Aktuāls

”Tinda Finger” – 2017. gada dīvainākais izgudrojums?

IT sasniegumi, bizness

9 fakti, ko tu nezināji par Latvijas sasniegumiem kosmosa izpētes jomā

IT sasniegumi, bizness

Filipīnās tiek izmēģināta ”Twitter Lite” optimizētā aplikācija

Internets

”Apple TV” neatbalsta ”Dolby Atmos” un 4K saturu nevarēs lejupielādēt

Biroja tehnika

Vai motociklista tiesības ir katra vīra goda lieta? – Instruktora pieredzes stāsts par jauno motobraucēju paaudzi

Auto, Moto

Elektromobiļiem ir neskaitāmi plusi, sākot ar pārvietošanās izmaksām, beidzot ar zaļo domāšanu un fantastisku paātrinājumu, tomēr arī ir viens ļoti liels mīnuss – salīdzinoši maza nobraukuma distance ar vienu akumulatora uzlādes reizi. 

2015-tesla-model-s-70d-instrumented-test-review-car-and-driver-photo-658384-s-original

Elektromobiļu ražotāji cenšas uzlabot akumulatorus un auto enerģijas patēriņu, lai maksimizētu distanci ar vienu uzlādes reizi, piemēram jau tagad Tesla Model S spēj nobraukt teju 450 kilometrus. Kā intervijā kādam Dānijas laikrakstam norādījis Tesla vadītājs Īlons Masks, tad jau tuvāko gadu laikā atsevišķi modeļi spēs nobraukt 1000 kilometrus ar vienu uzlādes reizi, savukārt līdz 2020. gadam tiks izlaisti elektromobiļi, kas spēs nobraukt pat 1200 kilometrus ar vienu uzlādes reizi.

Tāpat arī intervijā aizskarta autonomo auto tēma, Masks norāda, ka jau tuvāko mēnešu laikā gaidāms Tesla jauninājums, kas ļaus izmantot automātiskā stūrēšanas funkciju uz šosejām vai “vienkāršiem ceļiem”. Pilnīga autonoms auto sagaidāms trīs gadu laikā, taču Tesla vadītājs piebilst, ka varas iestādes šādu auto izmantošanu varētu aizkavēt par vēl vienu līdz trim gadiem.

Saistītās tēmas: elektromobīļitesla

Izsaki savu viedokli