Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto
post-image

Pasaulē vadošais grafikas procesoru ražotājs ”Nvidia” plāno izgatavot jaunu datorprogrammu, kas darbinās bezpilota tehnoloģijas nākotnes automašīnām. ”Nvidia” nosauktā tehnoloģija ”Pegasus” darbotos piektajā autonomo tehnoloģiju līmenī. Tas nozīmē, ka ”Pegasus” pilnībā kontrolētu stūri, pedāļus, spoguļus un citas lietas.

Jaunā ”Nvidia” platforma spēs paveikt 320 triljonus darbību sekundē. Tāpat uzņēmums cer, ka tā izveidoto sistēmu izmantos pasaulē vadošās autobūves firmas. Plānotais laiks, kad ”Pegasus” varētu kļūt par pilnībā funkcionējošu datoru, ir 2018. gada otrā puse.

Lielākā daļa automobiļu ražotāju par autonomo tehnoloģiju līmeņiem runā piesardzīgi. Mūsdienās uz autoceļiem nav iespējams redzēt spēkratus, kuriem bezpilota tehnoloģiju līmenis būtu augstāks par otro līmeni (tas gluži vienkārši ir aizliegts). Tāpat, lai izvairītos no briesmām uz ceļa, automašīnu uzņēmumi, visdrīzāk, izlaidīs trešo un ceturto līmeni, uzreiz pārlecot uz piekto. Teorētiski piektais līmenis būs pietiekami augstā līmenī, lai pilnībā kontrolētu mašīnas darbības uz ceļa.

Izmantotie resursi: https://www.theverge.com

Saistītās tēmas: autobezpilota tehnoloģijas

Izsaki savu viedokli