Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto
post-image

Vakar Spānijā noslēdzās Monster Energy FIA pasaules rallijkrosa čempionāta 2017. gada sezonas pirmais posms World RX of Barcelona. Saulainos un siltos laika apstākļos Reinis Nitišs trešajā un ceturtajā kvalifikācijā uzrādīja attiecīgi 9. un 12. ātrāko laiku, kas kopvērtējumā viņam deva 10. pozīciju un iespēju startēt pusfinālā. Pusfināla startā Nitišs pieļāva kļūdu, kuras rezultātā aizkavējās uz starta līnijas. Lai gan brauciena laikā jēkabpilietis atguva vairākas sekundes, visu zaudēto šoreiz atspēlēt neizdevās un pusfināla finišu Nitišs sasniedza sestais, nekvalificējoties finālbraucienam. EKS komandas pilots pirmo reizi sacensībās startēja ar Audi S1 EKS RX quattro automašīnu, izcīnot 8 punktus un Pasaules RX čempionāta kopvērtējumā ierindojoties 10. vietā.

“Šodien abi braucieni noritēja pa sausu trasi un varējām “kaujas režīmā”, ar pilnu jaudu pārbaudīt automašīnas darbaspējas. Jāsaka, ka līdz galam jauno ”Audi S1 Supercar” vēl neesmu izpratis – man ir jākrāj nobrauktie apļi un pieredze, lai līdz galējam limitam varētu izmantot visas auto tehniskās iespējas,” komentē Reinis Nitišs. “Neskatoties uz to, man ir liels prieks, ka abi braucieni izdevās apmierinoši un izpildīju paša uzlikto uzdevumu – iekļūt starp 12 ātrākajiem pilotiem. Tanī pašā laikā ir sāpīgi atskatīties uz pēcpusdienas notikumiem un konstatēt, ka tieši pirms pusfināla starta neliels pārpratums izsita mani no ritma, kamdēļ es pieļāvu kļūdu un startēju pāris sekundes vēlāk nekā konkurenti. Tas atstāj nepadarīta darba sajūtu par citādi salīdzinoši veiksmīgo nedēļas nogali, jo apzinos, ka šodien varēju sasniegt vairāk! Pēc trim nedēļām vietu Portugāles posma pusfinālā man neviens nav garantējis, taču esmu pilns apņēmības to izcīnīt!”

 

W

Reiņa Nitiša dalība FIA pasaules rallijkrosa čempionātā iespējama, pateicoties atbalstam, ko sniedz Lattelecom, Citadele, Latvijas Gāze, Ošukalns un Jēkabpils Dome, kā arī Eibe-L, Hertz, Light Guide Optics International, OK Būvmateriāli, Radex, RA EVENTS, Sonora un Z-Light. Informatīvo atbalstu nodrošina DELFI.

World RX of Barcelona norises grafiks

FIA pasaules rallijkrosa čempionāta nākamais posms Bompiso World RX of Portugal 22. un 23. aprīlī norisināsies Portugālē.

Vairāk par Reiņa Nitiša gaitām un sacensībām uzzināsiet interneta mājaslapā www.reinisnitiss.com, kā arī sociālajos tīklos Instagram /reinisnitiss, Twitter @ReinisNitissRX, Facebook /ReinisNitissOfficial un YouTube /ReinisNitissOfficial.

Vairāk par EKS meklējiet interneta mājaslapā www.eksrx.com. Vairāk par Pasaules RX interneta mājaslapā www.fiaworldrallycross.com.

PAR REINI NITIŠU

Reinis Nitišs FIA pasaules rallijkrosa čempionātā startē jau ceturto sezonu un līdz šim ievērojamākais jaunā jēkabpilieša sasniegums ir uzvara 2014. gada sezonas Norvēģijas posmā un 3. vieta pasaules čempionāta tās pašas sezonas kopvērtējumā. Reinis Nitišs 2017. gada FIA pasaules rallijkrosa čempionātā startē čempionvienības EKS sastāvā ar vienu no trim Audi S1 EKS RX quattro Supercar klases automašīnām. Reiņa Nitiša komandas biedri ir 2016. gada čempions un komandas īpašnieks Matiass Ekstrems un soms Tomass Heikinens. EKS komanda šogad saņem Audi AG rūpnīcas atbalstu un Reini Nitišu atbalsta arī Audi Latvija.

Saistītās tēmas: rallijsReinis Nitiss

Izsaki savu viedokli