Jump to content

Par Windows 7


Guest
 Share

Recommended Posts

Sveiciens visiem Windows 7 un Windows testētajiem!

 

Atvainošos, ka esmu izmetis oriģinalo variantu savam rakstam, jo negribu, lai tas būtu kā reklāma.

 

Nupat radās izdevība notestēt Windows 7 galīgo versiju un nosecināju pēc Passmark PerformanceTest rezultātiem, ka Windows XP izskatās ir ātraks par Windows 7. Tika uzlikti visi draiveri un nekādas izmaiņas (VM, dizainā,..) netika veiktas.

No sākuma likās daudzsološi, bet esmu ļoti vīlies.

 

Ar cieņu,

Ģirts

Labots - Guest
Link to comment
Share on other sites

Ja viņi ļautu to savu 7th windozi likt vistas vietā (t.i., licencētas vistas vietā legāli lietot 7), tad varbūt arī lietotu, bet tā kā viņi to diez vai darīs ... nez, drīzāk skatos linux virzienā. Nav man pagaidām vēlmes kārtējo reizi tērēt naudu uz kārtējo windows.

Link to comment
Share on other sites

binary - neaizmirsti, ka patlaban ir TIKAI beta.

Nevar runāt par tirgū esošas OS aizvietošanas ar betu.

Kad iznāks pilnais Win7, tad arī redzēsim kādu finansiālu politiku MS izvēlēsies.

 

Klīst baumas, ka tiks piedāvātas ļoti jūtamas atlaides Vista un XP īpašniekiem, lai veicinātu pāreju uz Win7.

Īpaši jau XP lietotājiem.

Es neaizstāvu MS, bet viņi tomēr arī mācās no savām kļūdām.

Reizēm.

 

Starp citu - turpat zdnetā ir MS guru Eda Botta blogs:

http://blogs.zdnet.com/Bott

lasīšanas vērts.

Link to comment
Share on other sites

Vakar uzliku to Beta 7000... Metu pa virsu Vistai, tā kā problēmu ar draiveriem vispār nebija. Vienīgi Skype (3.8.) un Daemon Tools negrib strādāt uz Win 7. Ar Skype 4 viss iet kā pa sviestu, bet Daemonus neesmu meklējis, nav tik aktuāli...

Vizuāli smukāks taskbars un faktiski tas arī viss...

 

Laikam būs jāpasēž kādu brīdi uz Win7.

Labots - martinno
Link to comment
Share on other sites

Mārci, es ne par to, ka "patlaban tikai beta" or smth. Man personīgi ZB pirkt visus tos windows ik pēc kāda laika (ok, savulaik senči par to maksāja, bet anyway - nu jau kādu laiku pašam jāpērk). 3. sērija, 95, 98, XP, Vista - nu cik var? OK, ar XP uz iepriekšējā PC biju pat ļoti apmierināts - ātra, stabila, burvīga OS (ja kas aizgāja greizi, zināju - pats ar savām rokām ko sačakarēju), bet Vista mani drusku tā kā apbēdināja, drusku tā kā pievīla - nezinu, draiveru vainas vai OS, vai varbūt abi kopā, varbūt dzelžu nesaderība, bet OS nav manā gadījumā lietojama. Un XP brīvi uzlikt arī nevaru - redz, XP palika ar veco PC. Ko man tagad darīt? Tērēt naudu uz *vēl vienu* XP (turklāt nezinot, vai uz konkrētās kastes viņš būs stabils - portābļa ražotājs tā pa tiešo nedod draiverus priekš XP, kas liek domāt, ka varētu būt problēmas)? Vēlāk tērēt naudu uz *Windows 7*, nezinot, vai tas būs kaut par gramu stabilāks (un ātrāks)? Var jau, protams, paņemt betu, patestēt, paskatīties, cik stabils būs... Bet nu kaut kā nav tās vēlmes - ne testēt, ne kārtējo reizi pirkt "tiesības lietot OS, kura jūs ierobežo, nevis dod brīvību". Nelicencēts apkārt staigāt arī īsti nevaru.

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

Despacho, diskusija ir par Windows 7, nevis par ko citu..

 

Laboju. man Win7 ir uz VirtualBox. Pliki uzinstalēts ēd tik 360mb no operatīvās atmiņas. Runājot par PIII, tad laiki mainās, tādad praktiski viss mainās uz jaunāku. Šaubos, kad MS pat ir ienācis prātā pārbaudīt jauno OSu uz PIII kastes.

Labots - Zoom
Link to comment
Share on other sites

Es pamēģināšu windows 7 Beta 7000 patestēt uz Pentium III, redzēs kā ies.

Link to comment
Share on other sites

Man 7-tie logi neaizgāja, kautkas nav ar video draiveirem (Karte GF9600GT), līdz ar ko monitorā melna bilde jo nav signāla.

Link to comment
Share on other sites

Takeoff: tas gan būtu noderīgi - pagaidām nav atrodama neviena atsauksme, kura tad īsti ir tā zemākā robeža, kur Win7 nav pat vērts likt XP vietā. :smile2:

Link to comment
Share on other sites

Atgādināšu ka Microsoft lieto tādus terminus kā "minimālās prasības" un "optimālās/ieteicamās" datoriem.

Var vilkt tādu analoģiju - minimālais degvielas daudzums lai auto brauktu.

Var tak krūzīti ieliet - kādu gabaliņu tak pabrauks...

Tas par ar min prasībām dzelžiem.

 

 

Ineteresanta lasāmviela ir Windows 7 Team Blog:

http://windowsteamblog.com/

Link to comment
Share on other sites

Šitais ies uz Intel Atom platfromas ar 2 Gb RAM?

 

Paldies jau atradu:

 

 

Windows 7 to have same hardware requirements as Vista

 

This means that Windows 7, planned for the end of 2009 according to Chief Executive Officer Steve Ballmer, will be designed to run on hardware from 2007. This means that a computer with a 1-GHz 32-, or 64-bit (x64) processor, 1 GB of system memory, at least a DirectX 10 graphics card, if not even DirectX 9, with over 128MB of graphics memory, and a 40 GB hard drive will be more than enough to power Windows 7.

 

http://news.softpedia.com/news/Windows-7-o...Hog-86950.shtml

Labots - vlmxs
Link to comment
Share on other sites

Man 7-tie logi neaizgāja, kautkas nav ar video draiveirem (Karte GF9600GT), līdz ar ko monitorā melna bilde jo nav signāla.

 

Tev gadienā nav platē arī integrētā VGA?

Man ir integrētā + 8800GT, man tā pati problēma.

Risinājums:

Instalēt ar integrēto, sainstalēt visus draiverus, tikmēr ārējo izņemt laukā, tad windowsā caur device manageri diseiblot integrēto un tad slēgt ārā PC, pielikt ārējo VGA un instalēt draiveri. Zinu ka tūlīt visi bļaus - BIOSĀ vajadzēja mainīt utt. bet tas variants neiet krastā ar manu pc. Integrētā ir GF6100.

Link to comment
Share on other sites

Exiic:

 

Nav man integrētās video kartes, bet domājams ka pie vainas ASUS SLI.

 

ipirku PCI video, paskatīšos kā sanāks.

Link to comment
Share on other sites

Ņemot vērā, ka tā tomēr ir pirmā beta, pilnīgi iespējams ka SLI atbalsts vēl nav līdz galam sataisīts. ja vispār ir.

Link to comment
Share on other sites

Win7 vakar uzinstalēju uz MSI Wind U100. Instalācija prasīja ~23 minūtes.

windows7-uz-msi-Wind-u100.png

Interesanta likās uzdevumjosla ar atvērtajām programmām. Iznāk tāds kā apvienojums ātrajām pogām, minimizētām programmām un prog-ām kas strādā fona režīmā? Nez, pārāk maz laika sanāca lai varētu ko kārtīgi notestēt.

Šodien vēl būs jāpapēta.

Labots - Brutto
Link to comment
Share on other sites

asus P5N-E SLI mātenei jāmaina čipkarte no SLI uz sigle un otrādi.

 

Ar vistu arī bija šaize, ka monitora max. izšķirtspēja bija 1024x768 1920x1600 vietā.

Link to comment
Share on other sites

smartdevil

Nju es esmu diezgan apmierinaats, arii uzzinstaleejaas 23 minuutees.

Straadaaja gan tiikls gan skanja. Iznjeemums bija Logitech vebkamera, kurai draiverus un softu win7 pats piedaavaaja instaleet no ineta. Taadus kaa nvidia un realtek tiikla draiveru apdeitus arii piedaavaaja.

 

Ir viena probleema. Negrib straadaat uz 100% realtek skanjas draiveri un aplikaacija, protams pasha instaleetie kas domaati vistai, taatad laika jautaajums ;). Un veel joprojaam nesaprotu kaapeec nvidia draiveros izshkjirtspeejas liek kaut kaadas kreizziiiii, neder pilniigi neviena, vai nu ir izstiepts vai saspiests, bet taa jau ir jau ne MS vaina ;)

Jau divas dienas meegjinu straadaat un esmu apmierinaats daudz vairaak kaa ar Vistu.

Liekas. ka ir daudz raitaaka par Vistu.

Labots - smartdevil
Link to comment
Share on other sites

Windows 7 pleesh vistu pushus kaartiigi par ar uzlikto sp2 betu vista bremzee 3x vairaak kaa windows 7

Liku uz laptopsha Dual-core 1.8 2gb rams 250gb hdd aiznjemti 30% rama un fakitski neko ne eed varbuut beidzot buus laba OSe XP aizvietoshanai :)

Link to comment
Share on other sites

Brutto Smux AERO interfeiss strādā? Tur droš vien vaig pašam uzinstalēt Intell draiverus lai aiziet, vai ka tur ir?

Ir doma likt uz Acer Aspire One izmēģinājumam...

Link to comment
Share on other sites

smartdevil: PowerStrip pamēģini.

 

tā ir utilīta, kas palīdz uzlikt nestandarta izšķirtspējas, ja gadījumā nav tiešas iespējas uzlikt sev vajadzīgo.

Link to comment
Share on other sites

Uzliku uz sava stacionārā (1.8ghz, 512mb ram) un iet pat ļoti labi. It kā liekas, ka iebremzē ik pa laikam, bet neteikšu, ka tas traucētu.

 

Vienīgi man nesanāk uzlikt Radeon 9250 draiverus. neko labāku par Standart VGA driver nepiedāvā, saka ka īstie ir sliktāki. Maybe kāds zina, ko darīt?

 

Ja neskaita VGA, tad visu sainstalēja pats. I skaņa i nets i viss pārējais iet out of box.

Link to comment
Share on other sites

Interesants secinājums , ka windows 7 linux izspiedīs :) Tu to tiešām nopietni saki ?

Vietās kur es lietoju linux , windows mani pat neinteresē , būtu interesanti uzzināt kāpēc man pēkšņi vajadzētu windows lietot ?

 

P.S. Arī par Vista daži teica " strādā ātrāk!" , diemžēl kopumā produkts izrādījās neizmantojams un vairums lielo kantoru nolēma to vispār pat nelikt. Es arī biju to vidū kas padevās , man apnika vistas problēmas risināt un pārgāju atpakaļ XP kā arī nopirku MAC ar MacOSX ( kurš mani vienkārši fascinē , jo viņā ir tas ko man vajag - UNIX like OS ar superīgu interfeisu )

Link to comment
Share on other sites

Nez es ar 3000+ Atlonu,2gb DDR400,8800GT esmu ļoti apmierināts lietojot Vistu, Win7 mēģināšu tikai tad, kad viss darbosies.

Vienīgais, kas nepatika Vistā ir CleanTemp2005 ateikšanās darboties, jādzēš tempi manuāli, bet nav jau dzīvības/nāves jautājums.

Labots - Exiic
Link to comment
Share on other sites

Pilnīgu piekrītu NC!

 

Nav Vistai pilnīgi nekādas vainas. Ātra un skaista OS. Gļuku nav nekādu!

Es, kā gala lietotājs, labāk lietoju stabilu un estētiski patīkamu OS, nekā kaut kādu 100 gadīgu XP.

Link to comment
Share on other sites

esi labs un pasaki konkrēti 3jus iemeslus kas tev tai Vistā ir neizmantojams

Neesmu zeds, tāpat arī nezinu, sanāks "konkrēti 3" iemesli vai nē... Turklāt pieļauju, ka manā gadījumā delži / draiveri vainīgi (moš softu kombinācija, ne vista, bet nu anyway...

1) bremze. Nē, kaste nav diez ko veca - ~pirms gada pirkts portāblis, 1.9GHz X2 turions, 4GB RAM (vista 3 redz), bet nu iebremzē viņa. Varbūt es vienkārši pārāk esmu pieradis pie tā, ka sistēma reaģē momentāli, nevis pēc 0.2 sekundēm. Un jā - nelietoju aero vai kā nu tur to tēmu sauca - ar to vēl vairāk iebremzēja.

2) lēni slēdzas ārā (vai nu vista vainīga, vai dzelži, vai draiveri, vai softu kombinācijas - man k.kā pofig, bet nu parasti ārā slēgšanās prasa vairākas minūtes; reizēm noslēdzas ar BSOD)

3) hz, ko viņi tur samuģījuši ar audiodg.exe, bet bez kaut kādas tweakošanas tas process, kas par audio lietām atbild, rij pārāk daudz resursu (nu nav normāli, ka viņš rij *desmitus* procentu CPU)

4) mēģināju cache atslēgt, bet kaut kā īsti nesanāca. Bet ar cache arī grūti - virtualbox ne vienmēr sanāk palaist. Tik tāpēc, ka vistas gudrais cache savācis sev visu atmiņu un nevēlas dalīties (nu vot nafig man 1.5GB cache?). Mēģināju netā meklēt, kā šamo atslēgt - kaut kā nenostrādāja.

5) nereti softi "neaizveras līdz galam". Vot ir softam 25 threadi, bet pie aizvēršanās kaut kas iesprūst - beigās 1 threads paliek. Nokillot nevar.

 

OS nav zagta - OEM home prem, ir sp1, tā ka uz pirātiem vainu velt nevaru. Nākas vainot MS un viņu brīnumu vārdā "Vista".

 

 

Es, kā gala lietotājs, labāk lietoju stabilu un estētiski patīkamu OS, nekā kaut kādu 100 gadīgu XP.

Mums pieredzes pretējas... Man ar XP nebija problēmu - lietoju kopš kaut kāda 2002. gada - kamēr pats kaut ko nesačakarēju, XP lidoja ātri un stabili...

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

varu piemest vēl gļukus ar excel, kurš uzkarās regulāri (seivojot vai ejot arā) . microsoft.lv ieteica atslēgt visus exceļa addonus, palika biku stabilāks. meilu attachmentu problemas - reizēm iet -reizēm ne, likumsakarības nekādas, pamaina no html uz plain text aiziet, pēc tam neiet. pat microsoft nevar oedot sakarīgu risinājumu. no tāpa ša akkounta no xp - viss iet. ir darbā 2 vienādi laptopi - viens ar xp otrs ar vistu - lieli piebilst ka vista iebuksē stipri vairāk.

Link to comment
Share on other sites

osscar - Excelim ir problēmas ar bluetooth driver softiem - nespēj ar tiem sadzīvot. Es ilgi un dikti cīnījos, kamēr palaidu Exceli uz Vistas....

Link to comment
Share on other sites

nu jau kāut kā kust tas execl, vienkārši apnika jau cīnīties :)

Link to comment
Share on other sites

Exiic - a tur viss taču darbojas (Win7)... Nu var piemeklēt ko citu, ja kas neiet, vai arī atrast softu pēdējējās versijas.

Link to comment
Share on other sites

Binary,uz tava portabļa Vistai vajadzēja lidot! Man personīgi PC bija 512 MB RAM un nekas negļukoja un nebremzēja, tā ka, šai OS nav ne vainas-manā skatijumā!

Link to comment
Share on other sites

Oi, NC, nevajag, ja? Draiveri salikti visi oficiālie - gan "iebūvētajā installerī" (tajā, kas palaidās, kad 1. reizi portābli ieslēdzu) bija portābļa draiveri, gan pēc SP1 uzlikšanas liku oficiālos konkrētajam portāblim iedalītos SP1 draiverus (vilkti no ražotāja mājas lapas). Un par servisiem arī nevajag - nelienu, kur nevajag. Par audiodg.exe pilni forumi sarakstīti - atver acis, pasearcho, tad būs arī otrā, trešā, ..., septiņdesmit piektā reize, kad par to dzirdēsi. Draiveri kādi bija ražotājam, tādi ir; OS pareizā. Par "nelien, kur nevajag" saistībā ar 4. - a ko? Vajag man to VirtualBox, [cenzēts]. Un zinu, ka man tas vistas cache rij 1GB, 1.5GB RAM, rezultātā neatstāj softiem vairāk par pāris MB, kā rezultātā VB nespēj "paņemt" atmiņu. Netā gan rakstīts, ka cache atbrīvojot atmiņu, kad to kāds softs pieprasa, bet nu fig - VirtualBoxim nedod tik strauji / tik daudz, cik vajag. Un 5. "murgs" arī ne man vienam atgadās.

 

"Jaunu, skaistu reinstall" tā īsti nemaz nav reāli veikt - nav jau tīras windas no ražotāja, ir tikai viņu pašu "tweakotā" (ar visiem draiveriem, ar šādiem tādiem softiem).

 

 

 

Edgar, nu vajadzēja, bet nu redz - nelido. XP uz vecākas kārbas lidoja straujāk.

 

 

Lai nu kā - pietiks par vistu. Pārāk jau nu offtopicā aizgājām ;) te runa bija par Win7

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

Es Vistu mājās jau gadu trenkāju. Man praktiski viss strādā no programmā, reti kas nokarās, ātri ielādējās, ātri izslēdzās. Problēmas bija ar 5 gadus vecu video kameru, kurai web kameras draiverus nevarēju atrast un tāpat citus piemeklēju un strādā. SplitCAM uz Vista x64 nestrādā. XP uz sava mājas datora galīgi nevelk. Darbā XP izmantoju. Man Vista liekas ļoti, ļoti laba operētājsistēma!

Link to comment
Share on other sites

zeds

 

esi labs un pasaki konkrēti 3jus iemeslus kas tev tai Vistā ir neizmantojams

citādi savairojies te propezdionālu apkārt ir tik biezā slānī ka paši nejēdz ko pļerkst ....

 

 

UN ?

KAS VĒL NEPATĪK ?

 

varu pateikt tikai vienu iemeslu - mistiskas un stulbas problēmas. Piemēram: VPN savienojums visu laiku strādā, tad neko nemainot piepeši nestrādā, izmisumā novācu konekciju uztaisīju tādu pašu vietā , iet atkal. Un tā tālāk, MS knowledge base atkal kļuva par ierastu lasāmvielu. Darba aplikācijas itkā puslīdz strādā, bet gāžas laukā daudz , daudz biežāk kā uz XP. Visu laiku dators uzmācās ziņot uz MS par kaut kādām problēmām. Un tas viss uz datora uz kura stāv tikai daži darba softi. Beigās arī pacietīgā sieva sāka čīkstēt par biežajiem gļukiem. XP ar visu šo pašu softu vienkārši strādā - stabili un labi, mēnešiem bez problēmām un iekārieniem. Saproti taču es gribu darīt darbu, nevis pi$ties ar Vistu.

Ja vēl vista kaut ko būtisku man dotu izņemot spīdīgāku interfeisu ...

Link to comment
Share on other sites

NC, es uzinstalēju bez SP1, sainstalēju draiverus, programmas, tad palēnām caur atjauninājumiem SP1 uzinstalēju un man viss stabili strādā.

Link to comment
Share on other sites

binary

bik murgaini sanak

iespējams tieši šī dubultā soļa vista>dariveri->sp1->draiveri

arī sanāk gļuks

 

tak aizņemies no kāda vistas ripuli ar integrētu SP1

galu galā ja lasim ir ļipene pakaļā tad tā nav zagšana ...

Mm, zini, nē, diez vai. Sākumā līdz SP1 vēl bij kāds laiks dzīvojams - arī tad bija pāris reinstali un bija šīs problēmas. Cerēju, ka SP1 to labos (citādi nez vai būtu instalējis), bet nu fig.

 

Vistu mēģināju DC plašumos novilkt, bet nu toreiz neuzdūros uz home premium. Nu un šobrīd arī nav īsti vajadzīgs - ja pārinstalēt, tad vai nu uz linux (ja būs laiks muģīties un mācīties; dzīvē noderēs), vai uz xp (pārbaudīta vērtība tomēr).

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...