Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto
post-image

Reizi mūžā iejusties Petera Solberga, Sebastjana Lēba vai Kena Bloka ādā – tas noteikti ir katra autosporta līdzjutēja sapnis. Tomēr jau pēc nepilnām trīs nedēļām šo sapni piepildīt varēs ikviens, jo 15. aprīlī Biķernieku rallijkrosa trasē norisināsies RX Challenge sacensības.

Šajās unikālajās autosprinta formāta sacīkstēs braukšana norisināsies tajā pašā trases konfigurācijā, kurā pagājušā gada oktobrī savā starpā sacentās visas pasaules rallijkrosa čempionāta zvaigznes. Latvijas posmā savu pirmo rallijkrosa uzvaru svinēja leģendārais Sebastjans Lēbs, tomēr 15. aprīlī starp uzvarētājiem var būt jebkurš.

Jāatzīmē, ka tieši Biķernieku trasē notikušais posms Starptautiskās automobiļu federācijas (FIA) apbalvošanas pasākumā tika atzīts par 2016. gada pasaules rallijkrosa sezonas labākajām sacensībām. Viens faktors, protams, bija lieliskā organizācija, tomēr gan čempionāta vadītāji, gan braucēji atzina, ka izcila bijusi arī pati trase.

m

Un Biķernieku rallijkrosa konfigurācija ir patiesi īpaša, jo aptver ne vien tehnisku asfalta daļu, bet arī interesantu grants sekciju ar diviem tramplīniem. Jāpiemin, ka ikdienā šī rallijkrosa trase braukt gribētājiem nav pieejama, līdz ar to 15. aprīlī notiekošās RX Challenge sacensības būs ļoti ekskluzīva iespēja izbraukt pa šo unikālo konfigurāciju.

Lai sacensības varētu norisināties, tiks veikti pamatīgi sagatavošanās darbi. Bez klasisko norobežojošo žogu un lentu uzstādīšanas būs nepieciešams pārvietot divdesmit 5,2 tonnas smagus betona blokus.

RX Challenge sacīkstes 15. aprīlī, sestdienā, norisināsies no agra rīta līdz vakaram, līdz ar to ne vien dalībniekus, bet arī skatītājus sagaida notikumiem bagāts un spraigs pasākums. Sīkāka informācija meklējama sacensību tīmekļa vietnē –  http://kalvemotorsports.lv/rxchallenge/. Tur atrodamajā nolikumā var iepazīties ar sacensību formātu, laikiem un dalības maksu. Tāpat RX Challenge mājaslapā iespējams pieteikt savu dalību, ko šobrīd izmantojuši jau teju 90 dalībnieki.

Saistītās tēmas: rallijsRX Challenge

Izsaki savu viedokli