Jump to content

Nav signāla


Robins
 Share

Recommended Posts

Nu neticu ka vaina buus dzelzos!

Manaa praksee ir bijis ka cilveeki uzliek otraadi LNB, ka LNB lenkis ir pilniigi aplam uzlikts un pats populaaraakais ka nemaak uzreguleet!

jaaievada pareizie dati un tikai jaaregulee! Veelu veiksmi!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 149
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Rudiger

    16

  • itaalo

    13

  • formens

    14

  • Robins

    47

Top Posters In This Topic

Posted Images

LNB frekvences jāsaliek uztvērējā, pēc bildes spriežot , ir pareizi-10600/9750 ,elevācijai (šķīvja slīpumam pret horizontu)jābūt starp 20-30 gr. pēc skalas uz šķīvja kājas , pēc skata- gandrīz vertikāli un virzienā apmēram uz dienvidiem.Grozot nedaudz uz abām pusēm, vajadzētu atrast signālu.Paskaties, kā stāv šķīvji kaimiņiem (ja uz tiem pašiem pavadoņiem).LNB (galviņai) jābūt ar kabeļa izvadu uz leju sākumā, kad jau ir atrasts signāls, to var grozīt tuvāk-tālāk un ap savu asi, atrodot stiprāku signālu.Vēl var tikai ieteikt mēģināt ar ejošu uztvērēju, ja nav koku priekšā, kaut kas ir jāatrod.Kad vidējā skala kaut ko rāda, uzmanīgi sķīvis jāgroza uz augšu-leju.

Link to comment
Share on other sites

cik garsh kabelis starp galvu un uztveereeju?

leetais, kaadu viasac dala, caur 100metru rulli noslaapee taa ka tunerim nikas vais netiek

 

reguleeshanai izmanto peec iespeejas iisaaku, max 5m

Link to comment
Share on other sites

Tak skaidrs, ka problēma ir pieredzes trūkumā . Es ieteiktu vispirms ieregulēt savu uztvērēju pie kaimiņa, kuram viss točna iet un galviņa arī ir universālā. Tā uzdullo cerēt, ka, bez pieredzes, kautkas aizies ir vienkarši naivi un Merfija likumus tak arī neviens nav atcēlis :D . Sat antena nav parastā TV antena, kuru apmēram uzgriež un viss aiziet. SAT antena jāgroza ļoti uzmanīji, jo viena grāga kļūdas dēļ jau bilde var nebūt. Šodien izskatās, ka būs saule un precīzu SAT atrašanās vietu var noteikt pēc tās. Te ir kalkulātors http://www.satellite-calculations.com/SUNcalc/SUNcalc.htm un citi http://www.satellite-calculations.com/

Te var vienkārši atrast visus lenķus http://www.satlex.de/de/azel_calc.html

p.s. Tiko paskatījos termometru, man rāda -19. Nu pie tādas temperatūras normāli veči "stabos nekāp", bet sūc aliņus siltā istabā :D . Gaidi siltāku laiku.

Labots - Didzis
Link to comment
Share on other sites

Sveiki! Nopirku SAT uztv, komplektu, ko gribu uzstaadiit lauku vienseetaa. Skjiivis (it kaa) 'skataas' pareizaa virzienā, pretii klajsh lauks, kabelja savienojumus paarbadiiju vairaakkaartiigi, beidzot atvienoju abas maleejaas galvas un barojosho kabeli (no uztv.), apejot disequ-pievienoju centraalai galvai pa tiesho. Jelkaadas aktivitaates izraadiijaas veltiigas, meegjinot noskanjoties uz HB 13.0E-signaala-nekaada . Lapojot manuaali, sapratu, ka tas paredzeets speciaalistiem, rodas aizdomas, ka jaavada kkaadas frekvences, bet kaadas un kur ?Esmu iesaaceejs SAT jautaajumos, taapeec nenjemiet ljaunaa, bet luudzu paliidzet ar labu padomu ! galva-BS Universal Single LNB; FlexBox 390;dish-90cm; vieta:Gulbenes raj. Paldies!

 

Galva ir uz īsto pusi, kabelis gan būs 10m, azimuts-sākot no 190' un uz augšu- man paverās brīvs lauks, uz otru pusi gan viss kokos, bet es noprotu, ka par to nebūtu jāuztraucās. Otrais signāls(db) ilgi nepastāv, max. līdz pusei uzlec un tikpat ātri pazūd. Mēģini lēnām griezt atpakaļ, noķert vairs nevar. Laikam, tiešām, būs flex jāaizved pie čoma, tad beidzot būs skaidrīte.

Link to comment
Share on other sites

Kā jau te citi čaloja, tad šķīvis jāgroza ļoti, ļoti lēnām pa milimetriem. Tiko sāksi steigties tā kirdick un alles. Ak jā pēc saules ir laba fīča, es ar tā noķēru :)... Nu principā, ja dara pirmoreizi, tad ļoti pacietīgi...

Link to comment
Share on other sites

Gulbenes raj.Kur precīzāk?Jaunā kolēģa žēl paliek Madonā irī -18 tehnikas progresa vārdā nosaldēs degunu.Kamēr nesarakstīsi uztvērēja reali kanālus no ejošas antenas bez pieredzes ilgi mocīsies. Kolēģi jau visu perfekti ir izstāstījuši.Ja jautā tad arī uzklausi.Veiksmīgu 2009.

 

Ja saraksti kanālus tad mēģini noķert kaut vai iesākumam SIRIUSU uzlies TV5 nospied uz pults pogu OPTION izlēks trīs svītras un tad cīnies par kvalitāti.

Labots - kap-one
Link to comment
Share on other sites

Sveiki! Nopirku SAT uztv, komplektu, ko gribu uzstaadiit lauku vienseetaa. Skjiivis (it kaa) 'skataas' pareizaa virzienā, pretii klajsh lauks, kabelja savienojumus paarbadiiju vairaakkaartiigi, beidzot atvienoju abas maleejaas galvas un barojosho kabeli (no uztv.), apejot disequ-pievienoju centraalai galvai pa tiesho. Jelkaadas aktivitaates izraadiijaas veltiigas, meegjinot noskanjoties uz HB 13.0E-signaala-nekaada . Lapojot manuaali, sapratu, ka tas paredzeets speciaalistiem, rodas aizdomas, ka jaavada kkaadas frekvences, bet kaadas un kur ?Esmu iesaaceejs SAT jautaajumos, taapeec nenjemiet ljaunaa, bet luudzu paliidzet ar labu padomu ! galva-BS Universal Single LNB; FlexBox 390;dish-90cm; vieta:Gulbenes raj. Paldies!

Es saprotu, cilvēkiem, kas jau 8 gadus skatās SAT, ir ārkārtīgi kaitinoši lasīt kārtējos 'tējkannu' postus- tāpēc teikšu Lielu Paldies par iecietību un izpratni BOOT biedriem, Jūsu padomi man līdzēja :good: ! Tikko kā noķēru Siriusu :clapping: ! Atliek vien izmocīt HB&Amos. :yahoo: Paldies, guvu gandarījumu :D

Link to comment
Share on other sites

Tāpēc jau pastāv šī sadaļa.

 

Sat sadaļas puiši ir vislabākie! :good:

 

Tas tiesa! 10 balles :D

Link to comment
Share on other sites

Nu tad tālākai cīņai AMOSAM uzliec fr.10722H 27.500Msps HB13 11013H 27500 normalas jaudas signāli.

 

Bet ieteiktu tomēr padomāt par ASTRU, Amosa vietā. Nu maz tur kanālu.

Labots - kap-one
Link to comment
Share on other sites

Nu tad tālākai cīņai AMOSAM uzliec fr.10722H 27.500Msps HB13 11013H 27500 normalas jaudas signāli.

 

Bet ieteiktu tomēr padomāt par ASTRU, Amosa vietā. Nu maz tur kanālu.

 

Paldies, noprovēšu! Astra izskatās, ka varētu būt jau kokos, arī neinteresē vācieši, pietrūks tikai Eurosport :-(

Link to comment
Share on other sites

Nu ko, apsveicu!Lai Tu izvairītos no lieka čakara,daži ieteikumi.Ja liksi kombināciju Amos-Sirius-HB tad Tev tas multifids (tas ir tas sānu galvu stiprinājums),kas nāca komlektā īsti nederēs.HB,tas ir uz rietumiem no centra galvas Sirius,TU uzliksi to stirinājumu ar garāko kāju,paliek īsāka kāja,tānu būs stipri par īsu priekš Amosa,tur vajadzīga tik pat gara,nu nedaudz garāka kā iepriekšējā.Pieliekot to īsāko kāju,Tu vari uzķert Thor 3/5 & Intelsat 10-02 at 0.8°W,man pašam ir tāda kombinācija.Tur patlaban ar atslēgām var redzēt Digi TV,kanāli gan pārsvarā tur ir bulgāru ,slovāku,čehu un t.t.valodā,bet Eurosport 1 ,Eurosport2 ir pieejami angliski,vēl ir arī daži sakarīgi muzikas kanāli un Private Spice.

Link to comment
Share on other sites

Nu ko, apsveicu!Lai Tu izvairītos no lieka čakara,daži ieteikumi.Ja liksi kombināciju Amos-Sirius-HB tad Tev tas multifids (tas ir tas sānu galvu stiprinājums),kas nāca komlektā īsti nederēs.HB,tas ir uz rietumiem no centra galvas Sirius,TU uzliksi to stirinājumu ar garāko kāju,paliek īsāka kāja,tānu būs stipri par īsu priekš Amosa,tur vajadzīga tik pat gara,nu nedaudz garāka kā iepriekšējā.Pieliekot to īsāko kāju,Tu vari uzķert Thor 3/5 & Intelsat 10-02 at 0.8°W,man pašam ir tāda kombinācija.Tur patlaban ar atslēgām var redzēt Digi TV,kanāli gan pārsvarā tur ir bulgāru ,slovāku,čehu un t.t.valodā,bet Eurosport 1 ,Eurosport2 ir pieejami angliski,vēl ir arī daži sakarīgi muzikas kanāli un Private Spice.

Paldies, par infu, bet, nedaudz precizējot: 1)HB liekams garākajā kājā, bet pa kreisi vai pa labi no centrālās galvas(skatoties no šķīvja aizmugures); 2)Tu ieteiktu noskaņoties labāk uz to Intelsat labāk kā uz Amos? Jāteic, ka Spice būtu gana airaujošs :roll: ;3)Kā tikt pie tām atslēgām(tās ir tās frekvences?) :cry:

Link to comment
Share on other sites

Atslēgas iespējams iegūt daudzos saitos, kas nodarbojas ar šādām lietām... Ar to palīdzību iespējams "atraut" vaļā kodētos kanālus... :)

Link to comment
Share on other sites

Autor!

formens jau minēja.

Ja gribi taisīt kombināciju Amos,Sirius,Hot Bird,tad Tev būs veikalā japiepērk klāt papildus LNB stiprinājums(garākais)

Cik sapratu,tad Tev patreiz ir standarta Sirius,Hot Bird,Astra.

Nezinu kāds varētu būt signāla stiprums Amosam Gulbenes raj.

Ar 90cm šķīvi(Tava kombinācijā) Kurzemē Amosam sinnāls ir kā nu ir.

Link to comment
Share on other sites

Lai skatītos Digi TV, vajag vēl vecāku iešuvi par Tavu v.5.33-vismaz 5.18 , jo jaunākām ir Digi TV autoapdeits, kas vairs nestrādā.Un regulāri mainās atslēgas.Viss atrodams manis minētajos sat-forum.org un satupload.info .Vienīgi veco 5.18 tur vairs neatrast.Un ilgi jau vairs Digi TV nebūs skatāma.Par Amos-skatoties no šķīvja aizmugures, galvas būs-Amos,Sirius un HB.Neko nevajag pirkt, tikai atrast saimniecībā skrūvi ar uzgriezni un mīksta metāla plāksnīti ar 2 caurumiem 2 cm attālumā.To vajag pieskrūvēt HB galvas pusē, pagarinot multifīdu par apm. 2cm.Amosu var noķert tepat Balvos ar 80 cm bļodu ap 50-60% stipruma pēc openbokša , rāda ap 15 viegli kodētos un brīvos ukr/krievu filmu/sporta/mūzikas kanālus ,arī rum/ung filmas un muļtikus, MTV Ukr un MTV Adria.Amos galviņa gan diezgan stipri sanāk liekt uz augšu un grozīt, lai dabūtu signālu.Par digi TV -ir variants ,,Как я смотрю DIGI TV на ПО 5.46.

1. Меню 1117

2. Награ, становимся на идент 2111 и удаляем его.

3. Нажимаем зеленую кнопку и создаем нового провайдера с тем же идентом (2111).

4. Вводим текущий ключ 00: B8 ....

5.Наслаждаемся просмотром. ,,

Labots - Rudiger
Link to comment
Share on other sites

Par Digi TV,pats skatos ar 5.44,vienā krievu forumā kāds bija minējis,ka iet ar 5.45.Pareizi jau būtu atgriezties uz tādu versiju ,kur Digi TV ir bez AU,bet es jau biju par slinku,vienkārši nomainīju atslēgas,un kā par brīnumu viss aizgāja un patlaban vēl darbojas.

Link to comment
Share on other sites

Sveiki! Nopirku SAT uztv, komplektu, ko gribu uzstaadiit lauku vienseetaa. Skjiivis (it kaa) 'skataas' pareizaa virzienā, pretii klajsh lauks, kabelja savienojumus paarbadiiju vairaakkaartiigi, beidzot atvienoju abas maleejaas galvas un barojosho kabeli (no uztv.), apejot disequ-pievienoju centraalai galvai pa tiesho. Jelkaadas aktivitaates izraadiijaas veltiigas, meegjinot noskanjoties uz HB 13.0E-signaala-nekaada . Lapojot manuaali, sapratu, ka tas paredzeets speciaalistiem, rodas aizdomas, ka jaavada kkaadas frekvences, bet kaadas un kur ?Esmu iesaaceejs SAT jautaajumos, taapeec nenjemiet ljaunaa, bet luudzu paliidzet ar labu padomu ! galva-BS Universal Single LNB; FlexBox 390;dish-90cm; vieta:Gulbenes raj. Paldies!

Paldies, tā arī darīšu un, ja jau Balvi skatās, tad gan jau ar Amosu problēmu nebūs. Jāsaka, ka tieši Amosu pirmo uztvēru(bez precīzas regulēšanas signāls bija tuvu 50%), sapratis, ka elevācija ir tuva īstenībai, uzreiz griezu uz austrumiem, kur blakus jau 'gaidīja' Siriuss :) Nezi kāpēc visiem apkārt ir Astra, nevis Amos-iemesls ir labā signālā vai brīvajos RUS/UA kanālos? Analizējot sākuma neveiksmes(bez tā, ka galvu nomainīju), sliecos domāt uz kontaktu: galva/kabelis. Taisni no viena biedra izskanēja šāda versija, ko tūlīt ignorēju, jo sak', ne jau mani vecu elektriķi mācīs- kā no kabeļa noņemt izolāciju un rast kontaktu :nea: . Jāatdzīst, ir reti tizls ekranējums kabelim(no SAT komplekta)-5 plāni matiņi, kurus nedrīkst savainot ar nazi vai striperi! Pārsteigums sekoja, kad vakar noņēmu F-ku, ekrāna tikpat kā nebija, kurš vēl bija daļēji nosegts ar folija plēstajām driskām. Jādomā, ka tas tā saucamais 'folijs' patiesībā ir dielektriķis :???:

 

Gulbenes raj.Kur precīzāk?Jaunā kolēģa žēl paliek Madonā irī -18 tehnikas progresa vārdā nosaldēs degunu.Kamēr nesarakstīsi uztvērēja reali kanālus no ejošas antenas bez pieredzes ilgi mocīsies. Kolēģi jau visu perfekti ir izstāstījuši.Ja jautā tad arī uzklausi.Veiksmīgu 2009.

 

Ja saraksti kanālus tad mēģini noķert kaut vai iesākumam SIRIUSU uzlies TV5 nospied uz pults pogu OPTION izlēks trīs svītras un tad cīnies par kvalitāti.

Runājot par uzklausīšanu, teikšu kā es to saprotu, t.i. no neprašas viedokļa. Zinu, ka ir ļoti ērti pielietot spec.terminus, zem kuriem slēpjas noteiktas funkcijas, bet ko tas dos 'tējkannai'? Cepuri nost- BOOT biedriem, ka izpalīdzēja, bet, atdzīšos- daļu no vērtīgās infas nesapratu. Nu nespēju katra vārda galā pārprasīt "kas i tas un kas i šitas", vienkārši kauns!, arī atbildes sekos skarbas "nejauc te gaisu...ej un pameklē arhīvā". Nu nepatīk mums arī "mācībnieki" pilsētas satiksmē, kas mūžīgi "jauc gaisu", bet kādreiz katrs mēs ko sākam no nulles :) Sākumā, kad uzdūros vārdiem 'azimuts un elevācija', man nolaidās rokas, domāju:vai tiešām man jāstājas fizmatos,lai uzstādītu vienu nieka šķīvi :shock: Nav tik traki, ja asprātīgākie padomdevēji "pabaro no karotes", piem. sānu galviņas turētājus dēvējot par kājiņām, nevis tai baisajā svešvārdā :rtfm: To no sirds novērtēju! Paldies par vēlējumu, Tev tāpat!

Link to comment
Share on other sites

Zinot, ka rajonos ar sat daļām tā paplāni ( vismaz man Talsos ) te viens links kā pašam ko uzmeistarēt, protams, ja mājās kādi krājumi ir. Un var jau to pašu īso riņķi, ja labi padomā, pagarināt bez problēmām.

Link to comment
Share on other sites

Zinot, ka rajonos ar sat daļām tā paplāni ( vismaz man Talsos ) te viens links kā pašam ko uzmeistarēt, protams, ja mājās kādi krājumi ir. Un var jau to pašu īso riņķi, ja labi padomā, pagarināt bez problēmām.

 

Noderīga saite, paldies! :good:

 

Zinot, ka rajonos ar sat daļām tā paplāni ( vismaz man Talsos ) te viens links kā pašam ko uzmeistarēt, protams, ja mājās kādi krājumi ir. Un var jau to pašu īso riņķi, ja labi padomā, pagarināt bez problēmām.

 

Jā, te nu ir uzskatāmi parādīts, kā tiek uztverts signāls, par ko biju neizpratnē- kāpēc būtu jāizvieto galviņas pretēji pavadoņiem :) Liekas, ka nevajadzētu centram 'tēmēt' uz Sirius, iespējams, tāpēc rodas grūtības uzķert HB&Amos. Autors liek manīt, ka jāfokusē uz pavadoni ar salīdzinoši vāju signālu, bet kuram tas ir ar uzviju- jānovieto sāņus. Un, ja jau mēdz štellēt četras galvas bļodai, tad rodas loģisks jautājums: vai trijotne kombinācijā Amos-Sirius-HB ir iespējama, kur: vidū-Amos un uz rietumiem, attiecīgi, Sirius, HB?

Link to comment
Share on other sites

Noderīga saite, paldies! :good:

 

 

 

Jā, te nu ir uzskatāmi parādīts, kā tiek uztverts signāls, par ko biju neizpratnē- kāpēc būtu jāizvieto galviņas pretēji pavadoņiem :) Liekas, ka nevajadzētu centram 'tēmēt' uz Sirius, iespējams, tāpēc rodas grūtības uzķert HB&Amos. Autors liek manīt, ka jāfokusē uz pavadoni ar salīdzinoši vāju signālu, bet kuram tas ir ar uzviju- jānovieto sāņus. Un, ja jau mēdz štellēt četras galvas bļodai, tad rodas loģisks jautājums: vai trijotne kombinācijā Amos-Sirius-HB ir iespējama, kur: vidū-Amos un uz rietumiem, attiecīgi, Sirius, HB?

Nē vidū siriuss un skatoties uz bļodu Amos pa labi HB pa kreisi

Link to comment
Share on other sites

Teorētiski,protams tāda kombinācija ir iespējama,bet vai ir vajadzīgs ziedot Hotbirdam kvalitāti,to nedaudzo Amosa kanālu dēļ?Tapēc parasti izmanto standarta kombināciju centrā Sirius,malās HB un Amos

Link to comment
Share on other sites

Teorētiski,protams tāda kombinācija ir iespējama,bet vai ir vajadzīgs ziedot Hotbirdam kvalitāti,to nedaudzo Amosa kanālu dēļ?Tapēc parasti izmanto standarta kombināciju centrā Sirius,malās HB un Amos

 

Skaidrs. Nu, tad sakiet, lūdzu, vai abi malējie pavadoņi meklējami atsevišķi (bez diseqc-tikai ar centrālo galvu+ieskanēt uztvērējā kanālus un pēc tam tikai stiprināt LNB multifīldā?). Var jau izklausīties stulbi, bet man radās tāds priekšstats :roll:

Link to comment
Share on other sites

Kad esi atradis pavadoni ar centrālo galvu un ieregulējis max.signālu un kārtīgi visu saskrūvŗjis,tad stiprini multifīdu klāt liec diseq, tik pēc tam tev tjunera setingos jānorāda, ka ir tāds un tāds daiseks un pie kuras daiseka ieejas kāds pavadonis pieslēgts, tālākā regulēšana jau tāda pati kā bija šķīvim, pēc max signāla, attiecīgajiem parametriem utt., tik šajā gadijumā jau vieglāk - šķīvis jau vietā atliek tik braukāt pa multifīdu ar papildus galvām un ķert signālu.

Labots - itaalo
Link to comment
Share on other sites

Kad esi atradis pavadoni ar centrālo galvu un ieregulējis max.signālu un kārtīgi visu saskrūvŗjis,tad stiprini multifīdu klāt liec diseq, tik pēc tam tev tjunera setingos jānorāda, ka ir tāds un tāds daiseks un pie kuras daiseka ieejas kāds pavadonis pieslēgts, tālākā regulēšana jau tāda pati kā bija šķīvim, pēc max signāla, attiecīgajiem parametriem utt., tik šajā gadijumā jau vieglāk - šķīvis jau vietā atliek tik braukāt pa multifīdu ar papildus galvām un ķert signālu.

 

Āā, labi, paldies, man jau tā likās :) -noķert centru un piegriezt bļodu ar santehniķa atslēgu :mrgreen: Tikai: kāpēc tas "gudrais baltkrievs" fokusā novieto vāji uztveramu pavadoni( Siriuss man rāda ap 95%, bet malējos noregulēt-vieglāk Ahillejam papēdī trāpīt :yahoo: ) Atkārtošos-ar centra galvu uzreiz noķēru Amos, arī Sirius, bet, par HB vēl neesmu drošs, bet Astra noteikti stāv aiz birzītes, kas plaukst 30-40m aiz manas mājas un vāciešus labprāt negribētu skatīt.

Jāsaka, ka šķīvis nav uz jumta, bet pie sienas, kuru no saviem 1,85 skraidu regulēdams :D

Labots - Robins
Link to comment
Share on other sites

Par kādu baltkrievu tu runā nepieleca, bet ja domā tiešām Baltkrieviju, tad tur taču savādāks pārklājums un signāla stiprumi katram pavadonim nekā Latvijā - pat mūsu ~350 garajā republikā austrumos un rietumos vajag dažāda izmēra šķīvjus:)

Labots - itaalo
Link to comment
Share on other sites

Zinot, ka rajonos ar sat daļām tā paplāni ( vismaz man Talsos ) te viens links kā pašam ko uzmeistarēt, protams, ja mājās kādi krājumi ir. Un var jau to pašu īso riņķi, ja labi padomā, pagarināt bez problēmām.

 

Spied uz saites "te" :smile:

 

Sveiki! Nopirku SAT uztv, komplektu, ko gribu uzstaadiit lauku vienseetaa. Skjiivis (it kaa) 'skataas' pareizaa virzienā, pretii klajsh lauks, kabelja savienojumus paarbadiiju vairaakkaartiigi, beidzot atvienoju abas maleejaas galvas un barojosho kabeli (no uztv.), apejot disequ-pievienoju centraalai galvai pa tiesho. Jelkaadas aktivitaates izraadiijaas veltiigas, meegjinot noskanjoties uz HB 13.0E-signaala-nekaada . Lapojot manuaali, sapratu, ka tas paredzeets speciaalistiem, rodas aizdomas, ka jaavada kkaadas frekvences, bet kaadas un kur ?Esmu iesaaceejs SAT jautaajumos, taapeec nenjemiet ljaunaa, bet luudzu paliidzet ar labu padomu ! galva-BS Universal Single LNB; FlexBox 390;dish-90cm; vieta:Gulbenes raj. Paldies!

 

Rādās, ka tās LNB "ūsas" mani čakarē(vai to attālums, leņķis)? :pardon: Signāla nav nekāda :oops:

Link to comment
Share on other sites

diseq uzreiz neliec, bet noregulē katru galvu pa tiešo pie uztvērēja. Ir gadījumi, ka jauni diseq nedarbojas un var nejauši ko nepareizi ielikt uztvērēja setingos. Pats gan ciest nevaru čakarēties ar vairāku galvu likšan viena bļodā. Man stāv sešas antenas un nekādu problēmu ar regulešanu :-D .

Labots - Didzis
Link to comment
Share on other sites

diseq uzreiz neliec, bet noregulē katru galvu pa tiešo pie uztvērēja. Ir gadījumi, ka jauni diseq nedarbojas un var nejauši ko nepareizi ielikt uztvērēja setingos. Pats gan ciest nevaru čakarēties ar vairāku galbu likšan viena bļodā. Man stāv sešas antenas un nekādu problēmu ar regulešanu :-D .

 

Sapratu Tevi, bet grūti iedomāties savu māju 'izdaiļot' ar šķīvjiem- apdares materiālu vietā :yahoo: Neņem ļaunā-visu cieņu Tavam risinājumam!!!

 

Sveiki! Nopirku SAT uztv, komplektu, ko gribu uzstaadiit lauku vienseetaa. Skjiivis (it kaa) 'skataas' pareizaa virzienā, pretii klajsh lauks, kabelja savienojumus paarbadiiju vairaakkaartiigi, beidzot atvienoju abas maleejaas galvas un barojosho kabeli (no uztv.), apejot disequ-pievienoju centraalai galvai pa tiesho. Jelkaadas aktivitaates izraadiijaas veltiigas, meegjinot noskanjoties uz HB 13.0E-signaala-nekaada . Lapojot manuaali, sapratu, ka tas paredzeets speciaalistiem, rodas aizdomas, ka jaavada kkaadas frekvences, bet kaadas un kur ?Esmu iesaaceejs SAT jautaajumos, taapeec nenjemiet ljaunaa, bet luudzu paliidzet ar labu padomu ! galva-BS Universal Single LNB; FlexBox 390;dish-90cm; vieta:Gulbenes raj. Paldies!

 

Droši vien balstīšos no novadnieku pieredzes(Rudiger;formens; kap-one)-kā var noķert HB-Amos, no centrālā Sirius,ja abiem caur disequ rāda 0%.Varbūt, jāgriež vairāk uz rietumiem, lai noskaņotos uz Amos?

Link to comment
Share on other sites

Teorētiski,protams tāda kombinācija ir iespējama,bet vai ir vajadzīgs ziedot Hotbirdam kvalitāti,to nedaudzo Amosa kanālu dēļ?Tapēc parasti izmanto standarta kombināciju centrā Sirius,malās HB un Amos

Absolūti nekāda kvalitātes zuduma Siriuss 99% HB 86% un Amos 87% Dreambox 500S šķivis Triax TD88

kā var noķert HB-Amos, no centrālā Sirius,ja abiem caur disequ rāda 0%.Varbūt, jāgriež vairāk uz rietumiem, lai noskaņotos uz Amos?
Tev jau Didzis teica ka riktē katru galvu bez DiseqC garākā plāksne aiziet amosam īsākā uz HB paloci galviņu uz augšu uz leju un dabūsi signālu. Labots - sashock
Link to comment
Share on other sites

Varbūt es pareizi nesapratu.bet no Tava rakstītā ''Jāsaka, ka šķīvis nav uz jumta, bet pie sienas, kuru no saviem 1,85 skraidu regulēdams'',secinu,ka Tu regulējot neredzi TV.Neredzot pašam signāla skalas TV noregulēt būs grūti.Šajos klimatiskajos apstākļos nest ārā TV laikam jau nebūtu īsti labi,mēģini nostiprināt škīvi tur kur ērti tikt klāt ,protams lai būtu redzami sputņiki,un kaut caur logu vari redzēt TV.Saregulē visas galvas, arī sānu,bez daiseka,novelc sānu galvu stiprinājumus,pievieno daiseku,sakārto tjunerī daiseka uzstādijumus,nu karoče lai viss rāda.tad vari ņemt nost šķīvi un pārvietot uz vietu ,kura tam paredzēta.Pieskrūvē šķīvi pie sienas,atbrīvo skrūves lai varētu griest pa horizontu,pēc centrālās galvas grozot pa horizontu šķīvi, atrodi labāko signālu,sānu galvām arī jārāda,ja tās nebūsi izkustinājis,nu te var izmantot telefonu,sazinoties ar kādu ,kas ir pie TV,nu kaut kā tā.Ja esmu nepareizi sapratis Tavu rakstīto,tad atvainojos.

Link to comment
Share on other sites

Varbūt es pareizi nesapratu.bet no Tava rakstītā ''Jāsaka, ka šķīvis nav uz jumta, bet pie sienas, kuru no saviem 1,85 skraidu regulēdams'',secinu,ka Tu regulējot neredzi TV.Neredzot pašam signāla skalas TV noregulēt būs grūti.Šajos klimatiskajos apstākļos nest ārā TV laikam jau nebūtu īsti labi,mēģini nostiprināt škīvi tur kur ērti tikt klāt ,protams lai būtu redzami sputņiki,un kaut caur logu vari redzēt TV.Saregulē visas galvas, arī sānu,bez daiseka,novelc sānu galvu stiprinājumus,pievieno daiseku,sakārto tjunerī daiseka uzstādijumus,nu karoče lai viss rāda.tad vari ņemt nost šķīvi un pārvietot uz vietu ,kura tam paredzēta.Pieskrūvē šķīvi pie sienas,atbrīvo skrūves lai varētu griest pa horizontu,pēc centrālās galvas grozot pa horizontu šķīvi, atrodi labāko signālu,sānu galvām arī jārāda,ja tās nebūsi izkustinājis,nu te var izmantot telefonu,sazinoties ar kādu ,kas ir pie TV,nu kaut kā tā.Ja esmu nepareizi sapratis Tavu rakstīto,tad atvainojos.

 

Saprati daļēji, jo manas "acis" ir sievas rīklīte :D Tas nu tā, bet, cik nopratu- abi sputniki meklējami no centra (vai kopā ar multifīldiem?!)

Link to comment
Share on other sites

Absolūti nekāda kvalitātes zuduma Siriuss 99% HB 86% un Amos 87% Dreambox 500S šķivis Triax TD88

sashock,te bija domāts variants ar Amosu centrā,

 

Robins,abu pārējo satelītu regulēšanu veic no multifida,šķīvi vairs Tu nedrīksti grozīt.

Labots - formens
Link to comment
Share on other sites

Te bija domāts variants ar Amosu centrā,

 

Jo dziļāk mežā...kas tad ir pieņemams? Zelta vidusceļš-HB-Sir-Amos :ermm:

Link to comment
Share on other sites

Protams,ka Siriuss centrā,HB un Amos malās.

 

 

Uzstādīju HBu garākajā kājā-uz Rietumiem no Sirius(kas bija komplektā Astra-HB-sirius)-izgrozīju pa labi, pa kreisi, ap savu asi, uz priekšu-atpakaļ-nekā! Līdz Amosa galvai pat netiku, jo tā būtu it kā jāpagarina! Tad sāku domāt, vai pie noskaņošanas ir vērts izmantot diseqCu?

Link to comment
Share on other sites

Paloki to HB kāju uz leju nedaudz uz leju.Paskaties foto galerejā,līdzīgi,kā Astra-HB-siriuss.Skaņo bez daiseka.

Link to comment
Share on other sites

Paloki to HB kāju uz leju nedaudz uz leju.Paskaties foto galerejā,līdzīgi,kā Astra-HB-siriuss.Skaņo bez daiseka.

 

Nu, ja HB uz leju, tad Amos-uz augšu(saprotu pareizi?) Ko Tu pats ķer savā pusē(Dzelzava,Cesvaine, Sarkaņi?)

Link to comment
Share on other sites

Ja pats neredzi televīzoru, tad nekā Tu nesaregulesi. Šitos variantus, kad sieva pie teļuka, bet vīrs uz jumta :-D es esmu saskatījies līdz riebumam. Šitā nočakarējas dienas trīs un tad sauc meistaru. Vai tad mūsdienās ir kāda problēma paņemt mazu TV un nolikt blakus antenai. Ja neredz signala stiprima un kvalitātes indikatorus, tad nav iespējams noregulēt vienu galvu, kur nu vēl vairākas.

Labots - Didzis
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...