Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto
post-image

Līdz šim zināms par 11 miljoniem ar EA 189 tipa dīzeļdzinējiem aprīkotu Volkswagen spēkratu, kuriem uzstādīta kaitīgo izmešu testu falsificēšanas programma.

Iespējams, šis skaitlis pieaugs, jo Volkswagen grupa paziņojusi, ka uzsākusi iekšējo izmeklēšanu, lai pārbaudītu vai ar līdzīgām falsificēšanas programmām nav aprīkoti arī EA 288 dīzeļdzinēja darbinātie spēkrati. Jāpiemin, ka šis ir jaunākais Volkswagen dīzeļdzinējs un tiek izmantots kompānijas populārākajos spēkratos. Bažas par to, ka EA 189 dzinēji varētu nebūt vienīgie, kuri aprīkoti ar izmešu testu falsificēšanas programmām parādījās tad, kad vairāki neoficiāli avoti ziņoja, ka Volkswagen arsenālā ir vairāki veidi kā krāpties testos.

Kā jau iepriekš esam ziņojuši, no sākuma ASV atklāja, ka Volkswagen automašīnas aprīkotas ar programmatūru, kas tām ļauj krāpties dīzeļdzinēju izmešu testos. Kā izrādījās, tad ar šādu programmatūru aprīkoti ne tikai 500 tūkstoši Volkswagen grupas auto ASV, bet gan 11 miljoni automašīnu visā pasaulē.

Skandāla rezultātā no amata atkāpās koncerna ilggadējais vadītājs Martins Vinterkorns, kura vietā iecelts Porsche (kas arī ietilpst VW koncernā) vadītājs Matiass Millers. Pret Vinterkornu Vācijā sākta kriminālizmeklēšana.

Saistītās tēmas: Volkswagen

Izsaki savu viedokli