Aktuāls

post-image

Toyota Tokijā ir uzsākusi savdabīgā i-Road transportlīdzekļa pirmos testus, taču kompānija sola, ka līdz gada beigām vairāki desmiti spēkrati nonāks arī testēšanai Eiropā.

i-Road ir apgādāts ar trīs riteņiem, turklāt divos no tiem ir integrēti elektromotors. Kopējā spēkrata jauda ir nepilni seši zirgspēki, bet maksimālais ātrums – 45 km/h.

Jāatzīmē gan, ka spēkrata svars ir tikai 300 kg. Tam gan ir labs izskaidrojums – transportlīdzekļa baterija ir tikai tik liela un enerģijas ietilpīga, lai ekonomiskas pārvietošanās režīmā nodrošinātu 50 km tālas distances veikšanu. Labā ziņa gan meklējama faktā, ka ierīces pilnīgai uzlādei no mājas elektrotīkla nepieciešamas vien trīs stundas.

toyota i road

Toyota veikums var lepoties ar „Active Lean” tehnoloģiju, kas izmanto iebūvētos žiroskopus, ļaujot ierīces sasvērties straujos pagriezienos.

Lai noskaidrotu spēkrata veikumu atbilstošos apstākļos, jau drīzumā tiks uzsākti transportlīdzekļa testi Tokijā, taču vēlāk tiek solīts, ka aptuveni 70 i-Road eksemplāri nonāks arī testēšanai Eiropā.

toyota i-road 2

Saistītās tēmas: auto testii-Roadtoyota

Izsaki savu viedokli