Aktuāls

post-image

Pasaulē populārākais sociālais portāls Facebook ir paziņojis par plāniem iegādāties jaunu kompāniju. Šoreiz interneta giganta ķetnās nonāks virtuālās realitātes briļļu izstrādātājs Oculus VR.

Informācija vēsta, ka darījuma ietvaros Facebook nāksies šķirties no aptuveni 2 miljardiem ASV dolāru. Summu sastādīs 400 miljoni dolāru skaidrā naudā, ko papildinās 23,1 miljoni Facebook akciju, kuru vērtība ir aptuveni 1,6 miljardi dolāru.

Oculus ir guvusi ievērību pasaules mērogā ar Rift virtuālās realitātes brillēm. Slēpošanas brillēm līdzīgā ierīce ir apgādāta ar diviem OLED displejiem (katrai acij pa vienam), katrs no tiem nodrošina 960×1080 pikseļu izšķirtspēju. Izmantojot jaunāko tehnoloģiju, izstrādājums var lieliski noteikt lietotāja galvas stāvokli un darbības, nodrošinot izcilu 3D spēļu pieredzi. Tāpat izstrādātāji norāda, ka iekārta var lepoties ar augstu kadru skaitu sekundē un ļoti ātru reakcijas laiku.

Oculus-Rift

Protams, rodas jautājums par to kā tad Facebook izmantos Oculus piedāvāto tehnoloģiju. Facebook vadītājs – Marks Cukenbergs – norāda, ka viens no ierīces pielietojumiem būtu izglītībā. Piemēram, ar briļļu palīdzību būtu iespējams vadīt un apmeklēt lekcijas, kur visi studenti gūst attiecīgus iespaidus, patiesībā atrodoties mājās dīvānā. Īpaši noderīgi tas būtu gadījumos, kad jānodrošina pēc iespējas pilnvērtīgāka komunikācija starp cilvēkiem, kas atrodas divās dažādās pasaules vietās. Domājams, ka Facebook neatstās novārtā arī izklaides industriju, ļaujot brilles izmantot dažādās spēlēs.

Facebook norāda, ka abām kompānijām ir vienāds redzējums par to kā cilvēkiem vajadzētu komunicēt nākotnē.

heres-what-happened-when-we-strapped-a-bunch-of-people-into-the-oculus-rift-virtual-reality-headset

Saistītās tēmas: facebookoledRift brilles

Izsaki savu viedokli