

MS Excel šito diemžēl neatver :(

Ok, pārseivošu uz xls bez jebkādām darbības garantijām.090103_Izdevumu_uzskaites_un_budzeta_planosanas_risinajums_v4.0.zip

 

Izskatās, ka cietis būs tikai krāsojums. Formulas strādā.

Strādā pat references startp lapām (OO ir cita pieraksta sintakse), bet pieklibo nulles summu slēpšana. OO summai nulle ir uzlikts stils "nerādīt"

Link to comment
Share on other sites

Pats kopš dzīvokļa kredīta paņemšanas veicu uzskaiti.

Sākumā uzskaite tika vesta tikai lai atsekotu cik iztērēts remontam, bet pēc tam tika papildināts ar ailēm pārtika, transports, kredīts, izklaides, lielie pirkumi utt.

Uzskaite pamatā tiek veikta vienīgi summu līmenī, tas ir ja tiek iets pēc pārtikas tad uzskaitē parādās tikai rēķina kopsumma nevis tiek uzskaitīt visi pieni,maizes, kartupeļi un šokolādes.

 

Rezultātā šobrīd pēc vairāk kā 2 gadu uzskaites varu teikt sekojošas lietas:

1. veicot uzskaiti šobrīd VARU skaidri pateikt cik kam tiek mēnesī iztērēts

2. esmu INFORMĒTS cik mēnesī ģimenei vajag minimāli naudas, lai samaksātu visus kredītus, paēstu un pabarotu kaķi :)

3. PAREDZU kāda ir turpmākā pusgada ienākumu un izdevumu struktūra un kādi finanšu rezultāti būs sasniedzami.

4. ZINU ko tuvākā pusgada laikā varu atļauties iegādāties nepiesaistot kredītus/līzingus un nebūt bankai parādā.

 

Te ir pieredze un mana excel veidne:

http://lv.wordpress.com/tag/gimenes-budzets/

 

Savukārt tiem kas saka ka tēriņi visu laiku ir daudz maz vienādi piemērs ar maniem pārtikas izdevumiem par 2008 gadu:

 

01.Feb.08 Ls 246

01.Mar.08 Ls 234

01.Apr.08 Ls 204

01.Mai.08 Ls 210

01.Jūn.08 Ls 286

01.Jūl.08 Ls 213

01.Aug.08 Ls 233

01.Sep.08 Ls 146

01.Okt.08 Ls 299

01.Nov.08 Ls 160

01.Dec.08 Ls 377

 

Kā redzam cipari lēkā pat par 100Ls/mēnesī. Toties summā var redzēt ka vidēji tiek tērēti 237Ls, kas šogad sakarā ar PVN pieaugumu rezultēsies vidēji ar 250Ls mēnesī.

Tā veicot prognozi par visām izdevumu pozīcijām var saplānot nākamo pusgadu lai uz Jāņiem varētu uztraukties par to kur dabūt dzīvo alu nevis kā savilkt galus kopā un atmaksāt nākamo kredītmaksājumu.

Link to comment
Share on other sites

Perfekta rakstu sērija. :drinks: Man sevišķi patika 3. daļa, jo tad risinājums ir redzams darbībā.

 

Bez skaitliskā attēlojuma ļoti noderīgs ir grafiskais kopskats: ieņēmumi, izdevumi, cilvēka kopējā vērtība, t.i., "kopsavilkums"

Viena rinda vienam mēnesim ļauj datus aplūkot kompakti arī par vairākiem gadiem uzreiz.

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Es savā risinājumā ilgermiņa problēmu risināju līdzīgi, apkopojot mēneša rezultātus vienā rindā un 12 rindas apkopojot gadā.

Attiecīgi uz nākamā gada exceli tiek pārkopēts N iepriekšējo gadu kopsavilkums.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

 

Pēdējos gados esmu saskāries ar 2 jautājumiem, kurus mana shēma skaisti neļāva risināt:

a) nodokļu plānošana ar akcentu uz IIN atgūšanu [prasa veidot 12 mēnešu IIN deklarācijas prognozi]

b) naudas plūsmas plānošana [ir epizodes, kad nedzīvojam parasti ,bet dzīvojam perfekti: punktos x,y,z gribam izlaist cauri max iespējamo naudas plūsmu tā, lai necieš ikmēneša izdevumi un fizioloģiskās vajadzības]

Šķiet, ka arī apskatītajā rakstā tas nav atklāti paveicams.

Link to comment
Share on other sites

Ģimenes naudiņas netiek elektroniski apstrādātas, jo viss ir kā uz delnas. Nav to naudiņu tik daudz, lai nesatilptu galvā.

 

Darbā - oooooo...... katra minūte, kats santīms, kaut arī to neviens neprasa. Lietoju OOO Calc.

Labots - WildGun
Link to comment
Share on other sites

Instigater

Man ir tikai ģenerālplāns, ka vot tajā mēnesī derētu, piemēram, uzlikt jaunu sētu apkārt mājai, vai aizbraukt kādā ceļojumā, attiecīgi tiek plānoti pārējie izdevumi, un, ja gadās kas neplānots, tad tiek būtiski optimizēti izdevumi, nu bet vispārīgi nav nekad bijis tā, ka naudas nav par ko ēst, pietrūkst tikai izklaidēm.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Tīklā atradu šādu lapu: http://www.arise.lv/majas-gramatvediba/index.html

 

Mājas grāmatvedība

«Mājas grāmatvedība» ir izstrādāta Krievijas kompānijā Keepsoft, kam ir liela pieredze (kopš 1998.gada) mājas lietotāju finansu uzskaites programmu veidošanā. Tā ir populārākā krievvalodīgajā internetā pieejamā personīgo finansu uzskaites programma un ir saņēmusi vairākus apbalvojumus kā arī pozitīvas lietotāju atsauksmes.

 

SIA "Arise" ir «Mājas grāmatvedības» latviskās versijas izplatītājs Latvijā. Mēs arī sniedzam atbalstu, ja lietotājiem ir radušās kādas neskaidrības vai jautājumi sakarā ar šo programmu. Mūsu mājas lapā ir iespējams apskatīt ekrānuzņēmumus kā arī lejupielādēt bezmaksas programmas izmēģinājuma versiju.

 

Izmēģinājuma versiju var lietot bez maksas 30 dienas, kuru laikā Jūs varat izlemt, vai tā apmierina Jūsu vajadzības. Ja vēlaties lietot šo programmu ilgāk, tad to nepieciešams iegādāties.

Link to comment
Share on other sites

Pagaidām izmantoju maximā, rimī nopērkamu, laikam bij pa 99santīmi, lietuviešu izstrādāta "Manas bankas" programma. Vienkārša arī lv valodā.

mājas vajadzībām pagaidām pilnībā apmierina.

Link to comment
Share on other sites

Izmantoju iFinance

 

Tā kā gan man gan sievai ir konti vairākās bankās, čupa debet/kredītkaršu, visādi un dažādi rēķini u.t.t., tad regulāri nojūk cik kur ir vai nav atlikumu... Katru reizi iet pie bankomāta vai e-bankā skatīt, cik tad nu kur ir... laikietilpīgi un apnicīgi.

 

Tad nu augstāk minētais softs ļoti smuki parāda gan atlikumus katrā kontā/kartē atsveišķi, kā arī visu kopā, gan ienākumus/izdevumus pa grupām, kategorijām, tagiem smukās diagrammās un grafikos.

 

Baigi ērti. :)

 

Galvenais iemesls šādai uzskaitei - ne vēlme izzināt kur ko ietaupīt, bet gan iespēja jebkurā brīdī zināt kontu un karšu pieejamos atlikumus, kā arī tīri interesei - smuki apskatīt, cik uz ko aiziet gan proporcionāli, gan faktiski... :)

Link to comment
Share on other sites

...konti vairākās bankās, čupa debet/kredītkaršu,

Šito es nekad īsti neesmu sapratis - kam vajag vairāk par 1 norēķinu kontu un 1 kredītkarti (nu labi - max 2)?

Tas tāpat kā sadalīt HDD npadmsit partīcijās un tad domāt cik nu uz katras ir brīvas vietas, jo nav kur dvd imagi nolikt.

 

Savulaik kad gatavojos ņemt kredītu dzīvokļa pirkšanai es kādu pusgadu pasekoju ko un kā tērēju,

lai saprastu, cik īsti kam aiziet un pie vajadzības par cik būtu iespējams ierobežot tēŗiņus.

IMHO lietderīgi. Toreiz pats uztaisīju accessā pāris tabuliņas.

 

Tagad es pat aptuveni nezinu cik kam iztērēju, bet tā kā pirms algas dienas no sausas maizes nav jāpārtiek,

tad īpaši par to neuztraucos. Kā teikt - laimīgs nav tas, kam ir daudz naudas bet tas, kam pietiek :)

Labots - Rik0
Link to comment
Share on other sites

Rik0 - esi dzirdējis teicienu, ka nevajag glabāt visas olas vienā grozā?

Kaut vai dēļ tā, ka ja ar vienu banku sanāk mēsli, paliek otra.

Un bankas kontiem ierobežojumu uz izaugsmi parasti nav, tā kā salīdzinājums ar HDD partīcijām ir nekorekts :)

 

Mana sieva jau kādu nedēļu testē VILa ieteikto mājas grāmatvedības progu un saka ka laba esot :good:

Link to comment
Share on other sites

Norēķinu kartes vajag vismaz 2:

a) ja vienā bankā ir tehniskā pauze, tad otra banka strādās

b) ja viena karte expirējas vai arī pārsniedz limitu, ir otra karte

 

Divas krīta kartes ir interesanti, lai būtu potenciāla iespēja savākt ātro kredītu pusgada algas apmērā [īpašiem gadījumiem: piem., jāpērk auto, jāremontē dzīvoklis utml]

 

Pa norēķinu kontam vajag katrā bankā, kurā darbojies. Tur īpaši izvēles nav.

Kāpēc vajag vairākas bankas? skat. piemērus ar vairākām kredītkartēm + viena banka specializējas uz apkalpošanas ērtumu, bet cita piedāvā labus depozīta %.

Link to comment
Share on other sites

Rik0 - esi dzirdējis teicienu, ka nevajag glabāt visas olas vienā grozā?

Kaut vai dēļ tā, ka ja ar vienu banku sanāk mēsli, paliek otra.

Es ļoti apzināti rakstīju - "norēķinu kontiem".

Rezervers es norēķinu kontā neturu, tam domāti depozīti un attiecīgi tie arī var tikt izvietoti dažādās bankas,

bet tam īsti nav nekāda sakara ar ikdienas tēriņiem un to uzskaiti.

 

Laikam esmu veikminieks, bet neatceros, ka bankas dēļ pēdējos gados man kartei būtu atteikta autorizācija.

(un karti izmantoju diezgan intensīvi) Karte negaidīti experiējas? Ja ir 10 kartes tad tā notiek, bet 1 jau to datumu var atcerēties :)

 

 

> Pa norēķinu kontam vajag katrā bankā, kurā darbojies. Tur īpaši izvēles nav.

>

Bet neviens tak neliek to kontu izmantot. Jā, reāli man ir vairāki norēķinu konti, bet praktiski izmantots tiek tikai viens, pārējie stāv uz 0.

Labots - Rik0
Link to comment
Share on other sites

Teiksim ir kartes, kuras viena banka izsniedz bet cita ne.

Amex, Mastercard - šīs 2 nav visām bankām.

Ir valstis, kurās VISA neder...

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

A kas vainas ekselim? Saraksti formuliņas un zīmējās grafiki, atskaites :)

Link to comment
Share on other sites

Šito es nekad īsti neesmu sapratis - kam vajag vairāk par 1 norēķinu kontu un 1 kredītkarti (nu labi - max 2)?

 

 

kautvai kartes dazhaadaas valuutaas. Ljoti atkariigs no dziives/darba veida un no iepirkshanaas pieradumiem.

Link to comment
Share on other sites

Varbūt tā ir - līdz šim neesmu saskāries, lai arī ceļoju arī pietiekami. Bet droši vien var atrast visādas vietas.

Reāli biežākā problēma - kartes neņem vispār un tur palīdz tikai "kaš in ze poket". :)

Link to comment
Share on other sites

Ir tāda lieta. Jo Latvijas bankomātu tīkla izlutinātam cilvēkam ir grūti pierast, ka bankomāts nav uz katra stūra :D

Link to comment
Share on other sites

Pagājšpiektdien no rīta LR1 stāstīja arī par Latvijā izstrādāto programmu mobilajam telefonam (nepieciešams Javas atbalsts): Naudas kontrolieris, man gan labāk pie sirds iet jau manis pieminētais Money Watch, taču Naudas kontrolieris ir latviešu valodā, kas dažiem ir aktuāli.

Link to comment
Share on other sites

Guest Naurisr
Mājas grāmatvedība kā reizi ir tas kas vajadzīgs. Samaksāju par programmas pilnu versiju un aizsūtīju e-mailu par to, ka esmu samaksājis. Nepagāja ne stunda, ka saņēmu aktivizācijas kodu. Tagad mēs visa ģimene (5 cilvēki) katrs vedam savu ieņēmumu/izdevumu uzskaiti
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Mājas grāmatvedību pamēģināju. Pietiekami labs risinājums mājai. Vienīgais līzingi, parādnieki tur kaut kā nelīmējas kopā. Atskaitēs proga parāda kopējo summu, nevis to daļu, kas jāmaksā katru mēnesi. Vismaz neizdevās normālu atskaiti kopā ar saistībām uztaisīt.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
(labots)

Tālivaldim: noprotu, ka jautājums ir nevis par PDF izskatu, bet gan par #NAME paziņojumiem rūtiņās.

Problēmas cēlonis: budžeta plānošanas dokuments ir atvērts ar OpenOffice 2.0 versiju, bet tas ir paredzēts darbam ar OpenOffice 3.0 versiju vai jaunāku. Izmantojot pareizo versiju, formulas darbosies, un #NAME vietā būs redzami skaitļi.

 

Prasības pret OpenOffice minimālo versiju ir rakstītas šīs ziņas pēdējā teikumā.

 

Pievienoju 2 attēlus:

a) augšējā postā pievienotā PDF propertiji --> redzams, ka izmantota veca OpenOffice versija

b) gabaliņš no kopsavilkuma tabulas, kas iegūts ar OpenOffice 3.0 -> visi skaitļi redzami korekti

 

 

1246090434.jpg1246091975.jpg

 

P.S. Turpmāk, piesakot programmatūras problēmu pieteikumus, lūdzu nekautrēties un vārdiem aprakstīt problēmas būtību. Tas risinātājiem ļauj patērēt mazāk laika.

 

Lai noskaidrotu, kādi patlaban ir Latvijas iedzīvotāju naudas plānošanas paradumi, Swedbank veica pētījumu un noskaidroja, ka šobrīd kopumā saviem ikmēneša izdevumiem līdzi seko 93% aptaujāto iedzīvotāju, informēja bankas pārstāve Kristīne Jakubovska.

 

Rūpīgāk savu naudu plāno vīrieši – viņi biežāk nekā sievietes uzskaita gan savus ienākumus, gan izdevumus (42% vīriešu pret 30% sieviešu). Savukārt sievietes biežāk nekā vīrieši norādījušas, ka saviem izdevumiem seko līdzi, taču īpašu uzskaiti neveic (45% sieviešu pret 32% vīriešu). Pilnīgu ienākumu un izdevumu uzskaiti visbiežāk (atbildi norādījuši 40% aptaujāto respondentu) veic iedzīvotāji vecumā no 25 līdz 37 gadiem.

 

Avots: TVNET, 2009.07.03

Labots - VIL
pievienots attēls ar OO 3.0 iegūtu kopsavilkuma tabulu
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 5 months later...

Es esmu plānošanas un uzskaites atbalstītājs. Pats izmantoju paša sagatavotu "exceli" ar atsevišķu lapu katram mēnesim.

Formāts: ods Aplikācija: OpenOffice Calc

 

Sagatavoju sava izstrādātā uzskaites risinājuma 2010. gada versiju.

Izmantošanas un izplatīšanas noteikumi atbilstoši GPL.

 

Kā pareizi lietot:

1) iepazīstamies un koriģējam ienākumu/izdevumu pozīciju kodus un nosaukumus. (vienmēr varam izlīdzēties tikai ar vienu pozīciju I = Izdevumi)

2) sagatavojam ienākumu plānu (alga, regulārie ienākumi, neregulārie ienākumi, vienreizējie periodā gaidāmie ienākumi)

3) sagatavojam izdevumu plānu (vispirms pastāvīgie izdevumi: dzīvoklis, tv, internets,telefons, bet tam izdevumi no ikdienas pieredzes) --> šeit ir brīdis, kad koriģēt atsevišķas izdevumu pozīcijas, ja budžetā rodas iztrūkums vai nepietiekams pārpalikums

4) mēneša garumā piefiksējam izdevumus un ieņēmumus formātā: datums, pozīcija, summa --> ar formulām automātiski tiek aprēķināts aktuālais ieņēmumu/izdevumu kopsavilkums

Ieteikumi:

a) veicot regulāros maksājumus, iesaku ielikt atzīmi blakus rindai plānā, kas ļauj neaizmirst samaksāt un neļauj samaksāt vairākkārt

b) mēneša beigās iesaku nofiksēt banku kontu atlikumus, pensiju plānu uzkrājumus utml.

 

Savu uzskaites tabulu ik pa gadam attīstu. 2009. gada izmaiņas:

a) atsevišķā lapā automātisks gada kopsavilkums [līdz tam kopēju summu ik mēnesi ar roku]

b) izdevumu plāna un fakta uzskaite un kontrole [līdz tam bija tikai izdevumu fakta kontrole]

c) ienākumu plānošana [līdz tam pilnu naudas plūsmu plānoju atsevišķi]

 

2010. gada versijā izmaiņu pret 2009. gadu nav. (risinājums sevi ir attaisnojis)

 

>>100101_Izdevumu_uzskaites_un_budzeta_planosanas_risinajums_v4.01.ods

 

Prasības: OpenOffice Calc 3.0 vai jaunāks.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...