Aktuāls

post-image

Šodien noslēdzās Monster Energy FIA pasaules rallijkrosa čempionāta desmitais posms Neste World RX of Latvia. Tajā pirmo uzvaru savā rallijkrosa karjerā izcīnīja deviņkārtējais pasaules čempions rallijā Sebastjēns Lēbs. Tikmēr Supercar klasē startējošie latvieši Reinis Nitišs un Jānis Baumanis sacensības noslēdza pusfinālā.

Jānim Baumanim trešajā kvalifikācijas kārtā izdevās pielāgoties lietainajiem laikapstākļiem un uzrādīt ceturto ātrāko laiku. Pēdējā kvalifikācijā Baumanis uzrādīja devīto rezultātu, kas ļāva kvalifikāciju kopsummā ierindoties septītajā vietā. Pusfināla startā Baumaņa vadītā World RX Team of Austria mašīna nokļuva trešajā pozīcijā, tomēr tehnikas defekts pielika punktu cerībām uz finālu.

Trešajā braucienā no malas bija grūti saprast, cik slapjš patiesībā bija. Visu laiku slīdēja, tādēļ nemaz nevarēju spiest gāzi grīdā! Šoreiz palīdzēja arī iepriekšējā pieredze Biķerniekos. Lai gan turpinājumā lietus nedaudz pierima, šī bija ļoti sarežģīta diena. Diemžēl, pusfinālā nolūza stūres stienis un nācās izstāties, nesasniedzot finiša karogu! Neraugoties uz to, atmosfēra trasē bija neaprakstāma! Fanus varēja dzirdēt visur! Apsolu nākamgad spert soli uz priekšu un sasniegt finālu!” norāda Jānis Baumanis, kurš Rīgā ieguva 11 punktus.

Reinis Nitišs svētdienas pirmajā jeb trešajā kvalifikācijā uzrādīja devīto rezultātu un stabilitāti demonstrēja arī ceturtajā kārtā, uzrādot 11. rezultātu. Šāds rezultāts ļāva reabilitēties par neveiksmi Barselonā un ievest Olsbergs MSE automašīnu pusfinālā. Pusfināla startā gan neizdevās atrast optimālo ceļu līdz pirmajam līkumam, un jēkabpilietis nonāca braucēju virknes pašās beigās. Lai gan Reinis pakāpās par pozīciju augstāk, (pēc Baumaņa izstāšanās) finālam viņš nekvalificējās. Kopvērtējumā tas ļāva iegūt 8 punktus. Jānorāda, ka Neste World RX of Latvia laikā Nitišam tika piespriests 15 punktu sods par atļauto dzinēju skaita pārsniegšanu.

Ņemot vērā esošo situāciju un nodrošinājumu, varētu teikt, ka gāja labi, bet rezultāts nav tāds, kādu vēlējos sasniegt. Lai gan slapjā laikā gāja labāk, pietrūka ātruma. Solījumus dot nevaru, bet fināls ir tas, uz ko jātiecas katrās sacensībās. Nākamajos posmos vairs neplānoju startēt, bet Vācijā būšu klāt un atbalstīšu Jāni Baumani! Pilnībā bez sacīkstēm šogad nepalikšu. Par tām gan paziņojums sekos nedaudz vēlāk. Spriedze bija, bet ar to tiku galā un nepieļāvu muļķīgas kļūdas. Redzēt tik daudz atbalstošus fanus bija ļoti emocionāli. Liels Jums paldies!!!” uzsver Reinis Nitišs.

Pirmās dienas līderim Andrēasam Bakerudam lietū neizdevās nodemonstrēt tikpat stabilu sniegumu, kamēr pie uzvarām kvalifikācijas kārtās tika Jūhans Kristofešons un Timurs Timerzjanovs. Neveiksmes turpināja vajāt Peteru Sūlbergu, kurš piedzīvoja avāriju un pusfināla braucieniem nekvalificējās.

Pirmajā pusfināla braucienā Sebastjēnam Lēbam izdevās izcīnīt uzvaru un nodrošināt vietu finālā, bet otrajā pusfinālā vieglu uzvaru izcīnīja Matiass Ekstrems. Abi sportisti izmantoja pirmās starta rindas priekšrocības un izvirzījās vadībā. Pieredzējušais Lēbs Latvijā nepieļāva ne mazāko kļūdu un nodrošināja sev pirmo uzvaru pasaules rallijkrosa čempionāta posmā!

Šī diena izvērtās ļoti veiksmīgi! Esmu priecīgs, par šodienas rezultātu. Pirms sezonas par mērķi izvirzījām uzvaru vismaz vienā posmā. Sezonas vidū izskatījās, ka to var arī neizdoties sasniegt. Lieti noderēja vasarā sarīkotie testi, kad trasē veicām kārtīgu mājasdarbu! Zinājām, ka šodien līs lietus un pirms tam šādos apstākļos nebijām pārāk spēcīgi. Patīkami pārsteidza skatītāju pūlis, kas bija ļoti pozitīvs un atmosfēra šajā nedēļas nogalē ir vārdiem neaprakstāma! Jaunas trases mēdz zaudēt savas īpašības pēc vairākiem braucieniem, tomēr organizatori bija paveikuši lielisku darbu, un segums palika nemainīgs visu nedēļas nogali!” prieku neslēpj sacensību uzvarētājs Sebastjēns Lēbs.

Lēbs paveica lielisku darbu. Zinājām, ka Peugeot šeit būs spēcīgi, tomēr darīju visu, kas bija manos spēkos. Rīgā esmu pirmo reizi, bet priekš debijas organizatori ir paveikuši perfektu darbu! Tas, kādu attieksmi sajutām visu šo nedēļas nogali, ir vārdā neaprakstāmi! Teikšu godīgi – es esmu pārsteigts! Ir patīkami, ka esmu iekrājis 27 punktu pārsvaru, bet vēl ir divi posmi, un notikt var jebkas. Nezaudēsim modrību, jo viena kļūda visu var sagāzt kājām gaisā!” piesardzīgi atzīst Matiass Ekstrems.

Esmu priecīgs par sevi, komandu un Sebu! Šis ir lielisks panākums! Jau sausā trasē izdevās demonstrēt lielisku sniegumu. Negāja gan viegli, jo trešajā kvalifikācijas kārtā kļūdījos un slīdot izsitu Lēbu. Cerams, viņš man piedos. Ar katru posmu tuvojamies EKS komandai! Cīņā par komandas titula aizstāvēšanu padoties negrasāmies!” Timijs Hansens palīdzējis komandai sadeldēt atstatumu komandu čempionātā līdz 21 punktam.

Aizraujošs fināls izvērtās Euro RX Supercar ieskaites klasē, kur sacensību lielākā zvaigzne Kevins Hansens startā piedzīvoja avāriju un nonāca pēdējā pozīcijā, bet spēja atgūt tempu, gandrīz noķerot Tomiju Rustadu, kurš pēdējā aplī kļūdījās, tomēr spēja nosargāt līderpozīciju, finišējot nepilnu sekundi pirms Hansena.

RX Lites klasē ceturtajā kvalifikācijas kārtā par lielisku braucienu veica Latvijas komandas Sports Racing Technologies braucējs Vasīlijs Grjazins, ierindojoties ceturtajā vietā, bet Mārtiņš Lapiņš avārijas dēļ finišu nesasniedza. Līdz ar to kvalifikācijā Grjazins ieņēma piekto vietu, tomēr līdz finālam tikt neizdevās, jo sacensības beidzās ar cauru riepu, bet Lapiņš pusfinālā ierindojās ceturtajā vietā savā braucienā. Francūzis Sirils Reimonds pusfinālā finišu nesasniedza, tomēr, tā kā neveiksme piemeklēja arī viņa galveno konkurentu Tomasu Brintesonu, Reimondam izdevās kļūt par šīs sezonas RX Lites čempionu. Finālā līdz finišam tika vien trīs braucēji. Uzvaru izcīnīja Sondre Evjens.

Vērojot sacensību finālbraucienu un pēcāk apbalvošanas ceremoniju, kur uz augstākā pakāpiena kāpa deviņkārtējais pasaules rallija čempions Sebastjens Lēbs, vēlreiz guvu apstiprinājumu, ka katra šo divarpus gadu laikā iztērētā darba stunda un negulētā nakts, bija tā vēra. Man ir liels gandarījums par Biķerniekos paveikto būvdarbu kvalitāti un izveidoto trasi, kurā kļūdas pieļauj arī pasaules čempioni, apliecinot tās sarežģīto konfigurāciju. Turklāt, mainīgie laika apstākļi ļāva pārbaudīt trases segumu kā saulainā laikā, tā arī spēcīgā lietū – un tas darbojās lieliski! Liels paldies visiem skatītājiem, kuri jau no pirmajiem sacensību braucieniem piepildīja visas CSDD Biķernieku trasē uzceltās tribīnes un arī par spīti lietum aizrautīgi sekoja līdzi visiem notikumiem trasē – Jūs padarījāt šīs sacensības īpašas!” Neste World RX of Latvia izskaņā atzina RA EVENTS direktors Raimonds Strokšs.

Tikai Lattelecom televīzijā pieejamajā kanālā Best4Sport TV tiek translēti visi 12 FIA pasaules rallijkrosa čempionāta posmi, tajā skaitā šajā nedēļas nogalē notikušā Rīgas posma braucienu tiešraides. Pasākuma norises vietā Biķernieku trasē Lattelecom nodrošināja mūsdienu tehnoloģijas. Lattelecom atbalsta arī Reini Nitišu, kurš 2016. gadā startē FIA pasaules rallijkrosa čempionātā.

FIA pasaules rallijkrosa čempionāta posmu Neste World RX of Latvia 1. un 2. oktobrī iespējams sarīkot pateicoties atbalstam, ko sniedz Neste, Lattelecom, Live Riga un Porsche centrs Rīgā, kā arī LR Izglītības un zinātnes ministrija un partneris CSDD.

20161002_3_nestelatviarx_%e2%94%acraimondsvolonts

Izsaki savu viedokli