Aktuāls

post-image

”WannaCry” ļaunatūra ir atgriezusies. Pēc tam, kad tika uzlauzts Lielbritānijas slimnīcu datortīkls, ļaundari ķērušies pie nākamajām ”izklaidēm”. Proti, hakeri tikuši klāt kādai no Japānas automašīnu ražotāja ”Honda” rūpnīcām.

Iepriekš ziņojām, ka ar ”WannaCry” vīrusu tika inficēts Lielbritānijas slimnīcu datortīkls. Ļaundari nozaga konfidenciālu cilvēku veselības informāciju un par to pieprasīja izpirkuma maksu 50 tūkstošu eiro apmērā.

Līdzīga problēma skārusi ”Honda” rūpnīcu Saitamas pilsētas reģionā Sajamā. Vīruss inficējis automašīnu ražotnes datorus un apturējis ražotnes darbību. Jaunākā informācija liecina, ka hakeru apvienība ”The Shadow Brokers” nozaga ”Windows” operētājsistēmas ievainojamības informāciju no ASV Nacionālās drošības aģentūras.

Pēc tam informāciju esot ieguvusi kāda ļaundaru grupa no Ziemeļkorejas, kas iekļuvusi ražotnes datortīklā un apturējusi tās darbības. Šādu ielaušanos, iespējams, sekmēja arī fakts, ka ražotnes datoriem bija novecojušas ”Windows” operētājsistēmas.

Šī ražotne dienā saražo aptuveni tūkstoti automašīnu.

Citas ”Honda” rūpnīcas darbojas un nav iekritušas hakeru slazdos.

Izmantotie resursi: https://www.engadget.com

Saistītās tēmas: autodatorvīrusshonda

Izsaki savu viedokli