Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto
post-image

Lielbritānijas valdība ir lēmusi, ka sākot no 2040. gada visās salas daļās – Anglijā, Skotijā, Velsā un Ziemeļīrijā – nedrīkstēs tirgot automašīnas ar benzīna vai dīzeļa dzinējiem. Šāds lēmums pieņemts, pamatojoties uz to, ka valstī nepieciešams mazināt gaisa piesārņojumu.

Lielbritānijas Vides aizsardzības vadītājs Maikls Gūvs izziņoja jaunu dabas aizsardzības plānu, kas paredz nākamo gadu laikā uzlabot Lielbritānijas gaisa kvalitāti. Tā izmaksas esot mērojamas vairāk kā četros miljardos eiro. 400 miljoni no šīs summas savukārt paredzēti citas infrastruktūras uzlabošanai, piemēram, autobusu un ceļu pārbūvei.

Tādu pašu plānu ieviesusi arī Francija, kas 2040. gadā plāno pārtraukt dīzeļa un benzīna dzinēju automašīnu tirdzniecību. Francijas iecerei sekojusi ne tikai Lielbritānija, bet arī Nīderlande un Vācija, kas līdzīgu plānu šobrīd gatavo.

Lielbritānijas valdība atzinusi, ka gaisa piesārņojums ir lielākais drauds cilvēku veselībai visā salā. Katru gadu tas ir viens no cēloņiem vismaz 40 tūkstoš cilvēku nāvēs.

Izmantotie resursi: https://www.theverge.com/

Saistītās tēmas: autolielbritānija

Izsaki savu viedokli