Aktuāls

post-image

Pasaulē lielākais elektroautomašīnu ražotājs ”Tesla” no amata atbrīvojis līdzšinējo autonomo tehnoloģiju vadītāju Krisu Latneru.

Kā zināms, ”Tesla” automašīnās ”Model S”, ”Model X” un ”Model 3” ir būvētas tā, lai tās atbalstītu autonomās tehnoloģijas. Sākotnēji vecākajam modelim ”Model S” autopilots nebija visai advancēts, taču laika gaitā tas saņēma atjauninājumus, kas to padarīja krietni labāku.

Arī jaunākajiem modeļiem ”Model X” un ”Model 3”, kas vēl nav nonācis tirdzniecībā, protams, ir bezpilota tehnoloģijas. Mūsdienās gan tās vēl nav tik attīstītas, lai varētu izmantot pilnvērtīgi, tomēr autopilots spējīgs novērst negadījumus, reaģējot daudz ātrāk, nekā to spēj cilvēks.

Atbildīgais par autonomajām tehnoloģijām līdz šim bija Kriss Latners, kurš amatā stājās pirms sešiem mēnešiem. ”Tesla” un Latners tā arī nespēja atrast kopīgu valodu un abu pušu ceļi šķīrās.

”Tesla” norādīja, ka ”Kriss neesot īstais cilvēks šim darbam”, tādēļ viņam nācās to pamest. Viņam gan ir atrasts aizvietotājs Andreja Karpatija personā. Karpatijs iepriekš bija ”Opel” mākslīgā intelekta inženieris.

Izmantotie resursi: http://www.reuters.com

Saistītās tēmas: Bezpilota autotesla

Izsaki savu viedokli