Aktuāls

”Alcatel” iegūst prestižo ”TOP/COM” Sudraba balvu par jauno zīmola aplikāciju ”enjoy.now”

IT sasniegumi, bizness

”Samsung” aprīko jauno ”Grand Hotel Kempinski Riga” ar vairāk nekā 220 profesionālajiem ekrāniem

IT sasniegumi, bizness

Mēneša laikā pirkumus ar viedtālruni un aproci veikuši vairāki tūkstoši cilvēku

IT sasniegumi, bizness

Sevi piesaka jauns izglītojošs raidījums bērniem – “ZinZINOO”

Sakaru pakalpojumi
post-image

Ar Jāņa Vorobjova / Andra Mālnieka uzvaru šodien finišēja Latvijas rallija čempionāta noslēdzošais posms Rallijs Latvija. Vorobjova / Mālnieka ekipāža uzrādīja ātrāko laiku četros no dienas pieciem ātrumposmiem un nosargāja pirmajā dienā iegūto vadību rallija kopvērtējumā. Tikmēr savu ceturto Latvijas čempiona titulu LRČ3 ieskaites klasē izcīnīja Ralfs Sirmacis, kurš tieši otrās dienas grunts ātrumposmos spēja sadeldēt konkurentu iekrāto pārsvaru.

Rudenīgi silta, saulaina un skatītājiem kupli apmeklēta bija Rallijs Latvija otrā diena. Autosportisti šodien startēja četros grunts ātrumposmos Tukuma pusē, pēc kuru veikšanas tie devās uz noslēdzošo pārbaudījumu – atraktīvo pilsētas ātrumposmu Ķemeros.

LRČ1 ieskaites klasē ar uzvaru Latvijā notiekošajos rallijos debitēja Škoda Fabia R5 automašīna, kuru pilotēja Raimonds Kisiels / Arnis Ronis. “Izskatās, ka pēc ilgākiem meklējumiem un eksperimentiem, būsim nobāzējušies pie vienas mašīnas. Škoda Fabia ir ļoti labs auto, tagad mums pie tās ir jāpierod, lai varam izmantot visu tās potenciālu!” pēc rallija atzina Raimonds Kisiels. Izstājoties vairākām vadošajām LRČ1 klases ekipāžām, otrajā vietā finišu sasniedza Staņislavs Travņikovs, kura stūrmaņa pienākumus šoreiz pildīja pieredzējušais pilots Aleksejs Lukjanuks. Savukārt, trešajā vietā finišu sasniedza japāņu pilots Hiroki Arai ar stūrmani Philip Hill no Lielbritānijas.

LRČ2 ieskaites klasē skaistu un pārliecinošu uzvaru izcīnīja Jānis Vorobjovs, kurš Rallijs Latvija piedalījies visās deviņpadsmit tā sarīkošanas reizēs. Vorobjovam uzvaru šajās sacensībās kaldināt palīdzēja stūrmanis Andris Mālnieks. “Šis bija lielisks rallijs, ar perfekti izvēlētiem ātrumposmiem. Vēlos teikt tikai pašus labākos vārdus Jānim Krastiņam par šādu rallija sezonas noslēgumu! Arī pašiem izdevās atrast balansu starp risku un ātrumu, un rallijā gūt maksimālo rezultātu un ar uzvaru noslēgt šo sezonu!” Jānis Vorobjovs šogad saņēma arī leģendārā autosportista Aleksandra Karamiševa balvu. Šī bija jau trešā reize pēdējo piecu gadu laikā, kad Vorobjovs saņem šo prestižo apbalvojumu. Otrajā vietā finišēja Mārtiņš Svilis / Ivo Pūķis, kuri brauca ar sev jaunu, N4 grupas Mitsubishi Lancer Evolution X automašīnu. Trešajā vietā ierindojās Aleksandrs Gorelovs / Igors Skuridins.

Par vienu no lielākajiem Rallijs Latvija pārsteigumiem parūpējās piecpadsmit gadus jaunais somu talants Kalle Rovanpera, kurš pēc pirmās sacensību dienas ierindojās trešajā vietā absolūtajā ieskaitē, bet šodien nodrošināja uzvaru LRČ3 ieskaites klasē. “Es braucu nedomājot, ar pilnu gāzi, un tas deva rezultātu. Šāds rezultāts ir kas absolūti fantastisks!” pēc sacensībām atzina Rovanpera. Otro vietu Rallijs Latvija un ceturto Latvijas čempiona titulu LRČ3 ieskaites klasē sev šodien izcīnīja Ralfs Sirmacis, viņa stūrmanim Artūram Šiminam šis ir pirmais tik nozīmīgais tituls viņa autosportista karjerā. “Šogad primārais mērķis bija starts Eiropas rallija čempionāta Junioru čempionātā, tamdēļ nestartējām visos Latvijas čempionāta posmos, un gandarījums par čempiona titulu ir vēl lielāks! Artūram šis ir pirmais tik augstas raudzes tituls, kas izcīnīts Latvijas rallija čempionātā – viss ir labi, mēs esam ļoti priecīgi!” pēc finiša atzina Sirmacis. Trešajā vietā finišēja Nikolajs Grjazins / Jaroslavs Feodorovs.

RK1 ieskaites klasē acīm baudāmu braukšanu demonstrēja Andis Neikšāns / Aivis Aizsilnieks, kuriem arī pārliecinoša uzvara kopvērtējumā. Tikmēr RK2 klasē uzvarētāja lauri tika Kasparam Kaņepam-Kalniņam / Mārtiņam Žideņam.

Pārliecinošais jaunā somu talanta Kalles Rovanperas sniegums nodrošināja autosportistam arī uzvaru Rallijsprinta Latvija absolūtajā vērtējumā.

Plašāku informāciju un Rallijs Latvija rezultātus atradīsiet interneta mājaslapā http://autorally.lv, kā arī sociālo tīklu kontos Twitter, facebook, draugiem.lv un YouTube.

Izsaki savu viedokli