Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto
post-image

Slovākijas ”start-up”uzņēmums ”AeroMobil” ir uzbūvējis pasaulē pirmās lidojošās automašīnas prototipu. Šim spēkratam ir ļoti neordinārs vizuālais izskats, bet par lidmašīnu tas spēj pārvērsties aptuveni trīs minūšu laikā.

”AeroMobil” ar lidojošo automašīnu veicis vairākus testus. Vairāk gan tika testēta nevis braukšana, bet tās lidošanas prasmes. Tika veikta 21 pacelšanās, kā arī dažādu augstumu lidojumi.

Automašīna ir veidota no viegla un izturīga karbona materiāla, kā arī tā ir aprīkota ar izpletņu sistēmu. Tai ir ierīkota arī bezpilota vadāmība gan uz ceļa, gan gaisā. Taisnības labad jāsaka, ka nenoliedzami labākā lieta šai stāstā ir tā, ka slovāku uzņēmums šādu lidojošu mašīnu reāli arī ir uzbūvējis, nevis tikai bārstījies ar solījumiem un plāniem.

”AeroMobil” sacījis, ka lidojošā automašīna cilvēkiem varētu kļūt pieejama aptuveni 2020. gadā. Sākotnēji tai tiktu izveidotas tikai 500 kopijas un viena automašīna maksātu 1,5 miljonus dolāru.

Vienīgā lieta pret ko šī ierīce atdursies ir pasaules ceļu infrastruktūra, kas noteikti nav paredzēta šādiem lidaparātiem. Nez vai līdz 2020. gadam Eiropā vai pārējā pasaulē tiks izveidots plāns kā šādus spēkratus iesaistīt satiksmē, tādēļ domājams, ka šī mašīna būs labs rīks komerciāliem nolūkiem, piemēram, reklāmām, filmu kadriem, utt.

Saistītās tēmas: lidojošas mašīnas

Izsaki savu viedokli