Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto
post-image

Autobūves uzņēmuma ”Porsche” finanšu vadītājs Lūks Meške paziņojis, ka uzņēmums ir ieinteresēts kļūt par daļu no F1 sacensību savstādaļas. Proti, ”Porsche” F1 varētu darboties kā dzinēju piegādātājs.

Meške pagājušajā nedēļā tikās ar F1 vadību, kur sarunas par šādu sadarbību noslēdzās uz visai pozitīvas nots. Oficiāla vienošanās gan nav veikta, tomēr ”Porsche” ir cerību pilna pēc četriem gadiem atkal darboties ”Formula 1” kā motoru piegādātājs.

”Porsche” jau agrāk prestižajās sacīkstēs ir darbojusies šādā ampluā. Pēdējo reizi tas notika 1991. gadā, kad kopā ar ”Footwork” komandu nespēja līdz galam īstenot nospraustos mērķus. Jāpiebilst, ka pēc neveiksmes ”Porsche” vienalga turpināja darboties F1, rīkojot “Porsche Supercup” seriālu.

Meške apstiprinājis, ka ”Porsche” varētu būvēt savus dzinējus, ja tiks apstiprināts, ka no 2021. gada ir jāstartē ar V6 motoriem. Jāatgādina, ka 2021. gadā F1 plāno veikt izmaiņas tehniskajos noteikumos, padarot motorus vienkāršākus un lētākus.

”Porsche” F1 nestartēs ar savu komandu, bet varētu sadarboties un piegādāt dzinējus tādām vienībām kā ”Williams”, ”Red Bull” un ”McLaren”.

Izmantotie resursi: https://www.motorsport.com/

Saistītās tēmas: F1porschesacīkstes

Izsaki savu viedokli