Aktuāls

Tesla nākuši klajā ar ilgi gaidīto elektrisko krosoveru, kas nodēvēts par Tesla Model X.

section-exterior-profile

Prezentācijā īpaši uzsvērts auto drošības līmenis. Sākot jau ar to, ka salonā ieplūstošais gaiss tiek filtrēts ar HEPA filtriem, beidzot ar to, ka iespējams ieslēgt ķīmisko ieroču aizsardzības režīmu, kas noderēs ne tikai pret reālu ķīmisko ieroču uzbrukumu, bet arī vienkārši atrodoties vietās, kur ir piesārņots gaiss.

section-interior-primary-black

Turpinot runāt par drošību, Tesla vadītājs Īlons Masks prezentācijā norādījis, ka Model X šobrīd ir drošākais pieejamais krosovers. Šāds gods iegūts pateicoties tam, ka elektromotori ir krietni mazāki par klasisku dzinēju, tādējādi sadursmes gadījumā, dzinējs nevar tikt iegrūsts salonā un saspiest pasažierus. Tiek ziņots, ka lielā ātrumā avarējot iespējas iegūt traumas, atrodoties Tesla Model X ir vien 65 procenti. Sadursmes gadījumā auto priekšējā daļa darbosies kā trieciena slāpētājs. Tā kā akumulatori novietoti auto apakšpusē, tas būs krietni drošāks pret apgāšanos, salīdzinot ar benzīna vai dīzeļdzinēju darbinātiem krosoveriem.

section-exterior-primary-wings-open-front-view

Tāpat arī Tesla Model X ir aprīkota ar virkni kamerām, radariem un sensoriem, kas monitorē apkārtējo satiksmi un palīdzēs izvairīties no sadursmēm, piemēram, automātiski bremzējot.

Ļoti interesantas ir aizmugurējās durvis, kas atveras uz augšu. Šāda konstrukcija izvēlēta tāpēc, lai būtu ērtāk, piemēram ievietot bērnu sēdeklīti, iekāpt vai apsēdināt bērnu. Šādu durvju atvēršanai no auto sāniem nepieciešama vien 30 centimetru vieta. Durvīs iebūvēti arī parkinga sensori, kas sekos tam, lai neapskrāpētu durvis, piemēram garāžā vai stāvvietā kur ir zemi griesti. Tā kā aizmugurējās durvis ir arī daļa jumta, tad arī tas atvērsies, ļaujot piemēram apsēdināt bērnu un to piesprādzēt, nesasitot savu vai juniora galvu. Nav arī aizmirsts par vadītāja ērtībām – priekšējās durvis spēj automātiski atvērties uz aizvērties. Izbaudīt dabasskatus palīdzēs lielākais panorāmiskais vējstikls kāds tiek ražots. Tesla Model X ir 3 sēdekļu rindas. Auto iespējams pasūtīt ar sešām vai septiņām sēdvietām.

section-hero

Šobrīd Tesla Model X tiks piedāvāts divās līdz kaklam aprīkotās versijās, abām maksimālais braukšanas ātrums ir ierobežots līdz 250 kilometriem stundā. Švakāk aprīkotus krosoverus būšot iespējams pasūtīt kaut kad nākamajā gadā, sākumcena varētu būt 80 tūkstoši ASV dolāru. Pirmā no šobrīd pieejamajām versijām ir P90, kura līdz 97 kilometriem stundā spēj ieskrieties 4.8 sekundēs, šī versija ir aprīkota ar diviem 259 zirgspēku motoriem. Ar vienu uzlādes reizi Tesla Model X P90 spēs nobraukt aptuveni 413 kilometrus. Par šādu auto būs jāšķiras no 132 tūkstošiem ASV dolāru.

section-checkerboard-bigsky

Tesla Model X P90D ir jaudīgākā krosovera versija un nonāks tavā īpašumā par 142 tūkstošiem ASV dolāru. Tai ir 259 zirgspēku dzinējs priekšā un 503 zirgspēku dzinējs aizmugurē. Maksimālais paātrinājums līdz 97 kilometriem stundā ir nieka 3.2 sekundes. Jaudīgākais auto gan par aptuveno 9 kilometriem ātrāk izēdīs akumulatora enerģiju, salīdzinot ar P90.

Tesla Model X iespējams iepriekšpasūtīt jau šobrīd, paredzamais auto piegādes laiks ir nākamā gada otrā puse.

Izsaki savu viedokli