Aktuāls

Jau esam rakstījuši par Volkswagen dīzeļdzinēju skandālu. Kā noskaidrots, tad uzņēmums krāpies ar kaitīgo izmešu daudzumu aptuveni 11 miljonos auto visā pasaulē. Lai arī koncerns kategoriski noraidīja bažas par vadītāja, 68 gadus vecā Martina Vinterkorna atkāpšanos, tomēr vakar vakarā pēc gandrīz 10 gadu darba, viņš ir paziņoja par aiziešanu no amata.

1297751873602_ORIGINAL

Paziņojumā kuru Vinterkorns publicējis saistībā ar savu atkāpšanos, viņš raksta: “Es to daru uzņēmuma interešu labā, pat ņemot vērā, ka neesmu informēts par kļūdām no savas puses. Volkswagen nepieciešams jauns sākums, arī personāla ziņā”.

Pirmās ziņas par Volkswagen krāpšanos nāca no ASV, kur Vides aizsardzības aģentūra atklāja, ka testos daļa VW koncerna ražoto auto uzrāda atļauto izmešu daudzumu, savukārt reālajā dzīvē tas no 10 līdz 40 reizēm pārsniedz atļauto apjomu. Šāda krāpšanās atrasta 1.5 un 2 litru četru cilindru dīzeļdzinējos, kas ražoti sākot no 2005. gada. ASV pārdoti nedaudz mazāk kā 500 tūkstoši šādu auto, savukārt kā Volkswagen atklāja, tad visā pasaulē pārdoti aptuveni 11 miljoni automašīnu, kuras izmešu ierobežojumiem atbilst tikai uz papīra.

Uzņēmumam ASV vien draud sods līdz pat 18 miljardiem ASV dolāru. Volkswagen ziņo, ka ir atlikuši 6.5 miljardus eiro, lai segtu servisa izmaksas, skandālā iesaistīto auto izmešu normalizēšanai.

 

Saistītās tēmas: Volkswagen

Izsaki savu viedokli