Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Nesen aktuālajā Ženēvas auto izstādē Lihtenšteinā bāzētā kompānija Quant atrādīja e-Sportlimousine elektromobili, kas var lepoties ne tikai ar aizraujošu dizainu, bet arī ar modernām tehnoloģijām un iespaidīgu jaudu. 

Iespaidīgā izmēra spēkrats (svars sasniedz 2,3 tonnas) ir apgādāts ar četriem elektromotoriem (katram ritenim pa vienam), kuru kopējā jauda sasniedz 912 zirgspēkus. Rezultātā auto ir spējīgs paātrināties no 0 km/h līdz 100 km/h vien 2,8 sekundēs, savukārt maksimālais ātrums ir galvu reibinoši 378 kilometri stundā.

e-Sportlimousine ir 5,25 metrus garš (garāks par Mercedes-Benz S klases spēkratiem) un 2,2 metrus garš. Tā augstums sasniegs 1,35 metrus, savukārt vēl iespaidīgu izskatu padara „kaijas spārnu” tipa durvis.

Spēkrata noslēpums slēpjas NanoFlowCell bateriju tehnoloģijā, kas, kā apgalvo ražotājs, nodrošina līdz pat piecām reizēm labāku enerģijas-svara attiecību nekā dotajā brīdī aktuālās litija jonu baterijas. Tas ļauj relatīvi vieglajās baterijās saglabāt iespaidīgu apjomu enerģijas. Rezultātā izstrādātājs sola, ka spēkrata veiktā distance ar vienu uzlādes reizi būs līdz pat 5 reizēm tālāka, ja salīdzina ar konkurentu veikumiem.

Protams, arī Quant speciālisti izveidojuši speciālu aplikāciju, kas varētu informēt vadītāju par apstākļiem auto salonā un ārpus tā.

Quant plāno līdz gada beigām  izstrādāt pilnībā darbojošos prototipus.

Quant-Sport-Limo---Geneva---01

Saistītās tēmas: elektromobīļi

Izsaki savu viedokli