Jump to content

Filmēšana sabiedriskās vietās


amatiere
 Share

Recommended Posts

Jābalstās uz vecāku audzināšanu - nelīst citu cilvēku dzīvē.

 

Pārējo var panākt ar platu smaidu un vienkāršu lūgumu (Pa purnu jau nedoss), ar poličiem ir tākā ir .....

 

Esmu ievērojies "Jo garāka truba, jo profesionālāks tu liecies un vairāk tev smaida"

Labots - D.D.D
Link to comment
Share on other sites

Guest Kasparz

Ja divi džeki, katrs izkāpj no melna Li semera uz dod otram melnu koferīti, tos nefotografē. bet ierobežojumi ir tikai tik, cik ierobežojumi ēkās, vai vai objektos ar aizlieguma zīmi fotografēt. Protams, arī elementāras pieklājības un ētikas normas nelīst ar savu objektīvu degunā katram garāmgājējam.

Link to comment
Share on other sites

Man skolā ir projekts. Izdomāju savā filmā parādīt patieso nabadzības seju Latvijā - gribu filmēt ubagotājus, bomžus u.tml. Rīgas ielās.

Link to comment
Share on other sites

tikai neaizmirsti pēc nofilmēšanas viņiem kādu kapeiku iedot ;)

Link to comment
Share on other sites

Vislabākais dokumentālais kino: Ir auksta ziemas diena. Rīgas lidosta. Pēdējais Latvijas iedzīvotājs dodas iekšā lidostā, ar sērīgu acī pamet skatienu uz Dzimteni, tad noslēdz lidostā gaismu, un "puisēns aizlido"! Pāri paliek tikai politiskā elite.

Otrs sižets. Sarunā ar bomžiem un dažiem pensionāriem, lai skrien pakaļ tūristu autobusam, un skaļi lūdzošā balsī prasa ēdienu!

Kas attiecas uz filmēšanu sabiedriskās vietās. Īpaši līst zem meiteņu svārkiem nevajadzētu, urlas apiet ar līkumu, un, pats galvenais - izvairīties filmēt tuvu lielajiem kazino, pašam vienreiz fotografējot netālu no nacoperas sanāca saruna ar apsargiem (bija iedomājušies, ka notiek kaut kas nelāgs)..

Labots - Bonifācijs
Link to comment
Share on other sites

Uz ielas tu vari filmēt, un ar jebko - telefons vai kinokamera - viss viens. Veikalos un privātās teritorijās varētu būt problēmas (tur individuāli jāvienojas), bet ja jau filmēsi bomžus uz ielas (kur gan citur viņi varētu atrasties), tad jau tas pofig.

 

P.S. Bonifācij - ar apsargiem tā ir mūžīgā slimība - kā viņi redz, ka kaut kur tuvumā viņu apsargājamajm objektam tiek kaut kas filmēts vai fočēts, tā galvās salmi aizdegas un pažizņi nāk kasīties...

Labots - Krishius
Link to comment
Share on other sites

Fotomeistars
Skolas projektam pusprofesionālā kamera? :-D

A ko? Ja dara, tad dara smuki, tīri un profesionāli! :D

Ja pazītu cilvēku, varētu tādu izīrēt, viena tāda mētājas...

Link to comment
Share on other sites

Fotomeistars

Protams. Bet tas būs uzkrītošāk... Tev vajag pievērst apkārtējo uzmanību? Iedomājies sevi bomža bezpajumtnieka vietā - pienāk kaut kāda meitene, uzstāda statīvu un filmē... No kaut kādiem dzērājiem vēl pa purnu šitā var dabūt, centrā lombardu daudz... :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

labāk uzsūti pie darba apģērbiem pa 15 Ls sarkanas jakas ar lieliem LNT logo uz muguras, tad neviens nesatraukusies , domās tipa televīzija ieradusies :)

Link to comment
Share on other sites

Fotomeistars

Jāā, bet ar amatieru kameru tur nekā nesanāks - neticēs... :D

 

Tak uz ielas vispār kāds nopietni statīvus izmanto? Vajag uz pleca stutējamu kameriņu.

Link to comment
Share on other sites

Ar televīziju jau arī d*ršās. Bomzim pofig no kurienes tu esi. Ja viņam nepatiks, ka viņu filmē, viņš tāpat ārdīsies.

 

BASS

Protams, ka izmanto statīvus uz ielas. Kāds gan būtu iemesls neizmantot, ja tas ir vajadzīgs un ir iespējams?

Labots - Krishius
Link to comment
Share on other sites

Fotomeistars

Piesol litru krutkas, lai neārdās un čiki briki!

Link to comment
Share on other sites

Filmējot bomžus, kuri bieži vien ir paši vainīgi pie savas nabadzības Tu nabadzību LV neparādīsi. Labāk ir pabraukāt pa laukiem (arī Rīgā var atrast trūcīgas ģimenes ar bērniem) un pafilmēt kā šie cilvēki sitās. Bomži ir pilnīgi visās pasaules pilsētās. Un kas ir nabadzība? Manuprāt, skolotājs kurš strādā uz 1.5 slodzēm un kuram neatliek laika ģimenei un kvalitatīvi mācīt bērnu, bet saņem par to grašus. Tā ir nabadzība, jo no saņemtās algas jau tikai tāda eksistēšana sanāk. Apdzēries un apčurājies bomzis - tā ir nevērība pret dzīvi.

Link to comment
Share on other sites

Fotomeistars

Ai, nu labi, nostāstiiet mani, bet man tie skolotāji jau zaebala, kas viņiem lika par skolotājiem mācīties? Otrkārt, algas viņiem nemaz nav tik mazas, nu par trulu muldēšanu, kafijas dzeršanu, tādu paīsu darba dienu utt. neko vairāk nav pelnījuši, ne sūda viņi nemāca. Treškārt - nu ja jau tik sūdīgi, tad bļa kāda huja pēc vēl sēž par skolotāju, lai iet citur strādāt... Nē, "es esmu skolotājs, es izglītoju jaunatni, es strādāju tikai tādēļ, ka zinu, ka manā vietā neviens viņus nemācīs, nebūs kas"... Jā, jā, stāstiiens!

Ticu, ka ir izņēmuma gadījumi, bet tomēr...

Pie velna viņus!

 

lalalala

Link to comment
Share on other sites

Fotomeistars

Tak lai iet par pārdevēju, ja jau tik maz maksā... Ak nē, trula pļāpāšana ar kolēģēm starpbrīžos, kafijas raušana stundu laikā un pusdienas pārtraukumi vai pat valsts finansēts portablis nespīdēs. Vai vienkārši gods neļauj... Krievu laikos nahaļavu izmācījās nu tik būs!

 

Man laikam no skolas laikiem tāds naids iesējies pret skolotājiem... :oops:

 

čiki briki man 100.posts :drinks:

 

tak ja jau tik maz maksā, lai iet juristos, uzņēmējdarbībā, lai nopelnītu, ir daudz un smagi jāstrādā, kas gribēs, tas sasniegs. Par luni neviens nemaksās, lai iet d***t! A mācīties nekad nav par vēlu!

Link to comment
Share on other sites

BASS kā tev liekas vai 50-60 gadīgs cilvēks, kas visu savu mūžu ir mācijis bērnus var tā vienkārši "aiziet" pastrādāt uzņēmējdarbibā vai juristos? Paskaties, kas notiek valstī, pat jaunie nevar atrast normālus darbus, kur nu vēl vecāka gadagājuma cilvēki. Protams šeit nav runa par jaunajiem 20+ gadus vecajiem skolotājiem. Vini mierīgi var piestrādāt citos darbos. BET pārsvarā latvijā visi skolotāji ir ap 50-60 gadus veci. Tā kā secinājumus izdari pats.

Link to comment
Share on other sites

Fotomeistars

Tu zini, cik maksā skolotājiem? Un kā tad ar pensijām? Viņiem tiešām par maz? Tiem vecajiem?

 

Jā, es laikam tomēr vairāk runāju par tiem 30-40 gadus vecajiem...

Link to comment
Share on other sites

Pag pag, pensijas jau maksā tad, kad aiziet pensijā. Vai tad ne? Es nesaku, ka skolotājiem maksā slikti. Viss ir atkarigs no slodzes. Ar jauniem skolotājiem nav problēmu. Bet ar vecajiem, kuri nevar izturēt tās pilnās slodzes.

Link to comment
Share on other sites

Fotomeistars

Kopš kura laika vecajiem jāiet prom no darba, lai saņemtu pensiju?

Link to comment
Share on other sites

BASS enstāstis apr skolotājiem. Mana muterīte ir skolotāja un es zinu cik viņām maksā. Nefiga. Viņa strādā vairākās skolās un vēl pasniedz privātstundas lai varētu daudzmasz normāli nopelnīt. Darbs skolās nav nekas salīdzinājumā ar to darbu. kas ir jādara mājās ( mājadrabu labošana, kontroldarbi, programmu sastādīšana, kontroldarbu sastādīšana utt. Tas nav tik viegli, kā tev varbūt liekas ).

 

Amatiere domāju, ka vari droši filmēt bezpajumtniekus. Bet labāk protams pirms filmēšanas būtu paprasīt atļauju vai nekas nav pretīm.

Link to comment
Share on other sites

Nu labi, lai nu paliek šīs diskusijas. Un tagad izlasīsim topika nosaukumu un centīsimies pieturēties pie tās tēmas.

Link to comment
Share on other sites

Iedod bomzim divus lašus un tad varēsi pat nointervēt kapēc izvēlējās par bomzi kļūt.

Link to comment
Share on other sites

Fotomeistars

Gliemi, nu labi, nestāstiīšu pretī visādus faktus, jo man vienkārši nedaudz zb šitā tēma! Ko nozīmē normāli nopelnīt? Učukam kas audzina klasi par vienu slodzi (21st) sanāk virs 300ls uz rokas, Tu to noliegsi? Nu valdība solās kaut ko tur arī celt. A ja vēl pensija pienāk, hoķ tie 70ls. Nu nav tik traki, neaizmirsīsim, ka nauda jāpelna tētim un vispār - ja jau tik slikti utt., tad kāpēc vēl turās tajā amatā? Ja jau vēl nav tik veca...

 

gygy

 

Jā, vienkārši, cik atceros, lielākā daļa skolotāju ne sūda nedarīja, KD printēja gatavus kaut kādus, turpat uz vietas laboja i vso... A par informātikas skolotājiem - stāstiām vispār nav ko runāt...

Labots - BASS
Link to comment
Share on other sites

Nav veca, bet ko citu cilvēkam darīt ja neko citu nav mācijusies ...

 

Nu ja visi skolotāji tagad pateiktu ai nah man šito s*du un aizietu prom no darba, tad nebūtu galīgā dibenā ? Tu gribētu lai tavus bērnus mācītu Preiļu Jezups ar 8 klašu izglītību ?

 

Nevar visi būt ierēdņi vai biznesmeņi.

Link to comment
Share on other sites

Fotomeistars

Ja nevar, nav ko gribēt 700ls uz ķepas... Nu lab, lai iet par tramvaja vadītāju, arī tur vairāk pelna... Jāskatās, ko tieši mācījusies... Var jau atrast citu darbu, kas saistīts ar jomu, ko mācījās...

 

Var būt biznesmenis, var. Likumi visiem vieni.

 

Nu labi, pietiks rieties. :wink:

Link to comment
Share on other sites

Ja visi būz bzinesmeņi tad tev peļņas nebūs nekādas. Jo būs paŗsātināts tirgus ;)

nerunā par tēmām par kurām tev nav sajēgas ^.^

 

 

Pietieks gvelz muļķības ...

Link to comment
Share on other sites

Fotomeistars

Es tak par tiem biznesmeņiem jokoju... Kas Tu domā, ka es Slakteris kaut kāds?

Link to comment
Share on other sites

Tā kā šeit viens liels speciālists mūldēja tiešām ne pa tēmu un neko prātīgu nevarēja pateikt, tad nu varbūt kaut kas noder http://www.likumi.lv/doc.php?id=107820 šeit 221.pants. Vietas audiokontrole vai videokontrole kaut kas noder, jo tur tie filmēšanas un video novērošanas likumi ir baigā klucī samest, kaut kas varbūt uz mēdiju likumiem attiecās, bet nu jāskatās un jāmeklē

 

P.S. Rekur būs precīzāk http://www.likumi.lv/doc.php?id=5138

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...