Aktuāls

Volkswagen izlaiduši video, kurā skaidrots kā uzņēmums plāno panākt, lai dīzeļdzinēju skandālā iesaistītie spēkrati turpmāk atbilstu kaitīgo izmešu normām.

Divu litru dzinējiem pietikšot tikai ar dzinēja vadības bloka programmatūras jaunināšanu, kas aizņemšot aptuveni 30 minūtes, savukārt 1.6 litru dzinējiem pirms gaisa masas mērītāja tiks novietots gaisa plūsmas pārveidotājs, kas ļaušot precīzāk mērīt dzinējā ieplūstošā gaisa daudzumu un attiecīgi pielāgot degvielas padevi. Kopumā ar programmatūras jauninājumu, remonts aizņems mazāk par stundu.

Kamēr šādi pārveidojumi nav veikti, ir grūti spriest kā tas ietekmēs degvielas patēriņu un dzinēja jaudu, tomēr Volkswagen sola, ka izmaiņas šajos rādītājos nebūšot. Konkrētie uzlabojumi tiks veikti Eiropā pārdotajiem spēkratiem.

Kā jau iepriekš esam ziņojuši, no sākuma ASV atklāja, ka Volkswagen automašīnas aprīkotas ar programmatūru, kas tām ļauj krāpties dīzeļdzinēju izmešu testos. Kā izrādījās, tad ar šādu programmatūru aprīkoti ne tikai 500 tūkstoši Volkswagen grupas auto ASV, bet gan 11 miljoni automašīnu visā pasaulē.

Skandāla rezultātā no amata atkāpās koncerna ilggadējais vadītājs Martins Vinterkorns, kura vietā iecelts Porsche (kas arī ietilpst VW koncernā) vadītājsMatiass Millers. Pret Vinterkornu Vācijā sākta kriminālizmeklēšana.

Saistītās tēmas: Volkswagen

Izsaki savu viedokli