Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Volkswagen ir iekūlušies tādās ziepēs, ka par to stāstīts visos ziņu kanālos, portālos un laikrakstos. Ja nu esi palaidis garām, tad atgādinām, ka no sākuma ASV atklāja, ka Volkswagen automašīnas aprīkotas ar programmatūru, kas tām ļauj krāpties dīzeļdzinēju izmešu testos. Kā izrādījās, tad ar šādu programmatūru aprīkoti ne tikai 500 tūkstoši Volkswagen grupas auto ASV, bet gan 11 miljoni automašīnu visā pasaulē.

2015-volkswagen-golf-first-drive-review-car-and-driver-photo-480219-s-original

Skandāla rezultātā no amata atkāpās koncerna ilggadējais vadītājs Martins Vinterkorns, kura vietā iecelts Porsche (kas arī ietilpst VW koncernā) vadītājs Matiass Millers. Pret Vinterkornu pirmdien Vācijā sākta kriminālizmeklēšana.

Kā ziņo telekanāls LNT, tad izdevies noskaidrot, ka pa Latvijas ceļiem pārvietojas 5087 automašīnas, kuras aprīkotas ar izmešu testu krāpšanas programmatūru – 3145 VW pasažieru auto, 1288 VW komerctransporta, kā arī 654 Audi transportlīdzekļiem. Tā kā ar nelegālo programmatūru aprīkoti arī atsevišķi Seat un Škoda automobiļi, tad paredzam, skaits varētu būt vēl lielāks.

Tiek ziņots, ka oktobrī ražotājs piedāvās tehniskos risinājumus Ceļu satiksmes un drošības direkcijai. Ja tā apstiprinās izmaiņas, tad ražotājs varēs uzsākt problēmas novēršanu, pirms tam informējot klientus. Visas izmaksas segs ražotājs.

Saistītās tēmas: audiSeatSkodaVolkswagen

Izsaki savu viedokli