Aktuāls

”Tinda Finger” – 2017. gada dīvainākais izgudrojums?

IT sasniegumi, bizness

9 fakti, ko tu nezināji par Latvijas sasniegumiem kosmosa izpētes jomā

IT sasniegumi, bizness

Filipīnās tiek izmēģināta ”Twitter Lite” optimizētā aplikācija

Internets

”Apple TV” neatbalsta ”Dolby Atmos” un 4K saturu nevarēs lejupielādēt

Biroja tehnika

Vai motociklista tiesības ir katra vīra goda lieta? – Instruktora pieredzes stāsts par jauno motobraucēju paaudzi

Auto, Moto
post-image

Tehnoloģiju milzis ”Microsoft” 2017. gada trešā ceturkšņa lielajā preses konferencē atrādīja videospēļu komūnas ilgi gaidīto ierīci. Uzņēmums prezentēja jaunu spēļu konsoli ”Xbox One X”, kas, par spīti iepriekšējām spekulācijām, nav saņēmusi nosaukumu ”Xbox Project Scorpio”.

”Xbox One X” nav esošās ”Xbox One” sērijas turpinājums, kā tas bija, piemēram, ”Xbox One S” gadījumā. Tā ir pilnīgi jauna ierīce jeb, pareizāk sakot, pamatīgi uzlabots un modificēts ”Xbox One” klasiskais modelis.

Lai uzreiz būtu skaidrs ap ko lieta grozās – neliels ”One S” un ”One X” salīdzinājums:

Rādītājs Xbox One S Xbox One X
Procesors 8 kodoli 8 kodoli (uzlabota veiktspēja)
Takts frekvence 1,75 GHz 2,3 GHz
RAM 8 GB 12 GB
Fr. joslas platums 219GB/s 326GB/s
Cena ~250 eiro  ~520 eiro

“Xbox One X” savos pirmsākumos būs pieejams tikai ASV un Lielbritānijā, kas nozīmē, ka Latvijā un Eiropā konsole ieceļos vēlāk. Turpinot stāstu par jaunās konsoles tehniskajām specifikācijām, ”Xbox One X” spēs darbināt 4K UHD kvalitātes spēles, turklāt tam būs HDR atbalsts. Tas, protams, nedos nekādu labumu tiem, kuriem nav 4K televizora.

Tomēr ”parasto” televizoru lietotājiem nav jāsatraucas, jo spēles šai konsolē izskatīsies labāk nekā iepriekšējos ”Xbox” modeļos jebkurā gadījumā. Tās darbosies gan plūdenāk, gan kopējā grafika izskatīsies dzīvāka.

Un vēl viena labā ziņa – ”Xbox One X” atbalstīs visus klasiskā ”Xbox One” aksesuārus kā vadības pultis, austiņas, utt. Tāpat uz jaunās ierīces varēs spēlēt ne tikai tai radītās spēles, bet arī ”Xbox One” spēles.

Cena, protams, var nomākt cilvēku vēlmi ierīci iegādāties, jo tā varētu svārstīties ap pustūkstoti eiro. Tomēr to droši var uzskatīt par šā brīža spēcīgāko konsoli pasaulē un šāda cena tās piedāvātajām iespējām pēc ”Microsoft” domām ir adekvāta. Ierīce veikalu plauktos nonāks tikai 7. novembrī.

Varbūt šī būs laba motivācija saspuroties ”Sony” un pēc iespējas ātrāk prezentēt ”Playstation 5”.

Izmantotie resursi: https://www.digitaltrends.com

Saistītās tēmas: project scorpiovideospēlesxbox one

Izsaki savu viedokli