Aktuāls

Mājokļa gaisa kvalitātes mērījumi uzlabo ne vien cilvēka veselību, bet arī mājokļa lietojamību

Sadzīves un virtuves tehnika

”OnePlus” slepeni zog viedtālruņu lietotāju datus

Portatīvie datori

”Alcatel” iegūst prestižo ”TOP/COM” Sudraba balvu par jauno zīmola aplikāciju ”enjoy.now”

IT sasniegumi, bizness

”Samsung” aprīko jauno ”Grand Hotel Kempinski Riga” ar vairāk nekā 220 profesionālajiem ekrāniem

IT sasniegumi, bizness

Mēneša laikā pirkumus ar viedtālruni un aproci veikuši vairāki tūkstoši cilvēku

IT sasniegumi, bizness
post-image

Miljardiera Ričarda Brensona dibinātais uzņēmums ”Virgin Galactic” plāno veikt nākamo izmēģinājuma lidojumu kosmosā pēc 2014. traģiskās neveiksmes.

Jāatgādina, ka 2014. gadā Brensona uzņēmums bija izveidojis pirmo raķeti komerciāliem kosmosa ceļojumiem, kas cieta neveiksmi pirmajā izmēģinājuma lidojumā. Lidaparāts ar nosaukumu ”SpaceShipTwo”, kas izmaksāja 500 miljonus ASV dolāru, aizdegās, lidojot virs Kalifornijas, un avarēja. Negadījumā gāja bojā tā pilots un smagi tika ievainots pasažieris.

Pēc negadījuma pagājuši trīs gadi un ”Virgin Galactic” plāno nākamo testa lidojumu.

Jau iepriekš tika izsludināta pieteikšanās kosmosa lidojumiem ar ”SpaceShipTwo” lidaparātu. Par 250 tūkstošiem ikviens varēja pieteikties nākotnes lidojumiem un šo iespēju izmantoja tādas slavenības kā Stīvens Hokings, Džastins Bībers, Leonardo Dikaprio un Eštons Kačers.

Par spīti neveiksmei, ”Virgin Galactic” 2018. gada beigās plāno veikt otru izmēģinājumu, nepieļaujot iepriekšējās kļūdas, kas maksāja dārgi. Jaunai raķetei nomainīts nosaukums uz ”VSS Unity”. Tā, protams, nespēs aizlidot līdz Mēnesim, taču nokļūs pietiekami lielā augstumā, lai pasažieri varētu izbaudīt īsu anti-gravitātes lidojumu un paskatītos uz Zemi no ekskluzīva kosmonautu skatpunkta.

Izmantotie resursi: http://money.cnn.com/

Saistītās tēmas: kosmossraķete

Izsaki savu viedokli