Jump to content

mirgojosas lampinas


edmunds02
 Share

Recommended Posts

Taka sis ir man pirmais topiks es nezinu vai esmu to ievietojis pareizaja viet bet man ir sads jautajums

 

 

kada shema man jataisa lai vinu varetu pieslegt 12v spriegumam (auto akulamotors) un vel varetu pieslegts lampinas un rezultata sis lampinas mirgotu

 

taka drusku macijies elektroniku esmu bet nu svaki (eju 1. kursa rtk ) kad mums macija par tranzistoriem man ienaca sada doma prata jo tranzistora darbibas principi ir gan sledzis , gan pastiprinatajs , es domaju ka to izmantojot var izveidod sadu shemu. ludzu palidziet ....

Link to comment
Share on other sites

un tagad lai man veel kaads pamegina nepiekrist ka profenes un rtk limenis ir noshljucis jau sen...

Pirmkart ideja ir bernishkjiga, otrkart viss atkarigs kaadu tranzstoru lietosi, kadas "lampinjas".

bipolarie un lauktranzistori javada atshkjiriigi. Iesaku tomer pamaaciities, ja velies ari kaut ko zinaat.

Link to comment
Share on other sites

edmunds02

nu ja bet es jau pirms seit jautaju macijos , pietam nesaprotu atskiribu starp siem tranzistoriem ja mosh rtk limenis ir krities emu tikai 1. kurs tapec nezinu ka bija agrak un tas skolotas kas mums maca ir tikai 1. gadu ka skolotajs ... es domaju ka izveidojot sadu mantinu es ne tikai paspelesos bet ari nedaudz vairak sapratisu ... nzel es cereju ka palidzes kad :(

 

nu ja bet es jau pirms seit jautaju macijos , pietam nesaprotu atskiribu starp siem tranzistoriem ja mosh rtk limenis ir krities emu tikai 1. kurs tapec nezinu ka bija agrak un tas skolotas kas mums maca ir tikai 1. gadu ka skolotajs ... es domaju ka izveidojot sadu mantinu es ne tikai paspelesos bet ari nedaudz vairak sapratisu ... nzel es cereju ka palidzes kad :(

Link to comment
Share on other sites

nu ja bet es jau pirms seit jautaju macijos , pietam nesaprotu atskiribu starp siem tranzistoriem ja mosh rtk limenis ir krities emu tikai 1. kurs tapec nezinu ka bija agrak un tas skolotas kas mums maca ir tikai 1. gadu ka skolotajs ... es domaju ka izveidojot sadu mantinu es ne tikai paspelesos bet ari nedaudz vairak sapratisu ... nzel es cereju ka palidzes kad :(

 

1) Kādā tad sakarā vilkies uz elektriķiem, ja nerubī pat tik elementāras lietas? Tobiš jau pusgads mācību ir pagājis, bet neko neesi iemācījies. Imho, šitādu drazu bija jāvar uzlodēt jau 6. klasē, ja jau elektornika interesējot.

2) Nevis RTK līmenis krities, bet skolnieki paliek dolbāki.

3) Iemācies rakstīt skaidrā, saprotamā latviešu valodā.

4) Meklē google pēc vārda "Multivibrator", ja jau kko saproti, kā jau pats apgalvo, tad ātri vien tiksi skaidrībā.

Un vispār, agrāk bija tāda grāmata.. mhh.. (precīzi neatceros nosaukumu) - "Pašdarinātas elektroniskās ierīces". Anyway, prasi savam elektronikas učukam pēc lasāmvielas. Iesākumā uzlodē kkādu bākuguni ar vienu tranzistoru, pretestību un kondensatoru. Vēlāk, moš varēsi domāt kko tālāk.

Link to comment
Share on other sites

uz tuvaako elekto prechu veikalu, nopeerc egliites lampinjas ( bet skaties lai komplektaa buutu maza kastiite) tad apknieb vadus relejam (tai kastiitei ) sien galaa savam prozhektoram un buus,

vai arii (neiesaku ) sagaidi starpbiiti skolaa ej uz tualeti, neaizmirsti liidzi trepes vai arii taburetku un no dienasgaismas spuldzeem iznjem (tauaa saukto ) droshinaataaju, sasien virknee un buus tev mirkojosha lampinja

Link to comment
Share on other sites

edmunds02

kaspar:

 

1. nemacos par elektriki bet gan telekomunikacijam, tapec man to stundu kopa ir mazak

2. nu ok varbut ari audzeknu limenis ir krities bet tomer sis prieksmets man ir sekmigs elektronika un elektrotehnika

3. atvainojos pa valodu turrpmak centisos labak

4. paldies par padomu centisos ari kautko izdarit

 

 

asus

 

paldies par padomiem tie naw slikti bet gribeju lai ari kko pats izdaru :)

Link to comment
Share on other sites

edmunds02

nu vispar intereseja diodes bet domaju ka saksu ar parastajam autolampam kuras ir uz 12v

 

kondensatorus paris atradu tikai tadus mazus piem tadu ka:

 

 

1) 16v , 100 (nezinu ka sauc simbolu pirms faradiem tads taka u tikai kreisajapuse ir keksitis)faradi

2) 50 mikrofaradi un 25v

3) 10 v un 100 mikrofaradi

 

tranzistori man ir sadi bet es isti nesaprotu ko tas kods nozime :(

 

1) kt829g0282

2) kt603b 83

3) kt36360384

4) kt605am 2-80

 

 

pagaidam man majas ir ziemas svetku lampinas bez poloritates un pretestibu nevienu majas neatradu

 

 

 

ko man talak darit ?

Link to comment
Share on other sites

eltons2121

ko tur ķēpājies, ar šīm detaļām noteikti vari sākt domāt par starpgalaktiskās raķetes paļaišanas kompja būvi...sasodīts tās mirgojošās lampiņas :clapping:

Link to comment
Share on other sites

ko man talak darit ?

 

Nu ar šitik švaku arsenālu vari droši čāpot līdz vecmammai un teikt, lai dod Tev ārdīt laukā viņas veco teļuku, radio etc. Vai arī dodies uz latgalīti un iepērc daļas.

Link to comment
Share on other sites

1) 16v , 100 (nezinu ka sauc simbolu pirms faradiem tads taka u tikai kreisajapuse ir keksitis)faradi

Vot šitais gan nogalina :rofl:

Link to comment
Share on other sites

edmunds02

nu zel :( a kads var pateikt kadas dalas man vispar vajag ? bet no vecas tehnikas .... jo tada tiesam ir gantelevizori gan radioaparati utt , ?

Link to comment
Share on other sites

Tad jau labāk dodies uz Elfas bodi-ja atmiņa nevļ, tur tirgoja gatavus konstruktora komplektus... Ja gribi ko vienkāršu, pameklē internetā 555. Bijja viens saits (uz ravienu esmu pazaudējis linku, bet ir arī 1000 un vienā citā lapā), kas bija veltits šai mikrene- patiešam unversāls verķis , ko tik neesmu ar to taisijis. Izejā kādu lauktrazistoru pa 1ls un būs tev ''šcastje'' :)

Labots - oxygen
Link to comment
Share on other sites

Nu gan ... škāļi tādi - sabrukuši visrū zinātkāram cilvēkbērnam :D . Tak interesējas cilvēks - grib kaut ko paša rokām samačkarēt !! Un jau tas ir labi - darbs dara darītāju . Bet neke - jems acirtīs vēlmi pašā saknē - lai nedod dies vēl kādreiz neparādās doma ko pajautāt .

Ehhh , žēl ka es šai sfērā tāds zvans , citāti nudie pateiktu ko gudru :)

Link to comment
Share on other sites

Nu par to aplikšanu , gan , jāpiekrīt . Ja cilvēks grib ko saprast, tad vajag pašam paspēlēties , nevis nopirkt gatavu, bodē. Reku links uz vienu tiaimera 555 lapu - vari sākt ar to. Ja tev tā mirgošana nav vajadzīga baisi ātri, tad izejā vari pielikt prastu relejiņu. Nu , kas dabūnami pa santīniem Argusā.

http://www.uoguelph.ca/~antoon/gadgets/555/555.html

un kaudze ar shēmām http://home.cogeco.ca/~rpaisley4/LM555.html

Labots - oxygen
Link to comment
Share on other sites

edmunds02

nu pirmkart ka jau uzminejat es pats tiesamgribu kautko salikt, ka jau minejat ir tada gramata ''Pašdarinātas elektroniskās ierīces'' es labprat to izlasitu cik lasiju vina ir ieskenet un piejama inet bet neatradu varbut kads zinu kur dabut ineta ja ne tad laikam iesu uz biblioteku pakal :)

Link to comment
Share on other sites

Nu , ceru , ka angliski kautcik proti - atver tos pdf un apskati. Es , cik uzmetu aci uz to Argusa lapu, sliecos, ka tā dārgākā ir ts ''armijas '' izpildijuma, kad plata darba temperatūra. Vēl jau bija varianti, kad dažādiem spriegumiem utt, dažādi korpus.. . Labāk ņem to prastāko ( kas bija pirmsākumos) un uz priekšu

Link to comment
Share on other sites

edmunds02

tatad izveidoju pasutijumu bet vai esmu parezi pasutijis ? vai ar to pietiks un sanaks ?

post-79934-1228256280_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Jete burkānciemā

5w tev nah nevajag. Pietiks ar 1w un ar to varēsi pat 5 diodes spīdināt. Kondensators ok, bet zenera diodes tev nah nevajag. Tev jāsaprot, ka ir dažādu tipu diodes, tev nepieciešamas gaismas diodes jeb LED.

Vispār pirms kaut ko pirkt, iesaku tev palasīties vikipēdijā par katru komponenti atsevišķi, ko tā dara un kā strādā. Citādi nav jēga sākt. Noskaidro kas ir rezistors, kādi ir tā tipi, ko tas dara un kā strādā. Tāpat arī par diodēm un kondensatoriem, tikai tad pasūti kaut ko.

Link to comment
Share on other sites

Neņem galvā tos "izglītības sistēmas kritizētajus", neba bu paši bērnība biksēs nečurāja :-D . Elfas foruma atradīsi kur dabūt grāmatas latviešu valodā par radiotehnikas pamatiem http://www.elfa.lv/forum/viewtopic.php?f=12&t=2160

Tev kā reizi vispirms vajag palasīt teoriju un gan jau tad pieleks. Vai sākt ar mikroshēmām, nezinu.Papriekšu jau vajadzētu saprast, kas tais mikrenēs iekšā un ka tādu "melno kasti" var salodet arī no parastiem tranzistoriem.

Link to comment
Share on other sites

A kāda starpība vai tranzistoru shēmas darbība aprakstīta 1965, 1980 vai 2008 gadā? Tad jau Arhimeda likumi pavisam novecojuši un nav ko tos macīties, tikai nezkapec, iekāpjot vanna, ūdens iet pār malām tā pat kā Arhimedam :-D . Elektronikas pamatus var mierīgi apgūt arī no gramatas Jaunais radioamatieris un štrunts ka tā sarakstīta talajā 1960 gadā. Cita lieta, ka Latvija neizdod jaunas un modernas grāmatas latviešu valodā par elektroniku un radiotehniku.

Es uzskatu, ka droši var macīties no vecām grāmatām un ja arī kas ir novecojis, tad nenāks jau par sliktu apgūt vēturiskas lietas.Vēlak dzīve būsi tik gudraks :-D

Link to comment
Share on other sites

tā grāmata ir kaut kāds 80-to gadu līmenis :)

 

Kāda atšķirība, kura gada, cik zinu, tad elektronikas pamati nav mainījušies! Un kā 80 gados, tā arī šodien no 220V rozetes var atrauties pa nagiem vienādi :-D !

 

PS

Didzis raksta ātrāk...

Labots - Jans
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

nu vispar intereseja diodes bet domaju ka saksu ar parastajam autolampam kuras ir uz 12v

kondensatorus paris atradu tikai tadus mazus piem tadu ka:

1) 16v , 100 (nezinu ka sauc simbolu pirms faradiem tads taka u tikai kreisajapuse ir keksitis)faradi

2) 50 mikrofaradi un 25v

3) 10 v un 100 mikrofaradi

tranzistori man ir sadi bet es isti nesaprotu ko tas kods nozime :(

1) kt829g0282

2) kt603b 83

3) kt36360384

4) kt605am 2-80

pagaidam man majas ir ziemas svetku lampinas bez poloritates un pretestibu nevienu majas neatradu

ko man talak darit ?

 

E J PIE S L A K T E R A P A R P a d o m n i e k u

Link to comment
Share on other sites

Farads ir diezgan liels fizikāls lielums. Tādēļ kondensatorus parasti mēra mikrofarados un tas U ar ķesksi kreisajā pusē nozīmē mikro.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...