Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto
post-image

Autoplius Fast Lap ir specifiskas autobraucēju sacensības, kuras tiek rīkotas Lietuvā, Polijā, Somijā un Latvijā. Sacensību organizatori ir no Lietuvas, kur notiek lielākā daļa posmu. Latvijā, Biķernieku trasē, ātruma sacīkstes ir risinājušās sešas reizes, bet Polijā un Somijā pa vienai reizei.

Vispirms tiek aizvadītas kvalifikācijas sacensības, kur piloti veic 20 un 30 minūšu braucienu sesijas, lai noskaidrotu 10 ātrākos. Noslēgumā 10 ātrākie dalībnieki mērojas spēkiem atsevišķā Super Lap sesijā, kurā tiek noteikts sacīkšu uzvarētājs. Ņemot vērā, ka braucienu laikā izšķirošā nozīme ir ātrumam, neizbēgamas ir arī avārijas.

Latvijas filmu un imidžfilmu veidotājam Robyworks bija tas gods veidot nelielu reklāmas rullīti šīm sacensībām. Robyworks videooperators Pauls Zvirbulis, kurš piedalījās filmēšanā, portālam Boot.lv pastāstīja, ka sajūtas kopumā bija ļoti pozitīvas.

“Pirmo reizi filmēju autosportu šosejas trasē, kas, manuprāt, noteikti ir viens no grūtākajiem ekstrēmā sporta veidiem tieši no mediju puses, jo ir īpaši komplicēti noķert tos dinamiskos, jaudīgos kadrus tā, lai izskatās, ka automašīna tiešām brauc nežēlīgā ātrumā. Tā visa ir sava māksla un ķīmija.”

“Ņemot vērā, ka trase bija aptuveni 5 km gara, nācās periodiski atrasties “karstajos punktos” (biežākās sadursmju vietas, līkumi) visā tās garumā, lai būtu kadru daudzveidība. Nācās noskrieties diezgan pamatīgi, piedevām tajā dienā bija ārprātīga svelme, kas visu šo procesu apgrūtināja.”

“Bieži, protams, nācās riskēt ar savu drošību, atrodoties pēc iespējas tuvāk trases malai un automašīnām, lai noķertu pēc iespējas ekstrēmākus kadrus – tā laikam ir viena no filmēšanas komandas Robyworks rakstura īpašībām. Mēs darām visu kadra dēļ!”

Jāpiebilst, ka Robyworks iepriekš veidojis arī lielākus video materiālus, piemēram, dokumentālās filmas Marokenrols un Latvian Rocket.

Saistītās tēmas: autoRobyworks

Izsaki savu viedokli