Aktuāls

Mājokļa gaisa kvalitātes mērījumi uzlabo ne vien cilvēka veselību, bet arī mājokļa lietojamību

Sadzīves un virtuves tehnika

”OnePlus” slepeni zog viedtālruņu lietotāju datus

Portatīvie datori

”Alcatel” iegūst prestižo ”TOP/COM” Sudraba balvu par jauno zīmola aplikāciju ”enjoy.now”

IT sasniegumi, bizness

”Samsung” aprīko jauno ”Grand Hotel Kempinski Riga” ar vairāk nekā 220 profesionālajiem ekrāniem

IT sasniegumi, bizness

Mēneša laikā pirkumus ar viedtālruni un aproci veikuši vairāki tūkstoši cilvēku

IT sasniegumi, bizness
post-image

Izskanējusi informācija, ka elektroautomašīnu izstrādātājs ”Tesla” kopā ar procesoru ražotāju ”AMD” gatavojot speciālu ”Tesla” mašīnām domātu procesoru, kas atbildēs par bezpilota tehnoloģiju darbību.

Uzņēmuma ekstravagantais vadītājs Īlons Masks apsolījis, ka ”Tesla” automašīnas pilnībā funkcionējošu bezpilota tehnoloģiju saņems 2019. gadā. Jāatzīst, ka ”Tesla” spēkrati jau tagad ir aprīkoti ar bezpilota tehnoloģijām, tomēr tās palīdz šoferim veikt vienkāršas lietas, piemēram, apstādināt spēkratu, ja pēkšņi priekšā izlec kāds objekts vai turēt auto maksimāli drošā pozīcijā braukšanas joslā.

Atsaucoties uz CNBC pieejamo informāciju, ”AMD” un ”Tesla” gatavo procesoru, kas spētu paveikt visas nepieciešamās darbības, lai autonomā tehnoloģija varētu pilnvērtīgi funkcionēt. Neviens no uzņēmumiem gan paaidām nav atsaucies runāt par abu sadarbību.

Jāatzīmē, ka ”AMD” nav vienīgais procesoru ražotājs, kas palīdz izgatavot bezpilota funkcijas automašīnām. Piemēram, ”Intel” sadarbojas ar uzņēmumu ”Alphabet”, kas izstrādā pilnīgu bezpilota auto ”Waymo”.

Izmantotie resursi: https://www.theverge.com

Saistītās tēmas: amdbezpilota tehnoloģijas

Izsaki savu viedokli