Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto
post-image

ASV vadošās futbola līgas Major League Soccer (MLS) komanda New York City FC vienojusies ar e-sportistu Kristoferu Holliju. Abas puses noslēdza līgumu, un Hollijs tādējādi kļuva par pirmo datorspēļu pārstāvi vēsturē kādā MLS klubā.

Eiropā šī ir ierasta prakse, jo praktiski katram lielajam futbola klubam ir cilvēks, kurš to pārstāv dažādos FIFA datorspēļu turnīros. ASV līdz šim nevienai futbola komandai tāda cilvēka nebija. Jāpiebilst, ka e-sporta pārstāvis piedalīsies dažādos FIFA 17 turnīros, kur pārstāvēs Ņujorkas komandu.

Hollijs aizvadītā gada decembrī FIFA 17 datorspēles spēlētāju rangā ieņēma pirmo vietu. Viņš ir uzskatāms par vienu no labākajiem FIFA 17 Ultimate Team spēlētājiem pasaulē.

Līdzīgu soli pirms kāda laika spēra Latvijas futbola klubs Riga FC, kas noslēdza līgumu ar kiberfutbolistu Gintu Pidiku. 2000. gadā dzimušais puisis netika izvēlēts nejauši, jo iepriekš izcīnīja uzvaru komandas sarīkotajā turnīrā. Arī Latvijā viņš ir vienīgais cilvēks, kam ir līgums kā e-sportistam ar profesionālu futbola komandu.

 

Saistītās tēmas: datorspēlesplaystationxbox

Izsaki savu viedokli