Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto
post-image

Portugāles ziemeļu pilsētā Montalegrē šodien noslēdzās 2017. gada Monster Energy FIA pasaules rallijkrosa čempionāta otrais posms Bompiso World RX of Portugal. Siltos un saulainos laika apstākļos aizritēja dienas notikumi, kas Reinim Nitišam noslēdzās ar startu finālā –  pirmo reizi ar Audi S1 EKS RX quattro Supercar auto. Jēkabpilietis finālu uzsāka no piektās starta vietas, atšķirīgas Joker apļu stratēģijas rezultātā brauciena laikā uz brīdi pakāpās pat līdz otrajai pozīcijai, finālbrauciena finišu sasniedzot piektajā vietā. Reinis Nitišs Portugālē izcīnīja 18 punktus, Pasaules RX kopvērtējumā pakāpjoties uz 7. vietu.

 

W

Svētdiena sākās ar divām kvalifikācijām, kurās Reinis Nitišs uzrādīja attiecīgi 3. un 5. ātrāko laiku, četru kvalifikāciju kopsummā ierindojoties 5. pozīcijā, kas nodrošināja startu sacensību pusfinālā. Jēkabpilietis pusfinālā startēja no trešās pozīcijas, nosargājot šo vietu līdz pat finišam, tādējādi pirmo reizi finālā ievedot savas komandas EKS sagatavoto #15 Audi S1 EKS RX quattro automobili!

“Komanda paveica lielisku darbu un kvalifikācijā mūsu izvēlētā stratēģija nostrādāja nevainojami. Šodien cīņas trasē bija tik ciešas, ka visu izšķīra pašas mazākās nianses. Pusfināla sasniegšana bija minimālais uzdevums, kad to paveicām, nezaudējām koncentrēšanos un spējām sasniegt finālu. Ļoti sen nebiju ticis pie izdevības tajā startēt – tas bija vienreizēji!” iesāk Reinis Nitišs. “Esam spēruši nākamo soli, jāsaka paldies visai komandai – par ieguldīto darbu, sniegtajiem padomiem un uzticēšanos! Šoreiz gan finālā zaudēju laiku aiz abām PSRX Volkswagen Sweden automašīnām, un jāuzteic arī Sebastjēna Lēba manevrs starta taisnē, iespiežot mani pamattrasē. Pie apstākļu sakritības, iespējams, rezultāts varēja būt arī citādāks, bet neskriesim ratiem pa priekšu – visam savs laiks! Liels prieks par Matiasu Ekstremu, kurš šodien izcīnīja otro uzvaru šosezon un vēlreiz apliecināja EKS komandas potenciālu!”

Reiņa Nitiša dalība FIA pasaules rallijkrosa čempionātā iespējama, pateicoties atbalstam, ko sniedz Lattelecom, Citadele, Latvijas Gāze, Ošukalns un Jēkabpils Dome, kā arī Eibe-L, Hertz, If, Light Guide Optics International, OK Būvmateriāli, Radex, RA EVENTS un Sonora.

Informatīvo atbalstu nodrošina DELFI.

FIA pasaules rallijkrosa čempionāta nākamais posms Cooper Tires World RX of Hockenheim no 5. līdz 7. maijam norisināsies Vācijā.

Vairāk par Reiņa Nitiša gaitām un sacensībām uzzināsiet interneta mājaslapā www.reinisnitiss.com, kā arī sociālajos tīklos Instagram /reinisnitiss, Twitter @ReinisNitissRX, Facebook /ReinisNitissOfficial un YouTube /ReinisNitissOfficial.

Vairāk par EKS meklējiet interneta mājaslapā www.eksrx.com. Vairāk par Pasaules RX interneta mājaslapā www.fiaworldrallycross.com.

Saistītās tēmas: rallijsReinis Nitiss

Izsaki savu viedokli